Nasıl bu kadar kolay manipülasyona uğruyorum?

aboov! Adam bir ırzınıza geçmediği kalmış bu ne böyle. Ben olsam sinemayı başına yıkardım. Allah korumuş da başka bir şey olmamış.
Kendinizi hiç suçlamayın. Niyetini nereden bileceksiniz ki? Ben biriyle tanıştım. O avrupa yakasında oturuyor ben anadolu (İstanbul). İlk buluşmamız olacaktı (birbirimizi daha önce gördük biliyoruz, ilk ciddi buluşma olacak). Adam kendi semtine çağırdı. Ta nerden nereye gittim. Daha ilk buluşmamızda adam evine sokmaya kalkıştı. Niyeti farklıymış, ondan ayağına kadar çağırmış. Nasıl oldum anlatamam. Şimdi aklım var fikrim var. Kimsenin ilk buluşmalarda ayağına kadar gitmem. Sevgili yaparsam da yakınlarda olur.
Kısacası bunlar bizim için hep tecrübe. Geçmiş olsun diyelim

Şu sinema olayına kadar gayet kendimi ağırdan aldım sözde. Hep benim dediğim oluyor. Hiçbir dediğimi ikiletmiyor. Hoşuma gitmeyen bir şeyi rahatlıkla dile getiriyorum, saygı gösteriyor falan. Sinemayı kabul etmekle hata ettim. Aynen tecrübe hepsi. Bir daha asla kimseyle sinemaya gitmem.

Güzel kızım siz daha gençsiniz, ben ilk evliliğimi sizin yaşınızda yaptım, şu an 42 yaşındayım. İkili ilişkiler eğer flörtöz bir yapınız yoksa ve çok fazla düşünme eğilimindeyseniz her yaşta zor! Bence doğru olanı yapmışsınız, yalnızca haklı olduğunuz durumlarda dahi kafa karışıklığına imkan vermemek için tepkileriniz hep ölçülü olsun diyorum, bu adam için değil, olası başka bir yanlış anlaşılma için… Sizi “niyetim ciddiydi, o halde parmağını ısırıp yalamak hakkım.” gibi saçmalıklarla meşgul etmesine izin vermeyin. Yöntem yanlış, ısrar yanlış, kurnazlık erkeklere yakışmıyor, mert olmadıkları için de hep açlar.

Kesinlikle çok haklısınız. Akşam bitirme mesajını attığımda gayet medeni iki insan gibi bitirdik. Ben yazdım o da anlayış gösterdi. Ertesi gün bir an sinirle aşırı tepkiler verdiğimde, kafamı karıştırmaya kalktı. Kesinlikle daha ölçülü tepkiler vermeliyim. Hatta uzatmadan kısa kesmeliyim.

Merhaba hanımlar, bir uygulamadan biriyle tanıştık 1 ay kadar önce. Konuştuk, görüştük elektriğimiz tuttu. Kendisi mükemmel denilecek kadar iyi, kibar biri. Her dediğimi yapıyor, montumu falan tutuyor giymem için. Aşırı ilgili, her akşam telde konuşuyoruz gün boyu iletişim halindeyiz. Fakat bunun yanında bu iyi hali beni acaip rahatsız ediyor. Bir insan bu kadar mükemmel olamaz diye düşünüyorum. Bu iyilik halinin arkasında bir karanlık yüzü var diye düşünüyorum fakat somut hiçbir şey göremiyorum. Tanıştığımız ilk zamanlar bir kaç günlüğüne bir yere gidecekti beni de çağırdı ayrı odalarda kalırız diye belirtti. Ben tepki gösterdim hatta konuşmak istemedim. Bu teklifin erken olduğunu, niyetinin farklı oldığunu düşündüm.

Bu olaydan sonra tekrar konuşmaya devam ettik. 2-3 gün önce tekrar görüştük. Ben sinema çok sevmiyorum ona da söylemiştim. O teklif etti, adam benim her istediğimi yapıyor o sinema seviyorsa bu kez de ben kabul edeyim dedim ve bilet aldık. Yeni tanıştığın biriyle sinemaya gitmek korkunç bir fikirmiş fakat her şerde bir hayır var diyerek en azından gerçek yüzünü erken gördüm diye düşünüyorum. Etrafımdaki insanlar da aşırı yükleniyorlar yeni tanıştığın biriyle sinemaya mı gidilir vs diye. Kötü niyetli düşünmedim, etrafta bir sürü insan var ne olabilir ki? Fakat aklımda ufacık da olsa soru işareti olmuş ki karşımdaki kişiye, bak sinemaya giriyoruz aklına farklı bir şey gelmesin gayet normal bir şekilde oturup filmimizi izleriz dedim yok ne alaka vs. diye tepki verdi.

