Nasıl bir tutum izlemeliyim?

Benim kayınpederim olmadığı için olabilir bilmiyorum çok daha fazla abisidir diye destek verdi eşim kardeşlerine.
Ben de verdim kendi kardeşime verdimve evet burda dile getirilen parayı verdim belki daha fazlasını ama eşim aa bana sorsaydın demedi. Çünkü neden desin.
Konu o değil.
Ama destek verdiğimiz kardeşlerden biri 5 ay olmadı evlendi hazır olmadan karşı taraf-kız tarafı- bizden bekledi bir şeyleri nedense. Abisi versin vs alsın diye.
Ben orda soğudum işine yarayacak şeyler için varım-iş,güç-ama diğer türlüsü için yokum.
Hele yapsın görevi değil mi gibi bakılınca hiç yokum.iş güç sahibi ettiğin insana bir şekilde.
Onun için asla yapmayacaksın dedim hatta bilezik bile takmayacaksın çeyrek yarım artık içinden ne gelirse takacaksın dedim ve öyle de yaptı.
Minnet gösterilmesini asla istemiyorum ama görevim gibi görülmesini de istemiyorum.
Birileri geldi öyle konuştu benim için bitti.
Neden anlattım bunu sizin için de bu olayda bitmiştir ki öyle görünüyor.
Benim rızam yok. Rızam olmadığı halde yaparsan hiçbir şey eskisi gibi olmaz beni insanlığımdan çıkarma deyin eşinize bitti gitti.

Eşim çalışıp kazandığı için ne bileyim sanki müdahale etmem yanlış olur gibime geliyor
olur mu öyle şey o ikinizin parası . senin param benim param ,ben çalıştım söz hakkı benim gibi birşey yok. sizinde rızkınızı kazanıyor ,sayenizde idarenizle para sahibi de oluyor.

Cok sacma. Neden kardesi diye 30,40 bin tlyi gözden çıkarasınız ki? O zaman eşiniz bu kadar zenginse yurt dışında çalışmasın gelsin buraya. Ayrica evet eşiniz çalışıp kendi kazanıyor olabilir ama siz bir ailesiniz sonucta... siz çalışmıyor musunuz
Yok hayır ben bekarken çalışıyordum sonra evlenince eşimin yaşadığı yere taşınınca orda iş bulamadım

Bir evde genelde başarısız, hiçbir halta yaramayan, tek derdi keyfi olan bir kardeş, sorumluluk sahibi, kendi düzenini kurmaya çalışan, çalışıp para kazanan bir de abi oluyor. Bir de küçüğü mağdur gibi gösterip büyük oğlana sırtlatan baba. Nerden biliyorsun demeyin biliyorum bir yerden :işsiz:
Çok şey söylemek isterim de elim gitmiyor şu an yazmaya

Şimdi bugün bişi demedim yarın itiraz etsem abes kaçar mı sizce
ben olsam neden emrivaki yapıldığını sorarım makul mu bu yaptığın ? zarara uğradı değer kaybetti aracımız birde üstüne ödüllendiriyorsun , o kadar bekledim dayandım kardeşine araba al diye mi o zaman bana da araba al derim

Teşekkür ederim yorumunuz için 🙏🏼
Eşiniz aile ilişkilerinde dengeyi sağlayabilen biri gibi görünmüyor ama yinede sormak istiyorum.Bu konu haricinde tutumu yaklaşımı nedir?Kardeşi onun zaafı mı yoksa ailesinden kimseye mi hayır diyemiyor?mesela size,sizin ailenize yaklaşımı nasıl?

Benim kayınpederim olmadığı için olabilir bilmiyorum çok daha fazla abisidir diye destek verdi eşim kardeşlerine.
Ben de verdim kendi kardeşime verdimve evet burda dile getirilen parayı verdim belki daha fazlasını ama eşim aa bana sorsaydın demedi. Çünkü neden desin.
Konu o değil.
Ama destek verdiğimiz kardeşlerden biri 5 ay olmadı evlendi hazır olmadan karşı taraf-kız tarafı- bizden bekledi bir şeyleri nedense. Abisi versin vs alsın diye.
Ben orda soğudum işine yarayacak şeyler için varım-iş,güç-ama diğer türlüsü için yokum.
Hele yapsın görevi değil mi gibi bakılınca hiç yokum.iş güç sahibi ettiğin insana bir şekilde.
Onun için asla yapmayacaksın dedim hatta bilezik bile takmayacaksın çeyrek yarım artık içinden ne gelirse takacaksın dedim ve öyle de yaptı.
Minnet gösterilmesini asla istemiyorum ama görevim gibi görülmesini de istemiyorum.
Birileri geldi öyle konuştu benim için bitti.
Neden anlattım bunu sizin için de bu olayda bitmiştir ki öyle görünüyor.
Benim rızam yok. Rızam olmadığı halde yaparsan hiçbir şey eskisi gibi olmaz beni insanlığımdan çıkarma deyin eşinize bitti gitti.
Haklısınız… Ben genelde hır gür çıkmasın diye susan taraf oluyorum işte sonra içim içimi yiyor derdimi gelip buraya döküyorum :KK43:

ben olsam neden emrivaki yapıldığını sorarım makul mu bu yaptığın ? zarara uğradı değer kaybetti aracımız birde üstüne ödüllendiriyorsun , o kadar bekledim dayandım kardeşine araba al diye mi o zaman bana da araba al derim
Evet yarın bi şekilde konuyu açıp bunu söylemem lazım yoksa benimde içim rahat etmicek

