Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: bir erkenci daha geldiiiiii:rolleyes: ben doğurdummmmm sancilandim bianda ama bebek pozizyonu tersti acil sezeryani aldilar bebek te bende iyiyiz cok şükür solunum iyi ama onlem olarak takmislar kuveze girmedi 48 cm 2,120 grm minik cok sacli bir oglum oldu saka gibi bir gun 😂🤣 hala soktayim belden asam hala uyusuk opuldunuz
Aaaa şok şok gözün aydın canım sürpriz bebeler doğum tarihlerini kendileri belirliyor boool sütün olsun inşallah sağlıkla büyütün oğlunu

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: bir erkenci daha geldiiiiii:rolleyes: ben doğurdummmmm sancilandim bianda ama bebek pozizyonu tersti acil sezeryani aldilar bebek te bende iyiyiz cok şükür solunum iyi ama onlem olarak takmislar kuveze girmedi 48 cm 2,120 grm minik cok sacli bir oglum oldu saka gibi bir gun 😂🤣 hala soktayim belden asam hala uyusuk opuldunuz
Aaaaaa ben şokkkkk, nasıl yaaaaa :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:Hayırlı olsun arminimmm, tebrik ederimmm, :KK36:bizim de tarih belli oldu 25 mart diye kararlaştırdık tabi bebek bi sürpriz yapmazsa:dua:

Canım sükür kavusturana hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün inşallah. Bahtı açık ömrü uzun olsun inşallah 💖 😘

Amaanın hoşgelmiş. Sağlıkla büyüsün.

Maşallah gözün aydın canım. Virüs mürüs diyerek çocuğu etkilendin çıkıyım bari dedi. 😂
Allah analı babalı büyütsün, sağlıklı güzel bir ömrü olsun.

Noluyo acaba bu tüp bebelerine neyin acelesi bu 😁 Gözün aydın armintom. Minnak oğluşunla sağlıklı, musmutlu uzun bi ömrün olsun 😻😇💐 ay ben şok :rolleyes:

Onlar bir haftada tüpte bekledi es geçmeyelim please 😂 İçeri dışarı ameliyathane tüp derken tekrar içeri valla çok ekşınlı hayatları başladı. Bu kadar ekşında yapsınlar artık 😉

Gerçi tüplede alakası yok normallerde erken geldi bu sene.

Benim sağ tarafımı çekiyorlar resmen aşağıdan mideme kadar bir çekiştirme var.

Tebrikler canım benim hayırlımolsun 😍

Ay maşallah Arminim ya, öyle mi böyle mi derken birden doğurmuşun kıııııız :halay:Off bitti stres! Allah analı babalı büyütsün. Sütün bol, huzurun daim olsun.

Selam bacılar
Baharla birlikte çift çizgiyi bekleyenlere güzel sürprizli günler diliyorum. Güzel düşünün, güzel olsun. Şenlensin buralar. Bu mayıs bitmeden tüm bekleyenlerin müjdesini alalım inşallah, grup adının kehaneti titreşsin yine.

Oğlum bugün 2.ayını doldurdu. Şimdiden ‘nasıl geçmiş o ilk günler’ diyecek bir mazimiz olmuş gibi hissediyorum. İlk günler ile arada çok fark var, bende, onda, ilişkimizde.

Süt konusu da acaba hamile kalmak gibi koyverince oluyor mu göreceğiz. 20 gündür süt var yok kafaya takmadan emzirdim, uyuduysa uyudu, artık uyumayıp ağlamadan oturduğu da oluyor zaten. Yok eğer huzursuz görünüyorsa kendi yatağımıza uzanarak, onu da karşıma yatırıp tek memeden emziriyorum, kendi emip emip bırakıp saatlerce uyuyor. Hem ben de uyuyorum, hem koyun koyuna cennetlik bir zaman geçiriyoruz
hem de bu ara akşam 22.00den sonra onu karanlık odadan hiç çıkarmadan emzirip geri uyutarak bir çeşit uyku alışkanlığı oturtmaya çalışıyorum. Günlerdir süt sağmadım, sağsam kaç çıkar bilmiyorum. Ama oğlanın emme süreleri uzadı ve epey hareketli bir velet olmasına rağmen uyudu mu iyi uyuyor. Ümitlensem mi bilmiyorum… Mama yine veriyorum gündüzleri ve dışarı çıkarsak ama periyodik değil, azaldı.

