Nişanlılık arifesinde ayrıldım lütfen yardım edin

1 aylık ilişkinin laçkası çıkmış boş verin bence sadece sizde ailenizde değil karşıda da hata var
Mesaj dahi atmayın
atacaksanız da kısmet değilmiş yaşananlar karşılıklı kendi namıma bir hatam olduysa özür vs.. gibi olsun yalvarır tarzda değil
vicdanen rahatlamanız için bence ona bile gerek yok da
Karşıdakinin hatası ne

Ailem ona kızdı neden durumları yoksa görücü usulüne insanları ümitlendiriyorlsr belki 1 sene sonra da durumları olmazsa ne yapıcan dediler kafam Allak bullak oldu
nerelisiniz bilmiyorum ama görücü gelmesi demek hadi hemen evlenelim demek değil ki adam nişan yapmaya hazır ama düğün yapmaya hazır olmaması çok normal. buda zaten görücü gelindiği zaman konuşulur. yani nişan şu hafta yapılır düğünü seneye düşünüyoruz gibi.

Ailem ona kızdı neden durumları yoksa görücü usulüne insanları ümitlendiriyorlsr belki 1 sene sonra da durumları olmazsa ne yapıcan dediler kafam Allak bullak oldu

Durumları yoksa diye birşey yok, benzer talepleri başka aile öne sürse sizin aileniz de karşılayamaz.

Birçok insan enflasyonla fiyatların ne kadar yükseldiğinin farkında değil. Halen tek maaşla rahat ev alınıyor zannediyorlar.

Bu ilişkiniz bitmiş ancak ilerdeki ilişkilerde ailenizi biraz hizaya getirmeniz lazım. Yoksa biz lüks mobilya isteriz, beyaz eşyamız tam olsun, düğün yeri aman güzel olsun diye diye ilişkilerinizi mahvederler.

6 ay ile bir yıl arasındaki farkı anlamamaları bile ekonomik durumun farkında olmadıklarını gösteriyor. Köşede çok ciddi birikiminiz yoksa düğünü yemeksiz bile olsa yapmanız zor.

Bir de üstüne ev kredisi isteniyor, kusura bakmayın da ev fiyatları 3 katına çıkmışken sizin yaşadığınız standartlarda evi tek maaşla nasıl alacak?

Kredi zaten çıkmaz, istekleriniz teknik olarak mümkün değil.

Eğer gerçekten çok üzgünseniz oturup son defa bir konuşmayı teklif edin.
Olumsuzluk durumunda bir daha görmeyeceksiniz zaten en azından içinizde kalmaz.
Tabi benim fikrim ben insani ilişkilerimde gurur meselesini çok önemsemem.
Sevdiğim birini kaybetmek (benim için) gururumu kaybetmekten daha önemlidir.

Tabi bu dediğim haksız olan bensem yani sizin durumunuzda olsaydım.

Karşıdakinin hatası ne
ev alın talebiniz olmuş
yok alamayız deyince bizi mahçup düşürdünüz demesi mahçup düşecek birşey değil makul bir şekilde medenice konuşulur ileri de kısmet olursa bizde isteriz tabi ki denir
hiç sizi alttan almamış o da çok hevesli değilmiş anladığım kadarıyla
hıı 1 ayda da çok bi heves olmaz zaten de
unutun gitsin bu mevzuyu

Haklı zaten çocuk ama nasıl düzeltecek en azından denesem bir yardım etseniz

Şöyle bir yöntem önereyim.

Ailenizin yaşadığı yerdeki ev fiyatlarını bulun, mesela 3+1 veya 2+1 evler ne kadar? İnternette ev kredisi hesaplama araçları var, o evi almak için aylık ne kadar ödeme yapılması gerekiyor hesaplatın. Birkaç dakikanızı alır.

Sonra ailenizi karşınıza alın.
“Onlar gücümüz yetmiyor diyince, ben fiyatlara bir bakayım dedim. Bizim mahalleden ev almak için aylık şu kadar para vermek gerekiyormuş, maaşından fazla” diyin.

Bol bol enflasyonu suçlayın. Eskiden bu talepler yapılırdı ama şimdi fiyatlar arttı diyin, bu şekilde onları karşınıza da almamış olursunuz.

