Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Geçmiş olsun canım. Dikkat et bebişe. İnşallah çabucak düşer değeri de.
Alan olmuştu sanki bayağı hastanede kalmıştı sanki.

Hadi gözün aydın. İyi yapmışsın yaptırmamakla.
Yaştan dolayı riskli çıkıyor zaten. Bu sene erkek senesi zaten. Benim de 2 hafta önce kıza benziyor dedi şimdi kız diyecek diye beklerken oğlan dedi. Mide bulantılarından kız diye istatistik yapmıştım ama tutmadı. Hayırlısıyla sağlıkla gelsinler inşallah.
[/QUOTE
Çok teşekkür ederim seninde gözün aydın. Banada kesin demedi kordonu olma ihtimalide var bir dahaki gelişinde net belli olur dedi.

Madem yaza tüp bebesi düşünüyorsun bu süreçte kafanı boşalt çocuğunu al gez toz bebek olunca bunları yapamayacaksın çünkü (şekil a markette 2 dolanınca pilim bitiyor) önümüzde bahar her hafta bir plan yaparsın. Bu sayede de bakarsın bebiş gelmiş olur. Hamile olduğumu öğrendiğim gecenin sabahında bir tüp bebek merkezine gittim tesadüf. Bir saatten fazla konuştuk sorduk. Sonra o doktorun yazdığı bir kitap var onu kurcaladım. Normal hamile kalma oranları yazıyordu. Benim normal hamile kalma şansım tüp bebekten fazlaymış niye olmadı diye dert ediyorum ki dedim. Demekki normal olabilir diyerek mutlu olmuştum. Meğer hamileymişim. 😃 Kitabı buraya ekliyorum. Şansımız çok yüksek hiç korkmaya gerek yok.
İnşallah teyzesi tekrar yukselmez.arastirdigim kadariyla fototerapi sonrasında yükselebiliyor ve tekrar gerekebiliyor.insAllah gerek kalmaz.demek senin delikanliymis hee.masAllah sağlıkla gelsinler. Önemli olan bu

Madem yaza tüp bebesi düşünüyorsun bu süreçte kafanı boşalt çocuğunu al gez toz bebek olunca bunları yapamayacaksın çünkü (şekil a markette 2 dolanınca pilim bitiyor) önümüzde bahar her hafta bir plan yaparsın. Bu sayede de bakarsın bebiş gelmiş olur. Hamile olduğumu öğrendiğim gecenin sabahında bir tüp bebek merkezine gittim tesadüf. Bir saatten fazla konuştuk sorduk. Sonra o doktorun yazdığı bir kitap var onu kurcaladım. Normal hamile kalma oranları yazıyordu. Benim normal hamile kalma şansım tüp bebekten fazlaymış niye olmadı diye dert ediyorum ki dedim. Demekki normal olabilir diyerek mutlu olmuştum. Meğer hamileymişim. 😃 Kitabı buraya ekliyorum. Şansımız çok yüksek hiç korkmaya gerek yok.
Canımsın inşallah öyledir. Bu ayda kırmızıyı görünce çöktüm resmen. Çokmu kafaya takıyorum bilemedim. İnşallah sana sürpriz yaptığı gibi banada yapar. Şu takıntıyı atsam üzerimden daha iyi olacak ama yapamıyorum oda beni çok kötü yapıyor, iyi dileklerin ve görüşlerin için çok tşk ederim. Demek oğluş geliyor burası oğlan topiği oldu sanırım. Sağlıkla kucağına al kuzum.

Teşekkür ederim.bizim de 17.7 di ilk değeri hastaneden 9.99 la çıktık. 2 gün sonrasında 9.68 é düşmüş .yavaş yavaş düşüyor. Tekrar yükselmesinde Allah korusun.sana da geçmiş olsun.kendiliğinden atlatması çok daha iyi olmuş
Canım çok geçmiş olsun. En kısa zamanda iyi olcaktır inşallah,

Teşekkür ederim.zor zamanlar geçiriyoruz.
Kızım sarilik oldu.doktorun hafif deyıp 5.gün kontrolünde yolladigi çocuğum 11.gün sağlık ocağına tesadüfen kilosunu kontrol için götürdüğüm sırada çok ilerlemiş şekilde farkedildi.hastaneye yattik.fototerapi aldı :KK43:
Bugün kan alındı yine.çocuk delik deşik oldu yoğun bakım da zaten.simı değerin düşmesini bekleyeceğiz bakalım. Allah beterinden saklasin
Sayfada bebeği fototerapi alan oldumu acaba