Kangurulu günleri başlattım, şimdilik alışma sürecindeyiz. Parklarda falan mola vereyim diyorum, elimi kolumu koyacak yer bulamıyorum, çocuk da durduk mu ağladı ağlayacak oluyor, hop yeniden Şener Şen'in postacı yürüyüşüne devam.

Bende damlayı bitirmek üzereyim pek işe yaramıyor şurupla farkı ne biliyormusun ?

Farkını ben de bilmiyorum. Araştırmak lazım. Şurup daha iyi bence. İki üç gün damla denedik ama doğru düzgün kullanamadık. Önce 4 defa 10ar damla denedik ama sevmedi, geri tükürdü. Mamaya koyuyorum mamayı bitirmeyince olmuyo falan filan.

Şurubu günde 4 defadan 6ya defaya kadar istediğin zaman veriyosun. Tatlı ve daha sıvı olunca da yutarken zorlanmıyo, mamada da iyi karışıyo. Tek sorun yapış yapış olması. Ama iyi gaz çıkartıyo. Belki mama da iyi gelmiştir bilmiyorum :/

Farkını ben de bilmiyorum. Araştırmak lazım. Şurup daha iyi bence. İki üç gün damla denedik ama doğru düzgün kullanamadık. Önce 4 defa 10ar damla denedik ama sevmedi, geri tükürdü. Mamaya koyuyorum mamayı bitirmeyince olmuyo falan filan.

Şurubu günde 4 defadan 6ya defaya kadar istediğin zaman veriyosun. Tatlı ve daha sıvı olunca da yutarken zorlanmıyo, mamada da iyi karışıyo. Tek sorun yapış yapış olması. Ama iyi gaz çıkartıyo. Belki mama da iyi gelmiştir bilmiyorum :/
Anladım canım baktım da Damla’da simetikon ve bi kaç vitamin var şurupta kimyon yağı dereotu yağı var Salı kontrol var doktora bi sorayım

Selam bacılar
Baharla birlikte çift çizgiyi bekleyenlere güzel sürprizli günler diliyorum. Güzel düşünün, güzel olsun. Şenlensin buralar. Bu mayıs bitmeden tüm bekleyenlerin müjdesini alalım inşallah, grup adının kehaneti titreşsin yine.

Oğlum bugün 2.ayını doldurdu. Şimdiden ‘nasıl geçmiş o ilk günler’ diyecek bir mazimiz olmuş gibi hissediyorum. İlk günler ile arada çok fark var, bende, onda, ilişkimizde.

Süt konusu da acaba hamile kalmak gibi koyverince oluyor mu göreceğiz. 20 gündür süt var yok kafaya takmadan emzirdim, uyuduysa uyudu, artık uyumayıp ağlamadan oturduğu da oluyor zaten. Yok eğer huzursuz görünüyorsa kendi yatağımıza uzanarak, onu da karşıma yatırıp tek memeden emziriyorum, kendi emip emip bırakıp saatlerce uyuyor. Hem ben de uyuyorum, hem koyun koyuna cennetlik bir zaman geçiriyoruz
hem de bu ara akşam 22.00den sonra onu karanlık odadan hiç çıkarmadan emzirip geri uyutarak bir çeşit uyku alışkanlığı oturtmaya çalışıyorum. Günlerdir süt sağmadım, sağsam kaç çıkar bilmiyorum. Ama oğlanın emme süreleri uzadı ve epey hareketli bir velet olmasına rağmen uyudu mu iyi uyuyor. Ümitlensem mi bilmiyorum… Mama yine veriyorum gündüzleri ve dışarı çıkarsak ama periyodik değil, azaldı.