Sinemaya girdik. Başımı omzuna yasladım film izliyoruz buraya kadar herşey güzel. Film ilerledikçe eli kolu rahat durmuyor elimi alıyor ısırıyor elimi çekiyorum, dikkatım dağılıyor diyorum tepki gçsteriyorum elimi tutuyor ok buna bir şey demiyorum elimi tutarken yine aynı şeyi yapıyor. Sonrasında boynumu tuttu, çekti kendine ben çekiyorum o çekiyor. Boynumu tutmuş bırakmıyor. O melek yüzlü adam bir anda canımı acıtacak kadar boynumu tutmuş çekiyor. Öpmeye kalktı. Ben direndiğim yere kadar direndim. Ve boynumu çekip, naptığını sanıyorsun sen, zorla mı öpeceksin beni diyerek tepki gösterdim. Direnme sen de canım dedi orada iyice sinirlendim söylediği bu cümleye. Boynumu evet acıttı fakat abartılı bir tepki verdim ki belki hatasını anlar dedim. Neyse insanlar olduğu için sessizce bunları söyledim. Sinemadan çıktık, ağzıma geleni söyledim: Öpüşmek 2 kişin isteyerek yapacağı bir şey zorla nasıl öpmeye kalkarsın beni, ben seninle yalnız kalsam sen bana bir şey yaparsın demek aman dikkat et aman eve gidince yaz demen falan hep yalanmış demek, ne kadar değer veriyormuşsun bana kendi zevkin için canımın yanması umrunda bile olmadı vs. bir sürü şey saydırdım. Sürekli özür diliupr, sarılmaya çalışıyor, ayaklarıma kapanacak nerdeyse. Neyse ayrıldık evlere dağıldık. Hiçir şey olmamış gibi vardın mı canım yazmış. Ben de sinirlenip bitirdim.

Ertesi gün tartıştık. Kendisine abaza dedim. Sinirlendi hararetli bir tartışma oldu. Ve bana senin niyetin evlilik falan değil, tartışmak sadece iyiki seni ailemle tanıştırmadım herşeyi abartıyorsun, sen aileme karşı beni rezil edersin beni 2 kez terkettin sana asla güvenmiyorum söz nişan olsa sen yine beni terk ederdin o akşam incindiğini dile getirseydin ben yine gönkünü alırdım sen gemileri yakıp yıkma derdine düşüyorsun hemen seninle asla bir yola çıkılmaz vs. diye bir sürü kafamı karıştıracak cümle saydırdı. Karşılık verdim fakat bir anda neden ben haksız duruma düştüm. Bir anda neden ben kendimi sorgulamaya başladım. İnsanlar düşünceleriyle beni nasıl bu kadar kolay etkileyebiliyor. Halbuki o akşam çok nettim. Beni zorla öpmeye kalkan adam yalnızken neler yapar diye düşünürken nasıl böyle geri adım attım hayret ediyorum ve ben genel olarak bu şekildeyim. Çok doğru yerde bitiriyorum fakat karşımdaki insan kendini savunmaya geçince bir anda kendimi haksız buluyorum. Kafamda bir soru işareti oluşuyor. Bunu nasıl yenicem ben hanımlar. Haklıyken kendimi nasıl haksız duruma sokabiliyorum?
Fazla suphecisiniz .
Adamın iyi hali sizi rahatsız etmiş kesin altından birsey çıkacak diye diye kendizi şartlamissiniz,
Sonuç yanilmamissiniz, mutlu son(!)
Birazcık kutsal bakireyi oynamassiniz , işte beraber gidelim ayrı odalarda kalalım diyen adama bile niyetin farklı vs saydirmissiniz.

Ayrıca yeni tadigin biriyle sinemaya mı gidilir diye kızanlar olmuş ya çevrenizden 😂 şaka gibi .
Sinemaya film izlemeye diye gidilir genelde ,sadece öpüşmek ellesmek için değil yani :110:

Tepkileriniz, düşünce tarzınız çok farklı

Son düzenleyen: Moderatör:
Eli boynumda kaldı bırakmıyor da aptal herif. Çekiyorum sonuçta bıraksana. İyice çekiuor. Boynumu tutmuş, canımı da acıtıyor bir yandan. canımı acıttın diyince de direnme canım sen de diyor bir de .

