Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
burada da marketlerı yagmalamıslar, stokculuga baslamıs mıllet, ac kalmaktan nasıl korkuyorsak :) maske zaten yok, dezenfektan kolonta falan delı gıbı zamlanmıs , garıp bı yaratık bu ınsanoglu
herkez korkuyor anacim . esim eve geldigin de direk banyoya gidiyor ben o gelmeden tuzlu su hazirliyorum bir bardak.dusunu aliyor gargara yapiyor ondan sonra yanima geliyor. kendimizce ufak bir korunma yöntemi artik ise yaradigi kadar. sirke kullaniyorum camasir bulasik makinalarin da. yine sirkeli suyla yikiyorum sebze meyveleri. posta kutusuna bile eldivensiz dokunmuyorum.
biraz guzel seylerden konusalim beben nasil🙂 nasil gidiyor hamilelik 😍

Evet fototerapi sonrası 1 hafta daha halsizliği devam etti. Sonra kilo aldıkça cinleşti, şimdi de zor uyuyo sıpa :)
Suyla yüzünü ensesini ıslatıp uyandırıyodum. Bi de ıslak mendille altını silerken gözlerini açıyodu serinlikten. :) Üstünü değiştirirken de uyanıyodu ama mamayı içerken arada her türlü uyuyup kalıyodu. Ne içirsen kar. Ayaklarını cimcirmem bi işe yaramıyodu yani. Oda ve vücut sıcaksa hiç uyanmaz. 23 dereceyi geçmesin ortam. Sık sık havalandırın.
baya tonbiktoooo olmuş o yanaklarr 😍 masallah ball o balllll 🧿 banyo suyu kac derece olmali ? oda sıcaklığı 23 derece az degil mi ?

Geçmiş olsun canım. Dikkat et bebişe. İnşallah çabucak düşer değeri de.
Alan olmuştu sanki bayağı hastanede kalmıştı sanki.

Hadi gözün aydın. İyi yapmışsın yaptırmamakla.
Yaştan dolayı riskli çıkıyor zaten. Bu sene erkek senesi zaten. Benim de 2 hafta önce kıza benziyor dedi şimdi kız diyecek diye beklerken oğlan dedi. Mide bulantılarından kız diye istatistik yapmıştım ama tutmadı. Hayırlısıyla sağlıkla gelsinler inşallah.
saglicakla gelsin insallah demek oglan bi oglan anasida sen olcaksin demek😀 erkekler daha mi cok banami oyle geldi😀 kac haftalik oldunuz ?

Sana da geçmiş olsun.ben senin oglan hafif oldu kendi atlattı diye hatirladim.bende ilk duyduğumda sağlık ocağında hemsirenin bu çocuk sapsariii diye doktora koştuğu sırada ağlama krizi gecirdim.dedim bitti buraya kadar :KK43:(
Tek sıkıntı çocuk sariliktan dolayı derin uykularda.çok zor uyandırıyoruz ve beslenmenin ortasında tekrar uyuyor.şu an da elimde maması kaldım öyle yarısında. Tekrar uyandırmaya çalışıyoruz ama bana mısın demiyor .senin oğlan da mi öyleydi fototerapi sonrası. Uyku hali devam ediyormuydu
Geçmiş olsun daha iyidir inş bebiş

baya tonbiktoooo olmuş o yanaklarr 😍 masallah ball o balllll 🧿 banyo suyu kac derece olmali ? oda sıcaklığı 23 derece az degil mi ?

Sağol teyzesi 😻
23 Çok bile :) gece uyurken 18 derece olsun diyen dr da var allah seni inandırsın.
23de yatarken de yünle battaniyeyle yorganla örtülmeyecek. Pamuklu veya merserize battaniye yeterli, kollar dışarda göğüs hizasına kadar. Ne kadar terlemezse o kadar hasta olmazmış. İçinde atlet tarzı zıbın, üstünde yine pamuklu alt üst kıyafet kafi. Eller sık sık açılacak, sürekli eldiven takılırsa ilerde dokunma kavrama problemi olabiliyo onu bizim öğrencilerden de biliyorum.
Banyo suyu için dereceye gerek yok. Dirseğini suya sokuyosun, ılıksa tamamdır. Hafif sıcak su bile bebişin hassas ve ince derisini yakabilir.
Mama sıcaklığı da bileğe damlatılıp hiçbir şey hissetmeyince ideal 👍