Kangurulu günleri başlattım, şimdilik alışma sürecindeyiz. Parklarda falan mola vereyim diyorum, elimi kolumu koyacak yer bulamıyorum, çocuk da durduk mu ağladı ağlayacak oluyor, hop yeniden Şener Şen'in postacı yürüyüşüne devam.
Bu sana üçüncü cevap yazma denemem. İllaki Deniz bi şekilde engelliyor :)
Gelişmeler çok güzel. Gece uykusu alışkanlığı açısından bizde de durumlar iyi. Artık baya düzenliyiz. Ben de biraz dinlenebiliyorum. Tabi böyle her şey daha keyifli hale geldi.
Emzirme konusunda malesef gelişme kaydedemedik. Hatta daha kötü diyebilirim. Neyse işe başlayınca nasılsa sağacaktım dimi ama? İyi düşüneceksin :)
Sürekli süt sıkışması yaşıyorum. Sağ mememde kocaman ağrılı şişlikler oluyor. Sıcak uygulayıp masaj yaparak sağıyorum. Düzelse de tekrarlıyor. Memelerimden çekeceğim varmış.
Kızım iletişim kurmak konusunda epey aşama kaydetti. Arkadaş olmaya başladık.
Zaman geçtikçe her şey daha güzel olacak :)

Bu sana üçüncü cevap yazma denemem. İllaki Deniz bi şekilde engelliyor :)
Gelişmeler çok güzel. Gece uykusu alışkanlığı açısından bizde de durumlar iyi. Artık baya düzenliyiz. Ben de biraz dinlenebiliyorum. Tabi böyle her şey daha keyifli hale geldi.
Emzirme konusunda malesef gelişme kaydedemedik. Hatta daha kötü diyebilirim. Neyse işe başlayınca nasılsa sağacaktım dimi ama? İyi düşüneceksin :)
Sürekli süt sıkışması yaşıyorum. Sağ mememde kocaman ağrılı şişlikler oluyor. Sıcak uygulayıp masaj yaparak sağıyorum. Düzelse de tekrarlıyor. Memelerimden çekeceğim varmış.
Kızım iletişim kurmak konusunda epey aşama kaydetti. Arkadaş olmaya başladık.
Zaman geçtikçe her şey daha güzel olacak :)
Herşey iyiye gidiyor maşallah evet. Emzirme hariç! Dün meraktan sağdım, yine iki meme toplam 70 cc çıktı. Artma yok yani. Emzirdim mi oğlum 90 cc içiyordur diyelim, eh ucu ucuna işte. Napalım, denedim deniyorum işte. Benim de elime arada sertlikler geliyor ama ağrı olmadı diye üstüne düşmedim. Memelerin tam boşalmaması, şişlik, arada göğüslerden süt akması falan süt bolluğuyla ilgili değilmiş diye öğrenince önem de vermemeye başladım. Yoksa ne ümitlenmiştim! Aman dikkat et, sağmak herhalde artmasını önlüyordur.

İşe başlamak deme... :KK47: 5 nisanda bitiyor resmi iznim, yaza kadar ücretsiz izin falan alıp idare edeceğim umuyorum. Kafayı işe döndürmek düşündüğümden zor olacak, ki ben severim işimi. Bir de bu virüs, karatina işleri çıktı, okulların takvimi de kayacak, bakalım ne olacak.

Hayırlı olsun canım sağlıkla sıhhatle büyütün inşallah. :KK200: :dua::KK200:

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: amanınnnnnnnn kızzz daha eşyalarını almadındı, yoksa geldi mi, en son eşyalar nasıl gelecek derdindeydikkk, ne sabırsız bir kuzuymuş o öyle. maşallah kavuşmuşsun yavruna öyle ya da böyle, sağlıklı olması da çok güzel hemencecik kavuştun yavruna ya bu da güzel yanı, bekleme sezeryan ne zaman stresin olmadı :) sağlıkla, mutlulukla, güzelliklerle büyüsün yavrun, çok iyi ve tatlı bir anne olacağına inanıyorum, sevgiyle öpüyorum seniii ve aceleci kuzunu :KK200:

