Nişan atmak, sorumsuz ailesi sorunlar

Ben de 3 yıl para biriktirmeye çalışan ama 1 kuruş bile biriktiremeyen bir insanla evlenecektim.ailesini tanıdıkça bunları gözlemledikçe paralarını alkole yatırdıklarını keyiflerinden bir gram ödün vermeden para biriktirmeye çalıştığını gördüm nitekim biriktiremedi de.olan bana oldu.çeyizlerimi aldım 2 sene borç ödedik ilişki de bitti.böyle sorumsuz bir erkekten ne eş olur ne sevgili.yol yakın iken vazgeçin.sizin durumunuz daha vahim.

Kumar borcunun 60,000 olduğuna da asla inanmam.
Kumarbaz kişi kumarı için kolaylıkla yalan söyler.
Gerçek rakamı söylemediğinden eminim.
100,000 - 150,000 arasındadırr o borç minimum .
Çok korkutmayacak bir rakam söylenmiş sana..

Şimdi ki durum ise nişanlım biz tanışmadan önce 60.000 TL kumar borcu yapmış. Ben bu borcu ödediğini ve bir daha asla oynamadığını sanıyordum. Meğersem o borç ödenmemiş. Ben bunu duyunca çok sinirlendim ve bende kayışlar koptu gittim anneme herşeyi anlattım tek tek bu kumar borcunu kimse bilmiyordu artık ailem öğrendi ve onlarda şok oldu nişanlımı Çok temiz iyi bir insan olarak biliyorlar nişanlım öyle bir insan zaten zamanında böyle bir hata yapmış ama ben bu borcun ödendiğini sanıyordum meğerse ödenmemiş. Bana afakanlar geldi o zaman içimde biriktirdiğim herşeye patladım. Ailesi kumar borcunu ödeyecekmiş ben kendi aileme anlatınca oda kendi ailesine anlattı. Ailemde durumlar karışık böyle bir evlilik olmaz diyorlar bir yandan o çok iyi insan diyorlar onlarda da kafa karıştı. Bu arada biz çok kavga ettik bu olay üzerine nişanlımla ailesi aşırı sorumsuz vurdumduymaz ve nişanlım tek çocuk. Ve bu olaylar olalı 2 hafta oldu ailesi bizi bir kez bile aramadı
Herseyde bi hayır vardir senin yerinde olsam asla hayatımı karartmazdim yol yakınken bitir bidahada muhatap olma

İyi de adamınki normal borç değil.
Ev araba arsa almış olsa neyse.
Kumar borcunu neden bu kız ödesin?
Zaten aklı başında hiçbir insan kumar oynamaz. Belli ki bağımlı. Elde yok avuçta yok, adam evlenecek ama para yok borç var.
Sevgi başka enayilik başka.
Ben ödesin demedim yanlis anlasilmasin. Demek istedigim ortada büyük bir yalan varken sürekli kv nin parasindan evinden borclardan bahsetmesi. Tabikide kimse kimsenin borcunu ödemek zorunda degil. Burda takilmasi gereken konu Benim FIKRIMCE yalani olmaliydi.

Araba almışsınız ya çalışıp 16 yaşında gelin bide bunu Türkiye şartlarında Türkiye maaşlarında yapın çok biliyor bu gurbetçiler burda işler sizin gibi yürümüyor şartlar bir değil !
20 Yasima kadar almanyada yasadim, 10 yildirda burdayim. Sende demedin mi Ev yaptirdim bilmem ne diye. Allah askina fake konu mu artik süphelenmeye basladim. Yorumunu begenmedigin insanlara ters gidiyorsun. Sanki evlen borcunu öde dedik. Yorumlar iyi oku!

