Moskova'da dogum yapan arkadaslar yardiminiza ihtiyacim var.

Cok sevindim buna, inşallah hayırlısıyla geçer zaman biran önce kavuşursun bebişine :) burdaki türkçe bilen dr. Ihtiyacın olursa cep nr.sinida verebilirim. Kaldığın semtin rusçasini biliyosan bi haritadan bakalim, belki yakinsak gorusme imkanimiz olur istersen.

hım görüşmek isterim tabiki de adresi bilmiyorum eşim geldiğinde öğrenirim ancak.

hımm hakkaten bayağı uzakmışız havalarda çok guzel birlikte güzel vakit geçiririz diye düşünmüştüm bende :KK43:

hımm hakkaten bayağı uzakmışız havalarda çok guzel birlikte güzel vakit geçiririz diye düşünmüştüm bende :KK43:

Ben de yanlız yanlız çıkıyorum yürüyüşlere :KK43: yollar dolu, bayanlar almış arkadaşlarını, çocuklarını yanlarına hep dışardalar. Sen çıkıyormusun, metroyla biraz daha yakin olsada görüşebilsek. Metroyu az da olsa ögrendim ama yanliz hiç gitmedim :)

bize metro çok yakın hemen evımızın yanında ama bende tek olarak hiç binmedim artık eşlerimizin evde olduğu bir vakit görüşürüz ortak bir yer belirleriz hem daha iyi öğrenmiş oluruz..unutmadan ben özel mesaj atamıyorum bu konuşmalar özelden mi gidiyor muallakta kaldım.

bize metro çok yakın hemen evımızın yanında ama bende tek olarak hiç binmedim artık eşlerimizin evde olduğu bir vakit görüşürüz ortak bir yer belirleriz hem daha iyi öğrenmiş oluruz..unutmadan ben özel mesaj atamıyorum bu konuşmalar özelden mi gidiyor muallakta kaldım.

Ozel msj ben de atamiyorum, belirli bir sayiyi doldurmus olmam gerekiyormus. biz pazar gunleri cikiyoruz genelde, her pazar degisik yerler keşfetmeye calisiyoruz. Affimall avm var oraya son zamanlarda her pazar uğrar olduk. Çok türk oluyor affimall avm de, ama bizim kaldigimiz yerde hic yok maalesef

aa bizde gittik o avm ye çok güzel ve türk yemekleri üzerine çeşitli yerler var.benım şimin 15 gunde bir izni dun kullandı artık 15 gun sonra tekrar izin kullanıcak 2 hafta sonrada sizin önerdiğiniz doktora gidicem bakalım ne durumdayız hemde hastaneyi çözmek için.

aa bizde gittik o avm ye çok güzel ve türk yemekleri üzerine çeşitli yerler var.benım şimin 15 gunde bir izni dun kullandı artık 15 gun sonra tekrar izin kullanıcak 2 hafta sonrada sizin önerdiğiniz doktora gidicem bakalım ne durumdayız hemde hastaneyi çözmek için.

Biz de sirf türk yemekleri icin gidiyoruz :) o hastaneden memnun kalmazsan burdaki türkçe bilen doktoru da deniyebilirsin, ama tabiiki burda hic bir sekilde turkiyedeki doktorlarin bilgisini beklemicez maalesef , cok az konusuyolar ve hic gulmuyolar :) bu da insani sogutuyo biraz. Burdan hep haberleselim :KK66:

Biz de sirf türk yemekleri icin gidiyoruz :) o hastaneden memnun kalmazsan burdaki türkçe bilen doktoru da deniyebilirsin, ama tabiiki burda hic bir sekilde turkiyedeki doktorlarin bilgisini beklemicez maalesef , cok az konusuyolar ve hic gulmuyolar :) bu da insani sogutuyo biraz. Burdan hep haberleselim :KK66:

:) haberleş-elimde insan yazmak istediklerini yazamıyor böyle :)özel mesaj atabilseydik iyiydi. Türk doktoru ücretleri nedir bu diğer hastane 1000 ruble demiş eşime zaten ben yıne 2 ay sonra dönüyorum doğum için 36 haftaya kadar en son uçağa binebiliyorum.gitmekte istemiyorum aslında ama burada doğum şartlar zor derdini anlatamıyor insan.
bu arada aslen Sakarya'lısınız sanırm.Ben samsunluyum.

:) haberleş-elimde insan yazmak istediklerini yazamıyor böyle :)özel mesaj atabilseydik iyiydi. Türk doktoru ücretleri nedir bu diğer hastane 1000 ruble demiş eşime zaten ben yıne 2 ay sonra dönüyorum doğum için 36 haftaya kadar en son uçağa binebiliyorum.gitmekte istemiyorum aslında ama burada doğum şartlar zor derdini anlatamıyor insan.
bu arada aslen Sakarya'lısınız sanırm.Ben samsunluyum.

