Meme Büyütme Estetiği Olmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Merhaba. Aranıza deneyimlerimi paylaşmak için katıldım. 12 temmuzda mersinde amelyat oldum. Çok araştırmadım. 2-3 doktorla görüştü kardeşim ve bana aralarından birini söyledi. Hiç kafa karıştırmadan tek o doktorla görüştüm. 6.000 tl ödeme yaptım. Görüşme ptesi oldu ve ben perşembe gününe amelyata girdim. Doktorum çok ikna edici deneyimli biri. Sigara içen biriyim ama günde 4-5 tane. Amelyat gününe kadar 1 tane bazen de hiç içmedim. Gece 11 den sonra hiçbirşey yemeyip uyudum. Saat 10 da hastneye yatışım yapıldı. Ve bi tek kan tahlili yapıldı. Doktorum benim vücut yapıma göre 225 cc takılması gerektiğini söyledi. Ben kendimce 320 falan diye düşünüyorum tabi. 225 diyince çok şaşırdım. 1.68 boyum 47 kilom. 26 yaşındayım ama orta 17-18 duruyorum. Tabi ben bi araştırım 225 cc nin çok ufak duracağını gördüm. Doktoruma 250 istiyorum dedim. Amelyat esnasında denemiş ve 250 cc takmış. Amelyatım 1 saat sürdü. Sabah 10 da girdiğim hastahaneden 5 buçukta çıkıp eve geldim. Biraz yattım kollarımı çok kaldıramadım ama kendi yemeğimi yiyebiliyordum. Meme altı kesiğiyle süt bezinin altına yuvarlak 250 cc yerleştirildi. Kas altı benim yapıma göre uygun değilmiş. kas oluşumum yavaş olacağından geç iyileşirmişim. Ve dün doktorum sporcu sütyeni taktırdı harika duruyor. Benim görüslerim yok denecek kadar azdı. En küçük sütyenin desteklisini takınca bile içi boş kalıyordu. Şuan biraz şiş olmasına rağmen harika duruyor çok mutluyum. Git gel aynada bakıyorum. 3. Günden sonra yan yatmaya başladım. Şimdi daha rahat hareket ediyorum yan yatarken. Göğüs uclarıma tshırt değdiğini bile hissediyorum.
hangi şehirde kime ameliyat oldunuz acaba?

Kızlar herkese merhaba bende uzun zamandır forumu takip ediyorum bir süredir bende ameliyat olmayı düşünüyorum 325CC taktırmayı düşünüyorum.İzmirde önerebileceğiniz bir doktor varmıdır.Birkaç doktorla görüştüm silikonun ilerde zararı olabileceğini söylediler birazda kararsız kaldım.Birde forumdaki ameliyat olanların fotoğraflarını nasıl görebilirim.
İzmirde fatih uygura ameliyat oldum bir ay dolmak üzere sıkıntısız çok ağrı olmadan geçirdim şimdiye kadar herşey çok iyi maşallah :) kesinlikle tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar bende meme büyütme ameliyatı olmaya karar verdim ama kafamda bazı sorular var buradaki yorumların hemen hemen hepsini okudum olan arkadaşlar görüştüm genelde olan arkadaşların hepsi çocuk sahibi emzirmeden dolayı içi boşalmış ve sarkmış göğüslere sahip kişiler. Ben henüz evlenmedim bekarım bu ameliyatı olmayı düşünüyorum. İlerde çocuktan dolayı göğüsler daha da şişecek silikon varken daha da şişip kocaman olacak ve emzirdikten sonra ayrıca bir sarkma yaşanır mı çok tereddütlerim var o yüzden bekar olup bu ameliyatı olan arkadaşlardan ayrıca tecrübelerini paylaşmasını istiyorum şimdiden teşekkürler

İzmirde fatih uygura ameliyat oldum bir ay dolmak üzere sıkıntısız çok ağrı olmadan geçirdim şimdiye kadar herşey çok iyi maşallah :) kesinlikle tavsiye ederim.
icecan beni de izlemeye alır mısın? OZelden bir kac soru soracagım ayrıca. yanıtlarsan sevinirim

