Nişanlımın ailesi ve ailem küs ve nişanlım barışmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herşey bu kadar çirkinleşti ve sen ne yapacağını mı bilmiyorsun? Annemin yüzüne tükürdü vs dedin kuzum sen yaşanılanların farkında mısın?

Gecmisi dusunmemem lazim olan oldu diyip yoluma onume okuluma odaklanmam lazim kendkmi suclayip durmamam lazim cunku bu sekilde eve kapanip kendimi yiyip bitirdikce sagligimdan olacagim
Uzman destegi almayı düşünmez misiniz? Bu gayet normal bir durum, günümüzde çoğu kişi alıyor ve alması da gerekiyor. Umarım en kısa zamanda size zarar veren ilişkiden kurtulur ve sağlıklı bir bakış açısını yakalarsınız.

17 gundur ayriyiz gorusmuyoruz arada ariyor yaziyor surekli ailemi sucluyor kendini hakli goruyor ve benim de psikolojim iyice bozuldu uyuyamiyorum her yerimde yaralar cikti surekli kendimi sucluyorum. 8 yillik iliskimden sonra bu sefer mutlu olacagima inanmistim ve nisanlaninca da artik iliskiden yana huzuru bulacagimi dusunmustum ama olaylar buralara gelince asiri hayal kirikligi yasadim neden benim basima geliyor bunlar diye bunalima girdim

Evet uzmanla da gorustum kendisi

Sakın canım sakın evlenme
Şimdiden senin ailene bunları yapan yarın öbür gün sana neler yapmaz

Lütfen kendini düşün şimdi biraz acı çeker unutursun ama hayatın mahvolmaz

Annem uzerine gitmeseydi boyle olur muydu acaba diyorum degisir duzelir miydi diyorum hep
Yavrucucuğum adam hapisten çıkmış, yüzü kızarark gelip durumu açıklayıp af dilemesi nişanı atmamanız için yalvarması gerekirken yaptığı bu pişkinlik için aileni nasıl suçlamayı düşünebiliyorsun. Bak yazından anladığım kadarıyla ailen sana yüzüğü çıkar falan dememiş. Dayanamayıp sen çıkarmışsın, doğru olanı yapmışsın ama adam seni manipüle ediyor. Yaptığından terddüte düşmeni sağlıyor. Tam çirkef insan modeli, allah aşkına seni ikna etmesine fırsat verme.

Cok tesekkur ederim sonrasinda da degismez duzelmez demi bu kisi
Sen ilk tanıdığın adamı gerçek sanıyorsun çünkü ona aşık olmuşsun ama gerçek olan şu an gördüğün, onların hepsi ikna kandırma politikasıydı. Adamın özü bu çok şükğr ki nikahtan önce gerçek yüzünü görmek nasip olmuş. Asla hayal ettiğin aşık olduğun adama tekrar dönüşmeyecek.

Cok tesekkur ederim cok haklisiniz

Evet beni suclu psikolojisine surukluyor ben de sizin dediklerinizi beklerken nelerle karsilastim ve bu durum beni sok etti cok buyuk hayal kirikligi yasadim

Cok tesekkur ederim

Ailem universite mezunu ve benim hatrim icin olay buyumesin diye sustular ama karsi taraf asla susmadi hep uste cikti ailem de benim durumuma cok uzuluyor allah razi olsun kimseye muhtac degilim ailem de hep arkamda ben sadece artik bu ruh halinden cikmak toparlanmak istiyorum

iyi de en başta babanız araştırırken zaten insanlar uyarmış, bile bile görüşmüşsünüz. hayal kırıklığı olacağını o zamandan hiç düşünmediniz mi ?
hani hakkında çok iyi şeyler duysanız kötü sürpriz diyeceğim. bile isteye görüşüp şans vermişsiniz.
sizin sorununuz bence daha derin. yalnız kalmamak için yeterki biri olsun gibi birşey olmuş.
bu adamdan kurtulsanız başkası gene sizi kandırabilir çünkü potansiyeliniz var. bunu önlemek için destek almanız lazım.

8 yillik zorlu bir iliskiden sonra yuzumun gercekten gulecegine cok inanmistim bu sefer mutlulugu bulacagim sandim. Insanlar cekemiyorlardir iftira atıyorlardır kendim taniyayim istedim. Ilk basta her sey mukemmeldi ama zaman icerisinde sinir hastasi oldugunu farkettim sinir krizleri geciriyordu ve asla ikna olmuyordu kafasina koydugu dogrudan sasmiyordu. Sonra yalanlarini ogrendim icimdeki bu hayal kirikligini geciremiyorum toparlayamiyorum kendimi bir turlu yasanan yasandi onune bak gecmisi unut diyemiyorum

Hep kendimi sucluyorum ailemi sucluyorum tekrar denesem degisir mi duzelir mi acaba diyorum
Kücükken baban seni 3 kere atıp 2 kere mi yakaladı acaba başka türlü bu kafaya ulasmak mümkun değil biraz gerizekalı olmak lazım ilk kez birine boyle birsey yazdım banlayanilirsiniz
Ayrıca hepiniz benim yazdığımı yazmak istiyorsunuz biliyorum siz zahmet etmeyin artık

Haklisiniz ne diyim ben de kendime anlam veremiyorum inanin bu ruh halinden bir turlu cikamiyorum etrafımdaki herkes konusuyor destek maya calisiyor ama sanki duymak istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…