Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Maşallah büyümüş çocuk😍 spor ayakkabısı bilemm giymiş.
Yürüteci bende istiyorum bakalım. Hareketli bebeklere uygun gibi geliyor bana da.
Sorunu anlamadım tam olarak. Kafasını nereye sokmaya çalışıyo popo dikmeyi anladım da:))
Ama ne yapıyosa diştendir diyoruz.
Siz de çıkaramadınız daha öyle mi? Sıkıntıları ne zmndır var?
Valla başını yere koyup popoyu dikiyor biraz uğraşsa düz takla atacak öyle bir hal. Evet diştendir altında birşey aramamalı. 4.5 aydan beri artarak salya var, kaşınma var, son bir aydır da iştahsızlık, uykusuzluk, kulak civarı kaşıma.. hep eli kucağında diye diye 1 ay geçti valla.

Valla başını yere koyup popoyu dikiyor biraz uğraşsa düz takla atacak öyle bir hal. Evet diştendir altında birşey aramamalı. 4.5 aydan beri artarak salya var, kaşınma var, son bir aydır da iştahsızlık, uykusuzluk, kulak civarı kaşıma.. hep eli kucağında diye diye 1 ay geçti valla.
Anladıımm takla atıcak çocuk:))
Ben de bugün yarın çıkarır diyorum ama gelen giden yok.

Evet uyku aralarında aynı hareketi yapıyor. Ağrısı olsa belli eder. O halleri hiç yorumlamaya çalışma derim .
Selime bakın yav arabasında bıçkın bir delikanlı gibi.
Koca adamım benim.
Deniz de artık emekliyor. Seri olmasa da turlara başladı. Baktı gidemeyecek var gücüyle atlıyor. Kaleci atlayışı vardır ya öyle.
Ortamdaki eşyaların yarıya yakınıyla vedalaştık. Tutunup kalkmalar da başlayınca bir ben,bir koltuk kalacak gibi.
Geçenlerde boğumlarının eşit olmadığını farketmiştim. Dün kontrolde sordum. Hareketleri gayet iyi kalçada sorun olduğunu sanmam ama çocuk ortopedistine götürebilirsin dedi. Gitsek röntgen çekecek; çektirip çektirmemek arasındayım.
Bence de hareketliliği, basışı, kendi doktorunun muayenesi bir sorun olmadığına işaret ama biz sadece 'bence' diyebiliriz tabi ki. Belki ortopedist sadece muayeneyle işi bitirir, röntgene gerek yok der. Olmaz mı? Aklına düştüyse için nasıl rahat edecekse öyle yap.

Ahahah evet o kaleci atlayışı bizde de var. Bir de ben maskeyi takınca artık anlıyor dışarı çıkılacağını, iki elinin üstünde dikilip aşağıdan yukarı bir bakışı ve gülüşü var, babası av köpeği kılıklı diyor aynen öyle.

Ortopedist görecek kızlar. Daha çocuk allerji görecek. 6.ayda yapılması gereken göz muayenesi vardı.
Var da var ..

Evet allerji testleri yapılmadan başka aşı yaptıramıyorum hatta ilaç bile veremiyorum.
İlaçlık bir durum olmadan halletseydik iyiydi.
Anne sütü ve ek gıda durumlarını baştan beri çok iyi götürdün, maşallah. İnşallah çok ihtiyaç hissetmeyeceği, aramayacağı bir şeye çıkar alerjisi.

