Neden yapamadığını biliyorum

aijoo

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2015
23.445
52.965
Neskafe sekerliyse bu kilo vermene engel olur. Normal kahvalti diyetten uzak besinler içeriyorsa da olmaz. Bisküvi tanesi 50 kalori den 100 kalori tek başına eder
Diyete başladığımdan beri ilk kez sosis yedim. Bir de cogu kisinin menüsünde gorunce pastırma aldim.
Nescafeler sekersiz
Buskuvi olmamaliydi

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :115 Kg. Şimdiki Kilom :99.9 Kg.

Chocolita

Hızlı koşan atın boku seyrek düşer
Pro Üye
30 Ocak 2017
5.042
110.267
Aslında yazın güzel vermiştim spora da gidemiyorum uzun bir müddettir evde otur otur olacağı bu çok sağol desteğin için canım bu gece ile başlıyorum ay sonuna 20 gün var 2 kilo vermiş olarak çıksam diyete de alışır bünyem eşim bu kaçıncı diyete girişin kaçıncı bozuşun diyor

Chocolita

Pro Üye
30 Ocak 2017
5.042
110.267
Aslında yazın güzel vermiştim spora da gidemiyorum uzun bir müddettir evde otur otur olacağı bu çok sağol desteğin için canım bu gece ile başlıyorum ay sonuna 20 gün var 2 kilo vermiş olarak çıksam diyete de alışır bünyem eşim bu kaçıncı diyete girişin kaçıncı bozuşun diyor
Bende aksine kışın vermeye başladım. Bırak ne derse desin. Onun ne düşündüğü önemli degil. Senin kendine olan saygın hepsinden öncelikli. Sen kendine bakıp kararımı verdim dediğin an da bu son sözün senin. Sen bu kararı verdiysen bunu yaparsın. Böyle söyle kendine. Çünkü sen kararlarının arkasında durabilen ne istediğini bilen bir kadınsın ve bir dönüşüm geçireceksin çok yakında. Ben aşağı yukarı beslenme şeklimden diyet şeklimden bahsettim konuda. Sakın şok diyetlere girme. Yok 3 günlük o diyeti 5 günlük bu diyeti falan sakin girme. Bunlar tam bir düşman. Sadık kalamazsin. Ayrıca çok halsiz düşersin. Evin içinde yapılabilecek çok kolay sporlar. Leslie de yapabilirsin. Dans da edebilirsin. Hareket inanılmaz yağ yakıyor 🥰

Migi_magid11

On the way to fit
Pro Üye
24 Haziran 2020
3.283
13.151
31
Cunku insulin direnci cok buyuk etken. Kg aldikca insulin direncin artar, direnc arttikca kg veremezsin kg aldirir. Gerekirse ilac ile dengelenir ve diyetle biter. Bende de var. 2018 de hem ilac kullanip hem diyetle 3.5 ay da 15 kg verdim
merhaba.
ben insulin direnci ilaci kullandim ama devam edemedim.
çünkü mideme dokundu. her yediysem kusuyordum. bıraktım
sadece demir ekskliğimden ve kansizliğindan kaynaklı. ve ayni zamanda anemi hastasiyim.
onun ilaci kullaniyorum.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :88.1 Kg. Şimdiki Kilom :84.4 Kg.

Niloyatospikk

12 Ocak başlangıç kilo 68.45
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2016
13.563
20.346
31
Bende aksine kışın vermeye başladım. Bırak ne derse desin. Onun ne düşündüğü önemli degil. Senin kendine olan saygın hepsinden öncelikli. Sen kendine bakıp kararımı verdim dediğin an da bu son sözün senin. Sen bu kararı verdiysen bunu yaparsın. Böyle söyle kendine. Çünkü sen kararlarının arkasında durabilen ne istediğini bilen bir kadınsın ve bir dönüşüm geçireceksin çok yakında. Ben aşağı yukarı beslenme şeklimden diyet şeklimden bahsettim konuda. Sakın şok diyetlere girme. Yok 3 günlük o diyeti 5 günlük bu diyeti falan sakin girme. Bunlar tam bir düşman. Sadık kalamazsin. Ayrıca çok halsiz düşersin. Evin içinde yapılabilecek çok kolay sporlar. Leslie de yapabilirsin. Dans da edebilirsin. Hareket inanılmaz yağ yakıyor 🥰
Yok o tarz diyetleri hiç takip etmem uzmanların söylediği neyse odur ayda verilmesi gereken kilodan fazla kilo verilmesi bedenen sağlıklı değildir. Çok sağol canım desteğin için mutfağa gittiğimde çikolata kavanozuna baktım ama elime almadım ilk akşam için çok şükür diyeyim

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :68.45 Kg. Şimdiki Kilom :68.45 Kg.

Chocolita

Pro Üye
30 Ocak 2017
5.042
110.267
Yok o tarz diyetleri hiç takip etmem uzmanların söylediği neyse odur ayda verilmesi gereken kilodan fazla kilo verilmesi bedenen sağlıklı değildir. Çok sağol canım desteğin için mutfağa gittiğimde çikolata kavanozuna baktım ama elime almadım ilk akşam için çok şükür diyeyim
O kavanozun kölesi olma. Bizi Allah yaratmış biz Allah yapımı akıllı ve guclu insanlariz. O çikolata insanin icat ettiği senin kilo almani isteyen zengin ve zayıf insanların uretimi. O seni yönetemez. Sen onu yönet !