Merhaba meliSSAnil meliSSAnil leyla_ebrum leyla_ebrum fatrec fatrec deniz1923 deniz1923 ... ve suan etiketleyemedigim bizim donem arkadaslar,giremiyorum uzun zamandir,iyisinizdir umarim,benim 6.ay doldu, ve iyilesme icin kilit ay 6 bence,izler gecmedi gecmicek herhalde ve evet 350cc ayni hasmetiyle duruyor :) Yumusamadilar ve malesef silikonu hala hissediyorum. Selamlar...
Slm canim. Bende arada okuyup cikiyorum.Ne guzel iste yumusamamasi daha iyi. Benkiler cok yumusadi silikon yok sanki. Ama bende sarkma var ve karar verdim karin germe olunca tekrar diklestirme yaptiricam. Izlerim kahve rengi ben cok guneslendim ve iz kaldi o yuzdende o izlerin kesilmesini istiyorum.
Protez degistirilmeden kuculurmu bilmem ama dra sorucam.Kol altlaraima dogru fazla deri var alinsin istiyorum ve belki biraz daha kucuk gorunur boylelikle.
Off ne cok yazdim
Umarim tum kizlar iyidir opuyorum herkesi

Merhaba meliSSAnil meliSSAnil leyla_ebrum leyla_ebrum fatrec fatrec deniz1923 deniz1923 ... ve suan etiketleyemedigim bizim donem arkadaslar,giremiyorum uzun zamandir,iyisinizdir umarim,benim 6.ay doldu, ve iyilesme icin kilit ay 6 bence,izler gecmedi gecmicek herhalde ve evet 350cc ayni hasmetiyle duruyor :) Yumusamadilar ve malesef silikonu hala hissediyorum. Selamlar...
Merhaba canım. İyiyim bende çok sukur. Artık eskisi gibi yazmasam da hala buralardayım :) 10. ayimdayim bende yumuşama durumu iyi ama izler biraz can sikici. Ama yine de çok mutluyum :)

Kızlar herkese merhaba bende uzun zamandır forumu takip ediyorum bir süredir bende ameliyat olmayı düşünüyorum 325CC taktırmayı düşünüyorum.İzmirde önerebileceğiniz bir doktor varmıdır.Birkaç doktorla görüştüm silikonun ilerde zararı olabileceğini söylediler birazda kararsız kaldım.Birde forumdaki ameliyat olanların fotoğraflarını nasıl görebilirim.

Merhaba ben geçen hafta bugün İzmir’de ameliyat oldum.Ben de 3 dr’a gittikten sonra birine içim ısındı karar verebildim.Dr umdan memnunum,hem ilgili ve anlayışlı, hem de merak ettiğim her sorumu usanmadan hala cevaplıyor. Hastane ve konaklama da gerçekten çok iyi.Gelelim ameliyata..Ameliyattan çoook korkuyordum,öncesinde 3/4 gün uykularım kaçtı,midem kötü oldu.Kokrtuğum kadar var mıydı evet ilk 3 gün çok zor geçti anesteziden uyandığım zaman pek ağrım olmadı ama o gece ve ertesi gün çok kustum (midem hassas,reflüm azdı) öğürme ve öksürme sırasındaki acı gerçekten çok zor..bir şey yiyip içmediğim için iyileşmem daha çok zor oldu.2.ve 3.gün ağrılarım daha çoktu sırt ve göğüs etrafı batma hat safhadaydı o 2 gece nerdeyse hiç uyumadım ama benim ağrı eşiğim çok düşük,dr ziyaretime geldiğinde söyledik ağrı kesici kas gevşetici artırıldı ( 3 gece hastanede kaldım evimiz farklı şehirdeydi ağrılarımdan ve midemden eve gidemedim yoksa evde daha rahat toparlanır insan )aslında normalde 1-2 gece yetermiş.Neyseki 3.gecenin sonunda ağrılarım birazcık geçti,artık sadece hareket etmeye çalışırken ağrım vardı.Bu arada verdikleri mide koruyucu da işe yaradı,yemeye başladım.Herkesin bünyesi farklı ilk 3 gün benim için çok zor geçti geçmeyecek sandım,çok ağladım çok pişman oldum ama sonrasında azalarak bitiyor.Bunu göze alabilirseniz ameliyatı hiç düşünmeden olun.Bu arada direnden de çok korktum forumları okuyunca.5.gün drenim çıktı çıkarırken hissetmedim diyebilirim.Ondan hiç korkmayın.Yataktan,koltuktan kalkarken hala ağrı batma oluyor bazen hala tek kalkamıyorum ama o da geçecek diye düşünüyorum. Aynadaki görüntümü görünce çok sevindim keşke biraz daha büyük taktırsaymışım dedim önceden dümdüzdü dışarıdan çok belli olur silikon anlaşılır diye büyük istemedim 275 cc taktırdım.bu da güzel ama 325 daha güzel dururmuş.dr bana çok dedi hatta 400 bile dedi ama ben ikna olmadım.utanırım etraftan anlaşılırsa dedim şimdi o kadar acıya keşke daha büyük taktırsaymışım diyorum. Bu 2-3 günlük acıya katlanmayı göze alıyorsanız 300-350 cc den aşağısını taktırmayın.Benim eskiden dümdüzdü ömrüm destekli 80 takmakla geçti şimdi kendileri 80-82 civarı oldu:) hoşuma gidiyor keşke daha önce yaptırsaymışım sonuç olarak küçüklüğünü kafaya takanlar olun gitsin.Ben şimdi iyi ki olmuşum diyorum ☺️ Gözünüzü korkutmuş olabilirim kusura bakmayın ama gün gün iyileştiğini görünce insan daha mutlu oluyor.

