Ne yapmam gerekiyor?

Kesinlikle katılıyorum. Aynı işte çalışıyorlarsa o paraya ne oldu ? Eşin biliyordur
Dimi ama? Bir iş var bu işte. Gerçekten arabasını satan insan üstüne de verir. Ayrıca bu denli açgözlü pinti insanlar piyasa fiyatının 100 bin altında ölse vermez.Oğlunu falan tanımaz.Gider bir yabancıya satar değerine.
Arabayı elden çıkarmamak için sizin altınlar duruyor bize borç ver demiştir.Arabayı da binmek için oğluna vermiştir baktılar acemi şöför gelin de kullanıyor bir tırsma gelmiştir vurur sürter arabaya bir şey olur diye

Son düzenleme:
Araba transparan galiba..
İçinizi gosterdigi için kullanmanızı istememisler demek ki.
Kayın aile aptalligin sınırlarını zorlamış..
Yani kocanizin gömleğini yanlislikla utulerken yaksaniz ; boşan diyecekler galiba 🤔

Yanş bu aileye neden saygılı davranıyorsun anlayamadım konu sahibesi, adamlar içten dışa leş :KK51: KVye neden saygılı saygılı yazdın mesela ben olsam alın arabanızı tabi KP koşsun metres tuttuğu ablaya yedirsin parayı derdim... sen saygılı olduğun için tepene çıkmışlar.

Aslında burda sormak istediğim eşimin ailesiyle ne yapmalıyım burdan sonra eksik yazmışım çünkü eşimin arada kaldığını hissediyorum.
Arada kalmaz,kendi anası , babası gider gelir Sizlik birşey yok",Beni adam yerine koymayan insanlarla görüşmemek en doğal hakkım "der önüme bakarım .
Sınırlarınızı şimdi çizmezseniz, hayatı size dar etmelerine müsade edersiniz.

Arkadaşlar merhaba,

Biz 8 aylık evli bir çiftiz. Düğünden 1 ay sonra eşimle altınlarımızı bozdurarak araba almaya karar vermiştik. Kayınpederimde de yüksek segmentli bir araba vardı. İki arabaları olduğu için o arabayı bize satmayı teklif etti. Piyasa değerinden 100 bin TL altına arabayı bize sattı yani düğün paramızı ona verdik. Eşim babasına güvendiği için, ben ne kadar ısrar etsem de yapması için, arabayı üzerimize almadı. Kaskosu vs. bitsin o zaman üzerimize alırız demişti. Ben araba kullanmada acemiydim o zamanlar o yüzden eşim olmadan çıkmıyordum ama sonrasında oldukça ilerlettim. İşe arabayla gidip gelmeye başlayacaktım, bunu eşimle aramızda konuştuk ve arabayı belirli günler paylaştık. İşe arabayla gittiğim ilk günden sonra kayınpederim eşimle konuşup arabayı geri istediğini söyledi. Eşime ne kadar ısrar etsem de arabayı vermemeye ikna edemedim. Ertesi gün eşim arabayı babasına verdi, paramızı geri istedi haliyle. Arabayı satıp paramızı öyle vereceğini söyledi. Bizden arabayı aldıktan 3 gün sonra da sattı arabayı ve bize vereceği parayı çıkarınca eline kalan para sadece 130 bin TL idi. Ben bu konuya kırıldığım için kayınvalideme mesaj attım, düzgün bir dille açık açık ben arabayı kullandığım için mi böyle yaptınız dedim o da evet arabayı almaman gerekiyordu dedi. Kayınpederim de eşime, karın arabayı almamalıydı demiş. Bu konuyu niye bu kadar büyüttüklerini asla anlamıyorum.

