Nişan,söz bıktımmmmmm

İnsanlar bir başkasına hava atmak icin evlenir mi? Kendi mutsuzluğunuza onlarda hava için evleniyor diye teselli aramayın derim.

Evlilik içinde Allah gönlünüze göre versin.
İnanmıyorsanız inanmayın ,ayrıca hiç teselli vermiyor bu durum

Yoo evlenir. Evlilik bi derece olarak görülüyor çünkü pek çok kişi de doğru kişiyi bulduğu için değil bu gibi nedenlerden evleniyor. Mutlu biri olarak söylüyorum, var öyle insanlar. Sizin çevrenizde yoksa şanslısınız
Ben hiç "hava atmak" için evlenen görmedim, mantık evliliği yapıyorlar dese anlarım da hava atmak için evleniyorlar kiskanclıktan ötürü söylenmiş gibi. Demek ki konu sahibide evlenince bir güzel havasını atacak.

Şaka mısınız ,konumdan çıkın bu iğrenç yorumu da kendinize saklayın

"resmen birbirine hava atmak için evleniyor"

Sizin düşünceniz bu. İnsanların mutluluklarına sahte diyen sizsiniz. Çok beğendim konunuzu o yüzden yazdım.

Ben hiç "hava atmak" için evlenen görmedim, mantık evliliği yapıyorlar dese anlarım da hava atmak için evleniyorlar kiskanclıktan ötürü söylenmiş gibi. Demek ki konu sahibide evlenince bir güzel havasını atacak.

Konu sahibi birilerine 'hava atmak' için evleneceğinin sinyalini vermiş. Demek ki cidden de oluyor baksanıza :)

Valla öyle normal mı ayda bu kadar şatafat, watsapp durumları zaten boş olanı dövüyorlar zaten :)

Bilmem, 32 yıllık ömrümde hiç hava atmak için evlenen birini görmedim. Bu biraz da sizin olaylara bakış açınızla alakalı. En yakın iki çocukluk arkadaşım peş peşe evlenmişti. Birinin düğününde teyzesi bana "ay maşallah hiç şaapmıyorsun nasıl neşeli mutlusun. Gerçek bir dostsun" dediğinde ne demek istediğini anlamamış, balayından döndükten sonra arkadaşıma sormuştum. O da bana "kardeşim kadın milleti en yakınını bile içten içe kıskandığı için, sende öyle bir şey olmayınca şaşırmış teyzem" demişti. Gerçekten çok acayip kafalar bunlar. Ben anlamıyorum.

Ahahah herkes neden hava atmak için evlensin yaa :KK70:

İnsanlar hayatında bir kere yaşadığı bir şeyi, en güzel haliyle yaşamak istiyor tabii ki haliyle
Ben neden kimseyi inandıramıyorum acaba ,anlıyorum aslında bi değişik olan bizim akrabalar ,geçen mesela teyzem annemi aradı herkes evleniyor bi çocuklarım kaldı vs. Haftasında kızı nişanladı rahatladı kadın .. allah mesut etsin ama durum bu

Valla insanlara bakın evlendim demek için evlenen insanlar tanıyorum konu sahibi bunu hava atmak olarak adlandırmış muhtemelen bu konuda kendinde eksiklik gördüğü için. Çünkü öyle bir toplumuz ki 2019 yılında evlenemeyen insanlar eksik görülüyor halen. Burada bile fesat mesat hemen yüklenmişsiniz kıza. Hayır herkes çok normal ilişkiler yaşıyorsa bizim çevremizde gördüklerimiz ne acaba okuduğumuz konulardaki mutsuzluk neden. Herkes kendi hayatına baksa konu sahibi de gecenin bu saati bunu dert edip konu açmazdı emin olun:)

Valla insanlara bakın evlendim demek için evlenen insanlar tanıyorum konu sahibi bunu hava atmak olarak adlandırmış muhtemelen bu konuda kendinde eksiklik gördüğü için. Çünkü öyle bir toplumuz ki 2019 yılında evlenemeyen insanlar eksik görülüyor halen. Burada bile fesat mesat hemen yüklenmişsiniz kıza. Hayır herkes çok normal ilişkiler yaşıyorsa bizim çevremizde gördüklerimiz ne acaba okuduğumuz konulardaki mutsuzluk neden. Herkes kendi hayatına baksa konu sahibi de gecenin bu saati bunu dert edip konu açmazdı emin olun:)
Uzaylı muamelesi gördüm resmen , öyle cidden toplumuzda evlenen başarılı bekar başarısız , hele boşanmış ekstra başarısız

Konu sahibi kendini tam ifade edememiş. Hava atmak değil de evliliği statü olarak bir mevki olarak görüyorlar demek istemiş. Haklı da. Daha bugün bu tarz bir konuya yazdım. Saygı sevgi çerçevesinde konuşmayı neden denemiyorsunuz.

