nikah öncesi sıkıntılar haksız mıyım?

Konu sahibi , istemediğin bişeyi kimsenin gönlü olsun diye yapma insan sonra neden fırsat verdim ki diye pişman oluyor, o gün senin günün zaten corona belasından hiç bişeyin tadı yok bari istediğin gibi bi hatıra kalsın mutluluklar dilerim

Ben dışarıyı tercih ederim malum sadece nikah olacak zaten en azindan bi değişiklik olsun diye dusundum belki de dediğiniz gibidir ama bana sorulmamasina bozuldum
Çok haklısınız
zaten düğün yapmamışken nikahtan sonra gidip akrabalarla kaynanada oturup yemek yeme fikri berbat
Sanki senelerce hiç gitmeyeceğiniz yer
En yakın arkadaşlarınızı ve ailenizi alıp dışarıda bir kutlama yemeği olabilirdi.
Ayrıca elbetteki bu plan size sorulmalı.

Gelinliği alırken gittik 5-6 mağaza gezdik nerden baksan 20 gelinlik denedim yani istediği kadar gönlü olduğunu düşünüyorum ama nedense yetmiyo onlara bide bunun teslimat kısmı var bakalım o zaman ne olcak ya sadece kendi gelceğini bilsem amenna dicem de eltimide peşine getiriyo ben istemiyorum kimsenin düğünden önce gelinliğimi görmesini mesela olamaz mı ve onun enerjisi bana iyi gelmiyo bakışları falan, gelmemesi için ilk denediğim gelinlikçiye gidip koştur koştur gelinliği deneyip seçtim mesela 10 dk sonra yanımızda bitti gelinliğin konusunu bile açmadı öylece surat asıp durdu mecbur olmadığım şey için beni suçlu hissettirmeye çalıştı yani ben mümkün olduğunca nişanlımın yengesi kategorisinden çıkarmamaya çalışıyorum iyi yaklaştım olmadı mesafe koymaya çalışıyorum bu seferde biz yaklaşıyoruz pelin bizi istemiyo moduna giriyolar
Sanırım eltiyle aranız iyi değil. Aslında iyi biriyse arkadaş gibi olunur ama bilemiyorum. Benim eltim yok. Görümcemin eltisi var onlar da aşırı iyi anlaşmıyorlar. Tam sorunları nedir bilmesem de hafif bir kıskançlık var sanırım aralarında.

Haklısınız ama bi yandan da kv de bu güne özeniyor olabilir oğlu evleniyor sonuçta

nickiyle postunun bu kadar uyumsuz olması peki.

ben olsam nişanlım tamam demişse giderdim ilk baştan sorun çıkaran olmamak için orda normal de davranırdım ama nişanlımın da burnundan da getirirdim bir daha herşeye tamam demesin bana sormadan.

nickiyle postunun bu kadar uyumsuz olması peki.

ben olsam nişanlım tamam demişse giderdim ilk baştan sorun çıkaran olmamak için orda normal de davranırdım ama nişanlımın da burnundan da getirirdim bir daha herşeye tamam demesin bana sormadan.
Gereken yerde hakeden insanlara "tersbiri". Bu kadar uzun bir nick olmasın diye kısasını kullandım

Moralini bozmak istemiyorum ama daha sonra problem yaşayan tüm çiftlerde ben evlilik öncesi hazırlıklarda problem yaşadığını gördüm ve bu çiftlerin bir kısmı daha önce hiç sıkıntı yaşamamışlardı. Bunu değerlendirecek olan sensin, garip gelen, anlam veremediğin bir şey olduysa otur ve düşün, ailede daha önce sıkıntı olabilecek bir durum yaşadıysan bile fark etmemiş olabilirsin. Yemek konusunda da sen ve eşin beraber karar vermelisin. Buna eşinin veya senin ailenin emrivaki yapmasına izin vermemelisin. Belki onların işine bile gelmiştir. Düğün sizin düğününüz. Bir oğlumun, kızımın mürüvvetini görmeliyimden düğün planlamasına geçmemeli insanlar.

Bence kv dugun yapamadigi icin en azindan bu sekilde misafir agirlamak istemis. Once orada yemek yiyip sonra siz basbasa plan yapin.
Ooolmaz oyle Moreee.Valla zaten ben bu yilin gelinlerine uzuluyorum ya,nasil bir yila denk geldiler hepimizin malumu.Bir de kaynana gorumce durtuklemesin yani.Kv ler memnun sen bakma onlara:)
Kac kisiden duydum,keske bizim oglan daha erken sozlenseydi,korona morona derken bedavaya gelirdi dugun diyorlar vallahi:)

Ooolmaz oyle Moreee.Valla zaten ben bu yilin gelinlerine uzuluyorum ya,nasil bir yila denk geldiler hepimizin malumu.Bir de kaynana gorumce durtuklemesin yani.Kv ler memnun sen bakma onlara:)
Kac kisiden duydum,keske bizim oglan daha erken sozlenseydi,korona morona derken bedavaya gelirdi dugun diyorlar vallahi:)
Tabi oyle dusunenler de vardir mutlaka 😁

