Nişanlılık dönemi:((

Yapılacak şey çok net ortada esasında sen de farkındasın lakin toplum çevre baskısı. Tatlım hiç uzatmayacağım hayat senin hayatın elbette ne yaşıyorsan sen yaşıyorsun buradan ahkam kesmeye gerek yok. şimdi ayrılırsan ne olur ? Hemen söyleyeyim çevren konuşmaya başlar dedikodu Ve altın günlerinin yegane konusu sen olursun eyvallah bu doğru . Aaa falancanın kızı söz atmış ! E atmıştı nolmuş? Peki sözü atmazsak neler olacak ? Bir gün ya sen ya o cinnet geçirecek ve 3. Sayfa haberlere malzeme olacaksın bu en kıssadan hissesi şiddet başlayacak önce sözlü olarak bana göre en korkuncu bu sonr fiziksel şiddet sonra yalnızlık Ve değersizlik hissi sonrası malum intihar girişim ve eylemleri . Aldatma başka kadınlara dokunma girişimi ihtimallerini sıralamak bile istemiyorum. Söz atarsam ne oluru düşünmek yerine söz atmazsam başıma neler geleceği bi düşün derin nefes al Ve gittiğin yol senindir. Unutma hepimiz seçimlerimizi yaşıyoruz

Niye kendine bu eziyeti yapıyorsun ne guzel kamuda işin var ailen yanında yaşında daha genç sanki erkekmi yokta sürekli yalvarıp yakariyosun pislige bir an önce ayrıl yoluna hayatına bak evlenirsin çok açık belli bosanirsin yürümez bununla yol yakınken vazgeç memursunda o senin peşinde koşsun senin gibi zor bulur

Kendine bu eziyeti yapqmaya devam et ondan sonra evlen sonra buraya yazarsın bı çocukla nasıl geri dönecek diye görmüyor musun seni mutlu etmiyor neden bu ısrar evlenince hiçbir şey değişmeyecek

Umarım ayrılırsın millet 2 gün konuşur kapılarını kapatır mutlu mutlu yaşar. Sen sana saygı duymayan hatta bence sevgi duymayan bı adamla evlendiğin için başını taşlara vururken mllettin dötü bile duymaz.

E haketmişsin sen de bunları. Başta evlenmek istediğini söylediğin adam kendine çeki düzen ver diyor sen de bu lafın altında mı kalıyorsun şaka gibi resmen seni 2. Sınıf vatandaş olarak görüyor. Kendine köle arıyor resmen ilerde de kesin aldatır seni haberin olsun.ayrıl gitsin böyle adamlara senin gibiler yüz verdikçe bu ülkeden eksilmezler.

Kalbinizi kıracak şeyler yazmak istedim aslında ama...

Ya siz ezik misiniz ? Kendi karakterinizi neden korumuyorsunuz ?

Yok beni bırakacak diye korkuyorum yok şu yok bu...

Valla çok sinirlendim size.

Bırakacaksa bıraksın. Neden kendinizfen ödün veriyorsunuz, neden.

Sizi "siz" olduğunuz için sevmeli. Sizi değiştermesine neden izin veriyorsunuz, neden.

Ha böyle ezik ezik devam edin. Yarın öbür gün evlendiğinizde mutsuzluktan, gurursuzluktan öleceksiniz. Kafanızı duvarlara vuracaksınız.

Hadi kıyafetleri geçtim okula bile gitmiyorsunuz.

Pfff.

Valla bence piskoloğa gidin, siz normal değilsiniz.

Ya bu ülkem kadınları niye bu kadar ezik
Sevgilisi nişanlısı kocası kapan diyir kapaniyorlar çalış diyorlar çalışıyorlar calisma diyorlar isi bırakıyorlar
Dogur diye doguruyorlar arkadaşlarını birak diyor bırakıyorlar
Sadece konu sahibi icin de demiyorum bir cok kadın bu durumu kabullenmiş
Karisindan sevgilimden ayrilirim beni terk eder diye korkan erkek kalmadi
Çünkü ne derlerse yapıyor kadınlar
Konu sahibi sen de bir sene sonra dayanamıyorum artik 3 aylık evliyim şiddet uyguladı anneme kötü davrandı ağzından hakaret düşmüyor diye bir konu acmak istiyorsan devam et

Ayrica konu sahibi adam için kisiliginden kiyafetinden arkadaşlarından vazgecmissin
Cok sinir oluyorum sizlere
Benim bir arkadaşım da öyleydi üniversite de hepimizi sildi kiyafetini değiştirdi stajını bitirmedi çünkü oradaki adamlardan sevgilisi kiskaniyormus
Sonra 3 ay sonra adam aldattı bunu sinir krizleri geciriyor acillik oluyor hayatım bitti cok seviyorum bilmem ne diye
Ben dedim hayatını sen bitirdin stajini yaktin kendinden vazgeçtin arkadaşlarini sildin şimdi tutunamayacak dalin kalmamasina neden şaşırıyorsun

Yine benim arkadas sizden ucuz kurtulmuş sen bir de adamla hala evlenmeyi planlıyorsun
Senin bu adamla evlenip mutlu yuva kurma ihtimalin yilanlarla dolu bir havuza atlayip isirilmama ihtimalin gibi bir şey

Valla yazilmasi gereken her sey yazılmış ama ben o kadar sinirlendimki yazmadan edemeyecegim. hayatinin icine etmek uzeresin etme. Okumus kadinsin kendine guven biraz bu kadar degersizlestirme. Adam okuz kabul, ama hatanin buyugu sende maalesef. Onu hala hayatinda tuttugun icin. Umarim dogru karari verebilirsin.

Okuyan kör oldu
Ayrilin

ee ne yapmayı düşünüyorsun ömrünün sonuna kadar ağlamayı mı?

Bastan taviz vererek hata yapmissiniz
Sakin evlenmeyin cok cok mutsuz olursunuz
Oyy oyy neden bu kadar taviz veriyorsunuz ki

hayır bi de adam hayatının içine etmiş. etrafında arkadaşın kalmamış. istediğin kıyafeti bile giyemiyosun. ilgilenmiyor gezmiyor senle. niye hala nişanlısın nesini seviyosun?

duyulduysa duyuldu evlenince seninle mi ağlayacak bu çevre?

Nişanlılık tanima sürecidir, ki sen nisanliliktan once gayet de gormussun gercekleri, adam kendini hic gizlememiş ki..
Devam etmekteki ısrar nedir, bile bile?

bak bunlar sadece ilk sayfada sana yapılan uyarılar.
18 sayfa dil dökmüş millet.

nafakanı al. şiddeti es geçme dilekçede. yine burnunun dikine gitme.

Hiç karşındakini sorgulamadan kabullenmişsin evlenince daha neler başına gelir neler şimdiden sorun yaşatan adam sonradan gülücük saçmayacak net !

Hiç karşındakini sorgulamadan kabullenmişsin evlenince daha neler başına gelir neler şimdiden sorun yaşatan adam sonradan gülücük saçmayacak net !
Tamam da bu kadar sert yazmanın nedeni ne? Biraz kırıcı olmasak olmuyor mu? Yeni konusunda zaten şiddet gördüm hamileyim boşanıyorum yazmış.

Herşeyi bile isteye kabul etmişsin zerre pişman olmaya hakkın yok,kendin edip kendin bulmuşsun.

X