Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Selam canım aynı çoğu şeyimiz 😁
Bizim gız daha çıkaramadı dişiniii ama felakett durumdayız.
Eline öyle kopartır diye bişiy vermiyorum bende.
Öyle olurmuş diş sırasında kuzum sadece meme ve sıvı tüketmek isterlermiş.
2 gecedir meme harici ağlayarak uyanıyor.. yazık yavrumm köpek dişi de kabarmış hepsi birden çıkıyor mu acabası?
Bizim gızın yapmadığı 1 gün oldu. Onda da gene cıvık yaptı.
Emziği almadıysa daha verme işte bence canım.
Ezgi alıyordu 4 5 ayda kendiliğinden almamaya başladı. Hem sevindim hem üzüldüm. Ek gıda da yemediği için bitişik geziyoruz diyebilirim.
Esin rahat çıkarmıştı. Ezgi zorlanıyor zorluyor. Babası geç kalmazdı hiç geçen geç kaldı :))
Virüs için de önlemler yeterli geliyor inşallah mesafe temizlik. Gerekmedikçe dışarı çıkmamak.. sınırlamalar gelecek gibi..
Dila kıza da maşallahh canım.. güle güle büyüsünler inşallah.
Cane ben patates havuc pure yaptim cok guzel yedi ama kabiz oldu halbuki icine zeytinyağı da koymuştum😅 baktim yapmamiyor 3 gunu gecti dereceyi yaglayip minicikin cevirdim bir tur kakalarcaaaaa yapti ne yapcagimi şaşırdım oan😂 okadar beklemiyordum. Emzirmek guzelmiş bu ek gida isi beni daha provalarinda korkuttu. Gecelerimiz cok guzel bizim sadece memeye uyaniyor ben kalkip defalarca altini degistiriyorum uyanmiyor 11 re kadar yatiyoruz birlikte. Gunduz perişanlık 40 30 dakka yatiyor 4 sefer. Birde hepinize soruyorum diyelim ki atesi cikti dis cikarirken fitili vermelimi yoksa baska turlumu dusurmeli? Fitil aninda dusurdugu icin yapma diyorlar ne yapmalıyım ?

Cane ben patates havuc pure yaptim cok guzel yedi ama kabiz oldu halbuki icine zeytinyağı da koymuştum😅 baktim yapmamiyor 3 gunu gecti dereceyi yaglayip minicikin cevirdim bir tur kakalarcaaaaa yapti ne yapcagimi şaşırdım oan😂 okadar beklemiyordum. Emzirmek guzelmiş bu ek gida isi beni daha provalarinda korkuttu. Gecelerimiz cok guzel bizim sadece memeye uyaniyor ben kalkip defalarca altini degistiriyorum uyanmiyor 11 re kadar yatiyoruz birlikte. Gunduz perişanlık 40 30 dakka yatiyor 4 sefer. Birde hepinize soruyorum diyelim ki atesi cikti dis cikarirken fitili vermelimi yoksa baska turlumu dusurmeli? Fitil aninda dusurdugu icin yapma diyorlar ne yapmalıyım ?
Enngüzeli öylesi gece uyuyor işte canım. Gündüz 30 40 dkyı kar sayıcan:))
38i geçmeden bişiy yapmıyoruz canım. Fitil hiç kullanmadım ben. Önce üstünü rahatlatıcan sonra olmadı mı duşa sokucan. Olmadı şurup veriyorsun. Ateşi düşmüyorsa doktora gidicez.
Ateş çok da kötü bişiy değil biliyorsun vücudun savaştığını gösterir. İnşallah olmasınlar hasta.