Geçmiş olsun. Yeni gördüm, şu an daha iyidir muhtemelen. Benim oğlan da 3.gün kontrolde sarılık çıkmıştı. 15ti değeri. Cins bi doktor felaket haberi gibi söylemişti. Hemşireler sakinleştirmişti çok sık olur, hemen düzelir, boşuna üzülüyosun diye. Yeni doğanların yarısı 3 gün sonra sarılık ile geri geliyo demişlerdi.
Bi gece fototerapi gördü, sabahına değeri 9 ile teslim aldık. 1 hafta sonra 7ye düşmüştü, 1 ay sonra 3.
Ben de perişan olmuştum ama iyi besleme ile hemen toparlıyolar endişelenme. Uykusundan zorla uyandırıp 2-3 saatte bir karnı fullenecek. Bol bol işemesi sağlanacak o kadar.

Oy maşallah. Bu boy pos işini uzama hızından mı yoksa vücudunun oranlarına falan mı bakıp anlıyorlar ya? Bizim oğlanın da el ve ayakları büyük, boyu uzun olmayıp da böyleyse yandık :KK70:babası 1.88, ona çekmiş olsa bari.

Valla nerden anlıyolar bilmiyorum ama bizim oğlanın da ayaklar büyük, parmaklar uzun. Babası 1.98 çünkü. Anası da ortalama üstü neticede. İyi ki kız olmamış 😬 Mesela kuzeni 14 yaşında kızın boyu 1.87 şu an 🙄

Maşallah bebişe..
Bizim de salı günü aşı ve kilo kontrolü var.
Yarın işitme testine gidicez.
Aptamile gaz yapıyo diye duydumdu. Aman diyim. Daha fena olmasın.
Bizim 25 gün oldu. Hala kanamam var yoğun olmasa da.. zaten zihnen de çok çok hazır değilim.

Aptamil comformil iyi geldi sanki şimdilik. Ya da damla. Uyku süresi uzadı, bölünmesi azaldı. Ikınmalar da azaldı.
Benim kanama 1 ay kadar sürdü. Şu an yumurtlama akıntısı gibi bi akıntı var. Yakında adet olurum zaar.
Sütüm de gittikçe azalıyor. 😑

ahhhhh bu çinlilerrrrrr :tokat:her halti yediler yediler basimiza bela ettiler virüslerini🤣 ben yürüyemiyorum ayakta kalamiyorum gidip bakaniyorum diye falan diye a dan z ye herseyi kocamin ablamin biz yapariz hallederiz sen yorulma ki ne guzel dusunduler diyodum bi gazla trden aldirdim cocugumun kiyafetleri yikandi ütülendi hazirlandi haftaya gidip babasi getircekti ne duysam yurtdışından gelenleri karantinaya aliyorlarmis🤣 koca gider geri gelemezse allahimmmm🤣 hadi gondermedim ben nasil gidip alışveriş yapacağım 🙋🏻‍♀🙁 5 dakka en fazla benim yurumem ayakta durabilmem 🤣 ucak kargosuna bakicam artik. italya dibimizde dun bir gun de 100 kisi olmuş🤣 burda henuz vefat sayisi 3 ama bulasan 374🤣🤣🤣 kabus gibi hizla yayılıyor hastanelerden odum kopuyor evde dogursam keskeeee🤣 nasil bi zamana geldik beeee🤣depremler vuruslerrrr savaslar sapiklar🙁

Aptamil comformil iyi geldi sanki şimdilik. Ya da damla. Uyku süresi uzadı, bölünmesi azaldı. Ikınmalar da azaldı.
Benim kanama 1 ay kadar sürdü. Şu an yumurtlama akıntısı gibi bi akıntı var. Yakında adet olurum zaar.
Sütüm de gittikçe azalıyor. 😑
Biz de 3250 olmuşuz. Hepatitin 2.dozu yapıldı. Ikınma bizde de var. Hemşire baktı ıkınma bu dedi delikteki kırmızlığa. Devam ederse çatlağa çevirebilir dedi. Sadece anne sütü alan bebede de oluyo demek.

