Nişanlım ablasıyla yaşayacakmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende neden çalışmayacak gibi bir soru sordum daha bugün. Çocukları bırakacak kimsesi olmadığı için ve lise mezunu bile değil dedi. Sebep buymuş. Uzun saatler çalışamaz bir yerde diyor çocuklar sebebiyle.
Yani kısacası kimse kıymetli totosunu yormuyor tatlım. Sen köşede bekleyedur altın yap o da ablasına ayrı ev açsın.neden çünkü hanımefendi hazretleri anne babasıyla aynı eve sığamıyor. Nişanlının 20 bin lira filan maaşı varsa amenna , diğer türlü hem kendi eviniz hem onları nasıl geçindirecek? Ha o çocuklar liseye gidene kadar biz evlenmeyiz beklerim nişanlımı diyorsan o başka. Her ablası boşanan ayrı ev mi açıyor ? O zaman azıcık dişini gösterip kocasıyla anlaşmalı boşanmayacaktı üç beş kuruş bir şey koparacaktı. Olan sana olmuş, nişanlına söyle sana, senin Parana altınına güvenip evlenmesin. Şu dakikadan itibaren bence hiç altından parandan bahsetme. Evlenince çalışmayı düşünmüyorum birkaç yıl de

Tekrar merhaba. Sabah ailemle konuştum, her şeyi anlattım olduğu gibi. Çok ama çok şaşırdılar, şaka mı yapıyorsun dediler ilk düşünün. Babam ben 67 yaşındayım ömrüm hayatım boyunca ilk defa böyle bir şey duyuyorum deyip haliyle sinirlendi. Annem de babamda bu şekilde asla olmayacağını, yollarımızı ayırmamızın daha doğru olacağını söylediler. Ama babam çok çok üzüldü, benim emeğimi hevesimi hep gördüğü için. Benimde abim ve ablam var. Ablam da “böyle bi durumda olsam paşalar gibi çalışırdım kardeşimi bu yükün altına asla sokmazdım bu nasıl abla” gibi bir tepkide bulundu. Çünkü benim ablam bebeği varken dahi çalıştı, hala çalışıyor. Abim çok daha sinirli. Babam bizi böyle yetiştirdi, kendi ayaklarımızın üzerinde duracağız ne olursa olsun. Oturmayacağız evde, kimseye muhtaç olmayacağız. Tüm aile bizde çalışır halde. Ama en çok ablasından önce tabi ki nişanlıma kızgınlar.

Akşam yüz yüze görüşeceğiz hepimiz onun ailesiyle. Onların haberi yok şu an ailemin bu durumu bildiğinden. Ailemin üzülmesine çok daha üzüldüm :KK43: panik haldeyim. ve çok üzgünüm kelimelerle anlatamıyorum bile.

Akşam mutlaka yazarım neler olduğunu.
Hayırlısı olsun hakkınızda ...

uf çok zor bir durum ya. ben tek çocuğum ama örneğin ben nişanlıyken annemin bana maddi manevi ihtiyacı olsa ve benim desteğime nişanlım karışmaya çalışsa, sen kim köpek? derdim. sizin açınızdan da siz haklısınız gelgelelim. 3-5 ay belki görmezden gelinebilir ama uzun vadede, zor.

Çocuklar çok küçük sayılmaz neden onlara anneanne dede bakmıyor ? Kadın da gidip çalışsın.
Kadin evliyken gezip tozamamis. Hayatini yasayamamis simdi kardesi ile ayri eve cikacak birde kendi annesi ile babasinin yaninda mi kalsin calisip hem cocuklarina hem onlara mi baksin oglan kardesi evlenip evine gidince kendi annesi ile babasinin sorumlulugunu mu alsin onlarin konustuklarini mi ceksin kadin hayatini yasiycak diye konu sahibinin nisanlisinda ayiracak duruma gelmis olaylar. Olan olmus kendisi yanlis secim ile evlenmis 3 tane de cocugu var artik kendi yolunu cizmeli calisip cocuklarina bakmak yerine kardesinin sirtindan Psikolojik sorumlarim var benim adi altinda kendine baktircak. Anne baba belliki nazini cekemiyor basimizdan gitsin diyor olan konu sahibine olucak.