Merhaba ben geçen hafta bugün İzmir’de ameliyat oldum.Ben de 3 dr’a gittikten sonra birine içim ısındı karar verebildim.Dr umdan memnunum,hem ilgili ve anlayışlı, hem de merak ettiğim her sorumu usanmadan hala cevaplıyor. Hastane ve konaklama da gerçekten çok iyi.Gelelim ameliyata..Ameliyattan çoook korkuyordum,öncesinde 3/4 gün uykularım kaçtı,midem kötü oldu.Kokrtuğum kadar var mıydı evet ilk 3 gün çok zor geçti anesteziden uyandığım zaman pek ağrım olmadı ama o gece ve ertesi gün çok kustum (midem hassas,reflüm azdı) öğürme ve öksürme sırasındaki acı gerçekten çok zor..bir şey yiyip içmediğim için iyileşmem daha çok zor oldu.2.ve 3.gün ağrılarım daha çoktu sırt ve göğüs etrafı batma hat safhadaydı o 2 gece nerdeyse hiç uyumadım ama benim ağrı eşiğim çok düşük,dr ziyaretime geldiğinde söyledik ağrı kesici kas gevşetici artırıldı ( 3 gece hastanede kaldım evimiz farklı şehirdeydi ağrılarımdan ve midemden eve gidemedim yoksa evde daha rahat toparlanır insan )aslında normalde 1-2 gece yetermiş.Neyseki 3.gecenin sonunda ağrılarım birazcık geçti,artık sadece hareket etmeye çalışırken ağrım vardı.Bu arada verdikleri mide koruyucu da işe yaradı,yemeye başladım.Herkesin bünyesi farklı ilk 3 gün benim için çok zor geçti geçmeyecek sandım,çok ağladım çok pişman oldum ama sonrasında azalarak bitiyor.Bunu göze alabilirseniz ameliyatı hiç düşünmeden olun.Bu arada direnden de çok korktum forumları okuyunca.5.gün drenim çıktı çıkarırken hissetmedim diyebilirim.Ondan hiç korkmayın.Yataktan,koltuktan kalkarken hala ağrı batma oluyor bazen hala tek kalkamıyorum ama o da geçecek diye düşünüyorum. Aynadaki görüntümü görünce çok sevindim keşke biraz daha büyük taktırsaymışım dedim önceden dümdüzdü dışarıdan çok belli olur silikon anlaşılır diye büyük istemedim 275 cc taktırdım.bu da güzel ama 325 daha güzel dururmuş.dr bana çok dedi hatta 400 bile dedi ama ben ikna olmadım.utanırım etraftan anlaşılırsa dedim şimdi o kadar acıya keşke daha büyük taktırsaymışım diyorum. Bu 2-3 günlük acıya katlanmayı göze alıyorsanız 300-350 cc den aşağısını taktırmayın.Benim eskiden dümdüzdü ömrüm destekli 80 takmakla geçti şimdi kendileri 80-82 civarı oldu:) hoşuma gidiyor keşke daha önce yaptırsaymışım sonuç olarak küçüklüğünü kafaya takanlar olun gitsin.Ben şimdi iyi ki olmuşum diyorum ☺️ Gözünüzü korkutmuş olabilirim kusura bakmayın ama gün gün iyileştiğini görünce insan daha mutlu oluyor.
Çok geçmiş olsun canım senin adına çok sevindim mutlusun. Uzun yazmanda çok iyi olmuş evet korkularımız var ama geçiyor olması ve sonrası harika. Sen epey acı çekmişsin inan çok sevindim atlattığına.