Evet fototerapi sonrası 1 hafta daha halsizliği devam etti. Sonra kilo aldıkça cinleşti, şimdi de zor uyuyo sıpa :)
Suyla yüzünü ensesini ıslatıp uyandırıyodum. Bi de ıslak mendille altını silerken gözlerini açıyodu serinlikten. :) Üstünü değiştirirken de uyanıyodu ama mamayı içerken arada her türlü uyuyup kalıyodu. Ne içirsen kar. Ayaklarını cimcirmem bi işe yaramıyodu yani. Oda ve vücut sıcaksa hiç uyanmaz. 23 dereceyi geçmesin ortam. Sık sık havalandırın.
Bizde de aynı numaralar uyansin diye.bende yüzünü islatiyorum. Altını almamızı istemiyor sıpa dışıklarıyla mutlu sıpa.her beslenme arasında alt açıyoruz. Bugün kontrolü var bakalım insAllah daha iyi çıkar. Çocuktan kan alınmaktan bi hal oldu.en son cilt üzerinden ölçüler. Güvenilir mi bilmiyorum o alet ama umarım bugün de kan almayip onla bakar

bebeğini iyi günlerde büyüt Özgürcüm sarılık hastalığı için çoook geçmiş olsun.geçmiş yazılarını okudum 5. gün kontrolünde hafif düzeydeymiş. mesela bizde 5. gün kontrolünde doktor bebeğin kilo kaybı biraz fazla diyerek sık sık kontrole çağırdı.böylece 2 gün sonra mı 3 gün sonra mı gittiğimizde sarılığın başladığını yakalamıştık.yakaladığımız çok birşey yok doktor kontrolünde atlattık yani.bebeğin uyuyakalmış bebiş ama ne yapacaksın bir şekilde mamasını anne sütünü saatinde içirmeye çalışırsan, geçer zamanla bu da geçer bu en kötü günü olsun yavrunun inş.
bebeğim oldu ne güzel derken, hayat bizleri iyice sallıyor gördüğün gibi.inşallah bugünlerde geçecek.Allah sağlık sıhhatle büyütmenizi nasip etsin inşallah bebeği benim için de öppp :nazar::nazar::nazar::nazar: senide öptüm
Teşekkür ederim canım. Bizde 5.gün gittiğimizde hafif dedi ama 1.ayda gel dedi gerzek kadın.tamamen tesadüf öğrendik. Tamam çocuk sarı ve uyuyor ama bende doktora götürmüş olmanin rahatlığıyla bekliyorum. Bununla geçmiş olsun diyorum.Allah dermansiz dert vermesin.ankarada kime götürüyorsun.maviş gözlü kuzum nasıl bu arada.sende benim için öp boncuk gozlerinden canim

Teşekkür ederim canım. Bizde 5.gün gittiğimizde hafif dedi ama 1.ayda gel dedi gerzek kadın.tamamen tesadüf öğrendik. Tamam çocuk sarı ve uyuyor ama bende doktora götürmüş olmanin rahatlığıyla bekliyorum. Bununla geçmiş olsun diyorum.Allah dermansiz dert vermesin.ankarada kime götürüyorsun.maviş gözlü kuzum nasıl bu arada.sende benim için öp boncuk gozlerinden canim
aynen gerzek kadının biri o doktor.ailen yanında mıydı onlarda anlamıyor tabi canım biliyorum.bununla geçmiş olsun.çocuk doktoruda çok önemli sen benim gibi ankaradasın hatırladım.Medicalparkta dr Ali Selman Doğukan hastanenin 5. gün kontrolünde ilk olarak gittik.bebeğin biraz kilo kaybı fazlaydı mamaya güzel bir şekilde başlatınca ve bebeğe kilo aldırmaya verdiği önem, sık sık kontrole çağırması ardından sarılık olduğunda teşhis koyup takibe başlaması bizi kontrole çağırmaları sonucu bebeği eziyet çekmeden büyütmemizi sağlayınca biz çok sevdik. ayrıca hep güleryüzlü yaşca da 50 yaşında olgun ve iyi bir doktor.ayrıca o yokken götürdüğümüz aynı hastanedeki doçent kadın çocuk doktoru kontrolde kan isteyip çocuğumun canını yaktığında.biz tekrar bu doktora kontrole gitmiştik bir kaç gün sonra ben bebeği tanıdığım için kan istemezdim deyince kadın doktorların daha gıcık ve gaddar olduğunu düşündüm.bebeğe rutin uygulanması ve güleryüz olmaması cidden özel değil tüzel bir hastanedesin kadın doktorla.
Ali Selman Doğukan Medisis Hastanesi keçiörenin girişinde bu hastane.ben oraya götürüyorum.senin için mümkünse bebeğine çocuk sigortası yaptırmanı ve rutin kontrollerini aynı doktorda özel hastanede temiz bir ortamda yapılmasını tavsiye ederim.bunda da hadi onu da yazayım sigortabiriminde yaptırmıştım.medicalparktan almıştım.2 yaşında ise çok pahalından çocuk sigortası yaptırmadım arada dr.a gidiyoruz
maviş gözlüm de büyüyor mutfaktaki tava tencere salonda 2 yaşını kutlayacağız büyüdü biraz daha.2 ye o kadar alıştım ki 3 yaşı bekleyeceğim şimdi
burada pek çok arkadaşın bebeği var hepiniz bebeklerinizi iyi günlerde büyütün