Bilmem, 32 yıllık ömrümde hiç hava atmak için evlenen birini görmedim. Bu biraz da sizin olaylara bakış açınızla alakalı. En yakın iki çocukluk arkadaşım peş peşe evlenmişti. Birinin düğününde teyzesi bana "ay maşallah hiç şaapmıyorsun nasıl neşeli mutlusun. Gerçek bir dostsun" dediğinde ne demek istediğini anlamamış, balayından döndükten sonra arkadaşıma sormuştum. O da bana "kardeşim kadın milleti en yakınını bile içten içe kıskandığı için, sende öyle bir şey olmayınca şaşırmış teyzem" demişti. Gerçekten çok acayip kafalar bunlar. Ben anlamıyorum.
Ben biliyorum ama.
Hayat gayesi sırf evlenmek olan, 35 yaş üstü gördüğü her adamla evlilik hayali kuran ve sonunda istediği hayata erişince de, totosunun everest yaptığı, karakterine zeval gelen kadınlar tanıyorum.
Gerçekten sırf millete ‘bakın ben de evliyim’ demek için evlendi mesela...

Kimse fesat demedi haset kıskançlık dendi kimse hava atmak için evlenmez. Dışa vuruş şekli yanlış cümleler olduğu için kıskanç olarak görülüyor.

İnsanlar duygu yoğunluğu ile doğru tartıp bilmeden evlenmelerinden kaynaklı mutsuzlukları hava attığı için evlenmiş anlamına gelmiyor.

Öncelikle bireyin kendisi evlenmemiş olmayı eksiklik görmezse kim ne derse desin kulak asmaz.

kızlar konuyu açmamak için epey zorlasamda kendimi dayanamadım , tam 1 ay içinde 3kişi evlendi 4 nişan 5 söz bıktım herkes resmen birbirine hava atmak için evleniyor ve biz 6 sap kuzen oturduk hayırlısını bekliyoruz yaşlar da 25 üstü 32 var , biliyorum nasip , hayırlısı ama madem herşey kader kısmet bu kader niye bize tecelli etmiyor arkadaş , yorumlarınız benim için önemli , zira dipteyim sondayım .... (not : bekar 3 halam var herkes sizde öyle olacaksınız diyor :KK43:
Not kısmına güldüm :KK53: evlenmek için evlenenler çok. Etrafımda da var. Ama mutsuz bi evliliktense bekar olmak daha iyi bence. Nişandı kınaydı düğündü bunlar eğlenceli işler ama düğün bitip eve geldiğin zaman asıl hayat başlıyo. Allah hayırlısını nasip etsin.

Ben biliyorum ama.
Hayat gayesi sırf evlenmek olan, 35 yaş üstü gördüğü her adamla evlilik hayali kuran ve sonunda istediği hayata erişince de, totosunun everest yaptığı, karakterine zeval gelen kadınlar tanıyorum.
Gerçekten sırf millete ‘bakın ben de evliyim’ demek için evlendi mesela...

Alla alla her türden insan tipi tanıdım da böylesine rastlamadım gerçekten. Kırk yaşındaki görümcem bekar mesela. Evlenmiş olmak için evlenmek istemedi. Onun bir büyüğü 39 yaşında evlenmişti. Kendine uygun bulduğu sevdiği biriyle.

En yakın arkadaşlarım uzunca zaman bekleyip, evliliği kaldırabilecek olgunluğa erişip sevdikleri adamlarla evlendiler. Hani kuzenlerime bakıyorum onlarda da yok bu kafa. Değişikmiş ne diyeyim.

Kimse fesat demedi haset kıskançlık dendi kimse hava atmak için evlenmez. Dışa vuruş şekli yanlış cümleler olduğu için kıskanç olarak görülüyor.

İnsanlar duygu yoğunluğu ile doğru tartıp bilmeden evlenmelerinden kaynaklı mutsuzlukları hava attığı için evlenmiş anlamına gelmiyor.

Öncelikle bireyin kendisi evlenmemiş olmayı eksiklik görmezse kim ne derse desin kulak asmaz.
Haset, kıskançlık fesatlıkla eş değer insanlar duygu yoğunluğuyla değil statü atlamış gibi gördükleri için evleniyor ve bu sıkça olduğu için hava atıyorlar dedim kaldı ki hala sözümün arkasındayım .

Herkes gibi konu sahibi de kendi hayatına baksa milletin niye evlendiğini kafaya takmaz.

Evet toplumun belli kesiminde evlilik statü, çocuk sahibi olmak statü ama kişinin hayatının değerini başkalarının laflarina bırakması yanlıs.

Evliliğimin 5. senesi hamile kaldım, o zamana kadar bir sürü de laf isittim ailemden benden sonra evlenen herkes hemen hamile kaldi,kimse anne olmus olmak için anne oluyor demedim mesela.

Öyle yada değil kendi derdini anlatırken insanların evliliklerini dalgaya almak hoş değil.

X