Kızlar sinirlerim çok bozuk ,kızım en az haftada bi dengesi bozuluyor bazen gece gündüz derin uykuya geçemiyor (memede uyuyor yerine koyunca uyanıyor )salı aşı vardı ondan sonra huzursuzluk huysuzluk devam etti bide bizim ki mememde yaşıyor ben alıştırdım yada kendisi alıştı bazen yarım saat bazen saat başı emmek istiyor kakasını yaparken bile memede olmak istiyor çok emme gaz olarak dönüyor bide ben kurulu saat gibi olsun istiyorym sanırım diyelim ki iki saat uyudu ( max 3 saat çok nadir uyuyor ) iki saat uyanık kalsın sonra tekrar uyumalı diye strese giriyorum geceleri uyumadığında uyksuzluktan sinirlerim bozuluyor bide ilk adetimi oldum belki ondan da hep bi ağlama hali
Allah başka şey vermesin çok şükür sağlıklı kızımız bizde sağlıklıyız zaten şu virüse de canım sıkılıyor Allah’ım hepimizi herkesi korusun inşallah

Kızlar sinirlerim çok bozuk ,kızım en az haftada bi dengesi bozuluyor bazen gece gündüz derin uykuya geçemiyor (memede uyuyor yerine koyunca uyanıyor )salı aşı vardı ondan sonra huzursuzluk huysuzluk devam etti bide bizim ki mememde yaşıyor ben alıştırdım yada kendisi alıştı bazen yarım saat bazen saat başı emmek istiyor kakasını yaparken bile memede olmak istiyor çok emme gaz olarak dönüyor bide ben kurulu saat gibi olsun istiyorym sanırım diyelim ki iki saat uyudu ( max 3 saat çok nadir uyuyor ) iki saat uyanık kalsın sonra tekrar uyumalı diye strese giriyorum geceleri uyumadığında uyksuzluktan sinirlerim bozuluyor bide ilk adetimi oldum belki ondan da hep bi ağlama hali
Allah başka şey vermesin çok şükür sağlıklı kızımız bizde sağlıklıyız zaten şu virüse de canım sıkılıyor Allah’ım hepimizi herkesi korusun inşallah
Gündüzleri ben de anlattıklarını yaşıyorum. Hep beşiğinde uyurdu artık kucakta olmak istiyo. Bırakırsam uyumuyo,uykuya direnmeye başladı. Ama uyumazsa uyumasın diyerek yatırıyorum. Alışkanlık olursa yandım çünkü.
Sanırım korona sebebiyle mecburi izinde olan babası sürekli kucakta tuttuğu için bunlar başımıza geldi.
Emzirmemeye biraz direnirsen rahat edersin. Yoksa gazdan kaçış yok. Emzik almıyo mu?

Gündüzleri ben de anlattıklarını yaşıyorum. Hep beşiğinde uyurdu artık kucakta olmak istiyo. Bırakırsam uyumuyo,uykuya direnmeye başladı. Ama uyumazsa uyumasın diyerek yatırıyorum. Alışkanlık olursa yandım çünkü.
Sanırım korona sebebiyle mecburi izinde olan babası sürekli kucakta tuttuğu için bunlar başımıza geldi.
Emzirmemeye biraz direnirsen rahat edersin. Yoksa gazdan kaçış yok. Emzik almıyo mu?
Aynen bende her seferinde alışkanlık olmasın düzelir inşallah diyorum ,yok canım emzik midesini bulandırıyor emzik olmayınca da işim zor

Aynen bende her seferinde alışkanlık olmasın düzelir inşallah diyorum ,yok canım emzik midesini bulandırıyor emzik olmayınca da işim zor
Geceyi ayırt eder artık uyur,sabret.
Belli bi saatten sonra ışıkları açmıyosun dimi?
Sabaha kadar sessiz ve karanlık ortamda olun. Emip uykuya geçer. Deniz de sabaha karşı uyanık kalmayı seviyor. Hoş bi durum değil tabi ama bişey diyemiyosun :olamaz:
Annesi de o hayatına girmeden önce geceyi severdi. Hey gidi hey :silah:

Daha çok küçükler bizi istemeleri çok normal benimki de öyle gazını çıkar mutlaka yüzüstü uyusun
Bende her yerde uyutuyorum.. selozy gibi rutini olmasın istiyorum. Koyduğumda uyanıyor ya demek doymadın daha diyip geri emiyor sonra gene kaka yapıyor gene gaz çıkarıyoruz gene emiyor gene memede uyuyor sonra gaz çıkarıp tekrar yatırıyorum. Bu sefer dalıyor 😆

X