ahhhhh bu çinlilerrrrrr :tokat:her halti yediler yediler basimiza bela ettiler virüslerini🤣 ben yürüyemiyorum ayakta kalamiyorum gidip bakaniyorum diye falan diye a dan z ye herseyi kocamin ablamin biz yapariz hallederiz sen yorulma ki ne guzel dusunduler diyodum bi gazla trden aldirdim cocugumun kiyafetleri yikandi ütülendi hazirlandi haftaya gidip babasi getircekti ne duysam yurtdışından gelenleri karantinaya aliyorlarmis🤣 koca gider geri gelemezse allahimmmm🤣 hadi gondermedim ben nasil gidip alışveriş yapacağım 🙋🏻‍♀🙁 5 dakka en fazla benim yurumem ayakta durabilmem 🤣 ucak kargosuna bakicam artik. italya dibimizde dun bir gun de 100 kisi olmuş🤣 burda henuz vefat sayisi 3 ama bulasan 374🤣🤣🤣 kabus gibi hizla yayılıyor hastanelerden odum kopuyor evde dogursam keskeeee🤣 nasil bi zamana geldik beeee🤣depremler vuruslerrrr savaslar sapiklar🙁

DHL ile göndersinler kıyafetleri bence. Eşinin yol masrafından daha uyguna gelir. Her gün paket paket bizim firma numune ürün gönderiyor.

Valla nerden anlıyolar bilmiyorum ama bizim oğlanın da ayaklar büyük, parmaklar uzun. Babası 1.98 çünkü. Anası da ortalama üstü neticede. İyi ki kız olmamış 😬 Mesela kuzeni 14 yaşında kızın boyu 1.87 şu an 🙄
Valla günah olmasın ama hakkaten iyi ki kız olmamış seninki😁 ben de sorayım doktora bari haftaya gittiğimde öngörüleri nedir 👀

ahhhhh bu çinlilerrrrrr :tokat:her halti yediler yediler basimiza bela ettiler virüslerini🤣 ben yürüyemiyorum ayakta kalamiyorum gidip bakaniyorum diye falan diye a dan z ye herseyi kocamin ablamin biz yapariz hallederiz sen yorulma ki ne guzel dusunduler diyodum bi gazla trden aldirdim cocugumun kiyafetleri yikandi ütülendi hazirlandi haftaya gidip babasi getircekti ne duysam yurtdışından gelenleri karantinaya aliyorlarmis🤣 koca gider geri gelemezse allahimmmm🤣 hadi gondermedim ben nasil gidip alışveriş yapacağım 🙋🏻‍♀️🙁 5 dakka en fazla benim yurumem ayakta durabilmem 🤣 ucak kargosuna bakicam artik. italya dibimizde dun bir gun de 100 kisi olmuş🤣 burda henuz vefat sayisi 3 ama bulasan 374🤣🤣🤣 kabus gibi hizla yayılıyor hastanelerden odum kopuyor evde dogursam keskeeee🤣 nasil bi zamana geldik beeee🤣depremler vuruslerrrr savaslar sapiklar🙁
Allah yardımcımız olsun. Dikkat et kendine. Kargo iyi fikir. Enişte lazım gitmesin.rabbim korusun saglıkla kavuştursun inşallah

Geçmiş olsun. Yeni gördüm, şu an daha iyidir muhtemelen. Benim oğlan da 3.gün kontrolde sarılık çıkmıştı. 15ti değeri. Cins bi doktor felaket haberi gibi söylemişti. Hemşireler sakinleştirmişti çok sık olur, hemen düzelir, boşuna üzülüyosun diye. Yeni doğanların yarısı 3 gün sonra sarılık ile geri geliyo demişlerdi.
Bi gece fototerapi gördü, sabahına değeri 9 ile teslim aldık. 1 hafta sonra 7ye düşmüştü, 1 ay sonra 3.
Ben de perişan olmuştum ama iyi besleme ile hemen toparlıyolar endişelenme. Uykusundan zorla uyandırıp 2-3 saatte bir karnı fullenecek. Bol bol işemesi sağlanacak o kadar.
Sana da geçmiş olsun.ben senin oglan hafif oldu kendi atlattı diye hatirladim.bende ilk duyduğumda sağlık ocağında hemsirenin bu çocuk sapsariii diye doktora koştuğu sırada ağlama krizi gecirdim.dedim bitti buraya kadar :KK43:(
Tek sıkıntı çocuk sariliktan dolayı derin uykularda.çok zor uyandırıyoruz ve beslenmenin ortasında tekrar uyuyor.şu an da elimde maması kaldım öyle yarısında. Tekrar uyandırmaya çalışıyoruz ama bana mısın demiyor .senin oğlan da mi öyleydi fototerapi sonrası. Uyku hali devam ediyormuydu

X