Nişan atmak, sorumsuz ailesi sorunlar

aile kumar borcunu bildikleri Ve odeyecekleri icin mi hiç birseye yanasmiyorlar acaba? Hani biz dünya borc odeyecegiz Dügününüde kendisi yapsin diyor olabilirler mi? Yok öyle degilse de maalesef aileyle de nisanlinizla da isiniz zor gibi

Her insanin yapisi farkli. Mesela benim KV min pek durumu yokken eline her para gecmesinde bana birseyler alir, almasa bile bu huyunu bildigim icin almasada olur onun cani sagolsun. Esim 150 milyarlik borc yapti dugun icin evlendim, birlikte ödüyoruz, cunkü biliyorum elinde olsa bana fazlasini yapardi. Bence takilman gereken en önemli konu onun borcu kv hareketleri vs degil. Sana yalan söylemesi bence sadece buna takil ve bunun cevabini ara. Yalani affetmesin herkes saygi duyar. Ama sirf borcu var dieyede Ayrilmak bence cok bencilce. Dedigim gibi takilman gerek sey borc veya mesleginden uzaklastirilmis olmasi degil yalan söylemesi. Bende polis esiyim ve benim esim uzaklastirilsa ben maddiyati hic düsünmem ona destek olurum. Bir sürü sey yazmissin ama yazdiklarinin neredeyse hepsi kv kötülemekle gecmis.. üzüldüm sana degil nisanlina
Siz yazılan hiç bir şeyi okumadınız galiba şok içindeyim. Evlenip kumar borcunu ben mi ödeyim yani ne demeye çalışıyorsunuz

her lafina katiliyorum.

ben evlendigimde 21 yasindaydim. a dan z ye ne alinacaksa esimle aldik, igneden gelinlige, cataldan mobilyaya. ev kurmak icin evlenmek icin ne gerekse biz yaptik. söz nisan hepsini. ne benim ailemin nede esimin ailesinin cebinden kurus cikmadi bizim icin. buna ragmen birde kösede birikmisim vardi bir 10.000€ kadar.
kendine yetemeyecek insanlar evlenmesin.
21 yaşında ne mesleğiniz vardı da 10 bin Euro biriktirdiniz? Nasıl yaptınız söyleyinde herkes faydalansın

Yahu adam kaç yıldır nişanlı hala 5 kuruş para biriktirmemis ve 60 bin kumar borcu var .
Çok açık değil mi her şey?
Bu adam kumar oynamaya devam etmiş ve edecekte yoksa çoktan para b8riktirirdi.
Ayrıca hakkında soruşturma var geleceği ne olacak belli değil.
Bunları da geçtim ailesi de ayrı edepsiz .

23 yaşında bir genç kız erkek köküne kiran girmiş gibi neden hayatini böyle biriyle birleştirmeye çalışır anlamıyorum.
Hic mi sevmiyorsunuz kendinizi ?
Yok iyi insan yok bilmem ne bunları geçiniz.
Kuyruğuna basmayınca herkes iydiir zaten.
Ayrıca her iyi insan iyi koca olacak diye bir durum da yok.
Çoook haklısınız

Siz yazılan hiç bir şeyi okumadınız galiba şok içindeyim. Evlenip kumar borcunu ben mi ödeyim yani ne demeye çalışıyorsunuz

Size zıt gelen her yoruma karşılık veriyorsunuz. Dediklerimde haklı cikarttiniz beni :) Bu durmda Yalancı biriyle mi evlenmeliyim? demeniz gerkiyor, borcu olanla evlenip benmi öydiyeyim değil!. Bence sevginizi sorgulayin.. Dürüstlük maddiyattan önemli bir konudur cünkü..