aynen gerzek kadının biri o doktor.ailen yanında mıydı onlarda anlamıyor tabi canım biliyorum.bununla geçmiş olsun.çocuk doktoruda çok önemli sen benim gibi ankaradasın hatırladım.Medicalparkta dr Ali Selman Doğukan hastanenin 5. gün kontrolünde ilk olarak gittik.bebeğin biraz kilo kaybı fazlaydı mamaya güzel bir şekilde başlatınca ve bebeğe kilo aldırmaya verdiği önem, sık sık kontrole çağırması ardından sarılık olduğunda teşhis koyup takibe başlaması bizi kontrole çağırmaları sonucu bebeği eziyet çekmeden büyütmemizi sağlayınca biz çok sevdik. ayrıca hep güleryüzlü yaşca da 50 yaşında olgun ve iyi bir doktor.ayrıca o yokken götürdüğümüz aynı hastanedeki doçent kadın çocuk doktoru kontrolde kan isteyip çocuğumun canını yaktığında.biz tekrar bu doktora kontrole gitmiştik bir kaç gün sonra ben bebeği tanıdığım için kan istemezdim deyince kadın doktorların daha gıcık ve gaddar olduğunu düşündüm.bebeğe rutin uygulanması ve güleryüz olmaması cidden özel değil tüzel bir hastanedesin kadın doktorla.
Ali Selman Doğukan Medisis Hastanesi keçiörenin girişinde bu hastane.ben oraya götürüyorum.senin için mümkünse bebeğine çocuk sigortası yaptırmanı ve rutin kontrollerini aynı doktorda özel hastanede temiz bir ortamda yapılmasını tavsiye ederim.bunda da hadi onu da yazayım sigortabiriminde yaptırmıştım.medicalparktan almıştım.2 yaşında ise çok pahalından çocuk sigortası yaptırmadım arada dr.a gidiyoruz
maviş gözlüm de büyüyor mutfaktaki tava tencere salonda 2 yaşını kutlayacağız büyüdü biraz daha.2 ye o kadar alıştım ki 3 yaşı bekleyeceğim şimdi
burada pek çok arkadaşın bebeği var hepiniz bebeklerinizi iyi günlerde büyütün
MasAllah kuzuma. Nice yaşlarını görün insAllah.bende dediğin hastaneye çok yakinim.ilgli bir doktor bulsam dediğin gibi düşünüyorum. Saglik sigortasıyla bir yerde kontrol olsun ama kime gittiysem elimde patladı. Bu arada 5.gün kontrolüne bende medikal parkta gittim.aynı doktor doğurttu bizi biliyorsun :))
Doğum orda olunca kontrolde orda oldu maalesef.geçecek insAllah .Allah dermansiz dert vermesin.öpüyorum canım seni ve boncuk gözlü kuzunu