Diğer konularda da haklısınız, sinemaya gelmeyi kabul eden kadın yakınlaşmayı da kabul etmiştir erkekler de öyle bir algı var.
Maalesef cinsel açlığın tavan yaptıgı ülkelerden biriyiz.

Adam da bu konu da açsa tak fişi bitir işi mantığı devreye girip vahşi hayvan gibi oluyorlar.

Zaten her tarafından evlilik yüzüğü saçsa ne olacak ki bu adamla, Allahım delirmiş… Vahşi bi sekilde öpüşme eylemini gerçekleştirme evlilik / aileme rezil etme konusu ne alaka… Kafası kırık.
Boşver hiç kafana takma…

Fazla suphecisiniz .
Adamın iyi hali sizi rahatsız etmiş kesin altından birsey çıkacak diye diye kendizi şartlamissiniz,
Sonuç yanilmamissiniz, mutlu son(!)
Birazcık kutsal bakireyi oynamassiniz , işte beraber gidelim ayrı odalarda kalalım diyen adama bile niyetin farklı vs saydirmissiniz.

Ayrıca yeni tadigin biriyle sinemaya mı gidilir diye kızanlar olmuş ya çevrenizden 😂 şaka gibi .
Sinemaya film izlemeye diye gidilir genelde ,sadece öpüşmek ellesmek için değil yani :110:

Tepkileriniz, düşünceli tarzınız çok farklı

Sizce onu iyi niyetle mi söyledi? Benim kanul etmeyeceğimi bildiği için sırf ikna etmek için ayrı odalarda kalırız dedi. Çabuk kanan ben bile inanmadım o sözüne:) Ki zaten gitmiş olsam neler olurdu düşünmek istemiyorum.

Cinselliğe karşı değilim nerdeyse her mesajımda belirttim, yakınlaşma da olabilir ama zamanla birbirimizi tanıdıkça ve bu şekilde ergenler gibi sinemada değil ya da zorla değil. Boynunuzdan biri tutup zorla öpmeye kalksa hoş karşılar mısınız? Boynunuzu tutup gücünün yettiği kadar çekiyor, siz çekiyorsunuz o çekiyor direniyorsunuz resmen hoş hareket mi sizce? Ve ilk öpüşmeniz olacak.

Kesinlikle çok haklısınız. Akşam bitirme mesajını attığımda gayet medeni iki insan gibi bitirdik. Ben yazdım o da anlayış gösterdi. Ertesi gün bir an sinirle aşırı tepkiler verdiğimde, kafamı karıştırmaya kalktı. Kesinlikle daha ölçülü tepkiler vermeliyim. Hatta uzatmadan kısa kesmeliyim.
Yakın bir arkadaşım çok çekti, çekmeye de devam ediyor. Şimdi 40 lı yaşlarında, hiç evlenmedi. Zamanla bu ikili ilişkiler ve hayal kırıklıkları bünyesinde sinire yol açtı. Sürekli aynı döngüyü yaşıyor, biriyle tanışıyor ama ya aldatılıyor, ya yalan söyleniyor, ya parasını yemeye çalışıyorlar vs, en sonunda bitirirken adamlara küfür etmeye başladı :KK43: bu adamların biri hakaret suçu diye şikayetçi oldu, zar zor vazgeçirdik adamı. Arkadaşım şimdi psikolojik destek alıyor öfke kontrolü için, oysa bu onda sonradan gelişen bir durum, sizin örnekteki gibi saçma adamlar yüzünden. Sadece zamanınıza değil, ruhunuza da yazık ediyorsunuz. Üzerinde düşünmeyin bile. İlerleyin, hep ilerleyin…

Sizce onu iyi niyetle mi söyledi? Benim kanul etmeyeceğimi bildiği için sırf ikna etmek için ayrı odalarda kalırız dedi. Çabuk kanan ben bile inanmadım o sözüne:) Ki zaten gitmiş olsam neler olurdu düşünmek istemiyorum.

Cinselliğe karşı değilim nerdeyse her mesajımda belirttim, yakınlaşma da olabilir ama zamanla birbirimizi tanıdıkça ve bu şekilde ergenler gibi sinemada değil ya da zorla değil. Boynunuzdan biri tutup zorla öpmeye kalksa hoş karşılar mısınız? Boynunuzu tutup gücünün yettiği kadar çekiyor, siz çekiyorsunuz o çekiyor direniyorsunuz resmen hoş hareket mi sizce? Ve ilk öpüşmeniz olacak.
Tabi ki hoş değil , Adamın yaptığı da tam anlamıyla zorbalık.
Iyi ki gitmemissiniz ama bunu işim var ya da başka şekilde başınızdan sağabilirdiniz bunu demek istedim.
Hemen senin niyetin farklı falan bu şekilde konuşmalara bence gerek yoktu .

