Nefes Alamıyorum Lütfen Edin...

Bu küçük hesaplarla bir yere varamayız, onu anlatmaya çalışıyorum. Hala beş lira diyorsunuz. Hangisine yetelim insanı ayrı hayvanı ayrı doğası ayrı. Biz bir vatandasiz sadece.
Size katılıyorum... Devletin üst mercidelikerin ünlülerin servetine servet katanların görmesi lazım..
Biz ancak bu kadarız işte bu kadar yapabiliyoruz vatandaş olarak.
Ve insanlar artık o kadar bıkmıs ki...
15temmuz oluyor, Korona oluyor halktan yardım topla, brisi hasta oluyor halktan yardım topla...
Halk çok zengin sanki...
Bir de Allah razı olsun Haluk Levent var... 🙏🏿
Kenetlenmeye kenetleniyoruz ama bu kadar işte...
Dahası olması için daha üsttekilerin el atması lazım..

Ciddi anlamda devletin el atması lazım şaka gibi bir şey yapılmıyor deliriyorum. Hiç olmazsa %50si karşılansında gerisini bizler temin edelim gerçekten sinir bozucu. Minicik canlar hayata gözlerini yumuyor

Ya şimdi taşlanmak istemiyorum ama senin benim yolladığım elli lira ile nereye kadar? Neden bağış yapılmıyor diye soracagimiza bu tedaviler neden bu kadar pahalı, bu sağlık bakanlığı ne işe yarıyor diye sorgulamak lazım.

Deprem olur hadi Türkiye
Pandemi olur biz bize yeteriz Türkiye
Somali'de millet aç hadi on lira ateşle Türkiye
Çocuklar ölüyor her çocuğa milyonlarca lira topla Türkiye
Online eğitime geçtik hadi öğrencilere tablet al Türkiye

Böyle olmaz. Bunun çözümü bu değil.
Rolleri değiştik devletle resmen. Virüsün ilk çıktığı günlerde hayret para dilemediler diye kendi aramızda konuşurken o sırada Biz bize yeteriz Türkiyem sloganını duyduk:) Ama burada artık vicdan da devreye giriyor. Devletin işi bana ne diyebilirim ama diyemiyorum, onlar çözmüyorsa geçici de olsa ben bir şeyler yapmalıyım duygusu devreye giriyor. Yardımda bulunan da bulunmayan da aynı oranda haklı.

Ya şimdi taşlanmak istemiyorum ama senin benim yolladığım elli lira ile nereye kadar? Neden bağış yapılmıyor diye soracagimiza bu tedaviler neden bu kadar pahalı, bu sağlık bakanlığı ne işe yarıyor diye sorgulamak lazım.

Deprem olur hadi Türkiye

Sistem pis. Onun icin bu konuda yasaklar gelmedikce yapilacak birsey yok bagistan baska. Allah imkani olupta sirf daha cok para kazanmak icin bu cocuklari nefessiz birakanlari en dip kuyuda yaksin

Nasıl yardımcı olabiliriz? Hesap no vs göremedim. Biraz teknoloji özürlüyüm. Yönlendirebilirseniz sevinirim.

Cok sonuc odakli bakiyorsun kenetlenmissin sonuca resmen.
Önemli olan 5 10 lira degil önemli olan daha erisilebilir tedavi ücretleri deniyor.
Hükümet bizim cocuklarımızın hakkını Suriye lilere yatırdı otobanlara köprülere yatırdı. Masum bebeklerin ne suçu var? Görmedim duymadım bilmiyorum diyorsa? Kime sığınacak anneler babalar? Biz bize yardımcı olmazsak kim olacak? Bebek acı çekerek ölsün mü? Lütfen biraz kendi çocuğunuzu koyun sma hastası olarak gözünüzün önüne ondan sonra yargılayın 😔

Ben her ay sma hastasi cocuklarimiza düzenli bagista bulunuyorum. Allah kimseyi evladi ile sinamasin. Gecen bir arkadasima böyle bir bebegimizin sayfasini attim bagis yapmasi icin. "Bana bir daha böyle sayfa atma" dedi. Ama gecen yeni aldigi rolex saatinin resimini atiyor..anlamak istemeyene laf anlatamazsiniz maalesef. Bebegimize Allahtan rahmet diliyorum. Mekani cennet olsun. Ailesi ne haldedir kim.bilir :KK43:

ben de atılmasını istemiyorum açıkçası, ben çok duygusalım bebeklere dayanamıyorum.

Ben derneklere bağış yapmaya korkar oldum. Bu ülkede hiçbir şey güven vermiyor. Toplanan paraların ihtiyacı olan insanlara ulaştığına inanmıyorum. Bu yüzden sadece tanıdığım kişilere elimden geldikçe yardım ediyorum. Şimdi sistemi eleştirsem göz ardı ettiğim üyeler damlamaya başlarlar. Banlanmaya değmez, Allah herkesin yardımcısı olsun.

Ben derneklere bağış yapmaya korkar oldum. Bu ülkede hiçbir şey güven vermiyor. Toplanan paraların ihtiyacı olan insanlara ulaştığına inanmıyorum. Bu yüzden sadece tanıdığım kişilere elimden geldikçe yardım ediyorum. Şimdi sistemi eleştirsem göz ardı ettiğim üyeler damlamaya başlarlar. Banlanmaya değmez, Allah herkesin yardımcısı olsun.
Dernek değil ki? Araştırmadan giriş yapıp direk sonuca bağlamak ta ayrı ironi 🤷‍♂️ düşüncelerin için teşekkür ediyorum yinede...