Bize parayı verdiler, araba aldık eşim üzerime yapıp araba artık senin dedi. Ama burada problem artık eşimin ailesi ile görüşmek istemiyorum ama eşimi de arada bırakmak istemiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum :KK43:

Ek olarak eşim ve babası esnaflar ve aynı iş yerinde çalışıyorlar, maalesef eşimin ordan ayrılma şansı yok. çünkü dükkanı devralıyor yavaş yavaş.
Mesaj atmamaliydinız. Yüzgöz olmamak iyidir. Gorüsmek istememekte de haklisınız..sizin altinlarla alinan araba siz neden binemiyirsunuz bu ne cehalet. Eşiniz yeni arabayi size almakla iyi etmiş. Aynı is diyorsunuz mesafeli olun ama goruşün sınirli olarak. Ya da gitmem demeyin de isler yogun yorgunum falan deyin. Rest çok yipratır sizi iş aynı oldugu için. Kv kp i doldurmuş herhalde sacma bir sekilde

Normalde umursama git gel sahte davran arabayı da tepe tepe kullan eşinle gez toz diyecektim. Eski konunu hatırladım. O manyak aileden kurtulmak için bir sebep daha işte...
Eşin ne yaparsa yapsın seni dahil etmemesini söyle.

Normalde umursama git gel sahte davran arabayı da tepe tepe kullan eşinle gez toz diyecektim. Eski konunu hatırladım. O manyak aileden kurtulmak için bir sebep daha işte...
Eşin ne yaparsa yapsın seni dahil etmemesini söyle.
hahhaha benim cidden bu aileden yüzüm gülmüyor, işin garibi 40 yaşındaki sevgilisi olan kızlarına arabayı veriyorlar kız gezip duruyor.. gelin hanımın işe gitmesi sıkıntı oldu

130bin tl kısmını anlayamadım ben tam olarak konunun diğer kısmına yazıyorum görüşmeyin tabii ki arabayı geri almak da nedir
yani arabayı kullanmak ya da para kazanmak için almadı, alır almaz sattı eline kala kala da 130 bin tl kaldı… bildigin bana inat aldı arabayı ama kafasını çözemedim işte

Mesaj atmamaliydinız. Yüzgöz olmamak iyidir. Gorüsmek istememekte de haklisınız..sizin altinlarla alinan araba siz neden binemiyirsunuz bu ne cehalet. Eşiniz yeni arabayi size almakla iyi etmiş. Aynı is diyorsunuz mesafeli olun ama goruşün sınirli olarak. Ya da gitmem demeyin de isler yogun yorgunum falan deyin. Rest çok yipratır sizi iş aynı oldugu için. Kv kp i doldurmuş herhalde sacma bir sekilde
Zaten sıkıntı orda patlıyor ya… aynı iş… sanki oğlu orda çalışmıyor da kasadan para araklıyor gibi bi davranış tarzı var pederin ama eşim de köpek gibi calısıyor :KK43:

Yanş bu aileye neden saygılı davranıyorsun anlayamadım konu sahibesi, adamlar içten dışa leş :KK51: KVye neden saygılı saygılı yazdın mesela ben olsam alın arabanızı tabi KP koşsun metres tuttuğu ablaya yedirsin parayı derdim... sen saygılı olduğun için tepene çıkmışlar.
evet galiba saygıdan oluyor bunlar.. kızıyla yaşadığı olaylardan sonra gelip bana ağladı tek kızım sensin bilmem ne diye. ben de üzüldüm yanında olayım dedim, annem de kızım yalnız bırakma kadını dedi hep. acıdık ama acıdıkça tepemize çıktılar. Belki utanırlar diye eşim, babasına “hanımın ailesi parada sıkıntı olursa yardım edecek” dedi de kayınpeder çıkıp çok iyi dedi :) bunu belirtmemin sebebi allaha şükür benim ailemin maddi durumu da iyi ama kendilerininkinin kat kat daha iyi

Önceki konunuzu okudum da şimdi eşinizin ailesi gerçekten tuhaf bir aile, eşinizden iletişimini kesmesini isteyemezsiniz elbette ama sizin için en iyisi bu aile ile hiç muhatap olmamak gibi görünüyor..
valla en doğrusu da işte insan kocasına da üzülüyor, bak önümüz anneler günü mesela s*çmış gibi hissediyorum şuan :KK70:

