Neden Boşandım ?

Bu erkek milleti aynı eve girmeden anlaşılmıyor mu ya? Girilen bu konulardan sonra evlenmeden belirli süre aynı evi paylaşmak gerektiğine inanmaya başladım

Hakkınız var . Ben size sonuna kadar katılıyorum . Kendime de söyledim bunu , sen bu kafayla yine aynı şeyler olur diye. .

O kadar haklısınız ki …

Evlilikten tekrar tekrar soğudum sayenizde.

Sona kadar acaba nasıl bıraktı, nasıl terk etti diye okumaya kendimi hazırlamışken sizin değil eşinizin bırakan taraf olduğunu öğrenmem hayal kırıklığı oldu. Olmaz olsun böyle pasiflik.

Eşiniz sayesinde de olsa kurtulmuşsunuz sonunda. Umarım bundan sonra kendinizi sever ve önemsersiniz.

maaşlı olmanız önemli değil ki ben maaşınızdan değil karşı tarafın zihniyetinden bahsediyorum
annesine diyin efendim bu sizi ilgilendirmez diye.

bakın her hayatımıza giren insanla evlenmek zorunda değiliz
ailesi böyle sorunlu biriyle hele -bunu evlenmeden ölçcez tartcaz tabi
diyelim çok seviyoruz gerçekten yürek yemişsek gerçekten bizi ezdirmeyeceğine kanaat edersek filan anca buna rağmen bile yorucu oluyor herkesin dediği bu yani.

siz dünden razısınız ezilmeye...

İyiki boşamış kocan... O hak etmiş aslınsa da neyse... Bebek konusunda muhtemelen kendinizi eksik hissettiniz ondan uğraştınız. Psikolik şiddetinde alasını görmüşsünüz. Onu siz İlk büyük sorunda bırakmalıydınız... Arkanıza bakmayın. Mutlaka destek alın.

Evdeki gül gibi adam bile bıraksam kendine neleri neleri hak görür. Ben de öyle yani. Sınırlarımızı kendimiz belirleriz.

Ay bu karaktersiz erkek milleti hep aynı yollardan yürüyor galiba. Bana da nişanlanmak üzere olduğum adam senelerdir seni beklemişim geç kaldık birbirimize deyip nişanlanmamıza birkaç. Gün kala vazgeçti. Sizin konunuzu okuyunca o geldi aklıma.
Sizi anlıyorum yalanlarla hayatında tutmuş sonra kendi vazgeçmiş karaktersiz. Yalanı bıraksaymış siz vazgeçerdiniz ama inanmışsınız.

Bu evlilikte kalma motivasyonunuzun, olayları yaşarken bu kadar derli toplu bir listeleme yapmadığınız için durumun vahametini görememeniz ve manipüle edilmeniz olduğunu düşünüyorum. Allah kurtarmış sizi resmen. Evliliğinde bu tip şeyler yaşayıp da her evde böyle şeyler olur, normaldir diye düşünenlere gerçekleri gösterme anlamında faydalı bir yazı olmuş.

Aslında evi ben terk ettim . Onun boşanma kararı vardı . Ben de çıktım geldim. Ailemi çağırıp . Tüm bunların üstüne ne dedi biliyor musunuz ? Sen boşanmak istemesen gitmezdin . Sen seven kadın olsan evinde otururdun … Adam boşanma kararı alıyor ben çıkıp geliyorum ama gittim diye de suçlu oldum .

Gerçekten çok fazla manipülasyona maruz kaldım . Ha yazmadıklarım da var mesela sırf annesi babası istiyor diye kıyafet baskısı yedim sürekli . Bu insana ben evlenmeden önce kıyafet konusunda konuştuğum ve o da kabul ettiği halde evlenince burnumdan getirdiler . Annesi gittiğin yere ayak uyduracaksın dedi . Yani bu kadar şeye rağmen nasıl katladım ben de bilmiyorum. Yani o kadar tatlı dille yaptılar ki bunu ; sanki doğrusu bu gibi empoze ettiler . Çok mücadele ettim çok kavga ettim ama onlar kazandı . Pes ettirdiler . Suç benim …

Bu nedir yaa. Adam resmen insanlığa hakaret olarak doğmuş.

Emin misiniz onların kazandığından? Yaşadıklarınıza bakınca aslında siz kazanmış gibi duruyorsunuz. Hayatınızı geri vermişler size. Sizin açınızdan harika olmuş. Bence bundan sonra bir terapiste gidin. Gerekirse 2-3 yıl tüm paranızı dökün terapiste. Kendinizi iyileştirin ki bir daha aynı hataları yapmayın, kimseye taviz vermeyin. Tavizlerle hiçbir evlilik ayakta tutulmaz.

Yani nişanlıyken aldatmış ve evliliğinizin 1. Ayında bunu yakalamışsınız. Bence çok da uzatmaya gerek yokmuş. Ama insan içindeyken bazen içinde bulunduğu durumdan çıkamayabiliyor, kendini o evlilik çatısından çıkmaya hazır hissedemeyebiliyor. 1. ayda boşanmak da herkesin cesaret edemeyeceği bir şey hak veriyorum. Yine de çok sabretmişsiniz. Bu kadar sabır normal değil o yüzden neden ayrılamıyorsunuz bunu biraz araştırın üzerine çalışın, terapi vs de olur yani bir şekilde çözün kendinizi. Yoksa hayat, benzer hataların tekrarıyla geçiyor. Yolunuz açık olsun

Sizin blöflerinizin üstüne o da blöf yapayım demiş ama çok şükür siz ciddiye almışsınız bu defa da o zaman.
Öyle ya da böyle sonuca bakarsak kazanan taraf siz olmuşsunuz. 2 yıl koca bir ömürde hiçbir şey ifade etmiyor.
Bundan sonra 2. bir evlilik maceranız olursa ilkinde yaşadıklarınız size tecrübe ipleri baştan elinize alırsınız artık.
En büyük mutluluk sebebiniz sizi o adama ömür boyu bağlı bırakacak bir çocuk olmayışı olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…