Kızlar merhaba, ben nur nasılsınız tam hepsini okuyamadım bebişler ve annişler iyisinizdir inşallah,ben kendi üyeliğimi, epostamı değiştirerek arkadaşa verdim öğrenene kadar kullanırsın sonra kendine üyelik alırsın dedim sanırım aynı modem aynı ip gördüğü için hesap açınca kitliyor o yüzden 1 aydır gireyim dedim giremedim öncesinde girmek istemedim zaten virüs yüzünden marttan beri eşimle ayrıyız eşimin mesleğinden dolayı hala ayrı odalardayız.dolayısıyla çocuk askıda kaldı, Allaha emanetiz artık, Senella Senella seheryeli77 seheryeli77 flx77 flx77 doğum oldumu daha okuyamadım. dvtb dvtb canım çok sevindim hamileymişsin sağlıkla kucağına alırsın inşallah

Kızlar merhaba, ben nur nasılsınız tam hepsini okuyamadım bebişler ve annişler iyisinizdir inşallah,ben kendi üyeliğimi, epostamı değiştirerek arkadaşa verdim öğrenene kadar kullanırsın sonra kendine üyelik alırsın dedim sanırım aynı modem aynı ip gördüğü için hesap açınca kitliyor o yüzden 1 aydır gireyim dedim giremedim öncesinde girmek istemedim zaten virüs yüzünden marttan beri eşimle ayrıyız eşimin mesleğinden dolayı hala ayrı odalardayız.dolayısıyla çocuk askıda kaldı, Allaha emanetiz artık, Senella Senella seheryeli77 seheryeli77 flx77 flx77 doğum oldumu daha okuyamadım. dvtb dvtb canım çok sevindim hamileymişsin sağlıkla kucağına alırsın inşallah
Merhaba hoşgeldin biz de bebelerlen uğraşıyoruz. :)
En kısa zamanda art arda güzel haberlerinizi bekliyoruz.
Seheryeli ve senella kavuştu şükür. Flx beklemedeyiz hayırlısıya sağlıkla kavuşuyor.

Merhaba hoşgeldin biz de bebelerlen uğraşıyoruz. :)
En kısa zamanda art arda güzel haberlerinizi bekliyoruz.
Seheryeli ve senella kavuştu şükür. Flx beklemedeyiz hayırlısıya sağlıkla kavuşuyor.
Maşallah daha dün gibi ne kullanalım ne yiyip içelim de faydası olur diye bilgilendirme yapılırken şimdi doğum olmuş. İsteyen herkese nasip etsin inşallah

Allah razı olsun canım inşallah :KK200:

Allah razı olsun canım inşallah :KK200:
Merhaba, rahat bir hamilelik geçirip, bebeğinize sağlıkla kavuşmanızı dilerim☺️
Eski mesajlarınızda coraspirin kullandığınızı yazmışsınız, günde kaç tane kullanmıştınız, ne kadar süre kullanmıştınız acaba?
flx hanım da hamile kalmadan önceki son bir ay coraspirin kullandığını yazmış.
Sağlıkla bebeklerinize kavuşursunuz İnşallah, umut oldunuz ☺️

7. ay haber bülteni :confused:

7,650 kg, yine geriden geliyor ama kg alımı hızlanmış, beslenmede de arayı kapatmışız sayılır, 2-3 öğün ek gıda yiyor, sebze, yoğurt, meyve, muhallebi vs. Kusmuyor, pek reddetmiyor. Toplamda 125 gr.lık 2 bebek kavanozuna yakın ek gıda yiyor gün içinde. Kahvaltıya başlayacağız şimdi.

Diş yok, 2 saatte bir uyanmalı yar yine bana haram geceler :KK61:İyi ki ebeveyn yataklı denilen yataktan almışız oğlana valla, odası ayrı, git gel yoruluyorum bu ara, çekiyorum çekmece gibi yatıyorum orda arada.
Yürüteçe yasak geldi :işsiz: Bizim yolların kurdu çileli şoför bakakaldı kaldırdığımız yürütecin ardından :KK42:ortopedik sorunlar olabilir dedi az tutsak bile, peki dedik. Emekledi emekleyecek ama henüz hala sürünüyor gibi.

Tek nefesle uzun hava gibi melodik ötüyor bizimki. Siz deyin türkücü ben diyeyim operacı.

Bizde böyle.

X