Son düzenleme:
21 yaşında ne mesleğiniz vardı da 10 bin Euro biriktirdiniz? Nasıl yaptınız söyleyinde herkes faydalansın
yurt disinda yasiyorum.

calismaya basladigimda yeni 14 yasindaydim. hem meslek yaptim (burda meslek yaparken para kazaniyorsun) hem de ek iste calistim. neredeyse tamamini bitiktirdim. meslege kadarki calisma dönemimde de neredeyse tüm kazancimi biriktirdim. ehliyetimi arabami kendim karsiladim. giyim kusam ne varsa kendim yaptim yeri geldi evin masraflarina destek oldum. 18 yasimdaydim elime 1600€ para geciyordu aylik. e yine biriktirdim. aileme tek bir yüküm olmadi 14 yasimdan sonra

Size zıt gelen her yoruma karşılık veriyorsunuz. Dediklerimde haklı cikarttiniz beni :) Bu durmda Yalancı biriyle mi evlenmeliyim? demeniz gerkiyor, borcu olanla evlenip benmi öydiyeyim değil!. Bence sevginizi sorgulayin.. Dürüstlük maddiyattan önemli bir konudur cünkü..
İyi de adamınki normal borç değil.
Ev araba arsa almış olsa neyse.
Kumar borcunu neden bu kız ödesin?
Zaten aklı başında hiçbir insan kumar oynamaz. Belli ki bağımlı. Elde yok avuçta yok, adam evlenecek ama para yok borç var.
Sevgi başka enayilik başka.

Kumar borcu diyorum farkındaysan. Başka bir borç demiyorum He bekarken yediği içtiği gezdiği borçta beni alakadar etmez benle mi yedi o borcu sanki ? Saçma konuşmuşsunuz. Neyse amacınızda farklı galiba yazdıklarınızdan belli ayrıca burda çoğu kişiye cevap veriyorum. Yanlış anlaşılmalarıda düzeltiyorum benim derdim başka sizin bana anlattırdığınız şeye bakın ya rica ediyorum başka biriyle uğraşın

İyi de adamınki normal borç değil.
Ev araba arsa almış olsa neyse.
Kumar borcunu neden bu kız ödesin?
Zaten aklı başında hiçbir insan kumar oynamaz. Belli ki bağımlı. Elde yok avuçta yok, adam evlenecek ama para yok borç var.
Sevgi başka enayilik başka.
Bende bunu anlatmaya çalışıyorum ama ne amaçla onları yazmış anlamadım

yurt disinda yasiyorum.

calismaya basladigimda yeni 14 yasindaydim. hem meslek yaptim (burda meslek yaparken para kazaniyorsun) hem de ek iste calistim. neredeyse tamamini bitiktirdim. meslege kadarki calisma dönemimde de neredeyse tüm kazancimi biriktirdim. ehliyetimi arabami kendim karsiladim. giyim kusam ne varsa kendim yaptim yeri geldi evin masraflarina destek oldum. 18 yasimdaydim elime 1600€ para geciyordu aylik. e yine biriktirdim. aileme tek bir yüküm olmadi 14 yasimdan sonra
Türkiye de işler yurt dışında ki gibi dönmüyor maalesef benimde gurbetçi Almancı akrabam çok 5 saat çalışıp yan gelip yatıyorlar herşeyleri var devlet onlara bakıyor. Ya ben bunları yazmak için bu derdi açmadım buraya başka şeyler yazmayın lütfen bana

Türkiye de işler yurt dışında ki gibi dönmüyor maalesef benimde gurbetçi Almancı akrabam çok 5 saat çalışıp yan gelip yatıyorlar herşeyleri var devlet onlara bakıyor. Ya ben bunları yazmak için bu derdi açmadım buraya başka şeyler yazmayın lütfen bana
Araba almışsınız ya çalışıp 16 yaşında gelin bide bunu Türkiye şartlarında Türkiye maaşlarında yapın çok biliyor bu gurbetçiler burda işler sizin gibi yürümüyor şartlar bir değil !

kuzum bize niye cemkiriyorsun, git o kumar batagina batmis nisanlina cemkir, ama aslinda nasilda iyi insan diyen ailene cemkir, ayna karsisina gec kendine cemkir

Araba almışsınız ya çalışıp 16 yaşında gelin bide bunu Türkiye şartlarında Türkiye maaşlarında yapın çok biliyor bu gurbetçiler burda işler sizin gibi yürümüyor şartlar bir değil !

biliyorum elbette, ben nasil oluyomus ooo diye sorunca anlattim. ki bil. 14 yasimda basladim calismaya. devletden de tek kurus almadim. bak ne güzel höt höt diye konusuyosun, git bu sekilde bence seni yillardir oyalayan nisanlina konus.

