Nişan atma derecesine geldim lütfen bana fikir verin

Çok iyi niyetli ve alçak gönüllü davranıyorsunuz maalesef bazı insanlar bunu bu şekilde algılamıyor , bu alçak gönüllülüğünüzü görev haline getirmenize sebep oluyor , en ufak isteğinizde de tepki veriyor çünkü alışkın değil bir şey istemenize. Bazı kavgalar edilmeli bence her iki tarafında sınırları , istekleri açık bir şekilde belli olmalı … İnşallah hakkınızda en hayırlısı ne ise o olsun 🙏
Evet kesinlikle haklısınız dersimi aldım ben sizlerin de sayesinde yorumunuz için teşekkür ederim inşallah hayırlısı olur🙏🏼

Teneke yüzük mü? Bu üzdü konu sahibi. Ben sadece eşya konusunda evlilik telaşıyla korktu sanmistim. Parası varken teneke yüzük alip daha iyilerini alicam ne demek ya hu? Ne adamlar var iki maaşını verip pırlanta yüzük alan nişanlısına.
Illa da böyle yapmalı demiyorum elbet ama adamı hic sarsmadan gönlünüzde olanı alabilecekken ileride daha iyilerini alicam demesi resmen facia.

Teneke yüzük mü? Bu üzdü konu sahibi. Ben sadece eşya konusunda evlilik telaşıyla korktu sanmistim. Parası varken teneke yüzük alip daha iyilerini alicam ne demek ya hu? Ne adamlar var iki maaşını verip pırlanta yüzük alan nişanlısına.
Illa da böyle yapmalı demiyorum elbet ama adamı hic sarsmadan gönlünüzde olanı alabilecekken ileride daha iyilerini alicam demesi resmen facia.
Salakligima doymamayim ben. Beni öyle modlara soktu ki o zamanlar paramizi yuzuge gommeyelim sembolik bir şey zaten ilerde evlilikte lazım olacak paramiz kalsin kenarda diye ikna etti tamam dedik e şimdi her şeye itiraz dolap yüzünden kavga etmeler ayrilma esigine gelmeler filan off of vallahi düşündükçe şu geçmişi çok pişmanım bazı seylerde. İçim dolu çok dolu ailemi de karşıma alıyorum. Evi kiraladik benden fazla hevesli boya almış mutlu mutlu evimiz çok güzel olacak nidalari eşliğinde boya yapıyor. Ben anlam veremiyorum yaptığı saçma sapan inatlara da pintiligine de...

Valla ben inanmıyorum.seni sevmiyorsa neden birlikte ki.madem bu kadar duygularının farkında bir adamsa sevmediği kişiyle neden bu toplara girmeye çalışıyor.aradaki farkı ayırt edebilecek düzeyde demek ki.yok ayırt edemiyorsa ikisine de harcamaz ya da harcar. Kendine de eziyet etmiş oluyor bu şekilde.amaç ne yani? Ben erkeklerin birini çok sevebileceğine bile inanmoyorum valla.şimdi benim eşim, sevgilim çok seviyor valla diyenler çıkabilir ama erkeklerde çok sevme potansiyelinin olduğuna inanmıyorum.sevgiyle karışık takıntı oluyor anca. Aksini söyleyene hikaye anlatana da inanmıyorum.kimse kimsenin içini bilemez.
Her birlikte olan seviyor demek değil. Daha iyisini bulamadığı için birlikte olan var, başkası onun için can atmadığından birlikte olan var. Öyle yani. Siz seven erkek görmemişsiniz elinizdekini kanıksamışsınız. Erkek severse kolay unutamıyor , yapmam dediği şeyleri cani yanmadan yapıyor hiç zul gelmiyor.

Başkasının konusunda kendi konunuzu hatırlatmak istemiyorum, siz de biliyorsunuz neyin ne olduğunu da , yüzleşmek çok zor işte.

Sana az bile yapiyor benim herşeyime he he diyem birini bulsam yapmadığım kalmaz bu kadar koca delisi nasıl oluyorsunuz
Koca delisi mi?? Lütfen takipten çıkın yorum filan yazmayin. Saçma sapan alakasiz şeyler yazılıyor her önüne gelen yorum yazmasin ya hayır anlamli yorumlar olmasa ben mi aciklayamadim diyeceğim ama yok sorun sizin anlayış kapasitenizde.