Kendisi mükemmel denilecek kadar iyi, kibar biri. Her dediğimi yapıyor, montumu falan tutuyor giymem için. Aşırı ilgili, her akşam telde konuşuyoruz gün boyu iletişim halindeyiz. Fakat bunun yanında bu iyi hali beni acaip rahatsız ediyor. Bir insan bu kadar mükemmel olamaz diye düşünüyorum. Bu iyilik halinin arkasında bir karanlık yüzü var diye düşünüyorum
İki buluşmada dediklerini yapmış, montunu tutmuş... Bu mu adamı aşırı harika yapan şey?
Su erkeklere çok fazla değer vermeyin ya, adam şovunu yapmış işte. Benim de yeni hayatımdan çıkardığım çocuk evden,camiiden çıkarken bir dizi üstüne çöker , 'ma lady' der ayakkabımı dizinde giydirir,ikisi birbirine eş fiyonk atardı 😂😂tüm çantası ben usurum diye şal, topuklu ayakkabı rahatsız eder diye spor ayakkabı corap,kan şekerim düşer diye elmalarla falan doluydu. Ayakkabım vurunca ya da sarhoşken de sırtında taşırdı.
Bunlar onu 'mukemmel' mi yapıyor?
İnsan buna inanmak istiyor kalbinin derinliklerinden. Ama bunlar dersine iyi çalışmış demek oluyor . Flört 101, kim öğrettiyse iyi öğretmiş :KK43:
Erkekler cin gibi yaratıklar. Ben böyle minnoş şeyleri seviyorum diye hayatıma giren herkes benzer şekilde davranıp beni kendine bağlıyor. Çünkü 15. Saniyeden belli ben nasıl biriyim, nelerden hoşlanırım
Eminim senin adam da konuşmanın 15. Saniyesinden anlamıştır sizin ciddi ilişki derdinde olan, arkadaşlık sitesinde olmaktan çekinen, evlenmeden olmazci bir insan olduğunuzu. Bu yüzden böyle bir kadin nasil tavlanır,kitabına göre oynamış.
Bir arkadaş demiş ya bölüm geçmek icin tüm tuşlara basar gibi 'evlilik,Nisan,aile tanismasi' falan, hoşunuza gidecek her şeyi peşpeşe saymış adam.
Manipülasyona ugramanizin en büyük sebebi erkekleri tanımamanız ve saf olmanız.
Bir de bence kendinizi koyduğunuz yer biraz 'ben buna layık değilim ki' hali. Yani adam alt tarafı ceketinizi tutmuş giyin diye siz bunu bile büyük olay sanmissiniz. 'kesin bir şey çıkacak,bir insan bu kadar harika olamaz' diye düşünmüşsünüz. Yani kendinizi centilemn bir erkeğe layık hissetmiyor gibisiniz. Ben olsam mesela sevgili kişisi üç uçak değiştirip yanıma gelince bile 'tabii ki gelecek,çünkü ben buna degerim' diye düşünürüm. Hiç de adamı yuceltemem .
Bu yüzden çok fazla manipülasyona uğradığimi de düşünmüyorum.
Siz de yapılan jestlere 'ben buna degerim' diye düşünür, erkeğin yaptığı şeylere çok anlam yüklemeden mutlu olursanız, evlilik nişan zart zurt muhabbetlerini yüzüğü görmeden ciddiye almazsanız kolay kolay manipüle olmazsınız, bence

Uygulamada tanışmısın, otele davet etmiş. Gerçek yüzünü orada anlamadın mı ki, tekrar görüşmeye devam edip, gerçeği illa uygulamalı gösterttin.

