Nasıl bir tutum izlemeliyim?

İşte bende böyle düşünüyorum ama sonra kendi kendime diyorum ki acaba çok mu kötü düşünüyorum:KK43:
Kötü falan düşünmüyorsun.tek taraflı olmasa sen de bu kadar sinirlenmezdin.ben de ev araba alamıyorum ama abimden para istemek 1 kere bile aklıma gelmedi.yoksa yok yani yapacak birşey yok.bir zahmet onları da aklına gelmesin.ben maddi alışverişi sadece sağlık sorunlarında ve yerken içerken kabul ediyorum.hatta yerken içerken bile olmamalı ama biraz esneyeyim diye dedim.anne babaya bırak evliyi bekarken bile yollanmasına karşıyım.benim annem babam bekar hâlimle para vereyim diye teklif etsem o senin paran olmaz der.ki bormali de bence bu.başkasına güvenerek mi yaşıyoruz.

Ah ahh.. 7 aydır ayrıyız bide tüp bebek tedavisi olmam gerek onu bile erteledik sırf birikim yapalım diye :KK43: hangi birine üzüleyim. Gerçi çok şükür dünyada ne dertler var ama bu da benim derdim işte 😌
Tüp bebek masrafından Haberiniz var mı? Eşinizin kardeşine vereceği 50 bin sizin tüp bebek için gerekli olan paranın bi kısmı sadece.. Sizin aile rızkınızı neden tamamen keyfi bir şekilde kardeşine vermesine göz Yumuyorsunuz. He gerçekten durumu olmaz o ayrı yardım edersiniz. Benim de eşimin iki erkek kardeşi var evli eltilerimi de çok severim durumları bizden bi tık kötü ben bazen diyorum eşime destek olalım para yollayalım diye. Ama onlar asla istemez. Sizin ki hem yüzsüz hem arsız. Yollamasın eşiniz rızık kolay kazanılmıyo

Herkese merhaba. Sizlere birşey danışmak istiyorum. Eşimin erkek kardeşi (25 yaşında) bundan 1 sene önce bizim arabamızı sık sık alır kullanırdı ve birgün arkadaşlarıyla tabiri caizse piyasa yaparken kaza yaptı. Kendi sağlığında hiçbir sıkıntı olmadı ancak arabamızda baya maddi hasar oluştu ve kaskoyla yaptırdık. Dolayısıyla arabanın değeri düştü. Sonrasında kaynım hiçbir şekilde eşimi arayıp özür dilemedi evimize dahi gelmedi. Gerçi zaten normalde de pek gelen giden biri değildi. Beni de hiç aramadı. Son zamanlarda eşim yurtdışında çalışmaya başlayınca sadece 1-2 kere aramış onda da yurtdışından telefon getirir misin vs falan demek için aramış. Bayram seyran hak getire yani işi düşmeden ne arar ne sorar. Ve artık kendine bi araba almaya karar vermiş. Hazırda biraz parası var ancak üstünü tamamlamak için eşimden biraz destek istemiş. Kayınpederim de demişki eşime “benim para kur korumalı da şimdi bozamam sen şimdi 150 bin ver ben sana Ocak ayında göndereyim ama sende bi 30-40 destekle (karşılıksız)” demiş. Eşimde kabul etmiş. Bana söyledi bugün. Bende “hak etmiyor ama sen çalışıyon sen kazanıyon kardeşin sonuçta sen bilirsin” dedim. O da “napcan işte atsan atılmaz kardeş yani” dedi ve konu böyle kapandı. Ama kredi çekebilecekken ve kayınpederimin durumu müsaitken neden eşimden böyle birşey bekleniyor anlayamıyorum. Biz 2 senelik evliyiz ve 7 aydır ayrıyız sırf biraz para kazanalım geleceğimizi garantileyelim diye zor şartlar altında didiniyoruz. Ama nedense benim eşim hep banka gibi görülüyor. Abisi var yapar, abisi var kollar, abisi var destekler hep böyle. Yani kayınpederimin durumu iyi olmasa tamam dicem ama çok şükür gayet iyi. Bilemiyorum… İşte böyle arkadaşlar. Sizce ben müdahale etmeyerek doğru olanı mı yaptım? Yoksa kabul etmemeli miydim? Çok kafam karışık siz olsanız ne yaparsınız?
İzin vermezdim. Çok net. Kedi gibi hemen kardeşindir demişsiniz. E sizde karısısınız?

Valla bana bu aklı veren çok herkes aynı şeyi söylüyor… Ama hiç yapamıyorum. Olmuyor yani nasıl yapcağımı da bilmiyorum açıkçası saf olan benim bence 😂
Niye yapamıyorsunuz, hemen size alınacak listesi yazayim

-Dyson 10 bin küsürlerde
-Iphone 25 binlerde
-Robot süpürge
-İhtiyacınıza göre en pahalı markalardan cilt bakimi
50 bin tutar bunlar :) (hayallerimi yazmis olabilirim:21:)

Benim eşim böyle bir laf etse, yarın istifa edip geliyorsun, ben kardeşin araba alıp pert etsin, baban da utanmadan emrivaki yapıp gelinin doğacak çocuğun rızkını diğer kardeşe versin diye mi ayrı kalıyorum derdim. Bir ay içinde geldi geldi, sonra isterse hiç gelmesin koyarım kapıya kardeşiyle yaşasın.

Ben olsam kavga ederdim ki ettim de ayni sekilde kiz kardesine daha dusuk bir meblag verdi ama benim ihtiyacim varken. Kavga ettim baska olaylarda olunca yanlis yaptigini anladi. Rest cekin kavga edin gerekirse ama yinede verdirmeyin parayi.

X