Nişanlımın annesinin yaptığı !!!

goldenhour16

Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2020
108
245
Merhaba sevgili kk üyeleri.
Benim bir ay sonra nikahım olacak. Eşyalarımızı ben ve nişanlım aldık . Aileleri hiç karıştırmadık. Ama kayınvalide bana set takmak istediğini söylemiş nişanlıma ve golden seçsin demiş.
Birkaç defa nişanlıma gerek yok annen içinden ne geliyorsa onu alıp taksın dedim. Ama nişanlım ısrarla annem senin seçmeni istiyor ve senin istediğin modeli almak istiyor diye belirtti.
Bunun üzerine nişanlımla kuyumcuya giderek zarif özel günlerde takabileceğim bir set seçtik. Nişanlıma bütçelerine uygun olup olmadığını sorduğumda da annem yeter ki goldenın içine sinsin dedi diye söyledi bana.
Zaten beğendiğimiz model de ince bir modeldi.
Ancak modeli seçtikten sonra kv annemi aramış ve goldene söyle oğluma desin ki annen hangi seti istiyorsa onu alsın ama sakın benim söylediğimi oğluma demeyin. Sanki içinizden öyle gelmiş gibi davranın demiş.
Annem bana anlatınca ben şok oldum ve ne yapacağımı bilemedim. Cevaplarınızı çok merak ediyorum.

Ya ahahahahhah, normalde gelinin gönlü olsun diye böyle oyunlar yapılır, senin kaynana oğlunun gönlü olsun diye resmen ailen ile yüzgöz oluyor. Nişanlından yana sıkıntın yoksa uygun fiyatlı bir set seçiver, kadının durumu yok, oğluna da bişey diyemiyor belki.

Yani inanın bilmiyorum. Nişanlıma tamam ben alırım yeter ki goldenın içine sinsin demiş. Öyle bir durum olsa anlayış gösterirdim ki kendisi ısrar etti o yüzden şoktayım.
Ayy belkı oğluna rezıl olmak küçük düşmek istemedi belki seni ve aılenı yanlış anlamazsınız diye belkı kendince söylemiş olabilir hanı golden durumu anlar oğluma mahcup olmayayım dıye bence çok üstüne düşmeyin

Daha nişanlıyken bu oyunlarına aman ağzımızın tadı bozulmasın diye göz yumarsan ilerde senden hep aynısını hatta daha fazlasını isteyecek. Ayrıca ne hadsiz bir kadın bu yol yordam bilmiyor mu hiç? Kız annesi aranır mı böyle bir şey için ne kadar ayıp 😳 güzel bir dille anlatsa almak istedik ama planladığımız gibi olmayacak sıkışacağız dese dürüstçe alın dye tutturmazsınız ama sizin üzerinizden böyle oyunlar çevirip oğluna hoş görünmeye çalışması çok çirkin! Kesinlikle kabul etmeyin kendiniz arayın annem çok üzüldü almayın istemiyorum kabul etmiyorum deyin.

Daha nişanlıyken bu oyunlarına aman ağzımızın tadı bozulmasın diye göz yumarsan ilerde senden hep aynısını hatta daha fazlasını isteyecek. Ayrıca ne hadsiz bir kadın bu yol yordam bilmiyor mu hiç? Kız annesi aranır mı böyle bir şey için ne kadar ayıp 😳 güzel bir dille anlatsa almak istedik ama planladığımız gibi olmayacak sıkışacağız dese dürüstçe alın dye tutturmazsınız ama sizin üzerinizden böyle oyunlar çevirip oğluna hoş görünmeye çalışması çok çirkin! Kesinlikle kabul etmeyin kendiniz arayın annem çok üzüldü almayın istemiyorum kabul etmiyorum deyin.
Öyle bir durum olsa kesinlikle anlayış gösterirdim. Ama iş çevirmek gibi geldi bana da.

Merhaba sevgili kk üyeleri.
Benim bir ay sonra nikahım olacak. Eşyalarımızı ben ve nişanlım aldık . Aileleri hiç karıştırmadık. Ama kayınvalide bana set takmak istediğini söylemiş nişanlıma ve golden seçsin demiş.
Birkaç defa nişanlıma gerek yok annen içinden ne geliyorsa onu alıp taksın dedim. Ama nişanlım ısrarla annem senin seçmeni istiyor ve senin istediğin modeli almak istiyor diye belirtti.
Bunun üzerine nişanlımla kuyumcuya giderek zarif özel günlerde takabileceğim bir set seçtik. Nişanlıma bütçelerine uygun olup olmadığını sorduğumda da annem yeter ki goldenın içine sinsin dedi diye söyledi bana.
Zaten beğendiğimiz model de ince bir modeldi.
Ancak modeli seçtikten sonra kv annemi aramış ve goldene söyle oğluma desin ki annen hangi seti istiyorsa onu alsın ama sakın benim söylediğimi oğluma demeyin. Sanki içinizden öyle gelmiş gibi davranın demiş.
Annem bana anlatınca ben şok oldum ve ne yapacağımı bilemedim. Cevaplarınızı çok merak ediyorum.
Hahaaaha o ne öyle kulaktan kulağa gibi artık geçmiş model seçmişsiniz yani

Benim anladığım Kayınvalide: - Kızına söyle oğluma desin ki annen hangi seti istiyorsa onu alsın ama sakın benim söylediğimi oğluma söylemeyin. Sanki içlerinden öyle gelmiş gibi davransınlar
Annem:-(cevap bilinmiyor)
Golden:...
Ben anlamadım 🤔beynim yandı şuan

Yani nişalınız annesini size set alması için zorluyor mu? Uygun bir set olsun diye de böyle bir yola mı başvurdu kv?
Ben bunu anladım.
Beynim error verdi.

X