Nİye siz de demediniz mi 16 yasindan beri calisiyorum aileme pek cok sey yaptim diye. Bir siz misiniz bunu yapabilen,bir baskasi yapinca niye gozunuze batiyor?

Oy dağlar oy dağlar bitmez mi benim çektiklerim... yazacaklarım biraz uzun olacak ama akıl almaya ihtiyacım var ne yapacağımı şaşırdım. Şimdiden Allah razı olsun. 23 yaşındayım. 1 buçuk yıldır nişanlıyım. Nişanlandıktan itibaren ben ve annem herşeyimi alıp yapmaya başladık. Annem her şeyin en iyisinden en pahalısından aldı bana. Nişanlım uzakta görevdeydi o yüzden kışın tatile geldiği zaman onla eşya alışverişine çıkacaktık. Nişanlandıktan 3 ay sonra ailesi bize oturmaya geldiler annesi babası dedesi babaannesi, dedesi bana kızım ne istiyorsun ben herşeyi yapacam dedi bende bir şey istemiyorum yapılacak olanlar zaten yapılacak dedim (saflığa gel :))) nişanlımın annesi pat diye ortaya Mehmet ne yaparsa kendisi yapsın banane dedi (nişanlımın adı Mehmet) ben orda bir şok oldum ama hiç birimiz bir şey demedik. Sonra kışın nişanlım geldi annemle beraber ailesinin olduğu şehire gittik düğün yazındı ve daha hiç bir eşya almamıştı erkek tarafı. Sadece beyaz eşya aldık oda 9.000 TL tuttu onda da nişanlım kendisi konuştu etti. Ailesi uzak durdu ama onlarda geldiler tek tek aldıklarımı uzun uzun inceledi ailesi. Ve nişanlımın hakkında maalesef soruşturma başlamış göz altına girdi çıktı sonra görevine devam etti haftalar günler geçti düğüne 3 ay kaldı ne ortada gelinlik var ne eşya alındı beyaz eşya borcu bile hiç ödenmemiş aylarca ben o zamanlar biraz huysuzlanmaya başladım nişanlımın ailesi de hiç bir zaman arayıp sormadı bir şey alınmadı düğüne az kaldı ne alıncak ne yapılacak kızım diye hiç demediler umurlarında olmadı. Nişanlım krediye başvurdu 20 bin TL oda ona çıkmadı hakkında soruşturma var diye ben annesini aradım düğüne 3 ay var ortada bir şey yok ne yapıcaz diye kayinvalidem Mehmet 20 bine kredi çekecek dedi bende 20 bin düğün salonuna yeter anca bunun mobilyaları kuaförü gelinliği araba kiralaması balayı var dedim oda param yok ne yapayım yok banane gibisinden şeyler dedi. Bende bizim burda da herkes orta halli ama herkes elimden geleni yapıyor dedim o öyle diyince sinirlendim. Neyse sonra nişanlım görevden uzaklaştırma aldı hakkında soruşturma var diye bende düşündüm taşındım bu böyle olmayacak düğünü iptal edelim dedim. Ailesinin Buda umrumda olmadı. Kayınvalide yüzüme karşı canım cicim aşkım falan diyordu hep ama icraata gelince sıfır sıfır ( bu arada biz nişanlanınca kendi evine yeni koltuk takımı aldı, kocaman yatak odası takımı aldı, 450.000 TL lik eve taşındı ev dedesinin evi) bunlara ben çok gücendim. Düğün iptal oldu ama gelinliği almıştım ve benim tüm çeyizim herşeyim kendi alacağım beyaz eşyaları almıştık zaten sadece biz hazırlık yapmışız onlar değil :))

DAha 23 yaşındasın o kadar kredi borcu.. Ailesinin oralı olmaması.. Nişnlının soruştumalı olması.. Bu yaşta nasıl bu kadar riskler alıyorsunuz? Aklını kullan.

X