Enngüzeli öylesi gece uyuyor işte canım. Gündüz 30 40 dkyı kar sayıcan:))
38i geçmeden bişiy yapmıyoruz canım. Fitil hiç kullanmadım ben. Önce üstünü rahatlatıcan sonra olmadı mı duşa sokucan. Olmadı şurup veriyorsun. Ateşi düşmüyorsa doktora gidicez.
Ateş çok da kötü bişiy değil biliyorsun vücudun savaştığını gösterir. İnşallah olmasınlar hasta.
Ateşi ben iyi bilmem ki kendisi benim kalbime kadar vurmuştur🤣😂 surup vermedi hic doktor bende fitil var. Tavsiyene uyucam allah gostermesin ama yinede bilmek lazim💐

Emdi uyudu bakalım🥰
Sizin oralarda durumlar nasıl?
Koranayi soruyosan berbat hic cikmiyoruduk ama bu siralar parklar tenhayken ciktik. Damadini soruyorsan eğleniyoruz bol bol yada kendisini surekli eglendirtiyor diyim😅 İs yapmama karşı kendisi😀 iyi genel olarak🙏🏼

Ateşi ben iyi bilmem ki kendisi benim kalbime kadar vurmuştur🤣😂 surup vermedi hic doktor bende fitil var. Tavsiyene uyucam allah gostermesin ama yinede bilmek lazim💐
Yine en iyisini annesi olarak sen bilirsin. Yavru söyler her şeyi sana genel durumuyla:KK66:
Yani şimdi ben uyguladığımı söyledim. Ama sende durum başka olabilir. Dediğim gibi olmasınlar hastaa🥰

Koranayi soruyosan berbat hic cikmiyoruduk ama bu siralar parklar tenhayken ciktik. Damadini soruyorsan eğleniyoruz bol bol yada kendisini surekli eglendirtiyor diyim😅 İs yapmama karşı kendisi😀 iyi genel olarak🙏🏼
Koronayı sordumdu canım. Ama damadın iyi olmasına sevindim:)
Öyle valla yemek yaparsam kar sayıyorum bende bazen 2 3 saati buluyo gündüz şaşıyom ne yapacağımı. Uyuyum en iyisi diyom :))

Koronayı sordumdu canım. Ama damadın iyi olmasına sevindim:)
Öyle valla yemek yaparsam kar sayıyorum bende bazen 2 3 saati buluyo gündüz şaşıyom ne yapacağımı. Uyuyum en iyisi diyom :))
Ben butun islerimi tikir tıkır yapıyorum yapmazsam hasta olurum🤣 gunduz robata supurtturup o uyurken evi siliyorum gece cam kapi siliyorum yemegi koca yapiyor. Kucagimda onunla koltuk supuruyorum 😂 Bir kendime vaktim yok banyo yapmak kahvalti yemek yemek. Bu sutler nerden geliyor şaşırıyorum

Fitil son çare. İstersen bir şurup edin bulunsun.
Zaten diş çıkarırken hafif ateş olur. Bırak fitili şuruba bile gerek kalmaz.
38i geçen ateş dişten değildir diye biliyorum. Ateşe meyilli bebeklerde bazen geçebiliyormuş ama pek görülen bir durum değil.

Armin Armin gece kaka mı yapıyor niye defalarca altını değiştiriyorsun? Tek bezle sabaha kadar yatabilir niye uyanıp bez değiştiriyorsun ki.
Bariyerleri de yırtıyordun sen dimi bu bez işinde Armince yöntemlerin var :KK70:

Ben pek şeftali ve muz vermiyorum ona rağmen bazen kabız olacak gibi oluyor ben yumurta sarısından işkillendim bu konuda. Bizim de ek gıda işi yine çetrefillendi birkaç gündür. Biraz geç başlamıştık arayı hızlı kapattık derken iki gündür ne versem anca 3 tatlı kaşığı yiyor. Kıyma işi pek iyi gitmedi zaten. Bugün et aldım çok uzun haşladım yarın çok ufalayıp deneyeceğim. Devamlı ayakta, asla yerde durmuyor, emeklemeyecek belli.
Diş çıkarma iştahsızlık yapabilir belki ondan az yiyor küçük beyimiz hadi bakalım eti yer inşallah