Bence de daha iyi olurdu, simdilik burdan idare edelim artik :) ben hep gittigimde bir kac kontrol oldugum icin tek bir kontrol tam olarak bilmiyorum. Ama hesaplarsam tek bir islem 1000 rubleye geliyo. Bu klinikte Iyi olan doktorun kendisinin direk türkçe bilmesi.
Ben konyalıyım, sakarya'ya gelin geldim :KK66:

hastaneyi esim aradiginda tercuman var denilmis.ben kendim icin degilde daha cok bebegim icin tedirgin oluyorum aslinda asilari gece ateslenmesi vs nasil yapican bilemiyorum hic cokta kalmak istemiyorum istanbulda dogumdqn sonra ama bakalim umarum asi takvimini sorunsuz atlatirim.
esim sordz dun aksamda esiniz hangi sirkette daha ne kadar kalicaksinz yasaminiz hep burada mi olacak.turkiyede istanbuldamisiniz sakaryadami.:)ayy ne cok soru sordum canim cok SIKILIYOR :KK43:

hastaneyi esim aradiginda tercuman var denilmis.ben kendim icin degilde daha cok bebegim icin tedirgin oluyorum aslinda asilari gece ateslenmesi vs nasil yapican bilemiyorum hic cokta kalmak istemiyorum istanbulda dogumdqn sonra ama bakalim umarum asi takvimini sorunsuz atlatirim.
esim sordz dun aksamda esiniz hangi sirkette daha ne kadar kalicaksinz yasaminiz hep burada mi olacak.turkiyede istanbuldamisiniz sakaryadami.:)ayy ne cok soru sordum canim cok SIKILIYOR :KK43:

Ben de hep onu dusunuyorum, insallah Allah nasip ederde dogum yaparsam dogumu annemlerin yaninda yapmayi dusunuyorum ben de. Benim Ailem almanyada. Biz yazın evlendik ve ben anca 11. Ayda buraya gelebildim. Esim 2 senedir burda, mebe metal de. 1-2 sene kadar daha kalmayı planlıyoruz. Burdan dönüşte bûyük ihtimalle adapazarına yerleşicez. Siz ne kadarlık evlisiniz, uzun kalcakmisiniz burda , senin eşin hangi şirkette. Can sıkıntısı bende de var, Allah'tan hava guzelde disari cikabiliyoruz buda bir avantaj :KK66:

ben 9 aydir evliyim.istanbulda oturuyoruz normalde ama izinlerde esimin ailesinde kaliyoruz dogumda da orada bulunacagim.bende esimden 3 ay sonra gelebildim buraya oturma izni almasi uzun surdu daha once 1 bucuk sene kadar belarusta calisti esim Ronesans Insaat firmasinda insaat teknikeri olarak.esim olmadan istanbulda kalmak benim icin cok daralzici acikcasi kendi evim olsa sorun etmem belki hu kadar ama ben biraz sinirli ve alinganim :) duramiyorum kayinvalidemlerde hele birde dogum yapinca daha zor olucak kayinvalidem cok asiri ilgili ben cok hoslanmiyorum lavbali sevgilerden :) bakalim neler bekliyr beni.
insaallah kisa zamanda bebek beklentin olumlu olur sende tadarsin bu aylari duba gibi kilo almalari:) ben 70 kiloydum suan 82 oldum 26 haftalik hamileyim cok aldigimi dusunuyorum ama herkez normal diyor allahtan boyum orantida diyorum.bende durum bu sekilde :)

ben 9 aydir evliyim.istanbulda oturuyoruz normalde ama izinlerde esimin ailesinde kaliyoruz dogumda da orada bulunacagim.bende esimden 3 ay sonra gelebildim buraya oturma izni almasi uzun surdu daha once 1 bucuk sene kadar belarusta calisti esim Ronesans Insaat firmasinda insaat teknikeri olarak.esim olmadan istanbulda kalmak benim icin cok daralzici acikcasi kendi evim olsa sorun etmem belki hu kadar ama ben biraz sinirli ve alinganim :) duramiyorum kayinvalidemlerde hele birde dogum yapinca daha zor olucak kayinvalidem cok asiri ilgili ben cok hoslanmiyorum lavbali sevgilerden :) bakalim neler bekliyr beni.
insaallah kisa zamanda bebek beklentin olumlu olur sende tadarsin bu aylari duba gibi kilo almalari:) ben 70 kiloydum suan 82 oldum 26 haftalik hamileyim cok aldigimi dusunuyorum ama herkez normal diyor allahtan boyum orantida diyorum.bende durum bu sekilde :)

Benim oturumda sorunlu oldu, baya bi uğraştık. Balayindan sonra direk esim buraya geldi ben de ailemin yanina gitmek zorunda kaldim :KK43:
Ama Allah'a şükür 2-3 ayda islemler tamamlandi ve gelebildim.
Tadını çikar o kilolarin , kilolar cabukca unutulur mis gibi yavrunun kokusunu alinca :) ben de buraya geldim hep evdeyim, normalde yıllardır çok aktif çalışıyodum burda hep evde olunca aldım haliyle kilolari :KK43: eşinin işi oturduğunuz yere yakin olduğu içinmi o semtte kaliyorsunuz.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bende dugunden sonra ailemin yaninda kaldim ama 1 ay kadar ancak kalan zaman kayinvalidemde gecti.esimin isi meteo fiilide o yuzden sanirim burasi daha yakin odugundandir.aslinda ben sirket numarasini vereyim size ordan ulasabilirsiniz doktorun :)arayin ama 0079 104 658 120 bilgisi var

bende dugunden sonra ailemin yaninda kaldim ama 1 ay kadar ancak kalan zaman kayinvalidemde gecti.esimin isi meteo fiilide o yuzden sanirim burasi daha yakin odugundandir.aslinda ben sirket numarasini vereyim size ordan ulasabilirsiniz doktorun :)arayin ama 0079 104 658 120 bilgisi var

O klinikteki doktorun numarasimi bu, daha gitmedin demi o kliniğe ben de çok merak ediyorum orayı. Inşallah memnun kalirsan ben de denerim bi orayı. Tercümanları nasıl onu merak ediyorum. Biz burda bir kliniğe gitmistik, türkçe biliyorum dedi ordaki doktor azeri bir bayandı. Bizde girdik kontrole ama doktorla anlaşamadık hiç, çok az türkçesi vardi ve hep rusçayla karışık konusuyodu. Ingilizceside hic yoktu . Sonra bu gittigim dr bulduk ve cok rahatladik.

X