Nişanlım ve hevesimin kalmaması.

Nisan pastasi nisan kiyafeti saci makyaji susler ikramliklar her seyi zaten ben aldim. Gelirken sadece cikolata getirdiler. Ben goruyorum kizlar adamlari ne borclarin altina sokuyor.
Bunu kendimi övmek icin demedim ona, bak benim bi talebim de yok, yani aileni zora sokacak bi sey yok, ikimizin de maasi var kendimiz kredi ceker yapariz. Bi de istegin mi olacakti, lütuf mu diyor.
Bir de sadece benim alyansımi aldılar. 2 de hafif bilezik taktilar. Yani sanki daglari taslari istedim.

Geçenlerde bı yazı okudum aynen sizi tarif ediyordu.
Türk aile yapısı sade nikah isteyen her işi kendi gören anlayışlı gelinleri sevmez.
Masrafa gerek yok diyenin iyi niyeti sorgulanır art niyet aranır gösteriş şaşa kültürel miras olduğu için normal , aza kanaat anormal karşılanır.
Madem pasamız sizin iyi niyetinizi küçümsüyor sizde isteyin isteyebildiginiz kadar. İnceldigi yerden kopsun herro ya merro
Bu yaziyi ben de gordum, hatta turk ailesi /erkegi masraf etmedigi kiza deger vermezmis

Nisan pastasi nisan kiyafeti saci makyaji susler ikramliklar her seyi zaten ben aldim. Gelirken sadece cikolata getirdiler. Ben goruyorum kizlar adamlari ne borclarin altina sokuyor.
Bunu kendimi övmek icin demedim ona, bak benim bi talebim de yok, yani aileni zora sokacak bi sey yok, ikimizin de maasi var kendimiz kredi ceker yapariz. Bi de istegin mi olacakti, lütuf mu diyor.
Kesinlikle uzaklaş bu adamdan.. Ben de Kuaför paramı ödemiştim.. Bak yaşadıklarımız çok benzeşiyor ayrıl yol yakınken. Ben şuan başka biri ile evliyim Allaha şükür ne ailesi ne kendisi asla esirgemedi hiçbir şeyi. Günü gelir iyi ki ayrılmışım dersin. Çünkü bu adam krediyi de sana çektirir kendi çekmez arabanı sat masraflar için dersin satmaz

Bir de sadece benim alyansımi aldılar. 2 de hafif bilezik taktilar. Yani sanki daglari taslari istedim.
Kız ben alyansımı da kendim almıştım o da devlet memuruydu hatta benden daha çok maaş alan bir sınıftan. Ama hiç parası olmazdı

Kafasindaki ideal kadin olmadigimi anliyorum. Beklentilerden söz ederken, esas beklentiye giren kendisi bence.
Kendisine söyle bi secenek sunmustum, aileye iletelim , onlar musait tarihlerini bize belirtsinler.
Bana dedigi şu, sen her seyin dusunulup de sana arz edilmesini son karari kendin vermek istiyorsun.
Bu durumda, hatali miyim?
Bu adamın üslubu hatalı bi kere. Ne istiyorsa ifade edebilir ancak sürekli sizi suçlayıcı tarzda konusuyor. Sen sunu istiyosun sunu yapıyosun susun busun. Hep böyle suçlayıcı bir tavır içinde miydi?

Bu adamın üslubu hatalı bi kere. Ne istiyorsa ifade edebilir ancak sürekli sizi suçlayıcı tarzda konusuyor. Sen sunu istiyosun sunu yapıyosun susun busun. Hep böyle suçlayıcı bir tavır içinde miydi?
Yok hep böyleydi diyemem.
Evet işte ne istiyorsa acikca soyleyebilirdi suclamak yerine. O hicbir soz soylemeden durumu anlamami bekledi. Anlamayip kirginligimi ifade edince de bencil oldum. Halbuki anlayacak bi sey yok kendisi de ailesi de olumlu bakarken birden haysiyetsizlige döndü olay.

