melekgül'ün başarı öyküsü...

tebrşkler ya darısı başıma.neler yaparak 3 ayda o kadar kiloyu verdin lütfen ışık ol bizede aydınlat yolumuzu.ben imkansız sanırdım 3 ayda benimde 30 kilo gitse ne güzel olur.demek imkansız değilmiş.lütfen yardımcı olursan sevinirim.birde şu sarmısaklı cevizli suyu içtikten sonra sarmısak ve cevizi yiyor musun?hoşçakal sabırsızlıkla cvp bekliucem

evet arkadaşım suyuyla sarmısakları yutuyorum arkasından cevizleri yiyorum inşallah bahara kadar tığ gibi oluruz zafer biim olacak:lepi:

uf inşalllahhh yaaaaa.deneyimli birinin yanımda olması şart bu sen ol madem ben de varım.msn adreslerimizi alalım ama ya .

Melekgul cnm bundan önceki deneyimindede mi sarmisak-ceviz uygulamistin?gecen sefer uyguladiklarini yazarsan sevinirim...Bu iste bende varim kizlarrrrrvereliniortak

arkadaşlar ben şimdilik kısaca nasıl verdiğimi anlatıyım . sabah kalktığımda ilk önce bir bardak sıcağa yakın suyun içine yarım limon bir tatlı kaşığı sirke koyup içiyordum.daha sonra bir gün önceden hazırladığım 2 ceviz 2 diş sarmısak koyduğum suyu içiyorum ama arada 1 yirmi dakika bırakıyorum yani limonlu suyla cevizli karışımın arasındaki ara 20 dakika olacak. daha sonra 1 saatlik yürüyüşe çıkıyorum eve geldiğimde kahvaltımı az yağlı peynir 5 zeytin domates biber salatalık yiyorum tabiki hergün aynı değil mesela bugün peynir zeytin yediysem bir gün sonra yumurtayla peynirin yerini değiştiriyorum.ekmeğimi ya 2 dilim kepekli ekmek yada form bisküviyle yapıyorum . kahvaltıdan sonra yeşil çayımı içiyorum mutlaka günde 3 veya 4 kez yeşil çay içiyorum yine günde 2 kezde kekik suyu içiyorum ama kekik suyunu hazır almıyorum kendim demliyorum içine limon sıkıp içiyorum gelelim öğlen yemeğine yemekden önce mutlaka bir bardak ayran içiyorum çünkü ayran şişkinlik yaptığı için az yememi sağlıyor bir elma veya portakal yaz mevsiminde şiddetle karpuz öneririm.karpuzda çok güzel tokluk hissi veriyor bunları yemekden hemen önce yiyorum daha sonra yemeğime başlıyorum .evimde eşime çocuklarıma ne yemek pişirdiysem onu yiyorum artı kendime özel bir şey pişirmiyorum ama yemek tabağıma koyduğum bir kepçe yemeğin üzerindeki yağı kaşıkla üzerinden toplayıp tencereye geri koyuyorum işde ordan en az 60,70 kalori mideme inmesine engel oluyorum zaten bir bardak ayran bir bardak su bir meyva yediğimn zaman sofraya oturduğunda midenin yarısını doldurmuş oluyorn birde ayran şişirdiği için kendini tok hissediyorsun .arkadaş lar mutlaka her öğün öncesi ayran için bir kere olsun deneyin hak vereceksiniz artı soframda mutlaka salata oluyor salata olduğu zamanda salataya yoğunlaşıyon yemekden daha az yiyorsun ama salata yoksa tamamen yemeğe odaklanıyon mideniyarı yarıya doyurmak varken salata ve yemekle, salata olmadımı tamamen yemek pilav gibi kilo aldırıcı şeylerler dolduruyon. arkadaşlar şunuda belirtmek istiyorum. yazmadan geçemedim iş yaparken yani ev işi müzik açın hareketli olsun üzerinize şu ince çöp poşedinden giyin üzerine korse badi gibi şeyler giyipev işinizi öyle yapın neden badi korde derseniz poşedin vücudunuza daha sıkı yapışacağı için sizi daha çok terletecektir ve bu sayede daha çok terle toksin atmış olacaksınız ben bunun çok faydasını gördüm ayrıca yaz mevsiminde bopl kiraz yeyin sapınıda kaynatıp için müthiş kilo verdiriyor ben denedim günde 1 kilo verdiğim oluyordu oysaki bilirsiniz birden çok kilo verdinizmi hızlı kilo vermniz duruyor oysa kirazla ve sapıyla çok güzel kilo veriliyor gelelim akşamaa.akşam yemeimde yine ayrn salata bir kepçe yemek bir bardak su meyva bunlar öğlendeki gibi yiyorum erken yiyorum ve akşamda mutlaka yarım saat olsun yürüyorum yemekden sonrada yine poşedimi giyip evde bir 45 dakika hoplayıp zıplıyorum müzik eşliğinde oynuyorum ter atmaya bakıyorum günlük 2 litre su mutlaka içiyorum 4 bardak yeşil çay 2 bardak kekik suyu içtiğim için oda 3 litreyi buluyor şimdilik bu kadar arkadaşlar daha sonra yine devam edecem inşallah hepimiz çok çok kilo veririz ve vereceğiz buna inanıyorum sizinde kendinize inanmanız lazım işte bu kadar fazlalık nasıl gidecek demeyin isteyince sadece 3 ayda gidiyor buz dolabınızın üzerine kilolu ve varsa zayıf resminizi asınız giymeyi çok istediğiniz elbisenizide ortalıkdan kaldırmayıp gözünüzğn görebileceği bir yere koyun ben bunu kesin giyecem deyin bence mutlaka giyeceksiniz hep özlem çektiiniz kıyafetleri hadi arkadaşlar varmısınız hep birlikde kurtulalım yağlarımızdan incecek bir görüntüyle yaşamaya burdan duyar gibi oluyorum bende varım dediğinizi haydi o zaman bu gün tatlılara son hamur işime son. bol sebzeli meyvalı bol su içmeli günler diliyorum

