Nişan Alışverişinde terkedildim

Sizin de kızıniz var galiba.yani buradaki olayları okudukça kizimı evlendirmeyeceğim diyorum.gözünden sakın , varıni yoğunu akıt önüne, en iyi eğitimleri aldır, konu sahibi gibi kibar , saygılı olgun , düzgün yetişsin.sonra iki tane konusmasını bilmeyen deli cahil ve onlara dur diyemeyen salak bir oğlan yüzünden gözünden yaşlar aksın kahrolsun.daha yaşım 32 kizım da çok kücük ama buradaki konuları okudukça anneleri benmişim gibi üzülüyorum o kızlarımıza .cahil okumamis bilmemis kişiler de değil konuları açanlar.ne deyim.Allah evlatlarımizı iyi insanlarla karşılaştırsın.

Rahmana havale edin ama siz de size ve ailenize yapilani okkali mesaj mi olur yuz yuze nasil bir mahluk mu oldugunu soylemek olur bir seyler yapin. Soyleyin ki icinizde kalmasin. Bundan sonra kimse icin bu kadar alttan almayin.

Kızım var evet ve ergenlikte,bu işlere çok kalmadı yani
Duam herkesin ve benim evladım için herşeyin hayırlısı olsun,Allah iyilerle karşılaştırsın

Rahmana havale edin ama siz de size ve ailenize yapilani okkali mesaj mi olur yuz yuze nasil bir mahluk mu oldugunu soylemek olur bir seyler yapin. Soyleyin ki icinizde kalmasin. Bundan sonra kimse icin bu kadar alttan almayin.

Mesaj attım. Aldığım cevap beni ailene savunmadın babanın karşısında doğruları konuştum ben suçlu oldum ben şerefimi alıp geldim size orospuluk yapsaydım değerli olurdum. doğruları konuştuğum için suçlu oldum yazmış vicdanım rahat demiş sen yaptın ablanı getirmeyecektin demiş dondum kaldım alışverişte bile söyledim, düğün evi birileri olabilir benim hatırıma sabret dedim ama ne bilim yaktı yıktı işte.

Bu adam size geri dönmek isterse, gelip özür dilerse vs sakın kabul etmeyin. Böyle bir adamla sağlığınızdan olursunuz ve hayattaki en önemli şey sağlık. Ayrıca böyle dengesiz bir adamın çocuklarınıza rol model olmasını istemezsiniz. Yani kendi sağlığınızı ve mutluluğunuzu düşünmeseniz bile gelecekteki çocuklarınız için kabul etmeyin.

Ben bu adamın eninde sonunda çok pişman olacağını düşünüyorum. O yüzden yazmak istedim. Ona geri dönmeyin hatta sizinle bir daha irtibat kurmasına izin vermeyin.

Valla dua et kurtulmuşsun.Annen baban neden kuzeninin yapmadığı hatayı kabul etti?Bu tarz insanlarla hayatın boyunca uğraşacaktın aman sakın barışma

O da getirmeseymis ikiniz gitseymisiniz madem .Polis veya asker diye düşünüyorum .Valla böyle bir adam için şehir şehir gezip düzensiz bir hayat yaşamaya değmez.Yarin obur gün çocuğun olsa aileni de istemez yanında bu.
Valla bende erkek annesiyim oğlum daha küçük ama .Ona kafasına vura vura kızlardan üstün olmadığını,kimseyi keyfi yere uzemeyecegini öğreteceğim .Annem beni hep kimseyi kınama seninde kız kardeşlerin var kimse kınadığı şeyi yaşamadan olmazmış diye büyüttü .Bende oğluma ,bana veya kız kuzeni var ona birisinin davranmasını istemedigin hiçbir şekilde karşındakine davranma diye ezberletecegim .
Hep diyorum Rabbim beni sasirtmasin oğluşum diye kendinden geçen beyinsiz Kaynanalar dan yapmasın
İnşallah kıymetinizi bilen iyi yürekli insanlar çıksın karsiniza .Bu arada bende bursaliyim ve adetleri ne kadar ağır biliyorum .Ama yaptirmiyoruz aslında bunlara tek tek yaptirtacaksin bı Nisan için bı ev parası harcayinca görecek saatin hesabını yapmayı ...