MasAllah kuzuma. Nice yaşlarını görün insAllah.bende dediğin hastaneye çok yakinim.ilgli bir doktor bulsam dediğin gibi düşünüyorum. Saglik sigortasıyla bir yerde kontrol olsun ama kime gittiysem elimde patladı. Bu arada 5.gün kontrolüne bende medikal parkta gittim.aynı doktor doğurttu bizi biliyorsun :))
Doğum orda olunca kontrolde orda oldu maalesef.geçecek insAllah .Allah dermansiz dert vermesin.öpüyorum canım seni ve boncuk gözlü kuzunu
amin hep birlikte inş. şimdi hatırladım ve özel mesajlara bakınca Ertan beye gittiğini hatırladım.memnun kalmana tekrar çok sevindim.özel hastane diyorum da ne bileyim ilk zamanlar önemli oluyor.yoksa ayrıca çok da farklı birşey yapmıyor özel hastane doktorları.doktorun ilaçları da iyi oluyor yalnız bu da dikkatimi çekiyor.aile hekimliği bebekten anlamıyor yine sen kendine göre seçim yaparsın, aile hekimliği de güzel oluyor, hemşirelerin ilgisi yani. bende kızını ve seni öpüyorum:KK9:

Selam kızlar
Gaz için Denediğim iyi gelen bişeyi paylaşmak istiyorum ,nohut çiğ şekilde ya mikrodalga da yada tavada ısıtıp bi bez torbaya koyup bebeğin karnına yada ayağına koyunca çok şükür iyi geldi yani kıvranmaktan bi hal oluyor özellikle geceleri bende o da aşırı gaz ben ne yesem sanki gaz yapıyor yoğurt bile ebebkte kiraz çekirdekli kemer varmış gaz sancısı için bu yöntemi bi arkadaşım söyledi sabah yaptım iki saat uyuyabildi şimdi yine gazı oldu yaptım bakalım gerçekten işe yarar bide yüz üstü yatırınca da rahat çıkarıyor

Selam kızlar
Gaz için Denediğim iyi gelen bişeyi paylaşmak istiyorum ,nohut çiğ şekilde ya mikrodalga da yada tavada ısıtıp bi bez torbaya koyup bebeğin karnına yada ayağına koyunca çok şükür iyi geldi yani kıvranmaktan bi hal oluyor özellikle geceleri bende o da aşırı gaz ben ne yesem sanki gaz yapıyor yoğurt bile ebebkte kiraz çekirdekli kemer varmış gaz sancısı için bu yöntemi bi arkadaşım söyledi sabah yaptım iki saat uyuyabildi şimdi yine gazı oldu yaptım bakalım gerçekten işe yarar bide yüz üstü yatırınca da rahat çıkarıyor
Evet yüzüstü şekilde iyi çıkarıyo canım.. iyi de uyuyo. hemşire demişti bırak git işini yap da dedi ama ben ara ara kontrol ediyorum. bende çok gazlıyım.. Esinde çekmedimdi bu edepsiz cazgır çıktı:))

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: bir erkenci daha geldiiiiii:rolleyes: ben doğurdummmmm sancilandim bianda ama bebek pozizyonu tersti acil sezeryani aldilar bebek te bende iyiyiz cok şükür solunum iyi ama onlem olarak takmislar kuveze girmedi 48 cm 2,120 grm minik cok sacli bir oglum oldu saka gibi bir gun 😂🤣 hala soktayim belden asam hala uyusuk opuldunuz

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: bir erkenci daha geldiiiiii:rolleyes: ben doğurdummmmm sancilandim bianda ama bebek pozizyonu tersti acil sezeryani aldilar bebek te bende iyiyiz cok şükür solunum iyi ama onlem olarak takmislar kuveze girmedi 48 cm 2,120 grm minik cok sacli bir oglum oldu saka gibi bir gun 😂🤣 hala soktayim belden asam hala uyusuk opuldunuz
Ooyyyyy geçmiş olsun gözün aydın armincim iyi olmanıza sevindim.. bol bol emsin sütün bol olsun inşallah.

Noluyo acaba bu tüp bebelerine neyin acelesi bu 😁 Gözün aydın armintom. Minnak oğluşunla sağlıklı, musmutlu uzun bi ömrün olsun 😻😇💐 ay ben şok :rolleyes:

Gözün aydin armiinimmm.evladına sağlıklı bir ömür diliyorum :KK200::nazar:

Gözün aydın armincim bir erkenci kuş daha desene😊.Omurlu olsun sağlıkla büyüsün

X