İki buluşmada dediklerini yapmış, montunu tutmuş... Bu mu adamı aşırı harika yapan şey?
Su erkeklere çok fazla değer vermeyin ya, adam şovunu yapmış işte. Benim de yeni hayatımdan çıkardığım çocuk evden,camiiden çıkarken bir dizi üstüne çöker , 'ma lady' der ayakkabımı dizinde giydirir,ikisi birbirine eş fiyonk atardı 😂😂tüm çantası ben usurum diye şal, topuklu ayakkabı rahatsız eder diye spor ayakkabı corap,kan şekerim düşer diye elmalarla falan doluydu. Ayakkabım vurunca ya da sarhoşken de sırtında taşırdı.
Bunlar onu 'mukemmel' mi yapıyor?
İnsan buna inanmak istiyor kalbinin derinliklerinden. Ama bunlar dersine iyi çalışmış demek oluyor . Flört 101, kim öğrettiyse iyi öğretmiş :KK43:
Erkekler cin gibi yaratıklar. Ben böyle minnoş şeyleri seviyorum diye hayatıma giren herkes benzer şekilde davranıp beni kendine bağlıyor. Çünkü 15. Saniyeden belli ben nasıl biriyim, nelerden hoşlanırım
Eminim senin adam da konuşmanın 15. Saniyesinden anlamıştır sizin ciddi ilişki derdinde olan, arkadaşlık sitesinde olmaktan çekinen, evlenmeden olmazci bir insan olduğunuzu. Bu yüzden böyle bir kadin nasil tavlanır,kitabına göre oynamış.
Bir arkadaş demiş ya bölüm geçmek icin tüm tuşlara basar gibi 'evlilik,Nisan,aile tanismasi' falan, hoşunuza gidecek her şeyi peşpeşe saymış adam.
Manipülasyona ugramanizin en büyük sebebi erkekleri tanımamanız ve saf olmanız.
Bir de bence kendinizi koyduğunuz yer biraz 'ben buna layık değilim ki' hali. Yani adam alt tarafı ceketinizi tutmuş giyin diye siz bunu bile büyük olay sanmissiniz. 'kesin bir şey çıkacak,bir insan bu kadar harika olamaz' diye düşünmüşsünüz. Yani kendinizi centilemn bir erkeğe layık hissetmiyor gibisiniz. Ben olsam mesela sevgili kişisi üç uçak değiştirip yanıma gelince bile 'tabii ki gelecek,çünkü ben buna degerim' diye düşünürüm. Hiç de adamı yuceltemem .
Bu yüzden çok fazla manipülasyona uğradığimi de düşünmüyorum.
Siz de yapılan jestlere 'ben buna degerim' diye düşünür, erkeğin yaptığı şeylere çok anlam yüklemeden mutlu olursanız, evlilik nişan zart zurt muhabbetlerini yüzüğü görmeden ciddiye almazsanız kolay kolay manipüle olmazsınız, bence

Ben bu bana çocukluktan kodlanan evlenmeyi düşünmüyorsa, niyeti farklıdır düşüncesini nasıl aşıcam bilmiyorum. Ve karşımdaki insan da bunu hemen anlayıp beni buradan vurmaya ya da etkilemeye çalışıyor. Evlilk planları yapıp, hayaller kurup ben senle ciddi düşünüyorum sinyali vermeye çalışıyor karşımdaki insan.

Değer konusunda da haklısınız. Aslında bu biraz daha aşmış halim. Eskiden bu konuda daha kötüydüm. Benim için zahmete katlanmasını, onca yolu gelmesini bile kafamda büyütüyorum. Aslında olması gereken şey kibar davranması ama ben kibar oluşunu da kafamda büyütüp mükemmel adam profili çizdim en başında onun için.
Ben mesela şöyleyim. Benim için kalkıp bir yerden gelse, tamam otel parasını da ben karşılayayım, yemek de benden hatta herşeyi ben karşılayayım sonuçta adam benim için 3 uçak değiştirmiş onca masrafa katlanmış diye düşünürüm.

Kararlarınızın arkasında durun,niyetini anladınız o zaman artık bırakın, görüşmeyi , düşünmeyi.Yok yok deyip hâlâ muhatap oluyorsanız sorun sizde........

Ben bu bana çocukluktan kodlanan evlenmeyi düşünmüyorsa, niyeti farklıdır düşüncesini nasıl aşıcam bilmiyorum. Ve karşımdaki insan da bunu hemen anlayıp beni buradan vurmaya ya da etkilemeye çalışıyor. Evlilk planları yapıp, hayaller kurup ben senle ciddi düşünüyorum sinyali vermeye çalışıyor karşımdaki insan.

