Negatif transfer sonrası histeroskppi yapılmalı mı ?

Çok emek ve çaba sarfetmişsiniz umarım bundan sonraki ilk denemenizde transferiniz başarılı olur ve bebeginizi sağlıkla kucağınıza alırsınız😊 moral motivasyonum ilk başlarda çok iyiydi aslında sürecimde çok kolay geçti ben hiç öyle ufucuk canlı bir insan olamadım beceremem o iğneler falan canımı hiç yakmadı hepsinide kendim kendime ben uyguladım. Canımı en çok acıtan süreç negatiften sonra başladı . Negatif aldığım gün çocuk hiç istemeyen bir arkadaşım kürtaj olmak istediğini söylemişti( tabi benim durumumdan habersizdi ) o an o kadar tuhaftı ki benim için kimisi istemiyor oluyor kimisi istiyor olmuyor allahım ondan al bana ver demiştim içimden ama allah ne veriyorsa acı veya tatlı kabulümüz😊 Kendimi sanırım pozitife çok odaklamıştım ve çok inanmıştım olmaması benim için büyük hayal kırıklığı oldu. Hemen benim bir daha çocugum olmayacak düşüncelerine girdim tabi şuanda geçti biraz daha kabullendim durumu ama anladım ki tüp bebek tamamen psikolojik bir süreç ve siz uzun uzun dinlenerek çok iyi yapmışsınız hem vücudunuz hemde kafanız dinlenmiş . İnşallah bu sizin son transferiniz olur dualarım sizinle ve tüm bebek sahibi olmak isteyenlerle 🤲☺️
Güzel dilekleriniz ve dualarınız için çok teşekkür ederim. Benzer olaylarla bende karşı karşıya geliyorum. Sonra kendi kendime diyorum bu süreçte biz bu zorlukları çekiyorsak bir sebebi var evlat sahibi olmanın kıymetini biz daha hamile bile olmadan fark ediyoruz ve bu yolda bilinçleniyoruz. Düşünsenize bir gün evladınızı kucağınıza aldığınızda dünyanız ne kadar güzelleşecek. Bunun hayali bile insanın yüzünü gülümsetmeye yetiyor.
Kesinlikle psikolojik bir süreç sakın bir daha cocuğum olmayacak diye düşünmeyin. Silin atın o düşünceyi kafanızdan. Kelimelerin ve düşüncenin gücüne çok inanırım. Kendimi de bu yönde eleştiririm her zaman. Bakın size geçmişimden bir örnek vereyim, biz 2 kardesiz ben 35 ablam 52 yaşında. Annem beni 37 yasındayken dünyaya getirmis. Tam bir tekne kazıntısıyım O zamanlar 37 yas tekrar annelik için geç bir yaş olarak görülürdü. Ben 10 yaşındayken anne sen beni ne cesaret 37 yaşında doğrudun korkmadın mı ben küçük yasta annesiz kalırım diye dedim. Arkadaslarımın anneleri benim annemden daha genç olduğu için ,ona bisey olacak diye çok korktuğum için bu sözcükler ağzımdan çıkmıştı. Çok şükür halen hayatta ve ben 36 yasıma girmek üzereyim... İnsan kınadığını yaşarmış derlerdi de inanmazdım. Demekki anne olma vakti daha yeni geliyor benim içinde....vay be konu nerden nereye geldi :)) Rabbim inşallah size ve isteyen bu yolda çabalayan tedavi gören herkese tez zamanda sağlıkla bebeklerini kucaklarına almayı nasip eder.

Güzel dilekleriniz ve dualarınız için çok teşekkür ederim. Benzer olaylarla bende karşı karşıya geliyorum. Sonra kendi kendime diyorum bu süreçte biz bu zorlukları çekiyorsak bir sebebi var evlat sahibi olmanın kıymetini biz daha hamile bile olmadan fark ediyoruz ve bu yolda bilinçleniyoruz. Düşünsenize bir gün evladınızı kucağınıza aldığınızda dünyanız ne kadar güzelleşecek. Bunun hayali bile insanın yüzünü gülümsetmeye yetiyor.
Kesinlikle psikolojik bir süreç sakın bir daha cocuğum olmayacak diye düşünmeyin. Silin atın o düşünceyi kafanızdan. Kelimelerin ve düşüncenin gücüne çok inanırım. Kendimi de bu yönde eleştiririm her zaman. Bakın size geçmişimden bir örnek vereyim, biz 2 kardesiz ben 35 ablam 52 yaşında. Annem beni 37 yasındayken dünyaya getirmis. Tam bir tekne kazıntısıyım O zamanlar 37 yas tekrar annelik için geç bir yaş olarak görülürdü. Ben 10 yaşındayken anne sen beni ne cesaret 37 yaşında doğrudun korkmadın mı ben küçük yasta annesiz kalırım diye dedim. Arkadaslarımın anneleri benim annemden daha genç olduğu için ,ona bisey olacak diye çok korktuğum için bu sözcükler ağzımdan çıkmıştı. Çok şükür halen hayatta ve ben 36 yasıma girmek üzereyim... İnsan kınadığını yaşarmış derlerdi de inanmazdım. Demekki anne olma vakti daha yeni geliyor benim içinde....vay be konu nerden nereye geldi :)) Rabbim inşallah size ve isteyen bu yolda çabalayan tedavi gören herkese tez zamanda sağlıkla bebeklerini kucaklarına almayı nasip eder.
Evet bazen ağzımızdan çıkan her cümleye dikkat etmeliyiz bende ağzımdan çıkan her şeyi birebir yaşamışımdır . İnsan bazen ümitsizliğe kapılıyor ama söyledğiniz gibi güzel düşünelim güzel şeyler olsun hayatımızda . Benden büyüksünüz ama size kalbim çok ısındı pozitif düşünceleriniz bana çok iyi geldi . Güzel haberler aldığınızda bana söyleyin mutlaka sizinle beraber bende çok mutlu olurum 😊