Evet yarın bi şekilde konuyu açıp bunu söylemem lazım yoksa benimde içim rahat etmicek
herşeyi eşinizle konuşmayacaksınız da kiminle konuşacaksınız, çekinmeyin kendinizi ifade etmekten . güçlü ve ne istediğini bilen kadın olarak durun. o kadar kolay kafasına göre karar alamamalı bir daha . resmen sizi ezip geçiyorlar . böyle yaptığı için ailesi de saygı duymaz size

Eşiniz aile ilişkilerinde dengeyi sağlayabilen biri gibi görünmüyor ama yinede sormak istiyorum.Bu konu haricinde tutumu yaklaşımı nedir?Kardeşi onun zaafı mı yoksa ailesinden kimseye mi hayır diyemiyor?mesela size,sizin ailenize yaklaşımı nasıl?
Yok yok hayır normalde çok sert disiplinli bi abidir. Bi tane de kız kardeşi var hatta. O hiç böyle değil görümcem çok düzgün saygılı tatlı bi kız. O hep akıl alır eşimden onla hiç sorun yok. Aslında anne babası da iyi insanlar hiç problemimiz olmadı bugüne kadar ama erkek kardeşi biraz sorumsuz. Daha öncede eşimin yanında şantiyelerde çalıştı para kazanmış biriktirmiş (o zamanlar ben yoktum ayrıydık) o biriktirdiği parayı olduğu gibi gitmiş pavyonda orda burda harcamış bitirmiş. Hatta o zamandan beri eşimle arası pek iyi değil mesafeliler eşim çok kızmış çünkü. Biz evlendikten sonra birqz toparlar gibi oldular ama o kazadan sonra yine kopmuşlardı işte şimdi de başımıza bu çıktı. Benim aileme gayet saygılı eşim ama biz zaten benim ailemden uzakta yaşıyoruz. Ailem izmirde biz ankaradayız. Senede 2-3 görüşür ailemle onda da bi kusur etmez.

Siz eşiniz fazla para kazansın diye 2 yıllık evliliğin 7 ayını ayrı geçirin, o gitsin keyfi bir şey için kardeşine hatrı sayılır para versin.
Sen kazanıyorsun, senin paran lafı da çok saçma ayrıca. Siz böyle derseniz işiniz var.
Ben sahiplenemiyorum nedense. Yani bilmiyorum ayıbıma geliyor. Aslında kendi ailemde böyle bir şey de hiç görmedim ama niyese ben kazandığı paraya müdahale etmeye çok çekiniyorum. Zamanla belki alışırım dedim ama olmadı. Halbuki eşim benden para sakınmaz ne istesem alır yapar ama ne bileyim karakterim böyle galiba :KK43:

Sizin tepkiniz ne bu olaylar karsisinda. Ben karsi cikarim yakarim gemileri mesela esim bunu bilir teklif dahi edemez. Esiniz boyle rahat kafasina gore davrandigina gore ya birbirinize karismiyorsunuz ya da siz pasifsiniz esiniz sizi kullaniyim, ( ailesinin kendini kullandigi gibi)

Yok yok hayır normalde çok sert disiplinli bi abidir. Bi tane de kız kardeşi var hatta. O hiç böyle değil görümcem çok düzgün saygılı tatlı bi kız. O hep akıl alır eşimden onla hiç sorun yok. Aslında anne babası da iyi insanlar hiç problemimiz olmadı bugüne kadar ama erkek kardeşi biraz sorumsuz. Daha öncede eşimin yanında şantiyelerde çalıştı para kazanmış biriktirmiş (o zamanlar ben yoktum ayrıydık) o biriktirdiği parayı olduğu gibi gitmiş pavyonda orda burda harcamış bitirmiş. Hatta o zamandan beri eşimle arası pek iyi değil mesafeliler eşim çok kızmış çünkü. Biz evlendikten sonra birqz toparlar gibi oldular ama o kazadan sonra yine kopmuşlardı işte şimdi de başımıza bu çıktı. Benim aileme gayet saygılı eşim ama biz zaten benim ailemden uzakta yaşıyoruz. Ailem izmirde biz ankaradayız. Senede 2-3 görüşür ailemle onda da bi kusur etmez.
Anladım.Pavyon bir kaza iki bu üç derken bunun ardı arkası kesilmez diye düşünüyorum. En başta her ne olursa olsun bir borç verilecekse,destek olunacaksa bunu mutlaka önce aranızda istişare etmeniz gerektiğini anlatın derim. Kardeşinin size verdiği zararları,sizin ne için ayrı kalmak durumunda olduğunuzu hepsini tane tane anlatın.Kardeşin ile ilişkine karışmak istemem ama bu para ikimizin parası biz bir aileyiz ben vermen taraftarı değilim şeklinde konuşabilirsiniz.Yani sakin güzel bir anı denk getirip net ve ciddi cümleler kurun bence. Ama kavga tartışma ile şahsi fikrim bir yere varamazsınız. Erkekler yanlış da olsa tepki alınca o yanlışı yapmak için ayrı bir can atıyorlar garip kafaları var. Güzel bir şekilde ama çok net çizgilerle konuşun derim.

X