Üzülecek hiç bir şey yok, şükret ki baştan böyle yapmışlar
Fazla sakin davranmışsınız ailece
Biri benim evime gelip, böyle bağırıp çağıracak, ayar vermeye kalkacak, dişlerini eline verir öyle yollarım, ne hadsiz terbiyesiz insanlar, bir de üzülüyor musun bunlar için. Seni bu yaşa getiren aileyi saymayan insanları hiç gözün görmesin, üzülmede , bu ne rezilliktir ya üzüleceksen babana üzül, kaç yaşında adam üç beş çulsuzun karşısında senin hatrına ezilip büzülmüş yazıktır

Anladim, terbiyesizlige devam ediyor. Hep vicdanim rahat derler,aldirmayin. Hic muhattap olmayin. Denginiz degilmis. Kurtulmussunuz.

Ablanizin gelmesiyle ne gibi bir sıkıntısı var ablaniz birsey mi soyledi. Alisveriste yada daha once. Neden o konuya takmis ben hic anlamiyorum olayi bosluklar var.

Mevzuyu ablaniz olmaktan çıkarın.. kız cagiza da ayrılık sebebiymis gibi hissettirmeyin sakın...

Bu gün kuzenim dediğiniz ablaniz yarın başka biri...
Bu adam takacak bir insan,
bağıracak bir konu,
kaçacak bir sebep,
ayrılacak bir olay bulurmuş ve bulmuş...

Yolun açık olsun sağdan git cüzdan bulursun gibi esprilerle kendisine şans dileyin..

Kendiniz için de Allah a teşekkür edin , sizi kurtarmış..

Iyyy tiksindim Sen de hala yaktı yıktı mı diyorsun canım ya,asıl yakıp yıkmayı ilerde görecektin sen,anneni babanı evinde istemeyince,annen evden kan ağlayarak çıkıp gidince
Ah ah...
Sabret demişsin,neye sabredecekti,hepimizle kardeşimiz,ablamız,arkadaşımız geldi,eşlerimiz nasıl el üstünde tutacağını bilemezdi,bunları nasıl söyleyebiliyor sana,ıssız adaya düştün de Robinsona mı aşık oldun,başka adam yok mu sanıyorsun memlekette

Elbette konu abla değil.
Böyle bir arkadaşımın düğününde herşeyinde bulundum,yılların kankasıydık.
Eşi bizi bir yerde oturup bir kahve içmekten bile alıkoydu,"biz sonra beraber gideriz,içeriz,o gideceğiniz diğer yere de ben seni götürürüm,şimdi gitme sen,o istiyorsa gitsin"diyerek.
Bizim kızda,beni çok seviyor ya,dimi,herşeyi benle yapmak istiyor diye etekleri zil çalıyordu.
Ne yaptı adam,kızı tüm çevresinden soyutladı,herkesten kopardı.
Sonunda ezilip büzülen bir kadın haline getirdi.
Bir ara boşanmaya kalktı,gücü yetmedi.
Son gördüğümde ismi var cismi yok biri olmuştu,şimdi ne halde bilmiyorum

Ablanizin gelmesiyle ne gibi bir sıkıntısı var ablaniz birsey mi soyledi. Alisveriste yada daha once. Neden o konuya takmis ben hic anlamiyorum olayi bosluklar var.

Hayır saati alınacaktı bizim adetimizde saat var dedi nişan dmı

Vallahi öyle benim huyum bu karakterim bu haksızı haklıyı savunurum dedi hiç üstüne bir şey almıyor hiç pişman değil giden param olsun sorun değil diyor. Allahım yarabbim ya. Ben neden susayım sen babanın karşısında beni savuncaktın diyor. Evet kuzenim geldi bizim adetimizde saat var falan dedi ama illa al alacaksın benim dediğim olacak demedi ki. Getirmeseydin diyor yarın yuvama da karışır bu insanlar diyor. Yine kendi bildiğini okuyor. Allaha havale ettim göz yaşımın ahını sorsun mevlam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…