Arkadaşlar merhaba,

Biz 8 aylık evli bir çiftiz. Düğünden 1 ay sonra eşimle altınlarımızı bozdurarak araba almaya karar vermiştik. Kayınpederimde de yüksek segmentli bir araba vardı. İki arabaları olduğu için o arabayı bize satmayı teklif etti. Piyasa değerinden 100 bin TL altına arabayı bize sattı yani düğün paramızı ona verdik. Eşim babasına güvendiği için, ben ne kadar ısrar etsem de yapması için, arabayı üzerimize almadı. Kaskosu vs. bitsin o zaman üzerimize alırız demişti. Ben araba kullanmada acemiydim o zamanlar o yüzden eşim olmadan çıkmıyordum ama sonrasında oldukça ilerlettim. İşe arabayla gidip gelmeye başlayacaktım, bunu eşimle aramızda konuştuk ve arabayı belirli günler paylaştık. İşe arabayla gittiğim ilk günden sonra kayınpederim eşimle konuşup arabayı geri istediğini söyledi. Eşime ne kadar ısrar etsem de arabayı vermemeye ikna edemedim. Ertesi gün eşim arabayı babasına verdi, paramızı geri istedi haliyle. Arabayı satıp paramızı öyle vereceğini söyledi. Bizden arabayı aldıktan 3 gün sonra da sattı arabayı ve bize vereceği parayı çıkarınca eline kalan para sadece 130 bin TL idi. Ben bu konuya kırıldığım için kayınvalideme mesaj attım, düzgün bir dille açık açık ben arabayı kullandığım için mi böyle yaptınız dedim o da evet arabayı almaman gerekiyordu dedi. Kayınpederim de eşime, karın arabayı almamalıydı demiş. Bu konuyu niye bu kadar büyüttüklerini asla anlamıyorum.

Bize parayı verdiler, araba aldık eşim üzerime yapıp araba artık senin dedi. Ama burada problem artık eşimin ailesi ile görüşmek istemiyorum ama eşimi de arada bırakmak istemiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum :KK43:

Ek olarak eşim ve babası esnaflar ve aynı iş yerinde çalışıyorlar, maalesef eşimin ordan ayrılma şansı yok. çünkü dükkanı devralıyor yavaş yavaş.
Sizin aracı kullanmanız birilerinin kıskançlık damarlarını devreye sokmuş olabilir Ama bence sözüm ona düşman bellemişsiniz tüm gemileri yaktınız işte şimdi iş size düşüyor 👍 düşmanınızın silahıyla vurmalısınız ne yapıp edip yeni bir araba almalı, gözlerinin önünde aracınızla güle oynaya gezmelisiniz işte o zaman size kimin savaş ilan ettiğini anlarsınız 👍Maalesef ülkemizde geline dış kapının dış mandalısın gözü ile bakıldığından kv,kp görmce vs hiçbiri benimseyemiyor gelinlerini 🤦‍♀️yapacak birşey yok atsak atılmaz satsak kim alır onları bence böyle düşünmeliyiz 🤭 siz kocanızla mutmutlu olmaya bakın 👍

Her şerde bir hayır vardır dediklerinden.
O arabayı ustunuze yapmazdi bence. Boylesi daha iyi olmus.
Kendi paranizla aldiginiz arabayi kullanmaniz onları neden rahatsiz etmis acaba?
Bunu soylemekten de cekinmemisler.
Kv'ye üzülmeyi de birakin bence. Acimayin acinacak hale dusersiniz. Kesin iletisiminizi. Esiniz arada kaliyorsa da sizin yüzünüzden degil, ailesinin yaptiklari yüzünden.
Unutmayin taviz tavizi doğurur.
Arabanizi güle güle, kazasiz belasiz kullanin.

hahhaha benim cidden bu aileden yüzüm gülmüyor, işin garibi 40 yaşındaki sevgilisi olan kızlarına arabayı veriyorlar kız gezip duruyor.. gelin hanımın işe gitmesi sıkıntı oldu
Bunu kp ve kv deye soylesydinya telefonda 😂
Mosmor olurlardi.yaprak dokumu gibi aile

X