Değer konusunda da haklısınız. Aslında bu biraz daha aşmış halim. Eskiden bu konuda daha kötüydüm. Benim için zahmete katlanmasını, onca yolu gelmesini bile kafamda büyütüyorum. Aslında olması gereken şey kibar davranması ama ben kibar oluşunu da kafamda büyütüp mükemmel adam profili çizdim en başında onun için.
Ben mesela şöyleyim. Benim için kalkıp bir yerden gelse, tamam otel parasını da ben karşılayayım, yemek de benden hatta herşeyi ben karşılayayım sonuçta adam benim için 3 uçak değiştirmiş onca masrafa katlanmış diye düşünürüm.
Ben kocaman kucaklayıp mutluluğumu belli ettim, yetti:)
Bir şeye binbesyuz kere teşekkür etmek , mahcup olup daha fazlasını yapmaya çalışmak bana şey gibi geliyor. Sanki karşıdaki bana iyilik yapmış gibi .
Oysa neden öyle düşüneyim ki? Beni görmek istemiş ve gelmis:) bana iyilik yapmamış, kendisini de mutlu edecek bir şey yapmış.
Bence madem kendinizi aştiniz,biraz daha gayret gosterin bu konuda.
Bir de "niyeti farklıdır" falan, bunlar biraz daha onlu,yirmili yaşların düşüncesi. Siz artık otuz yaşıni da aşmişsiniz. Hala 'niyeti ellesmek' diye düşünecek çağda değilsiniz ki. Tabii ki adamın niyeti bir şeyler yaşamak olabilir, sonuçta otuzlarinda bir adam sevgilisiyle tabii ki bir şeyler yaşamak isteyecek.
'sen beni ne saniyorsuuun, senin niyetin beni kandirmaaak' falan, hiç yaşının tepkileri değil.
Ha,adamın yaptığı da kesinlikle hoş değil. Güreş tutar gibi yapışmış boynuna, salak mıdır nedir.
O da işte sirtlanin teki, evlilik vaad eden sayfalarda gezinen kızları bulup söz nişan evlilik kelimelerini cümle içinde kullanıp filmlerden dizilerden ne gorudyse bir iki jest yapıp ekmeğine bakıyor. Yol versin gitti, daha ondan bir şey olmaz

Merhaba hanımlar, bir uygulamadan biriyle tanıştık 1 ay kadar önce. Konuştuk, görüştük elektriğimiz tuttu. Kendisi mükemmel denilecek kadar iyi, kibar biri. Her dediğimi yapıyor, montumu falan tutuyor giymem için. Aşırı ilgili, her akşam telde konuşuyoruz gün boyu iletişim halindeyiz. Fakat bunun yanında bu iyi hali beni acaip rahatsız ediyor. Bir insan bu kadar mükemmel olamaz diye düşünüyorum. Bu iyilik halinin arkasında bir karanlık yüzü var diye düşünüyorum fakat somut hiçbir şey göremiyorum. Tanıştığımız ilk zamanlar bir kaç günlüğüne bir yere gidecekti beni de çağırdı ayrı odalarda kalırız diye belirtti. Ben tepki gösterdim hatta konuşmak istemedim. Bu teklifin erken olduğunu, niyetinin farklı oldığunu düşündüm.

Bu olaydan sonra tekrar konuşmaya devam ettik. 2-3 gün önce tekrar görüştük. Ben sinema çok sevmiyorum ona da söylemiştim. O teklif etti, adam benim her istediğimi yapıyor o sinema seviyorsa bu kez de ben kabul edeyim dedim ve bilet aldık. Yeni tanıştığın biriyle sinemaya gitmek korkunç bir fikirmiş fakat her şerde bir hayır var diyerek en azından gerçek yüzünü erken gördüm diye düşünüyorum. Etrafımdaki insanlar da aşırı yükleniyorlar yeni tanıştığın biriyle sinemaya mı gidilir vs diye. Kötü niyetli düşünmedim, etrafta bir sürü insan var ne olabilir ki? Fakat aklımda ufacık da olsa soru işareti olmuş ki karşımdaki kişiye, bak sinemaya giriyoruz aklına farklı bir şey gelmesin gayet normal bir şekilde oturup filmimizi izleriz dedim yok ne alaka vs. diye tepki verdi.