Sonuca göre isteklerinizi yeniden düzenleyip karşı tarafla konuşun, karar onlara ait.

Önce sizin ailenizin bakış açısını biraz değiştirmeniz gerekiyor, başka türlü olmaz.

Bana sevginizde pek inandirici gelmedi. 1 ay tanisip cok sevmissiniz. Ustelik subatta tayin olup gelmeniz icin erkenden evlenmek istediginiz hissine kapildim. Cunku yeni tanidiginiz biri icin 1 sene icinde evlenmek gayet hizli bi is. Sizin subat tayininize yetismeyince evlilik cok uzun gelmis size 1 yil beklemek. Ayrica ailenizin ve sizin tutumunuz hic hos degil adamin gozunde para duskunu bi aile olmussunuzdur. Anneniz ev olmayana kiz vermem demis 2022 turkiye sartlarinda kimin evi kolayca olabiliyor. Belki 1 sene icinde maddi olarak guclenmeyi ve sizi daha iyi tanimayi dusunuyodur adam. Bence iyi ki olmamis. Adam kesinlikle hakli.

Adam bence de hakli.
Bu kadar maddi beklentiden ve aceleden sonra ben de kacarak uzaklasirdim.
1 yila cok demişsiniz, daha tanisali ne kadar olmuş yangından mal mi kaciracaksiniz?
Biz esimle 5.senemizde evlendik ne kaçırdık acaba?

Eğer gerçekten çok üzgünseniz oturup son defa bir konuşmayı teklif edin.
Olumsuzluk durumunda bir daha görmeyeceksiniz zaten en azından içinizde kalmaz.
Tabi benim fikrim ben insani ilişkilerimde gurur meselesini çok önemsemem.
Sevdiğim birini kaybetmek (benim için) gururumu kaybetmekten daha önemlidir.

Tabi bu dediğim haksız olan bensem yani sizin durumunuzda olsaydım.
Yani gitmeden önce mi yazayım görüşmek son kez şans vermek için yoksa gittikten sonra mı o Zaman yüz yüze gelme şansımız yok tabi hangisini yapayım gitmeden önce yazarsam son bir kez oturalım konuşmalım hatamı anladım gibisinden mi konuşayım eger affetmezse sevmiyordur orası da bir gerçek zaten

Kızlar Merhaba

Lütfen mesajımı gören bir yardım için fikir belirtirse çok sevinirim. Şimdiden Allah razı olsun.

Ben hayatım boyunca kolay kolay kimseyi sevmedim ve evlilik için ısınmadım 1 ay önce bir görücü geldi. Ve karşılıklı birbirimize çok ısındık. Sevdik hep de söyledik bunu. Allah'ım tamam işte buldum derken bir sürü sıkıntı çıktı. Ben doğuda kırsal yerde zor şartlarda hemşireyim şubatta tayin olup gelmem için evlenmem lazım 6 ay bir tanışma süreci olucak. Görüştüğüm kişiye ailem de bende böyle istiyorum evlenip geleyim dedim. Biz maddi olarak hazır değiliz 1 sene sonraya maddi olarak hazırız diyince ailem öyle olmaz 1 sene çok uzun uzaktan nasıl yürütücen dediler. Bir kriz orda yaşadık.

Sonra annem ev alma durumunuz var mı olsa isterim diyince yok dediler çocuk buna çok kızdı bizi mahcup düşürdünüz dedi. Annem ev olmazsa kızımı vermem demedi. Sonra aileler konuşunca maddi şeyler döndü. Çocuk dedi hep maddiyat konuşuluyor dedi ben şakasına dedim altın halat severim alacak mısınız Şaka olduğunu söyledim ama inanmadı ki ondan önce ben altın gücünüzün yettiği kadar mobilya yemekli dügün istemem de dedim ama yine de bu kız beni maddiyat için mi seviyor demiş en son tartışmada ben biraz düşüneceğim geleceğimizi bu maddi şeylerden dolayı mutlu görmüyorum diyince bende sinirlenip ayrılık mesajı yazdım tamam dedi. Ama sonrasında çok pişman oldum. Çünkü maddi şeyler konuşulması hoş olmadı bunun farkındayım. Hazır değiliz dediler saygı duyulmalıydı. Ailemin ve benim tavrım hoş değildi ama bende dolduruşa geldim arada derede kaldım suan aklım basıma geldi asla maddiyat önemli değil insan önemli olan sevmeli konuşmalı anlaşmalı şuan ona içimde özür mesajı yazmak geliyor ama gururuma yedirtmiyorum.

