Neden Boşandım ?

Nişanlıyken aldattığını evliyken öğrendim . Galiba okumadınız .

Valla kadir gecesinde mi doğdunuz nedir Allah kurtarmış sizi size kalsa kurtulacağınız yokmuş çünkü.
Aslında öyle de değil , sorsanız hep boşanmak isteyen bendim . Öyleydi . Hep gitmek istedim . Bir kez de gittim hatta . Otogardan aldı ağlaya ağlaya . Ne derseniz haklısınız . Çok fazla manipülasyona maruz kaldım . Ailesi ve kendisi tarafından.

Kusura bakma da bu tarzda adamların götü başka, başı başka oynar…
Kabak gibi ortada adamlardır ve ailelerde öyle herkes kendini belli ediyor.

Bile bile evlenip vay başıma gelenler.

Muhasebesini yapıyorsunuz hala. Ve siz kendinizi alacaklı görüyorsunuz.
Ne diyelim size haklı mı diyelim…

Gerçek; Hata yapmışsın hatadan da dönmüşsün bak yoluna.

Ben onu tanıdığımda kendi işini yapan , ayakları yere sağlam basan biriydi . Oturaklıydı . Meğerse bunların hepsini arka planla idare eden babasıymış . Ben bunu aynı evin içine girene kadar anlayamadım.

Sevgiliyken de aynıdır gözünü kapatmışsın erkekler aldatırken çok açık veriyorlar. Anlamaman imkansız. Toplumun onlara geçmiş eve geç gelme sevgili saklama baskısı olmadığı için yalan konusunda kadınlar gibi kusursuz değiller.

Öğrendiniz ama yine de baba olmak istemeyen adamı baba yapmaya çalışmışsınız her ay.

Onca kötü muameleye rağmen o bırakmasa da bırakacağınız yokmuş.

Kendinize saygınız olsun bundan sonra.

Yoksa çoğu kez burda açılan ‘ 2. Evliliğim diye susuyorum 2. Evliliğim de bitiyor’ konularından açmanız kaçınılmaz.

Gerçekte gitmek istememişsiniz hep blöfte kalmış net olsaydınız dönmezdiniz otogardan yine de iyi olmuş en azından çocuk olmamış bunlarda size tecrübe olsun bundan sonra mutlu olmaya bakın burda konu açmaya bile değmeyecek bir insan çünkü.

evet çok haklısın yorumunda, cocuk yapmak istemeyen ve aldatan adama cocuk yapma isteğinde de kocasını mı suçlu bulalım…

Gerçekten bazı kadınları anlamıyorum . Konu sahibinin anlattıkları benim bile kanıma dokunmustu geçen konuda. Bosanirken bile babası iletişim kurdu sadece. Üstüne üstlük evi boşaltmislar. Hala geride takilmanin manası var mı

Ya bu aileler gerçekten oğullarına eş degil kendilerine yonetebilecekleri gekin kız alıyorlar resmen. Ne demek elin kızına maaş sormak her ay adetini sormak. Kusura bakmayın ama demek ki siz de sınırı aşmalarina ses etmemissiniz böyle şeyleri durdurmak bir terslemeye bir küslüge bakar

Ben de nedense sürekli neden boşandığımı sorguluyorum.
Çok yakın zamanda boşandım. Ama sanki her şey güllük gülistanlıktı da bana rahat battı, değiştim, saçmaladım gibi hissediyorum. Neden bu sorgulamalara giriyoruz ?

bitmişse bitmiş işte. böyle gerekiyormuş, ötesi var mı ?

Boşanma gerekçelerinizin tek bir cümlesi bile yeter aslında.. ama bize nedense ayrılığı kabullenmek zor geliyor.

Olur da bir gün tekrar evlenirseniz size ders olsun insan kendi sınırını kendisi belirler. Aşan olursa kaplan kesilmek zorundasiniz. Pısırıklık ile nezaketi bjrbirine karıştırıyor çoğu insan.
Ben öyle istedim aldım. Benim param sizi ilgilendirmez. Bir daha müdahale ederseniz sizinle aynı ortama bile girmem vs hiç agzinizdan çıktı mı ?
Eşimle kavga etmiştik mutfakta. Salonda da görümcem vardı eşim çağırdı kardeşini kavgamizi anlattı kim haklı diye sordu. Ben de kim hakliysa hakli buna Fatma mi karar verecek kim bu Fatma hakim mi haddinizi bilin bizim meselemize üçüncü kişileri karistirma diye sesimi yükselttim. Maalesef evlilikte bile hak size verilmiyor siz söke söke almak zorundasinjz ve emin olun bu kişilikte olursanız saygı duyuyorlar

Tek şansınız blöflerinizin görülmemesi olmuş. Daha fazla yüzgöz olmamışsınız neyse ki. Konunuzu bir daha okuyun. İki tane gözyaşına unutulacak şeyler miydi sizce adam iki ağladı zırladı diye unutuverip çocuk yapmaya koyuldunuz? Sizi yerdiğimizi düşünmeyin, yaptıkları sizin için normal olmasa da belli ki boşanmaya yetecek şeyler değilmiş. Siz bundan kendi lutfetti kurtuldunuz, e yarın bunun laciverdini bulursunuz. Kendinizi hazırlayın,bir uzman yardımı alın.