Kız ben alyansımı da kendim almıştım o da devlet memuruydu hatta benden daha çok maaş alan bir sınıftan. Ama hiç parası olmazdı
taksitlerden bahsederken aylar önce aldigi tek tasin taksidinin henuz bitmedigini birkac kere vurguladi(manevi degeri yuksek ama pahali bi sey degil emin olun)
Ben belki de buradan bile bir sonuc cikarmaliydim, yani bunu niye soyler ki insan.

taksitlerden bahsederken aylar önce aldigi tek tasin taksidinin henuz bitmedigini birkac kere vurguladi(manevi degeri yuksek ama pahali bi sey degil emin olun)
Ben belki de buradan bile bir sonuc cikarmaliydim, yani bunu niye soyler ki insan.
Dikkat et birşey istemeye kalkma benden hiç birşey bekleme ben daha evlilik yüzüğünün bile parasını ödeyemedim diye msj veriyor hem düşüncesiz hem cimri hem kadir kıymet bilmez bir adam

Birde nedense anlamadım içimden bir his damat ve ailesi sanki seni yolunacak kaz gibi görmüşler gibi hissettim. Baktılar siz herşeyi yapıyosunuz... yüzüğün taksidini ödeyemedim nedir e sende çalışıyosun oda çalışıyo sen yaptıklarını kafasına kakıyomusun.. bilmiyorum ama içime böyle bir his doğdu..

bana haysiyetsiz demedi hanımefendi, benimle evlenmek için acele ederse ailesinin gözünde haysiyetsiz olurmuş, ben bencilmişim vs. suçum ne konuda onu anlamaya çalışıyorum, genelde suçun bende olmadığı söylendi.
Bu adamla evlenmek istediğine emin misin? Haysiyetsiz lik ile ne alakası var durumun?
Bu adamla evlendiğin zaman afedersin ama b. K kadar değerin olmayacak...

Merhaba kızlar. 5 yıllık biraz problemli bi ilişkinin sonunda, kismen cozmusken erkek arkadaşım evlilik teklifi etti. karsilikli sevgiden ve tutkudan yana hicbir suphem yok.
Neyse ailesi uzakta oldugu icin git gel olmamasi adina tanisma soz nisan hepsi bi arada olsun dedik. Kendisini sevdigim icin adetlere falan takilmadim.Nisandan 2 gun once geldikleri icin elbisemi ben almaya karar verdim ki tadilati vs sorun cikmasin.
Elbiselerin fotolarini attigimda kv bana siyah olsa daha iyi olur dedi. (Pandemo magduru olarak hafif bi kilom var. 163 boy_68kg)
Ben de boyle bi gunde siyah giymek istemedim dogrusu, lacivert bi elbise begendim aldim. Ancak neden siyah olsun daha iyi olur dedigini gayet iyi anladim, kilo nedeniyle. Normalde bu sebeple yaz gunu bile siyah giyen biriyim. Ilk gorusmelerde bu sekilde bi geriden basladik zaten heves kirma konusunda.
Kavgalar tartismalar sonunda neyseki nişanim oldu. Cevremden taki iste onu iste vs seklinde cok baski gordum, hicbir sey istemedim. Sadece bi memuriyet durumu oldugu icin nikahin erken olmasini istiyordum ki birimiz batida birimiz doguda kalmayalim. Bu konuda bile cok fazla tartisma yasadik. Dugun istemedigimi masraf etmemelrini soyledim. Sadece kına ve nikah istedim. Kına yerini de zaten ben tutacaktım. Annesi gorusmede kina kiz tarafinindir dedi aynen bu cumleyi kullandı. Simdi bu istegim dunyanin en igrenc seyiymis gibi davraniyor nisanlim bana. Benim haysiyetimi dusunmedin, dunyanin senin etrafinda dondugunu saniyorsn, ailemin bu aceleden dolayi benim meraklisi oldugumu sanmasini hic dusunmuyosun, neyden cekiniyosun da aceleye getiriyosun seklinde gururumu kirici konustu. Oysa ben hazirliklari yetismedi diye neredeyse bilezigine varana kadar hepsini kendim alip nikahta bunu takarsiniz demeyi bile dusundum. Ama o tutup da kendisine boyle laf soylenmesini, sonra ailesinin hazirligi olmamasini kafaya takti.
25 yasinda bir genc kiz olarak cevremde ne talepler oldugunu biliyorum. Ben Tum harcamalardan kıstım dugun bile olmasin dedim. Tek istedigim yine diyorum erken olmasiydi ki es durumu nedeniyle yerim belli olsun, hem nikah kiyilacagi gun davetliler de gelir, onceki gun kinayi da yapar bu meseleyi cozeriz. Iki kere ugrasilmaz diye.
Neyse ben nisanlimin bu laflariyla beni suclamasi uzerine erteleyelim dedim. Sen boyle yaptiktan sonra bugun olmus yarin olmus bi farki yok artik dedi.
Onu bu kadar sevmeme ragmen, anlayissiz, nankor, sadece kendini dusunen biri olarak itham edilmek, hatta dahasi haysiyetini bile dusunmedigimi duymak beni cok yaraladi. Sessiz sessiz bi kosede agliyorum saatlerdir. Kendisine kirildigimi soylesem de beni daha cok sucladi ve daha da agir konustu. Hakli oldugum halde geri adim atmak istedim ve yuva kurmakla ilgili bi hevesim de kalmadi.
Sizlerle bu durumu paylasmak istedim.
Bu kadar taviz verince değer göreceğinizi düşünmüşsünüz ama yanılıyorsunuz ne istiyorsanız söke söke alıp boğazlarına kadar borca sokmanız lazımdı, o zaman kıymetiniz oluyor türkiyede, bu şekilde afedersiniz ama nasıl bedava alınan birşeyin kıymeti olmuyorsa sizinde olmuyor olmayacakta.