Sinemaya girdik. Başımı omzuna yasladım film izliyoruz buraya kadar herşey güzel. Film ilerledikçe eli kolu rahat durmuyor elimi alıyor ısırıyor elimi çekiyorum, dikkatım dağılıyor diyorum tepki gçsteriyorum elimi tutuyor ok buna bir şey demiyorum elimi tutarken yine aynı şeyi yapıyor. Sonrasında boynumu tuttu, çekti kendine ben çekiyorum o çekiyor. Boynumu tutmuş bırakmıyor. O melek yüzlü adam bir anda canımı acıtacak kadar boynumu tutmuş çekiyor. Öpmeye kalktı. Ben direndiğim yere kadar direndim. Ve boynumu çekip, naptığını sanıyorsun sen, zorla mı öpeceksin beni diyerek tepki gösterdim. Direnme sen de canım dedi orada iyice sinirlendim söylediği bu cümleye. Boynumu evet acıttı fakat abartılı bir tepki verdim ki belki hatasını anlar dedim. Neyse insanlar olduğu için sessizce bunları söyledim. Sinemadan çıktık, ağzıma geleni söyledim: Öpüşmek 2 kişin isteyerek yapacağı bir şey zorla nasıl öpmeye kalkarsın beni, ben seninle yalnız kalsam sen bana bir şey yaparsın demek aman dikkat et aman eve gidince yaz demen falan hep yalanmış demek, ne kadar değer veriyormuşsun bana kendi zevkin için canımın yanması umrunda bile olmadı vs. bir sürü şey saydırdım. Sürekli özür diliupr, sarılmaya çalışıyor, ayaklarıma kapanacak nerdeyse. Neyse ayrıldık evlere dağıldık. Hiçir şey olmamış gibi vardın mı canım yazmış. Ben de sinirlenip bitirdim.

Ertesi gün tartıştık. Kendisine abaza dedim. Sinirlendi hararetli bir tartışma oldu. Ve bana senin niyetin evlilik falan değil, tartışmak sadece iyiki seni ailemle tanıştırmadım herşeyi abartıyorsun, sen aileme karşı beni rezil edersin beni 2 kez terkettin sana asla güvenmiyorum söz nişan olsa sen yine beni terk ederdin o akşam incindiğini dile getirseydin ben yine gönkünü alırdım sen gemileri yakıp yıkma derdine düşüyorsun hemen seninle asla bir yola çıkılmaz vs. diye bir sürü kafamı karıştıracak cümle saydırdı. Karşılık verdim fakat bir anda neden ben haksız duruma düştüm. Bir anda neden ben kendimi sorgulamaya başladım. İnsanlar düşünceleriyle beni nasıl bu kadar kolay etkileyebiliyor. Halbuki o akşam çok nettim. Beni zorla öpmeye kalkan adam yalnızken neler yapar diye düşünürken nasıl böyle geri adım attım hayret ediyorum ve ben genel olarak bu şekildeyim. Çok doğru yerde bitiriyorum fakat karşımdaki insan kendini savunmaya geçince bir anda kendimi haksız buluyorum. Kafamda bir soru işareti oluşuyor. Bunu nasıl yenicem ben hanımlar. Haklıyken kendimi nasıl haksız duruma sokabiliyorum?
seni minciklamak icin sinemaya goturmus belli ki, sen haklisin, cok da mukemmel birisi degilmis demek ki. ben olsam devam etmem.

Birçok insanla buluşmalarda sinemaya gittim hiç ergenler gibi ellemeye çalışmadılar, sinemaya çağıranın niyeti illa odur denemez, hele 30 yaşında sinemaya ellemek için çağırması garip olan. Boyundan zorla tutmak falan, bunun geçerli bir bahanesi olamaz, sınırınıza saygı duymuyor, kendinizi sorgulamayın. Mağdur olan sizsiniz, mağdur suçlayıcılık yapıp her sorumluluğu almayın. Karşınızdaki denyo.

Valla her çıktığım adamla ilk buluşmada sinemaya gittim , hiç de böyle saçma şeyler yaşamadım, çevreniz de siz de bir tuhafsiniz cidden , nerden buluyorsunuz ki bu adamları, adamlar yerine sinemaya suç bulmak sahane olmuş 🤣