Chocolita

Pro Üye
30 Ocak 2017
5.042
110.267
Mükemmel yazı olmuş siz mi yazdınız alıntı mı bilmiyorum amaa çok güzel bi motivasyon oldu 🌸
Ben yazdım teşekkür ederim 🥰 kalemim güçlüdür. Bunu başaramayacak kadın yok dünya üstünde ben buna inanıyorum

Chocolita

Pro Üye
30 Ocak 2017
5.042
110.267
merhaba.
ben insulin direnci ilaci kullandim ama devam edemedim.
çünkü mideme dokundu. her yediysem kusuyordum. bıraktım
sadece demir ekskliğimden ve kansizliğindan kaynaklı. ve ayni zamanda anemi hastasiyim.
onun ilaci kullaniyorum.
Çok geçmiş olsun. Bende de demir eksikliği ve kansızlık var. B12 eksikliği de var sanırım saçlarım da bu yüzden dökülüyor. Bir şekilde halledecegiz bu işi. Hiçbir durumun kölesi olmadan bir yerden Başlayabiliriz

Migi_magid11

On the way to fit
Pro Üye
24 Haziran 2020
3.283
13.151
31
Çok geçmiş olsun. Bende de demir eksikliği ve kansızlık var. B12 eksikliği de var sanırım saçlarım da bu yüzden dökülüyor. Bir şekilde halledecegiz bu işi. Hiçbir durumun kölesi olmadan bir yerden Başlayabiliriz
sağol canim.
evet bu yüzden kilo vermemi çok zorlaşiyor.
ilaçlarimi kullanmaya devam ediyorum.
demir hapı B12 vitamin hapı a vitamin. D3 vitamin kullaniyorum şu an.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :88.1 Kg. Şimdiki Kilom :84.4 Kg.

Chocolita

Pro Üye
30 Ocak 2017
5.042
110.267
sağol canim.
evet bu yüzden kilo vermemi çok zorlaşiyor.
ilaçlarimi kullanmaya devam ediyorum.
demir hapı B12 vitamin hapı a vitamin. D3 vitamin kullaniyorum şu an.
Zaten zorlaşıyor diye çabuk vazgeçiyor da olabilirsin. Bu düşünceden seni kurtarmaliyiz. Önemli olan bunu yasam şekline dönüştürmek. Ayda 1 kilo bile versen saglikli yaşayarak ve spor yaparak 1 yıl sonra 12 kilo vermiş olursun. Ama ben bundan fazlasını vereceğini düşünüyorum. Çünkü iş beyne ne öğrettigimizden ondan ne istediğinizden geçiyor. Eğer ona sen insülin direnci olan bir insansın sen çok kilo veremezsin dersen oda sana o kiloyu verdirmez. Sen ona hukmedip sabırlı davranabilirsin. İnan bana oluyor. Ayrıca insülin direnci hareketle yaktigin kalori üstünde hiçbir etkiye sahip değil. Hareket ederek bırak onun direncini bacaklarını bile kırarsın 👌

Chocolita

Pro Üye
30 Ocak 2017
5.042
110.267
Hey maşallah. Cidden çok güçlü bi kalem. Ve çok çok etkileyici. Motivasyon düştüğünde açıp açıp okumalı!
Vazgececek gibi olursanız lütfen yazin. Gerçekten hepinizi çok iyi anlıyorum ve siz bırakırsanız aynı üzüntüyü yaşayacağım. O gidişlerin sonu asla gelmiyor çünkü. Yeniden o girdaba girmenizi hiç istemiyorum. Ben yapamıyorum deyip gece gizli gizli ağlayan arkadaşlarımı tanimasam da seviyorum ben ve çok çok iyi anlıyorum. Yapabilirsiniz herkes yapabilir birlikte bunlara sevinebiliriz. Hiçbir şey bir insan iradesinden daha güçlü olamaz

askrhpozitif

Bana sağır olana dilsizim bundan sonra 👊
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
19 Haziran 2013
17.328
43.351
Doğumdan sonra kalan 10 kilomu veremedim nefret ediyorum içimdeki çikolata aşkından artık cidden artık ağlıcam yazı çok güzel herşeye karar verirken kendimle ilgili kararda neden taviz veriyorum mutfağın kapısına kocaman yazı mı asayım napayım bilemedim gece uyanınca çikolata kavanozuna gidip kaşıklıyorum nefret ediyorum bu huyumdan biri bana dese başaracaksın nasıl yapıcam bilmiyorum artık üzülüyorum 😔
Ben hamileliklerımın ıkısınede kilolu basladım zayıflayarak bitirdim lakin emzirme donemleri gene benim ıcın facıadı en iyisi cıkolatayı almamak benimde zaafım asitli ıcecekler ne zaman tadına bakım desem dıyetımı toparlayamıyorum ve resmen yoksunluk cekıyorum nasıl basari az bilmiyorum ama bir sekılde bu basarıya ulasıcaz kimı zaman umutsuz olucaz kımı zaman azimle savasıcaz ama yerimizde saymayacagız hatalarımızın farkında olup degıstırmek ıcın caba sarfedıcez