Salakligima doymamayim ben. Beni öyle modlara soktu ki o zamanlar paramizi yuzuge gommeyelim sembolik bir şey zaten ilerde evlilikte lazım olacak paramiz kalsin kenarda diye ikna etti tamam dedik e şimdi her şeye itiraz dolap yüzünden kavga etmeler ayrilma esigine gelmeler filan off of vallahi düşündükçe şu geçmişi çok pişmanım bazı seylerde. İçim dolu çok dolu ailemi de karşıma alıyorum. Evi kiraladik benden fazla hevesli boya almış mutlu mutlu evimiz çok güzel olacak nidalari eşliğinde boya yapıyor. Ben anlam veremiyorum yaptığı saçma sapan inatlara da pintiligine de...
Ailen ne düşünüyor şu an müstakbel damatları hakkında? bitirmen konusunda seni destekliyorlar mı ya da idare etmeni mi istiyorlar

Ailen ne düşünüyor şu an müstakbel damatları hakkında? bitirmen konusunda seni destekliyorlar mı ya da idare etmeni mi istiyorlar
Razı degiller şu zamana kadar karsilarinda dik durabiliyordum ama son olan olaydan sonra sessizlestim iyice. Evlilik hevesim de kalmadi ki o kadar hayaller kuran ben şimdi oturup düşünür halde buluyorum kendimi. Bazı uyelerin de dediği gibi avutmaya çalışıyorum sanırım kendimi. Gerçeklerle yüzleşmek bile çok canımı acıtıyor ama içimdeki o küçük ışık hiç sönmüyor

Razı degiller şu zamana kadar karsilarinda dik durabiliyordum ama son olan olaydan sonra sessizlestim iyice. Evlilik hevesim de kalmadi ki o kadar hayaller kuran ben şimdi oturup düşünür halde buluyorum kendimi. Bazı uyelerin de dediği gibi avutmaya çalışıyorum sanırım kendimi. Gerçeklerle yüzleşmek bile çok canımı acıtıyor ama içimdeki o küçük ışık hiç sönmüyor
Anlıyorum karar vermek için kısıtlı bir zamanın var iyisi kötüsü ile her şeyle düşünmen gerek hatta istersen yaz bir kağıda olumlu yönler mi daha fazla, olumsuzluklar mı. En hayırlısı olur umarım senin için

Çok üzüldüm konunu okuyunca . Adam seni teneke yüzüğe layık görüyor . Keşke dışardan biri gibi okusan konunu . Çok yazık . Parası olmasa neyse de , parası varken güzel bir yüzüğü senden sakınıyor .

Dün gratis e girdim bir tane adam yanıma geldi kız arkadaşına hediye alacakmış the balm ürünlerinden bana sordu . 5-6 tane ürün seçti. Kasaya gitti limiti yetersiz kalmış . Adam cüzdanını döküp üstünü tamamladı . Valla erkekler isterse neler yapıyor dedim

Nişanlılık döneminde her istediğime bir kulp takıldı eşim benle beğendiğini eve gidince ailesi istemedi diye değiştirmeye çalıştı beyaz eşya ve TV ben seçmedim önceden alınmıştı ama mesela çamaşır makinesi küçük ve ben çekiyorum ceremesini koltuk ve diğer eşyaları zorla istediğim gibi aldırdım ama baya zorla yani pahalı da değiller orta karar şeylerdi ve kp bana eşyalara çok para harcattığımı ima etti şaka yollu laf soktu insan bunları aşamıyo zoruna gidiyor o aşk sevgi tutku insanı biyere kadar iadere ediyor evliliğe yetmiyor parasını kendimiz ödediğimiz şeylere bile karıştılar eşim sessiz kaldı şimdiki aklım olsa nişanı bir dakika düşünmez atardım hala bile eşimin ailesine düşkünlüğü maddi ve manevi zarara uğratıyo bide çocuk yaptık oturduk aşağa iyi düşün sonra pişmanlık fayda etmiyor