Nasıl bu kadar kolay manipülasyona uğruyorum diye sormuşsunuz, söyleyeyim. Bence kendinizi aşırı kolay kaptıran ve hayaller dünyasında yaşayan birisiniz. Sadece 1 aydır sanaldan konuştuğunuz insan için mükemmel biri diyorsunuz, ilk buluşmada montunuzu tuttu diye onu beyaz atlı prens zannediyorsunuz, bence kendinizi değersiz görüyorsunuz ve size yapılan en ufak jeste aşırı anlamlar yüklüyorsunuz. Sinemaya bu kadar erken gitmek isteyen adamın bence de aklı cinselliktedir, evi yoktur yakınlaşmaya ortam arıyodur. Henüz 1-2 kere buluşmayla bu kadar yakınlık bence doğru değil ha cinsellik siz de istiyorsanız orası ayrı ama istemiyormuşsunuz zaten. Diğer konu, daha ortada samimiyetiniz yok, çok bir vakit geçirilmemiş, siz kalkıp “bana değer vermiyosun” “iyi ki ailemle tanıştırmamışım” toplarına giriyosunuz. Yahu daha dün 1 bugün 2, adam size neden değer versin, daha birbirinizi tanımıyosunuz bile, kaldı ki ne aileyle tanıştırması, hemen türk tipi romantik dizilere bağlamışsınız, gerçek hayat öyle değil işte. İnsanların birbirine değer vermesi ve evlilik düşünmesi için aradan çook zaman geçmesi lazım. Bakış açınızı değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Bu arada yaşınızın 33 olduğunu görünce çok şaşırdım. Ben sizi 20 yaşında falan sandım bu olayı anlatınca. 33 yaşında bir kadının sanaldan yeni tanıştığı biri hakkında böyle düşünceler, tutumlar içinde olması gerçekten garibime gitti.
Tam düşündüğüm şeyleri yazmışsınız.
Yahu bir aydor tanıdığınız kişiyle ne diye sinemaya gidiyorsunuz birde yap diye nerdeyse sinyal vermiş.bak hicbisey yapmayacaksın diyor 🤫hey Allah'ım

Tam düşündüğüm şeyleri yazmışsınız.
Yahu bir aydor tanıdığınız kişiyle ne diye sinemaya gidiyorsunuz birde yap diye nerdeyse sinyal vermiş.bak hicbisey yapmayacaksın diyor 🤫hey Allah'ım
Yav herkes farklı farklı yorumda bulunuyor:))Sinemanın ne suçu var diyen var, ilk buluşmada sinemaya gittim diyen var, daha yeni tanıştığın jişiyle sinemaya mi gidilir diyen var. Doğrusu ne bu işin ben anlamadım. O gün kardeşime de filme giricez diye yazdığımda aşırı tepki verdi. Sinemaya niye gidiyormuşum yeni tanıştığım biriyle. Napmışım ben bu kadar. Olay şeye döndü mini etek giyiyorsun demekki aranıyorsun, taciz hak bana. Sinemaya gittim, demekki bunların hepsi benim suçum. Olayı kime anlatsam suçlu beni bulacak nerdeyse. Bana sinema yasak bundan sonra o zaman:))

Valla her çıktığım adamla ilk buluşmada sinemaya gittim , hiç de böyle saçma şeyler yaşamadım, çevreniz de siz de bir tuhafsiniz cidden , nerden buluyorsunuz ki bu adamları, adamlar yerine sinemaya suç bulmak sahane olmuş 🤣
Zaten sinemaya gitmeyş sevmezdim bu olaydan sonra bir daha gideceğimi hiç sanmıyorum:) İnternetten buldum maalesef:))

Elimi ısırdı kısmında gümledim😂 sal ya zorla öpmek ne demek? Böyle şeylerin mutad bir zamanı olmaz yani şu ayda öpüşülür şu ayda sevişilir falan diye bir durum yok. Ama biri zorla sana dokunuyorsa işte burda problem var.

Bu arada ben de senin gibi aşırı kolay manipüle edilebiliyorum. Bence bu çocukluğa dayanıyor. Baskıcı ailede büyüdüğün zaman kendini savunma hakkı bulamadığında hep suçlu hissedecek şekilde büyüyünce böyle oluyor. Kelin ilacı olsa..

Elimi ısırdı kısmında gümledim😂 sal ya zorla öpmek ne demek? Böyle şeylerin mutad bir zamanı olmaz yani şu ayda öpüşülür şu ayda sevişilir falan diye bir durum yok. Ama biri zorla sana dokunuyorsa işte burda problem var.

Bu arada ben de senin gibi aşırı kolay manipüle edilebiliyorum. Bence bu çocukluğa dayanıyor. Baskıcı ailede büyüdüğün zaman kendini savunma hakkı bulamadığında hep suçlu hissedecek şekilde büyüyünce böyle oluyor. Kelin ilacı olsa..

Isırma yanında bir de emdi parmaklarımı :) Tabi sürekli çektim elimi, bu kadar tuhaf bir hal almasa öpmesine de bu kadar karşı çıkmazdım zaten.

Ben de baskıcı bir ailede büyüdüm sadece bu olay için değil genel olarak aşırı kolay manipüle ediliyorum. Bu yaştan sonra bunu çözmek sor sanırım fakat ben çözümü karşıdaki insanla iletişimi kısa kesmekle, fazla muhatap olmamakla, karşımdaki insana söz hakkı vermemekle buldum sanırım:)

X