Kadin evliyken gezip tozamamis. Hayatini yasayamamis simdi kardesi ile ayri eve cikacak birde kendi annesi ile babasinin yaninda mi kalsin calisip hem cocuklarina hem onlara mi baksin oglan kardesi evlenip evine gidince kendi annesi ile babasinin sorumlulugunu mu alsin onlarin konustuklarini mi ceksin kadin hayatini yasiycak diye konu sahibinin nisanlisinda ayiracak duruma gelmis olaylar. Olan olmus kendisi yanlis secim ile evlenmis 3 tane de cocugu var artik kendi yolunu cizmeli calisip cocuklarina bakmak yerine kardesinin sirtindan Psikolojik sorumlarim var benim adi altinda kendine baktircak. Anne baba belliki nazini cekemiyor basimizdan gitsin diyor olan konu sahibine olucak.
Adamın ailesinde aklı selim kimse yok demek ki. Öyle şey mi olur diyen yok. Evlenseler de adam belki ayrı ev açmayacak ablamla yaşayalım diyecek. O da ihtimal dahilinde. Yoksa 2 evi geçindiremeyeceğini bilir..ha yok bunun farkında değilse zaten şu kadarcık matematik hesabı yapamayan adamdan kaçmak gerekiyor. Ben erkeğin zeki ve çevik olanını severim

Adamın ailesinde aklı selim kimse yok demek ki. Öyle şey mi olur diyen yok. Evlenseler de adam belki ayrı ev açmayacak ablamla yaşayalım diyecek. O da ihtimal dahilinde. Yoksa 2 evi geçindiremeyeceğini bilir..ha yok bunun farkında değilse zaten şu kadarcık matematik hesabı yapamayan adamdan kaçmak gerekiyor. Ben erkeğin zeki ve çevik olanını severim
Aile gelinin memuriyet durumlari varmis gozunu ona dikmis buyuk ihtimal altinlarida varmis iki nisanli altin biriktirmis. Oglanin ki ablaya gitmistir coktan konu sahibinin altinlara goz dikmisler akli selimligi ordan yana kullaniyorlar. İki gun sonra evlenseler ablam evliliginde sunu yasayamadi biz duralimda ablam yasasin ablam tatile gitsin aman ablam yesin ablam soylr ablammm diye gezer hic kimsede bu kiz evlendi bu kizda gun yuzu goremiycek demez simdiden ayni evde hepsi yasasin kafasina girmislerdir.

Damat adayımız gayet zeki ve çevik bir adam ki o kendi birikimi ile ablasını mutlu ederken aman paragöz basit gözükmeyeyim,aman ağzımızın tadı kaçmasın diye çalışıp didinip tüm evlilik masraflarını üstlenecek üstüne de hassas delikanlımızın yalandan olan ağlamalarını pışpışlayacak bir kızı bulabilmiş...bunca zaman durup tam düğün arifesinde planlarını ortaya koyacak kadar da hesap kitap insanları yani matematik de süper 😤

Nisanliniz cok saygisizca davranmis. Size sormadan evlilik tarihinin degismesi falan sizi önemsemedigini ve kabul ederse eder, etmezse kendi bilir kafasinda oldugunu gösteriyor. Ayrica ablam zor durumda vs diyerek sizin vicdani duygularinizla oynayip sizi manipule etmeye calisiyor. Kendine guvenmeyen mantar dagina cikmasin. Ne o oyle erkek kardesin maasina, evlilik icin biriktirdigi altinlara guvenip ayri eve cikmak. Cok rahatsiz oluyorsa ailesi ile yasamaktan, calissin ciksin kendisi ayri eve prenses hazretleri. Ben olsam evlenmezdim. Beni ikinci plana atan, ortak kararmiz olan evlilik tarihini degistirirken, benim fikrimi alma zahmetinde bile bulunmayip, saygisizca fikrini direten adamla evlenmezdim.

İyi ki nişanlıyken bunlar olmuş, bahsettiğiniz olay basit birşey değil, evlendikten sonra iki haneyi idare edebilecek mi nişanlınız, bunun bir de ilgi alaka boyutu var, ablası hep ilgi isteyecek ve belki sizi arada kara çalı görecek. Siz nişanı atar kurtulursunuz ama nişanlınız bu kafayla çok çeker.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X