Şimdi ki durum ise nişanlım biz tanışmadan önce 60.000 TL kumar borcu yapmış. Ben bu borcu ödediğini ve bir daha asla oynamadığını sanıyordum. Meğersem o borç ödenmemiş. Ben bunu duyunca çok sinirlendim ve bende kayışlar koptu gittim anneme herşeyi anlattım tek tek bu kumar borcunu kimse bilmiyordu artık ailem öğrendi ve onlarda şok oldu nişanlımı Çok temiz iyi bir insan olarak biliyorlar nişanlım öyle bir insan zaten zamanında böyle bir hata yapmış ama ben bu borcun ödendiğini sanıyordum meğerse ödenmemiş. Bana afakanlar geldi o zaman içimde biriktirdiğim herşeye patladım. Ailesi kumar borcunu ödeyecekmiş ben kendi aileme anlatınca oda kendi ailesine anlattı. Ailemde durumlar karışık böyle bir evlilik olmaz diyorlar bir yandan o çok iyi insan diyorlar onlarda da kafa karıştı. Bu arada biz çok kavga ettik bu olay üzerine nişanlımla ailesi aşırı sorumsuz vurdumduymaz ve nişanlım tek çocuk. Ve bu olaylar olalı 2 hafta oldu ailesi bizi bir kez bile aramadı
sende hala ıyı bırı ıyı çocuk çook çok ıyı dıye kendını avut.kumar oyle bırakılacak bırşey değil.kk kadınları bakabılırsın mağdur olanları

Ben herşeyi bitirdim ama daha ailesi 1 kez bile aramadı. Ama mutlaka arayacaklar bende altın var. Bizim nişanda yaptığımız bir sürü masraf kına salonu kaporası beyaz eşya aldıklarım, bir sürü çeyiz hepsi boşa gitti. Onlardan daha çok biz zarara girdik. Maddiyatı geçtim manevi zararları bana çok oldu psikolojik destek alıcam bir daha birine güvenmek çok zooorrrrr

Ben de 3 yıl para biriktirmeye çalışan ama 1 kuruş bile biriktiremeyen bir insanla evlenecektim.ailesini tanıdıkça bunları gözlemledikçe paralarını alkole yatırdıklarını keyiflerinden bir gram ödün vermeden para biriktirmeye çalıştığını gördüm nitekim biriktiremedi de.olan bana oldu.çeyizlerimi aldım 2 sene borç ödedik ilişki de bitti.böyle sorumsuz bir erkekten ne eş olur ne sevgili.yol yakın iken vazgeçin.sizin durumunuz daha vahim.
aa sende benim gibiymişsin aynı tamamen. Gel bir çay içelim bari senle :KK14:

Kumar borcunun 60,000 olduğuna da asla inanmam.
Kumarbaz kişi kumarı için kolaylıkla yalan söyler.
Gerçek rakamı söylemediğinden eminim.
100,000 - 150,000 arasındadırr o borç minimum .
Çok korkutmayacak bir rakam söylenmiş sana..
Ailemde ki herkeste aynısını diyor. Dün baya ailem toplanıp konuştuk biz. 1.5 yıldır nişanlı ama hiç para biriktirmemiş. Demek ki maaşını hiç alamıyor direk kumar borcuna gidiyor para dediler. E ailesi de buna arka çıkmadığına göre onlarda buna güvenmiyor demek ki

20 Yasima kadar almanyada yasadim, 10 yildirda burdayim. Sende demedin mi Ev yaptirdim bilmem ne diye. Allah askina fake konu mu artik süphelenmeye basladim. Yorumunu begenmedigin insanlara ters gidiyorsun. Sanki evlen borcunu öde dedik. Yorumlar iyi oku!
Ben tek başıma orda burda markette vs çalışmadım ailemin işini yürüttüm. Orda burda asgari ücretle yapılacak bir şey değil zaten. Yukardada anlattım kendi ailemin işini yürüttüğümü sizde yukarıyı okuyun. Ah bir de fake demişsiniz keşke rüya olsaydıda 2 senedir bu çileyi çekmeseydim ahhh

Sevince ve nişanlıma aşırı güvenince umursamamıştım. Ne bileyim tek çocuk sonuçta insan bir şey yapar ama ben bu kadar sorumsuz insanlar görmedim

60.000'lik kumar borcu yapan çok mu sorumlu? Ayrıca neden soruşturma yedi? Kumar oynayıp önünü arkasını düşünmeyen birine nasıl güvendiniz? Kv"nin o sözü haytalığından, sorumsuzluğundan bıktığı oğluna tepki olarak söylemediğini nereden biliyorsunuz?