Nişanlılık döneminde her istediğime bir kulp takıldı eşim benle beğendiğini eve gidince ailesi istemedi diye değiştirmeye çalıştı beyaz eşya ve TV ben seçmedim önceden alınmıştı ama mesela çamaşır makinesi küçük ve ben çekiyorum ceremesini koltuk ve diğer eşyaları zorla istediğim gibi aldırdım ama baya zorla yani pahalı da değiller orta karar şeylerdi ve kp bana eşyalara çok para harcattığımı ima etti şaka yollu laf soktu insan bunları aşamıyo zoruna gidiyor o aşk sevgi tutku insanı biyere kadar iadere ediyor evliliğe yetmiyor parasını kendimiz ödediğimiz şeylere bile karıştılar eşim sessiz kaldı şimdiki aklım olsa nişanı bir dakika düşünmez atardım hala bile eşimin ailesine düşkünlüğü maddi ve manevi zarara uğratıyo bide çocuk yaptık oturduk aşağa iyi düşün sonra pişmanlık fayda etmiyor
Bende de kayinvalide ile kayınbaba en iyisi olsun kizimizi üzme kafasindalar benimki odun. Istanbulda okurken çok zorluk çekmiş maddi anlamda hep bunu söylüyor İstanbul'da yaşamak kolay değil her istedigimizi alamayiz falan filan varlik icinde yokluk çekiyoruz bu haftasonunu bekliyorum söz verdigi gibi her istediğimi alacak ikir cikir etmeyecek mi (lux düşkünü birisi değilim bu arada, her istedigim derken kaliteli uzun ömürlü olacak esyalardan bahsediyorum) yoksa dayanamayip yine kavga mi cikarticak kararimi ona göre vereceğim.

Yasadiklariniza da çok üzüldüm biz kizlar ne hevesle ne heyecanla evleniyoruz ama bu tarz toksik insanlar yüzünden hayati zindan ediyorlar

Yasadiklariniza da çok üzüldüm biz kizlar ne hevesle ne heyecanla evleniyoruz ama bu tarz toksik insanlar yüzünden hayati zindan ediyorlar
Çok iyi düşün benim eşim çok iyi bir insan ama iyi insan olmak demek iyi koca olmak değil maalesef sözler yeminler evlenince böyle olmayacaklar babası ile çalışıyordu mecburen parasını o ödedi çünkü eşime maaş vermiyordu sadece ihştacı olunca para almış düzenli geliri yokmuş falan ama kendisi ayrılıp başka yerde çalışınca da pek bişey değişmedi yine öyle eski şeyleri de unutamıyorum benim isteklerine bahaneler uydurup onların kine hemen amade oluyo bunu aşamıyorum evlenince de düzelmiyor lar nişan atmak dünyanın sonu değil ama kucağında bebekle herşey daha zor

Çok iyi düşün benim eşim çok iyi bir insan ama iyi insan olmak demek iyi koca olmak değil maalesef sözler yeminler evlenince böyle olmayacaklar babası ile çalışıyordu mecburen parasını o ödedi çünkü eşime maaş vermiyordu sadece ihştacı olunca para almış düzenli geliri yokmuş falan ama kendisi ayrılıp başka yerde çalışınca da pek bişey değişmedi yine öyle eski şeyleri de unutamıyorum benim isteklerine bahaneler uydurup onların kine hemen amade oluyo bunu aşamıyorum evlenince de düzelmiyor lar nişan atmak dünyanın sonu değil ama kucağında bebekle herşey daha zor
Ben daha evlenmeden bu kadar karamsar olmaya başladım bi de kucagimda bebek olsa... Allah yardimciniz olsun gerçekten ablam da suan iki çocuklu ve eşiyle arasi hep bozuk huzursuzluk yaşıyor çok zor zamanlar geçirdik. Hayat, evlenmeden önce/ evlendikten sonra diye ikiye ayriliyormus bunu ogrendim yasanilan tecrubelerden.

kesinlikle ailene anlat yasadiklarin, bu evlilige devam edersen ailenin destegine ihtiyacin olacak. Gurur yapma

X