arkadaşlar ben yazın 90 kiloya çıkmıştım iştebu sarmısak ceviz karışımından1 ayda 78 düştüm ama düğünler derken tatil derken piknikler drken tekrar aldım ama şimdi çok pişmanım bu sefer kiloları verip dikkat edip almıyacam çok çabuk alıyorum ne bu ya hep diyetmi yapacağız hayatımız boyunca hiçmi doyasıya yemiyeceğiz

Merhaba arkadaşlar

Öncelikle şu bilgiyi vermek istiyorum. Televizyonda doktorları dinliyorum.

1 Ayda 4-5 kilodan fazla veriliyorsa su ve kas mış. Su ve kas kaybetmek çok tehlikeliymiş.
Kilo verirken yağ kaybetmek gerekiyormuş. Yağlar, su ve kasa göre daha zor verilirmiş.
Sağlığımız çok önemli.

Melekgül verdiğin kilo için seni kutluyorum. Önemli olan kiloları geri almamak ve sağlıklı olmak.

Ben hiçbir zaman çok zayıf olmadım normal kiloda yada biraz üstünde oldum. 60-70 kilo arasında olurdum. Tombik görünmezdim o kadar. fazla kilolu görünürdüm. 68 Kilodan 55 kiloya inmiştim bir ara. Harika görünüyordum o zamanlar beli açık bluzlar modaydı beli açık bluzları hiç çekinmeden giyerdim. Zayıflatım. Gözümün önüne geldi o zamanlar.

3 - 4 senede 70 Kilodan 95 kiloya çıkmıştım. Kilo aldığımı farkediyor ama tartılamıyordum. Tartıya çıktım ne göreyim tam 95 kilo olmuşum.Kimse kilomu bilmiyor çevremde söylemiyorum. Söylemek zorunda kalırsam 83 diyordum.

Bu yaz 95 kilodan 82 kiloya indim.Nasılmı ?

İnternette çok araştırma yaptım. Zayıflama ile ilgili. Ama tüm iş bizde başlıyor.İrade çok önemli.

Beşi bir yerde bitki çayını sabah öğlen ve akşam yemeklerinden 30 dakika önce içtim.
Her gün 30 dakika egzersiz ya da pilates Ve 1 saat yürüyüş. Parklardaki sahillerdeki egzeriz aletleyilede çalıştım. Yorulunca bırakın. Çok zorlamayın kendinizi.

Sabah kahvaltısı ekmek peynir zeytin yumurta, sütle birlikte tahıl gevreklerinden yedim.

çavdar ekmeği yada başka esmer ekmek, tahıllı ekmek yedim.

Öğlen evde hazırlanmış olan yemeklerden abartmadan yedim.

Akşamda öğlen yemeği gibi.

Öğlen et yemeği salata yediyseniz, Akşam sebze yemeklerinden yemelisiniz.

Karbonhidratlarla proteini ayırarak yemeğe çalıştım.

3 ana 2 ara öğün yaptım

Ara öğünlerde meyve, yoğurt, süt gibi hafif yiyecekler yada içecekler

Haftada 2 baton çikolata canım isterse yedim.

Saat 19.00 dan sonra bir şey yememeğe çalıştım. Canım isterse meyve yedim.

Günde 8-10 bardak su içtim.Susamaya bağlı tabi.

Bu şekilde 13 kilo verdim. 56 beden giyiyordum şimdi 50 beden bile giyiyorum. Pantolonlar belimden düşüyor.

2 ayda 3 - 5 kilosunu aldım. Çünkü tatlılar yedim.

Şimdi 86 kiloyum. 1.70 boyundayım. 70 kilo olmak istiyorum.

Sizlere katılmak istiyorum. Ayrıca Saat 18.00 den sonra birşey yemeyelim grubundayım.

Sarımsak ceviz karışımı nasıl hazırlanıyor ?

Paylaştım zayıflama tecrübemi.Yardımcı olurum inşallah.

Sağlıklı mutlu zayıflamalar diliyorum.

X