Nişanlınız tek ve şımartılmış bir çocuk, sorumluluk sahibi değil.Düğünü ertelemek yerine iptal etmezseniz, evliliğinizde ki problemlerin teması bu olacak, çok yorulursunuz.

Büyük konuşmayayım kumar oynayıp başımıza 60.000 TL borç açan evladıma düğün müğün yapmam. Önce hatalarıyla yüzleşecek bedelini ödeyecek. Sonra kendine güveniyorsa, geçindirebilecekse yuva kuracak.

60.000'lik kumar borcu yapan çok mu sorumlu? Ayrıca neden soruşturma yedi? Kumar oynayıp önünü arkasını düşünmeyen birine nasıl güvendiniz? Kv"nin o sözü haytalığından, sorumsuzluğundan bıktığı oğluna tepki olarak söylemediğini nereden biliyorsunuz?

Nişanlınız tek ve şımartılmış bir çocuk, sorumluluk sahibi değil.Düğünü ertelemek yerine iptal etmezseniz, evliliğinizde ki problemlerin teması bu olacak, çok yorulursunuz.

Büyük konuşmayayım kumar oynayıp başımıza 60.000 TL borç açan evladıma düğün müğün yapmam. Önce hatalarıyla yüzleşecek bedelini ödeyecek. Sonra kendine güveniyorsa, geçindirebilecekse yuva kuracak.
Bizde dün ailemle toplanıp bunları konuştuk demek ki annesi ve babası bunun ne halt olduğunu biliyordu ve bıkmış yaptıklarından ki bunu söyledi... madem öyle bir oğlun var ne diye milletin kızının başını yakıyorsun nişan yapıyorsun oda ayrı bir sorun. Düğünü geçen sene erteletmiştim olayları tam anlayamadığım için ama şuan tamamen bitti herkes kendi yoluna.

Dayım da biz bunları bir araştırtalim hiç araştırmadık dedi şimdi onları araştırıyor kafam allak bullak. Nişanlım ise sürekli duygu sömürüsü vicdan yapıyor yok ben sensiz yaşayamam sürekli benden ayrılacak mısın nişan mı atacaksın diyip duruyor sağlıklı karar veremiyorum bir yandan evet çok iyi bir insan evet çok sevdim ama herşey sevgiyle çözülmüyormuş demek ki off
neden taksitle anlattınız ki arkası yarın gibi olmuş
keşke ilk yazarken paragraflı açık ve bir kerede yazsaydınız

daha çok küçüksünüz nişanlınız bir düze çıksın öyle bakın evlenecek misiniz evlenmeyecek misiniz
ama şunu unutmayın o aile istemiyor sizi isteseler böyle yapmazlardı

neden taksitle anlattınız ki arkası yarın gibi olmuş
keşke ilk yazarken paragraflı açık ve bir kerede yazsaydınız

daha çok küçüksünüz nişanlınız bir düze çıksın öyle bakın evlenecek misiniz evlenmeyecek misiniz
ama şunu unutmayın o aile istemiyor sizi isteseler böyle yapmazlardı
Evlenmiyorum ya evlenmiyorum bitti herşey isterse amuda çıksın öyle bir insana güvenilmez Allah bilir onun 300-400 milyar borcu var söylemiyor bitti bitti artık ne evlenmesi Allah korumuş beni

Evlenmiyorum ya evlenmiyorum bitti herşey isterse amuda çıksın öyle bir insana güvenilmez Allah bilir onun 300-400 milyar borcu var söylemiyor bitti bitti artık ne evlenmesi Allah korumuş beni
abovvvv bana ne kızdınız :)
bencede evlenmemelisiniz hakkınızda hayırlısı olsun

X