Çünkü beyin hep iyi şeyleri düşünüyor. Onca olumsuzluk içinde iyi şeyleri çekip alıyor . Galiba kendimize yaptığımız en büyük kötülük bu . Bir de toplumun saçma değer yargıları . Ve bizim saçma iyi niyetimiz .

Evet, beni kaybedince melek oldu benimki. Gerçekten yıllarca duymadığım iltifatları övgüleri boşanma aşamasında duydum.. ilk kez ağladığını gördüm.. madem bu kadar kaybetmekten korkuyordu neden kıymet bilmedi ? neden itti durdu.. neden içimdeki sevgiyi öldürdü... içimde bitmez bi öfke var..
çok da huzursuzum..
Benim de boşanmak için bi milyon tane sebebim vardı. Neden onca yıl çektim diye kendime de kızgınım..
Neden gençliğimi heba ettim. Neden tahammül ettim..
Her türlü şiddete, her türlü aşağılanmaya, her türlü sömürüye..
Flashback'ler geliyor sürekli gözümün önüne..
ne zaman geçer acaba.

ilişkinizi de uzak mesafe yaşadınız
nişanlıyken bile gidip gelmediniz Allah korusun ya halvet olursanız diye

e keşke olsaymışsınız ama gerçek yüzünü görseymişsiniz
adamla birlikte vakit geçirmeden onun defolarını arızalarını nasıl göreceksiniz ki?
ki hadi ödemelerini babasının edevletten takip etiğini aynı eve girinceye kadar, babayla yüz göz oluncaya kadar anlamazsınız belki eyvallah "ama maaşını bana atacaksın onu da onurumu çiğnemeden yapacaksın" diyen zihniyeti anlamamak özel bir çaba gerektirir bakın. bu adam gerçekten eşitlikçiydi, aydınlık bir zihniyete sahipti, kadın- erkek rolleri konusunda sizi yormayacak fikirleri vardı da evlendi birden beynini örümcekler mi kapladı?

hadi onu da göremediniz yahu size her ay nasıl adet sorulabiliyor?
1 soruldu şok oldunuz dondunuz o anda mesela diyelim, o da tamam e 2.ye "sizi ilgilendirmez" nasıl diyemiyorsunuz mesela?

karşı tarafı aklamak için demiyorum
her seviyorum ediyorum diyene eli yüzü düzgün işi gücü var diye böyle teslim olup gitmeyin diye diyorum

Hayır çıkmadı . Kendime yaptığım en büyük kötülük de buydu . Bir gün annesine benle konuşmadan ailemi neden aradın ? Aramaya hakkın yok dedim . Oğlu annesini aldı kollarının altına dedi ki bu hayattaki kırmızı çizgim annemdir dedi . Ve annesiyle çekip gitti … Aslında o kadar haklılar ki ben kendimi çok yok saymışım . Bu hakkı onlara ben verdim . Ailemin yanına geldiğimde annem bana bakıp seni tanıyamıyorum bu ne pısırıklık ? Ağzını açıp tek kelime söyleyemiyorsun onlara dedi . Nasıl bu hale geldim bilmiyorum. İnanın böyle değildim. Beni o kadar sindirdiler ki ; doğrusu bu güzel kızım diyerek . Babası benim sıradan biri olmadığımı 24 ayar altın olduğumu diyordu yüzüme karşı. Ama arkamdan da konuştuklarına şahit oldum . Babasına neden beni babama kötülüyorsun baba dediğimde; babanın bunu sana söylemesi ne kadar doğru dedi . Babamı suçlu buldu .

Hayır hayır maaş konusu şöyle oldu , ben evlendiğimde henüz atanmamıştım . Atanınca değişti konular .
Annesinin her ay sormasına da oğluna söyledim sormasın bana böyle şeyler diye ama kadın arsız . Oğlunun sperm vermesine kadar konuşuyorlardı . Aile içinde. Yani ne diyebilirim ? Ne diyebilirdim ? Belki çok kez kendimi ezdiren ben oldum ama karşımdaki aile bunu normal görüyor . Hakları görüyor.

Küs kaldığım da oldu ama ailesi oğullarını onlardan koparmakla suçladı beni . Sen bizim bu eve gelmemizi istemiyor musun dedi babası . Oğulları da onlar böyle yaptıkça beni hep yok saydı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…