Çok geçmiş olsun canım senin adına çok sevindim mutlusun. Uzun yazmanda çok iyi olmuş evet korkularımız var ama geçiyor olması ve sonrası harika. Sen epey acı çekmişsin inan çok sevindim atlattığına.
Çook teşekkür ederim dediğim gibi benim midem çok hassas olmasaydı bu kadar zor geçmezdi..İlk 3 gün yatarken içimden ‘foruma aklı olan sakın bu ameliyatı olmasın’yazmak geçti ama itiraf ediyorum sabırlı olmak ve yataktan kalkma eziyetini göze alıp 2.gün yavaş yavaş gezinmek gerekiyor.Wc ye yataktan acısız ve tek başıma kalkamadıkça kıpırdanamadıkça uyuyamadıkça ağladım.Ama yavaş yavaş geçiyor.Yanınızda mutlaka destekçiniz olsun.Bir de ilaçlarınızı düzenli kullanın.Korkmayın ya gerçekten Allah sabrını veriyor.Allah kimseyi hastalıkla sınamasın. Hala dümdüz uzanarak uyuyamıyorum yan dönmek Şuan imkansız.ama en azından oturur pozisyonda uyumaktan biraz daha eğik de olsa sırt üstü yatmaya başladım.Sabır inşallah bu da düzelir. Sonuç olarak en geç 10 güne tamamen iyileşir bu ameliyatta insan.Benim tam 1 hafta oldu.Çok istiyorsanız gözünüzde büyütmeyin yaptırın,sonuç umarım herkes için beklediğinden daha güzel olur

Bu arada ben forumd çok yeniyim.henüz izleme gibi ayrıntıları bilmiyorum.ameliyat olan arkadaşlarım hangi iz kremini ne zaman kullanmaya başladı acaba???

Bu arada ben forumd çok yeniyim.henüz izleme gibi ayrıntıları bilmiyorum.ameliyat olan arkadaşlarım hangi iz kremini ne zaman kullanmaya başladı acaba???
İkinci hafta contractubex iz kremi kullanmaya başladım doktorumun tavsiyesi üzerine.baya iyi durumda dikişlerim bir ay oldu ameliyat olalı.sabah akşam kremleyip masaj yapıylrum.

İkinci hafta contractubex iz kremi kullanmaya başladım doktorumun tavsiyesi üzerine.baya iyi durumda dikişlerim bir ay oldu ameliyat olalı.sabah akşam kremleyip masaj yapıylrum.
Benide izlermisin. Nasılsın nasıl gidiyor bende 1ay atlatmak istiyorum olup biran evvel

Merhaba E egelideniz35 , bende seninle aynı gün ameliyat olmuşum, benimde 1 hafta oldu,hatta Dr kontrolüm vardı, geçmiş olsun sonunda hayallerimize kavuştuk:halay: darısı tüm isteyen arkadaşlara olsun :KK19:iz İçin sanırım Dr lar farklı kremler öneriyorlar bana teramicyn önerdi göz kremi :KK64:arkadaşıma daha farklı bir krem önermiş adını öğreneyim yazarım onu da.

Benide izlermisin. Nasılsın nasıl gidiyor bende 1ay atlatmak istiyorum olup biran evvel
İzledim.gayet iyiyim acı eşiğim düşük değildir zaten sezeryan,apandist,burun ameliyatları geçirmiştim.şimdi de meme büyütme ve göz kapağını aynı anda oldım.ilk birkaç gün kendim kalkamadım sadece.bir de sol memede hafif yanma gibi acı oluyodu o da bir hafta sonra falan geçti.günler çabuk geçiyormuş valla beklemeden ol gitsin :)

X