Bu adamla evlenmek istediğine emin misin? Haysiyetsiz lik ile ne alakası var durumun?
Bu adamla evlendiğin zaman afedersin ama b. K kadar değerin olmayacak...
arada birine cevap verdim. bu olay üzerine artık emin değilim. wc de bile sorguluyorum tamam mı devam mı diye. emin olduğum an bitireceğim artık.

Bu kadar taviz verince değer göreceğinizi düşünmüşsünüz ama yanılıyorsunuz ne istiyorsanız söke söke alıp boğazlarına kadar borca sokmanız lazımdı, o zaman kıymetiniz oluyor türkiyede, bu şekilde afedersiniz ama nasıl bedava alınan birşeyin kıymeti olmuyorsa sizinde olmuyor olmayacakta.
değer göreyim diye taviz vermedim aslında. yani öyle bir hesabım yoktu. isteğim zorluk çıkarmadan yuvamızı bir an önce kurmaktı. ama dediğiniz gibi, her şeyi isteseydim şu an eteklerimin zil çaldığı bir nişanlılık dönemi geçirecektim.

değer göreyim diye taviz vermedim aslında. yani öyle bir hesabım yoktu. isteğim zorluk çıkarmadan yuvamızı bir an önce kurmaktı. ama dediğiniz gibi, her şeyi isteseydim şu an eteklerimin zil çaldığı bir nişanlılık dönemi geçirecektim.
malesef böyle ailelere böylesi yaranıyor, onların dilinden konuşmanız lazımdı, dirseklerinize kadar bilezikler, altın gerdanlar, 4*4 lük düğün ve eşya isteyeseydiniz bakın nasıl peşinizde koşuyorlardı.

henüz ayrılmayı göze alabilmiş değilim. ailemle konuştum ertelenmesi için her türlü gerekeni yapın dedim.
kendisi bu tartışmaların üzerine ailesiyle konuşup ikna etmiş, biz uzak kalmak istemiyoruz, beklemek istemiyoruz, çok bi beklentimiz de yok vs şeklinde. ben de keşke konuşmasaydın dedim. ertelemek istediğimi ısrarla söyledim, ancak kabul etmedi. tabii hatalı olduğunu düşünmüyor, bana buz gibi davranıyor.

X