Dernek değil ki? Araştırmadan giriş yapıp direk sonuca bağlamak ta ayrı ironi 🤷‍♂️ düşüncelerin için teşekkür ediyorum yinede...
Bu tarz yardımları dernekler toplar genelde hanımefendi onlara bile inanmazken sadece instagramda gördüğüm insanlara inanmamı beklemeyin. Asıl bu ironi olur. Haluk levent'e internetten ulaşıp kanser olduğunu söyleyen kadının yalan söylediği ortaya çıkalı çok olmadı. Bu insanlar yalan söylüyorlar demiyorum ama devlet bu insanları araştırıp gerekli yardımı yapmak zorunda. Zaten yapılan yardımlar da bizim cebimizden çıkıyor yani verilen vergilerle yardım yapılıyor. Derdiniz varsa sistemi eleştirin, buradaki üyeleri değil. Bu insanların tedavi masraflarını da devlet karşılamak zorunda. Herkes ne zamana kadar 5 tl verecek? Biz çevremize gerekli yardımı yapıyoruz zaten, siz merak etmeyin.

ben de atılmasını istemiyorum açıkçası, ben çok duygusalım bebeklere dayanamıyorum.

O kisiye göre o insanlar doöandirici olabilirmis. Biz bakmaya dayanamiyoruz, onlar her gün yasiyor. Bende videolara bakmiyorum duygusal oldugum icin, ama ödeme linkine hizlica basabiliyorum😁 gecenlerde bir kampanyada cocugun tedavi masrafi toplandi. Cok sevindim. Darisi diger cocuklara

Bu tarz yardımları dernekler toplar genelde hanımefendi onlara bile inanmazken sadece instagramda gördüğüm insanlara inanmamı beklemeyin. Asıl bu ironi olur. Haluk levent'e internetten ulaşıp kanser olduğunu söyleyen kadının yalan söylediği ortaya çıkalı çok olmadı. Bu insanlar yalan söylüyorlar demiyorum ama devlet bu insanları araştırıp gerekli yardımı yapmak zorunda. Zaten yapılan yardımlar da bizim cebimizden çıkıyor yani verilen vergilerle yardım yapılıyor. Derdiniz varsa sistemi eleştirin, buradaki üyeleri değil. Bu insanların tedavi masraflarını da devlet karşılamak zorunda. Herkes ne zamana kadar 5 tl verecek? Biz çevremize gerekli yardımı yapıyoruz zaten, siz merak etmeyin.
Ben hiç bir üyeyi zan altında bırakmıyorum. Sizin vicdanınıza kalmış bir durum ve bu cocuklar haberlerde çıkıyor sürekli.. Genede düşüncelerinize saygı duyuyorum. Rabbim kimseyi namert eline düşürmesin Hükümet alınan parayı Suriye otobanlar köprüler için savuruyor dertleri anlamak yerine direk yargılamada bulunmasaydınız keşke. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

Deprem olur hadi Türkiye

size katılıyorum. ayrıca sma da birkaç ilaç turu var uygulanan. turkiyede 'ücretsiz' olarak spinraza (nusinersen) tedavisi uygulanıyor. zolgensma spinraza turu etkin olduğu ve daha uygun ücrette olduğu için şu an uygulanmıyor. ben de sosyal medyada gördükçe şaşırıyorum neden elimizde devlet tarafından verilen ücretsiz ve etkin bir ilaç varken binlerce dolarlık diğer ilac için bu kadar reklam ve çaba var.
ayrıca kimseyi zan altında bırakmak istemem ama bir yere para gönderirken gerçekten emin olmak lazım. cocugumu yurtdisinda ameliyat ettireceğim diye para toplayıp bu paraya cocukcagizi ameliyat ettirmek yerine kendisi cocugu birakip 2 tane bakıcı tutan( yanlış anlaşılmasın tabiki tutulsun ama qmeliyat icin toplanan paralar ile degil) ya da sosyal medyada hasta çocuğunun videosunu yayınlayıp yardim isteyen ama hastaneye çocuğunu bırakıp kaybolan bir defa bile gelmeyen her yatisinda yalvar yakar evden cagirdigimiz anneleri gördükten sonra benim kimseye güvenim yok

Son düzenleme:

Deprem olur hadi Türkiye

Ben bilhassa sma lı çocuklara ilişkin olarak bireysel kampanyaları doğru bulmuyorum. Aileleri anlayabiliyorum evlatlarını kurtarmaya çalışıyorlar ama bireysel davranmak asıl amacı baltalıyor. Bir de sosyal medyadan haberi olmayan ya da sesini duyuramayan aileler de vardır illa ki. Bu konuda fon kurulması ve ihtiyaç sırasına göre kademeli olarak yardım yapılması taraftarıyım. Amaç bütün çocukları kurtarmak olmalı.

Bütün soru işaretlerinin cevabı buradaa atıp Tutmakla olmuyor bu işler. Rabbim namerde muhtaç etmesin..
Rabbim yardımcı olan herkesin Kesesine bolluk bereket ve afiyet versin 1'ini Bin Yapsın...🙏 🙏 🙏 🙏 🙏

Bütün soru işaretlerinin cevabı buradaa atıp Tutmakla olmuyor bu işler. Rabbim namerde muhtaç etmesin..
Rabbim yardımcı olan herkesin Kesesine bolluk bereket ve afiyet versin 1'ini Bin Yapsın...🙏 🙏 🙏 🙏 🙏

Burda atıp tutmaktan kastiniz ne? namerd kim? açıklar mısınız? ben burda atıp tutan birisi değilim, spinraza tedavisini uygulayan nadir merkezlerden birinde çalışan ve bu tedavinin uygulanmasında, hastaların takibinde aktif rol alan bir doktorum. yukarıdaki sorularıma cevap verirseniz sevinirim. bence siz de tanımadığınız kisiler hakkında burda atip tutmayın, onyargida bulunmayin

X