Birkaç güne gideceğim gitmeden görüşelim yazsam masada tekrar birleşmek istediğimi söylesem bana yok dese yerin dibine girer çok kötü olurum gibime geliyor acaba diyorum görev yaptığım yere gidince yazsam 3. Kişilerin etkisi ve arada kaldım yalnız kalınca düşündüm hatamı anladım gibisinden sizce hangisini yapayım?
Sevgi bir yere kadar
Kimse.kendini kandırmasın simdi bu devirde özellikle.kesinlikle olması gereken şeyler diye düşünüyorum. Ama şu açıdan yersiz olmus zamanlama hatası var ve daha birbirinizi tanımanız için fırsat zaman daha olması lazım.
Bence hiç üstünde durmayın vicdan yapılacak bir durum yok bence
Hem erkek dediğin herseyi karsilamali özellikle altını çiziyorum günümüz koşullarında maddiyat çok önemli

Maalesef erkek tarafının bu şekilde tepki vermesi doğru olmuş ufak tefek şeyler değil sonuçta istenen şeyler şaka dahi olsa herkes hoş karşılar diye bişey yok ayrıca çok yeni olmuş tanışmanız görüşmeniz ailenin neden bu kadar erken olsun diye ısrar ettiğini anlamış değilim çok ev olmasını isterseniz takılan altınlarının üstüne kredi çekip ev sahibi olursunuz lakin şimdiden ortada daha tam bişey yokken bu denli istekler maalesef karşı tarafı üzmüş erkek tarafının dediği gibi maddiyat olduğu sürece mutlu evlilik olmaz hakkınızda hayırlısı olsun

Kızlar Merhaba

Lütfen mesajımı gören bir yardım için fikir belirtirse çok sevinirim. Şimdiden Allah razı olsun.

Ben hayatım boyunca kolay kolay kimseyi sevmedim ve evlilik için ısınmadım 1 ay önce bir görücü geldi. Ve karşılıklı birbirimize çok ısındık. Sevdik hep de söyledik bunu. Allah'ım tamam işte buldum derken bir sürü sıkıntı çıktı. Ben doğuda kırsal yerde zor şartlarda hemşireyim şubatta tayin olup gelmem için evlenmem lazım 6 ay bir tanışma süreci olucak. Görüştüğüm kişiye ailem de bende böyle istiyorum evlenip geleyim dedim. Biz maddi olarak hazır değiliz 1 sene sonraya maddi olarak hazırız diyince ailem öyle olmaz 1 sene çok uzun uzaktan nasıl yürütücen dediler. Bir kriz orda yaşadık.

Sonra annem ev alma durumunuz var mı olsa isterim diyince yok dediler çocuk buna çok kızdı bizi mahcup düşürdünüz dedi. Annem ev olmazsa kızımı vermem demedi. Sonra aileler konuşunca maddi şeyler döndü. Çocuk dedi hep maddiyat konuşuluyor dedi ben şakasına dedim altın halat severim alacak mısınız Şaka olduğunu söyledim ama inanmadı ki ondan önce ben altın gücünüzün yettiği kadar mobilya yemekli dügün istemem de dedim ama yine de bu kız beni maddiyat için mi seviyor demiş en son tartışmada ben biraz düşüneceğim geleceğimizi bu maddi şeylerden dolayı mutlu görmüyorum diyince bende sinirlenip ayrılık mesajı yazdım tamam dedi. Ama sonrasında çok pişman oldum. Çünkü maddi şeyler konuşulması hoş olmadı bunun farkındayım. Hazır değiliz dediler saygı duyulmalıydı. Ailemin ve benim tavrım hoş değildi ama bende dolduruşa geldim arada derede kaldım suan aklım basıma geldi asla maddiyat önemli değil insan önemli olan sevmeli konuşmalı anlaşmalı şuan ona içimde özür mesajı yazmak geliyor ama gururuma yedirtmiyorum.