Sanırım eltiyle aranız iyi değil. Aslında iyi biriyse arkadaş gibi olunur ama bilemiyorum. Benim eltim yok. Görümcemin eltisi var onlar da aşırı iyi anlaşmıyorlar. Tam sorunları nedir bilmesem de hafif bir kıskançlık var sanırım aralarında.
Aslında iyiydi yani ben öyle sanıyordum ama iyi görüntüsünün altında kıskançlık haset laf taşıma küçük görme ne ararsan var ister istemez soğuyosun ben ona ne yaptım ki böyle davranıyo diyosun yani , zamanında bana alınan söz bileziği için kavga çıkarıp nişanlımla kavga edip kv yi ağlatıp ortalığı ayağa kaldırmış, isteme akşamı bütün gece dibimde fotoğraf çekinip ablacım ablacım diye dolaşmıştı tabi ben o zaman yaşananları bilmediğim için ne kadar sıcakkanlı ne kadar iyi diyodum meğerse insanlara iyi görünmek, bakın pelinle ben ne kadar iyi anlaşıyoruz kötü bi insan değilim imajı içinmiş en basiti bu o yüzden iyi niyetimi suistimal ettiği için uzak duruyorum yaptıklarını unutamıyorum takmamaya çalışıyorum

Ne kadar ayıp ya bunu fırsat bilmek

Aslında iyiydi yani ben öyle sanıyordum ama iyi görüntüsünün altında kıskançlık haset laf taşıma küçük görme ne ararsan var ister istemez soğuyosun ben ona ne yaptım ki böyle davranıyo diyosun yani , zamanında bana alınan söz bileziği için kavga çıkarıp nişanlımla kavga edip kv yi ağlatıp ortalığı ayağa kaldırmış, isteme akşamı bütün gece dibimde fotoğraf çekinip ablacım ablacım diye dolaşmıştı tabi ben o zaman yaşananları bilmediğim için ne kadar sıcakkanlı ne kadar iyi diyodum meğerse insanlara iyi görünmek, bakın pelinle ben ne kadar iyi anlaşıyoruz kötü bi insan değilim imajı içinmiş en basiti bu o yüzden iyi niyetimi suistimal ettiği için uzak duruyorum yaptıklarını unutamıyorum takmamaya çalışıyorum
Eğer laf taşıyan sinsi biriyse uzak durmak en iyisi. Ben her zaman söylediğimi söylüyorum tüm ilişkilerde mesafe iyidir. Her şey gönlünüzce olsun. Kendi mutluluğunuz daha önemli.

Eğer laf taşıyan sinsi biriyse uzak durmak en iyisi. Ben her zaman söylediğimi söylüyorum tüm ilişkilerde mesafe iyidir. Her şey gönlünüzce olsun. Kendi mutluluğunuz daha önemli.
Evet bende bunu farkettim sonunda ,artık insanlarla samimiyet kurmadan mesafede durup ölçüp tartıyorum herkesi kendin gibi sanma olunca hayal kırıklığı oluyo, amin inşallah herkes sağlıklı mutlu ve huzurlu bir hayat geçirsin

Beklemekle olmuyo be bacim. Acikca soylemen lazim demekki bazilari ne bekledigini falan anlamiyor yani. Ben istemiyorum diyeceksin bu ozel gun bana ozel kv de kendi evinde kutlamak istiyosa 1 hafta sonra versin yemegi.
Aynen bu.... Evlenen iki kişi..... Mürüvveti sonrada kutlayabilir... Bu sünnet değil ama yani.... Kusura bakmayın.... Asker uğurlaması değil oğlunun yaş günü değil.... Değil o artık birine karşı sorumlu sorulacak olan önce gelin...... Bu onun günü değilde dünya barış günü sanki 😂😂😂😂😂Bi öğrenemedik denge nasıl kurulur.......

Olur öyle şeyler bence çok fazla anlam yüklemeyin şimdiden tartışmalar sorunlar olmasın aranızda zaten evlenince başbaşa istediğinizi yapar istediğiniz yerde yemek yersiniz. Aileler bazen böyle yapabiliyor idare edin bence.
Mutluluklar dilerim 🧡
Genede dikkat etmeli baştan dengeyi kurmazsan hiçbirşeyi ona sormazlar.... Herkesin Bi ağırlığı olmalı... Kocam köylü oluncaya yaranamayabiliyorsun.. Örneği çok..... Sonra nikah günü yemeğinden belliydi diye dert oluyor bu sayfalarda görüyoruz.o başbaşalık bir türlü gerçekleşmiyor hep analı oğullu gelinli bir alacakaranlık kuşağı... Bence kırmadan kırılmadan insan istediği yada istemediği şeyleri söylerse söyleyebilirse saygı duyulur ona... Karşındaki kim olursa olsun.... Saygı hak edilir fikir almak saygıdır hep alttan alan bunu doğru sanıp ezilir.. Ben sadece uyarıyorum böyle olmaması için lütfen dikkat edin sizde illa böyle olacak demiyorum size mutluluklar diliyorum 🙏

Kocam köylü derken kocası köylü demedim. Yani kocamın tarafı hep haklı denirse.... Manasında takılan olmasın şimdi yorumuma 😂🙏

X