Evet bazen ağzımızdan çıkan her cümleye dikkat etmeliyiz bende ağzımdan çıkan her şeyi birebir yaşamışımdır . İnsan bazen ümitsizliğe kapılıyor ama söyledğiniz gibi güzel düşünelim güzel şeyler olsun hayatımızda . Benden büyüksünüz ama size kalbim çok ısındı pozitif düşünceleriniz bana çok iyi geldi . Güzel haberler aldığınızda bana söyleyin mutlaka sizinle beraber bende çok mutlu olurum 😊
Bende sizi çok sevdim. Ne zaman isterseniz bana ulaşabilirsiniz. Dondurulmuş transfer tedavi sürecim 23-24 ekim gibi başlayacak umarım bu kez güzel haberler paylaşırım sizinle ❤️ sizin içinde her şeyin en güzelini diliyorum tüm bu süreciniz su gibi sorunsuz, engelsiz aksın gitsin ve büyük sevinçlere vesile olsun 🙏🏻☺️

Bende sizi çok sevdim. Ne zaman isterseniz bana ulaşabilirsiniz. Dondurulmuş transfer tedavi sürecim 23-24 ekim gibi başlayacak umarım bu kez güzel haberler paylaşırım sizinle ❤️ sizin içinde her şeyin en güzelini diliyorum tüm bu süreciniz su gibi sorunsuz, engelsiz aksın gitsin ve büyük sevinçlere vesile olsun 🙏🏻☺️
İnşallah çok teşekkürler güzel haberlerinizi bekliyorum❤️

Genellikle Hsg çekiminde rahime giden tüplere bakıyorlar tıkanıklık var mı yok mu diye ama histereskopide rahimin içine kamera ile bakıyorlar o zaman detaylıca görüyorlar ne var ne yok.
Peki tanısal histeroskopi mi yaptırmıştınız yoksa anestezi altında mıydı

Peki tanısal histeroskopi mi yaptırmıştınız yoksa anestezi altında mıydı
Benimki anestezi altında oldu. Yumurta toplamadaki gibi kısa bir süre uyutuyorlar, işlem esnasında hiç birşey hissetmiyorsunuz aynı gün taburcu oluyorsunuz. Günlük rutin hayatınıza dönüyorsunuz. Sadece arada
Bir regl olacak gibi kasık ağrım oluyordu. O da normalmis. Hsg çekimi benim tüp bebek tedavisine başlamadan önce aşılama kararını almadan yapılmıştı. Doktor kan tahlili değerlerimde bi problem görmeyince acaba rahime giden tüplerde bi tıkanıklık, problem olabilir mi bi bakalım dedi öyle cekildi.

Merhaba kızlar, 3.transferim de olumsuz oldu maalesef :KK43: ben ekim 2022 de Histeroskopi olmuştum bir tüpüm alınmıştı sonrasında tüp bebek sürecine başlamıştık. Şimdi 3.negatiften sonra doktoruma tekrar bir Histeroskopi yapalım mı diye soracağım. Histeroskopinin zararı var mıdır biliyor musunuz? Bir de anestezili ve anestesiz seçeneklerinin farkı nedir ?

İnşallah bebeginizi saglıkla kucagınıza alırsınız. Benim anlamadıgım şey rahimde bi problem varsa bu rahim filminde gözülmüyor mu ? Rahim filminde hiç bir sorun çıkmamıştı çünkü . Histereskopi sonrası transferiniz diger ay hemen oldu mu
Gözükmeyen şeyler olabiliriyormuş bende suan süreçteyim negatif alırsam ilk yaptıracağım şey histereskopi olacak 🤞🏻

Merhaba aynı durumla karşılaştım yumurtalarım alındı ama transfer öncesi polipimin alınması gerektiğini söyledi siz ne kadar ücret verdiniz polip için
Rahim filmimi cevat hocada çektirdim rapor temiz verdi. Cevat hocanın verdiği hsg filminde doktorum polip gördü meğer rahi e yapışık poliplerim varmş transfer öncesi onları aldı şimdi tekrar beklemedeym rahm hazır oldğnda tranfer olacağm. Yani hsg raporda yazan temiz ibaresi bende yanıttı.. bence histeroskopi olun garantiye alın. Rahim içini doktor başka türlü göremiyor ne yazıkki işlemde çok kolay zaten korkacak hiçbşey yok

X