Neden konu hep para

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimle karşılaşsam o ısi yapıyor bana düskin gelmiyor kendini öyle lanse ediyor burda insanlar köye gitse iyi ama hepsi dana gibi kan fiskiriyor yanakalardan nasıl oluyor o iş
Biraz algi meselesi o zaman. Ben de ilk geldigim zamanlar garip gelmisti hatta bi konuda bi uye bana azar cekmisti dilay idi ismi hic unutmuyorum ayni sizin ifadenize benzer bi ifade kullanmistim ama kirmak icin degil.

O pencereden bakildiginda insanlar tuvalet, ofis temizlemenin asagilayici bir sey oldugunu soyluyor. Bi hekimi ya da bi temizlik elemanini alninda yazmazsa burada ayirt edemezsiniz. Haa belki birinin beli kamburdur ama benzer evlerde yasayip, benzer arabalara binip, ayni marketlerden alis veris yapabilirler.
Türkiye icin bunu sagladiginizda tekrar yazarsiniz.

katılıyorum size.biz de 25 yaşındaki erkek ya da kadın hala çocuk görülüyor.örnek vereyim çocuğum iyi bir üniversiteyi kazanırsa uygun fiyatlı araba sözümüz var demiştim bu sitede hemen tepki gördüm.19 yaşında olacak o zaman.yok ergene araba mı alınırmış yok şımarırmış :rolleyes: 19 yaşında genç bir kadın olacak halbuki.
17 yasinda ehliyet sinavina hazirlaniyorlar, 18 olduklarinda arabalari oluyor. Cografya kaderdir :KK66:
cocuk eriskin olmasa bile sorumluluklariyla o hale geliyor. Bizde adam evlenmese bile ailesiyle yasiyor 40ina kadar ayri evde yapamaz, yiyemez ac kalir diye. Kültür bambaska bir sey, birey oluyor bunlarin bebeleri, bizimkiler buyumuyor :KK66:)

Ha turkiye ha avrupa ha afrika! Benim fikrim;
Herkes kendi emegini yemeli. Cocugun gelecegini dusunerek birikim yapilmali ama zorda olani unutmamali. Ben 1 liraya alacagim seyi niye lux olsun diye 5 lira vereyim. Benimle beraber 4 kisi daha mutlu olur diye dusunurum ben.

Siz dogma büyüme Türk oldugunuz icin baginiz ve bilginizde benden farklidir zaten..ben mesela acik konusuyorum ana yasa degisikligi masaya getirildiginde okumaya calistim. Hepsini ilk etapta anlamak icin ne sistem bilgim yetti, nede türkcem. Oturup cevirmeye calistim felan, ama inanin oy veren bir cok kisi o cabaya girmiyor bile.
Ben Türkiye` de dogdum, universite dahil orada okudum omrumun yarisini orada curuttum demeliyim galiba. :KK66:
Hep adil olmaya calisiyorum, partizan bi insan degilim, akil, mantik suzgeciyle takip ediyorum ordaki gelismeleri. Umuyorum her sey guzel olur. Sadece kendi ulkem icin degil tum insanlik adina niyetlerim.

edit:duzeltme

17 yasinda ehliyet sinavina hazirlaniyorlar, 18 olduklarinda arabalari oluyor. Cografya kaderdir :KK66:
cocuk eriskin olmasa bile sorumluluklariyla o hale geliyor. Bizde adam evlenmese bile ailesiyle yasiyor 40ina kadar ayri evde yapamaz, yiyemez ac kalir diye. Kültür bambaska bir sey, birey oluyor bunlarin bebeleri, bizimkiler buyumuyor :KK66:)
çocuklarımıza yemeyip içmeyip marka ayakkabı falan giymeyip para biriktirecekmişiz ama eğitimi için değil ha.gelinimize lüks düğün fazla altın takmak ve borçsuz evlendirmek için.bunları yapmak ailelerin göreviymiş.bu zihniyetin bitmesi lazım asıl.ben çocuğuma eğitim aldırırım gerisi onun çalışmasıyla yapılır.neden kendimden kısayım ki zaten okutmak için kısacağım.tam düğün zamanı kaynanam kendine koltuk takımı aldı diye kızan gelin adayı bile gördü bu gözler sitede.sanane yahu kadının koltuğundan çalış kazan sen de al

Ohooo en son kovduk o da şu bir kaç senedir oradalar annem o kadar misafir diye hazırlık yaptı akraba diye. Anneme kalkıp adam diyor ki yanımızda almanca konuşuyorlar ki bu bile bana görgüsüzce geliyor. Peşine eşine sen yengenin dediklerini anlıyor musun? Neyce konuşuyor dedı. Eşi anlıyorum tabi niye anlamıyım dedi. Türkçeyi görende hemen unuttu sanır. Burada yaşayanlara cidden Afrika ülkesinde yaşıyor muamelesi yapıyorlar😂

2 yıl almanyada yaşayınca otomatik olarak

"Acun abi ştutgarttan geldim, bitbaks yapçem"

Seviyesine dönüyor türkçe (bazılarında)

Adamın evlenmese bile ailesiyle yaşamasını geç, 2 konu aşağıda adam abisine haber vermeden eşiyle başbaşa tatile gidemiyor.
Hey yavrum hey.

Cidden coğrafya kaderdir.

Google resimler kısmına türkçe emekli, bir de ingilizce retired yazın, çıkan resimleri karşılaştırın.
O bile yeter anlamaya maalesef

Adamın evlenmese bile ailesiyle yaşamasını geç, 2 konu aşağıda adam abisine haber vermeden eşiyle başbaşa tatile gidemiyor.
Hey yavrum hey.

Cidden coğrafya kaderdir.

Google resimler kısmına türkçe emekli, bir de ingilizce retired yazın, çıkan resimleri karşılaştırın.
O bile yeter anlamaya maalesef
emekli paraları da gelinlere gitmeli.ölene dek onlara çalışılmalı.erken ölüp mirasta bırakırsak combo olur onlar için.avrupalı emekli de dünyayı gezsin heyyy yavrum heyyyy :KK53:

Ben Türkiye` de dogdum, universite dahil orada okudum omrumun yarisini orada curuttum demeliyim galiba. :KK66:
Hep adil olmaya calisiyorum, partizan bi insan degilim, akil, mantik suzgeciyle takip ediyorum ordaki gelismeleri. Umuyorum her sey guzel olur. Sadece kendi ulkem icin degil tum insanlik adina niyetlerim.

edit:duzeltme

Insallah ❤

emekli paraları da gelinlere gitmeli.ölene dek onlara çalışılmalı.erken ölüp mirasta bırakırsak combo olur onlar için.avrupalı emekli de dünyayı gezsin heyyy yavrum heyyyy :KK53:
Sadece para mı:KK53: ev alacan eşyalarını dizecen altınları bol bol koluna dizicen ee düğünü yapıcan hatta dronlu çekim yapcan:KK53: torun bakcan hem daha dur yoksa işin neeee adghjj ama bak evlerine oturmaya gitme ihtiyaç halinde para istersende dilencisindir net🤪

Sadece para mı:KK53: ev alacan eşyalarını dizecen altınları bol bol koluna dizicen ee düğünü yapıcan hatta dronlu çekim yapcan:KK53: torun bakcan hem daha dur yoksa işin neeee adghjj ama bak evlerine oturmaya gitme ihtiyaç halinde para istersende dilencisindir net🤪
aynen aynen.bunları unutmuştum eklediğin iyi oldu kuzum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X