Nişanlımın ailesinden her geçen gün daha da soğuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Travmanızı tetiklemiş muhtemelen bu yaşanan durum

Düğünü kp mi yapıyor , nişanlınız mı ?
Eğer kp yapıyorsa parayı ben veriyorum benim istediğim olur diye düşünmüş olabilir malesef..
Kp yapıyor ama benim ailem “düğünü ortak yapalım tek tarafa yüklenilmesine gerek yok” demişti iyi niyetlerinden. Babası buna inanılmaz bozulmuş kabul etmemişti. Şimdi de parayı ben veriyorum diye istediğini yaptırtamaz açıkçası çünkü kimse ondan para vermesini istemedi

Ben sizi haksız gördüm haklı olan onlar. Aşırılık yapan sizsiniz. Tepkileriniz de yersiz. Bi isim yazacak diye bu kadar cıngar çıkarılmaz. İsim yazmayınca babanıza duyduğunuz hüzün mü bitecek artık unutacak mısnız vefat ettiğini.
Merhum şeklinde yazarak vefat eden anne veya babanın ismini yazıyorlar. Sizde öyle yapabilirsiniz. Düğünde bulunamayacak hiç değilse ismi davetiyede yer alsın

Son düzenleme:
Allah rahmet eylesin Çok şanslıymışsınız düşünceli insanlara denk geldiğiniz için. Teşekkür ederim güzel yorumunuz için

Gelin bide dövün isterseniz bu nasıl bir üslup?

İsim yazılmadı diye de bu kadar olay çıkarılmaz ama sanki o da aşırılık biraz gibi?

Benmde babam 25 sene önce vefat etti merhum diye belirterek adını yazdırdık sonçta davetiye gelir kabolablir sadece babasının tanıyan olablir. Bence yazılmalı ölmül olablir ama sonçta babanız yani en nihayetinde Allah korusn ama sizn çocuğunuz olsa siz ölseniz adınızı yazmasa hoş mu yazılmalı bence stresten bu şeklde tepki verdiniz herşey bittğinde düşününce karşı tarafa hak vereceksiniz

Valla benim hakkımda istediklerini düşünebilirler, hiç kendimi sevdirmek gibi bir derdim yok. Tek beklediğim biraz anlayışlı olmalarıydı. Beni tanımıyorsunuz o yüzden hakkımda böyle kesin yargılara varmayın bence. Nişanlımın ailesi de o kadar hassas ve üzülünecek durumda insanlar değiller merak etmeyin. Kaç yıldır ilerde oğlumuz olduğunda kayınpederin ismini koymamızı dikte eden insanlar yani. İsim egoları işte başka bir şey değil.

Ben de en son sinirlenip “ne halt yiyorsanız yiyin, davetiyeler kesmez hatta gazetelere billboardlara da yazdırın babanın ismini” diyip kapattım telefonu.
Ben aslınds bu mesajınıza ithafen yanlış yaptığınızı düşünmüştüm
Bu şekilde dediyseniz çok da ayıp olmamış da olabilir
Ama her türlü şu açıdan bakın bence bu insanlar çok kötü olsalar nir kenara çekilir hiçbi şeye karışmazlardı
Karışmayı bu anlamda diyorum
Size masraf çıkartmayarak aslında büyük bi iyilil yapmışlar
Bunun hatrına en azından tüm ilişkinizi yıkmayın bence eş ailesiyle

Yaşamayan insandan bunu anlamasını beklemeyin. İnsan acıya alışsa da özellikle düğün, mezuniyet gibi zamanlarda yokluğunu hissetmek zor ve asla geçmez. Babayla kurulan ilişkiye de bağlı bu, bazı babaların yokluğu elli yıl geçse de hissedilir. Çoğu aile sadece soyadı yazıyor, bu öncelikle sizin özel gününüz, davetiye verecekleri insanlar oğlunun adını görünce babası kim anlamayacaklar mı? Bu kimin oğlu acaba mı diyecekler? Hassas davranmamış ve gereksizlik yapmış bence kp, yazdırmayın ismini, burada halden anlamayan insanlara da kulak asmayın, babanızın acısı elbette zamanla birlikte yaşamayı öğreneceğiniz bir gerçeklik ama bu demek değil ki insanlar özel günlerinizde bunun yokluğunu düşünmeden kendi isteklerini dayatmakta haklı olsun, haklı olan sizsiniz.

İsim yazılmadı diye de bu kadar olay çıkarılmaz ama sanki o da aşırılık biraz gibi?
Neyi kastettiğinizi tam anlamadım ama anladığım kadarıyla cevap yazıyım. Adam sırtlarına yük bindirmemiş atla deve istememiş ismim yazsın demiş. Bunda ne var ki. Hayat devam ediyor sonuçta.
İki ayrı davetiye bastırmak mantıklı ama iki tarafında gönlü olur

Teşekkür ederim ama bize farklı hissettiriyor bu durum. Göze sokmak, hatırlatmak gibi geliyor. Ben böyle dramatik anlar yaşatmak istemiyorum kimseye

Çok teşekkür ederim beni anladığınız için Ben de aynen sizin gibi düşünüyorum. İlla ki alıştık ama insanlara acılarını hatırlatıp dram yaşatmak istemiyorum onların bana yaptığı gibi. Üstelik düğüne gelen herkes kimin oğlunun düğünü olduğunu biliyor zaten. İşte dediğiniz gibi bu durumu yaşamayanın anlaması çok zor

Onların istekleri bitmiyor ki ama. Hayır demek zorundayım artık ben de doldum çünkü. Babası daha doğmamış çocuğumuza kendi adını verdirmek istiyor, annesi bütün hayatımızı onlara göre kuralım istiyor. Tabi biz takmıyoruz kendi bildiğimizi okuyoruz ama bazı şeyler de kırmızı çizgi, insan bir yerde hassasiyet bekliyor

Çok teşekkür ederim Bence de hiç konunun bana gelmemesi gerekiyordu, gelse bile hemen kapanması gerekiyordu ama insanlar empati yapmıyor işte

Benimde babam vefat etti iki kardesimde yazdirdi ismini basina Merhum katarak. Yok olup gitmiş gibi davranmadik hala var bizim için.

Galiba siz babanizi kaybettinizde çocuktunuz oyuzden siz o günde orda kalmissiniz çok ağır bir travma bir çocuk için ben kaybettimde kendim anneydim bilmiyorum çok hassasiniz ama sizin karariniza saygı duymalari gerekiyordu onlarda gereksiz bir inada girmisler.

Mekanlari cennet olsun acilari hep taze ama siz zaman gecirememissiniz sizde büyük bir bosluk birakmis. Allah sabir versin

O şekilde bastırmayın demedim “ne yaparsanız yapın” dedim aslında. Ama böyle hassas bir durumda da anlayış göstermelerini bekledim içten içe. Ben o durumda olsam karşımdakini üzecek bir konu açılmışsa direk onu kapatır ve bir daha asla gündem yapmazdım. Davetiyeler o şekilde basılmadı sonuçta nişanlım tek tip istedi çünkü, ama ailesinin istediği gibi bastırsaydı nişanlımı biraz zor affederdim bu konuda. Ben onun üzülmesine vesile olacak şeyi asla yapmam çünkü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…