Ben butun islerimi tikir tıkır yapıyorum yapmazsam hasta olurum🤣 gunduz robata supurtturup o uyurken evi siliyorum gece cam kapi siliyorum yemegi koca yapiyor. Kucagimda onunla koltuk supuruyorum 😂 Bir kendime vaktim yok banyo yapmak kahvalti yemek yemek. Bu sutler nerden geliyor şaşırıyorum
Gece gece yazamamışım 😂 vakitsizlikten değil bol vakitten ne yapcağımı şaşırıyorum 2 3 saat uyuduğunda.😄 amaan yat en iyisi sende diyom:)
Ama böyle gidersen de hasta olursun dikkat et azcık kendine yemeğini ye ve uyu o kadar iş yazık valla.
Senden yiyerek süt yapıyor yakında düşersin. Ben takviye de alıyorum. 2 gün içmeyim daha çok yorgunluk halsizlik başgösteriyor.
selozy selozy bebiş uyanmıyomuş nasılsa keyfince değiştiriyodur😆

Gece gece yazamamışım 😂 vakitsizlikten değil bol vakitten ne yapcağımı şaşırıyorum 2 3 saat uyuduğunda.😄 amaan yat en iyisi sende diyom:)
Ama böyle gidersen de hasta olursun dikkat et azcık kendine yemeğini ye ve uyu o kadar iş yazık valla.
Senden yiyerek süt yapıyor yakında düşersin. Ben takviye de alıyorum. 2 gün içmeyim daha çok yorgunluk halsizlik başgösteriyor.
selozy selozy bebiş uyanmıyomuş nasılsa keyfince değiştiriyodur😆
Bebeğin o bez içindeki rahatsız poposunu düşündükçe uykuları kaçar Arminin :KK70:

Yaa akla bak bebek uyuyo ve kız altını defalarca değiştircem diye kapı pencere silcem diye gece uyumuyor tövbe est. 😁
Popoda bile her saniye tam hijyen!
Çiş yapıldığı gibi bez alınacak :KK70:
Senin de aşırı vakitten ne yapacağını şaşırman beni benden aldı. Gözlerim dolu dolu şuan. Maşallah diyeyim kem gözlerime engel olayım :))

Popoda bile her saniye tam hijyen!
Çiş yapıldığı gibi bez alınacak :KK70:
Senin de aşırı vakitten ne yapacağını şaşırman beni benden aldı. Gözlerim dolu dolu şuan. Maşallah diyeyim kem gözlerime engel olayım :))
Kız o nadir oluyor bi anlatamamışım ya la:)) ezgi de zor geçiriyor işte. Gece tam uyumadığından gündüz bazen 2 3 saati buluyor bi yattığı. Emen bebeğin düzeni olmazmış ya. Neyse öyle böyle idare ediyoz işte napcan:))
Geçen babanneye bıraktık 1 2 saat sinem sen nasıl iş güç yapıyon yemeğini nasıl yapıyon diyor:) yapıyoz bi şekilde dedim. Temizliği oğlu yapıyo sil süpür işte bende yemek ortalık toplamaca toz lavabo banyo tuvalet olduğu kadar olmadığı kader:))

Kız o nadir oluyor bi anlatamamışım ya la:)) ezgi de zor geçiriyor işte. Gece tam uyumadığından gündüz bazen 2 3 saati buluyor bi yattığı. Emen bebeğin düzeni olmazmış ya. Neyse öyle böyle idare ediyoz işte napcan:))
Geçen babanneye bıraktık 1 2 saat sinem sen nasıl iş güç yapıyon yemeğini nasıl yapıyon diyor:) yapıyoz bi şekilde dedim. Temizliği oğlu yapıyo sil süpür işte bende yemek ortalık toplamaca toz lavabo banyo tuvalet olduğu kadar olmadığı kader:))
Şimdi anladım. Kem gözlük bir durum yokmuş :)

Armin Armin gece kaka mı yapıyor niye defalarca altını değiştiriyorsun? Tek bezle sabaha kadar yatabilir niye uyanıp bez değiştiriyorsun ki.
Bariyerleri de yırtıyordun sen dimi bu bez işinde Armince yöntemlerin var :KK70:
Defalarcadan duzunemi anladın ilahi sen Oğaaa yani 12 1 arasin uyuyor taa oglene kadar Sabaha kadar degil degistirilmeyi hakediyor3,4 defa Değiştirnem gerek pişigi var. Evet bariyerleri de hala söküyorum uzaya roket firlatmiyorum buda benim anneliğim boyle rahat ediyorum.

X