Birkaç güne gideceğim gitmeden görüşelim yazsam masada tekrar birleşmek istediğimi söylesem bana yok dese yerin dibine girer çok kötü olurum gibime geliyor acaba diyorum görev yaptığım yere gidince yazsam 3. Kişilerin etkisi ve arada kaldım yalnız kalınca düşündüm hatamı anladım gibisinden sizce hangisini yapayım?
Öncelikle geçmiş olsun size tavsiyem şudur başta böyle sıkıntılar oluyorsa o adamla hiç evlenmeyin sonu boşanmaya gider mis gibi mesleğin var karşına daha bı sürü insan çıkacaktır işi bu aşamada yokuşa süren biri siz taviz verdikce daha da çok taviz vermenizi bekleyecekler eminim çok güzel birisin böyle adamlar için heba etme kendini o sana yalvarsin sen degil

Kızlar Merhaba

sizin de canınız sıkılmış allahın doğusunda kırsalda görev yapan bir hemşire olarak. espri anlayışınız biraz değişmiş olabilir. ama görücü usulü olunca tabi sizin yaptığınız şakayı anlayamamış olması normal. canınızı sıkmayın ve kendinizi bir an önce batıya atın.

Bence birbinizi tanımak için 1 sene uzun bir süre değil, çünkü bu evlilik iyice tanımadan olmamalı.
Daha ortada folu yok yumurta yokken kız tarafının da , erkek tarafının da maddiyat konuşması bana hep itici gelmiştir. Erkek tarafı buna kızmış olabilir.
Bence mesaj atma, bu kez daha soğuk yapıp alacağını da almayıp, onlar kendini kız tarafı gibi naza çekebilir ki bu hep böyle olmuştur.

Açıkçası böyle şeylerin sorulmasını normal bulmuyorum. Görücü usulü de olsa normal bulmuyorum. Benim ailem, annem babam ev, altın konularına hiç girmedi. Bu şekilde pazarlık konusu olmadım, sonuçta bir bireyim ben, aksi kötü hissettirir. Onlar takana kadar ne takacaklarını bilmiyordum bile. Sormadık, şu kadar altın demedik, liste yapıp vermedik. Bana abest geliyor. Şakalarınızın altında gerçeklik yattığını düşünmüş, ben baş edemem diyip bitirmiştir. Son kez konuşmayı teklif edin dilerseniz.

he
Ateşe yürüyorsun. Sırf batıya gelmek için altı ayda evlenilmez..hayırlısı olmuş
Ayrıca aile görücü ailesi. Yani aşık olup birini getirseniz neyse ama madem görücü ailenizin istekleri olabilir. Bunlar muhtemelen sırf siz memursunuz diye sizi tercih ettiler. Bir de hemşire gelin çok sevilir, bizde de var. Kaynana hasta olunca evde serum takıyor 😅😅 yani hiç vermeden almak istemişler . Maddi olarak karlı bulmuslar ondan terch etmişler sizi .
Aşk , sevgi sözleri...muhtemelen hiç ilişki deneyiminiz yok. İlk günler bunlar bol keseden atılır. Adamın sizi gerçekten sevdiği falan yok. Belli ki hoşlanmış, ikna olun diye suyunuza gitmis. Ama sizin düşündüğü kadar kârli seçim olmadığınızı görünce de vazgecmis. Ona memur mu yok? Daha iyisini, hazır şehrine atanmisini bulur.
Mesaj atman sadece adamın g.tünü kaldirmaya yarar.
Ha sizde hiç mi suc yok? Cook suç var. Aileniz resmen sizi yamamaya çalışmış. Sanki kusurlu malmissiniz gibi millete kakalamaya çalışmış. Hangi anne der daha altı ayda ille de evlenin diye.
Kendilerini rezil etmişler,sizin de değerinizi dusurmusler.
Uyarın da bari diğer goruculere böyle davranmasınlar. Adama da sakın yazmayın.
helal olsun. tam da nokta atışı yaptınız... kesinlikle söyledikleriniz yüzde yüz doğru

X