Nişanlımın ailesinden her geçen gün daha da soğuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babanizin adini görenler birer fatiha okur ruhu şad olur. Anlik psikoloji ile abartmışsınız bugun dünü unutup çözüm odakli olun olur mu . En güzel gunleriniz vu günler.

Kesinlikle aynı şekilde düşünüyorum. Nişanlım olayı bana yansıtmadan halletseydi bu kadar içerlemezdim ama onun da kararlı duruşunu göremediğim için ekstra doldum. Sonradan halletti ama benim bu kadar canım sıkıldıktan sonra sonuç çok da umrumda değil açıkçası

Hatanız düğünü masrafı vs. aileye bırakmakta olmuş diye düşünüyorum. Masrafı kim yaparsa benim borum ötecek diyor.

Ba

Allah rahmet eylesin babanıza, bende sizle aynı şeyleri yaşadım hemen hemen ve sorun çıkarmadım ,çünkü herşeyi kendi içimde çözdüm , seni senden başkası anlamaz öncelikle bunu iyi anla , evlensen bile eş ailesi bu konularda kırıcı olabiliyorlar, düşün annemi ani kaybetmisim 2 yıl sonra evlendim , kayinbabam yanımda annesiz babasız olan evliliğine daha çok sarılmalı gibisinden gözdağı vererek konuştu, tabi ben orda o lafı hepsine yedirdim dik durdum , ama yanlızken çok güçsüz bir şekilde ağladım kendimi kötü hisettim , ama eşim hep yanımda oldu bu konuda, yani size nasihatim onlardan anlayış beklerseniz çok üzülürsünüz, önemli olan eşinizin tutumları, siz eşinizle iyi olun lafınız bir olsun büyükleri çok takmayın, eş ailesi ile de mesafeli olun kafanız rahat etsin

Psikolojik destek almayı düşünüyorum zaten genel olarak. Acım bir anda ortaya çıktı o yüzden bu kadar tepki vermiş olabilirim aslında, çünkü normalde bu şekilde değilim. His bahsini geçirmem, üzerine konuşmam, içime gömmüştüm kısacası. Günlük hayatta çok aklıma gelmezdi. Güçlü durmalıyım hislerimi göstermemeliyim diye kendimi baskıladığım için birden patlak vermiş olabilir

Valla bu adam resti çeker ailesine dediklerimiz ağzını acamiyor cogu zaman, hic beklemediğimiz insanlarda ailesine resti çekebiliyor erkekleri anlamak zor

İnsanca derdinizi söylemişsiniz eşşek olsa düzgün bir şekilde yaklaşırdı.kp de yazmayıversin adını ölmez ya

Konuya geleyim ben toplum erkeklerinin birey olamadığını düşünüyorum. Düğün senin, hayat senin nedir bu davetiyeye ad yazdırma yani, kocaman yetişkin bir adam evleniyorsa kendi adını yazar bu benim düğünüm der. Ailemin düğünü yazmaz bile. Evlenecek olgunlukla biri ailesine baskı yapması için açık kapı bırakmamalı bile. Bu çocuk evlendirmek, gelin almaktı şuydu buydu bana çok ilkel geliyor genel olarak sankim 2 kişi değil 2 klan evleniyor

Nişanlı zaten 5 yaşında çocuk gibi zırıldanıyor arada kaldım diye. Düğün benim bu yazılacak demek çok mu zor? Nişanlı da oğlan çocuğu sankim.

Bizde davetiye noktasında anlaşamamistik ben kendi istedigimi nişanlım kendi istediğini bastırmış kp önerisini dikkate alin iki tarafta üzülmesin boyle ufak meseleler omur boyu sürer . Senin de kp nisanlininda kalbi kırılmasın ..

Hatanız düğünü masrafı vs. aileye bırakmakta olmuş diye düşünüyorum. Masrafı kim yaparsa benim borum ötecek diyor.
Yani benim ailem de düğün masrafı kadar nişan ve kına masrafı yaptılar ama bir gün bile kalkıp para konusunu geçirmediler. Eşyaları da yarı yarıya alıyorlar, benimkiler hiç bunu mevzusunu yapmıyor hatta düğüne de ortak olalım gerekirse diyorlardı ama herkes bir olmuyor işte. Ben kendi ailem gibi olmalarını beklememeliydim, onlar da öyle diyip kabullenmeliydim işte orda hata yaptım bence

İşte onun sebebi düğünü yapanın damadın ailesi olması bence. Para benim cebimden çıktı, o davetiyede benim adım yazacak diyorlar.

Kendi ayakları üzerinde duran iki genç, kendi imkanlarıyla evlenseler her şey istedikleri gibi olur.

Basiniz sagolsun öncelikle. Babanizin mekani cennet olsun insallah. Bende babami yaklasik 20 sene önce haybettim. Ve o acinin özel günlerde nasil hissedildigini de anliyorum. Bende babamin dügünümü görmesini cok isterdim.biz isminin önüne merhum yazdirip isimini yazdirdik. Evet babam dügünümü göremedi, ama kalbimde zaten tasiyorum. Babam cok sevilen biriydi onun icinde isminin yazilmasini istedim. Sizin durumunuza gelince bence esinizin ailesi alternatif sundugunda onu kabul edebilirdiniz. Ailenizin acisi desmis olunmazdi, karsi tarafta memnun olurdu. Siz o anda duygusallikla hareket etmissiniz. Ama sizin ailenizin de görmek istedikleri gibi karsininda var. Bunlar 5 sene sonra önemli olmayacak seyler. Ama kirginliklar kalir. Onun icin orta yolu secmeniz gerekirdi. Hislerinizi anliyorum, ama karsi tarafi da anlamaya calisin.

Aynen öyle herkes bir değil. Parayı ben verdim düdüğü ben çalacam diyor adam.

Bu düşünceniz bana bencilce geldi
Allah rahmet eylesin babanıza, ama nişanınızın babası hayatta bu ona haksızlık olmuyor mu? Bazı aileler boyle şeylere cok anlam yüklüyor, tıpkı sizin de yüklediğiniz gibi.

Ailelerin gözünde bazı şeyler akrabalar acısından önemli.

Teşekkür ederim kabul etmedim değil aslında, o an iyi hissetmiyordum ve hiç uğraşmadım konu kapansın diye “nasıl yapmak istiyorsanız yapın umrumda değil” dedim. Üzgün olduğumu anladığı için nişanlım da o şekilde yapmak istemedi ve aileleri şeklinde olsun hepsi demiş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…