oda arkadaşımın herşeye ortak olmak istemesi :(

dolabına kitle cnm herşeyini mümkün olduğnca kullanmasına izin verme madem parası olduğu halde beleşçilik yapıyor arkadaş

sanırım beklentilerimiz pek uyuşmuyor X'le. ben yeni bir insanla daha samimiyet kurma, gittiğim her yere götürme, hayatımda olan biteni paylaşma niyetinde değilim pek. sadece son senem ve sorun yaşamadan mezun olmak istiyorum. o ise bizimle daha yakın olmak istiyor sanırım. beklentiler farklı. aynı oda içinde herkes saygılı davrandıktan sonra kimse kimseyle kanka olmak zorunda değil.

telefonu alıp yarım saat kullanma dışında bana pek rahatsızlık verici bir durum gibi gelmedi.
ütünüz kettle ınız varmış nolcak sanki beraber kullanın.
gün gelir siz de ondan bir şey istersiniz.

biz 3 kişi kalıyorduk, kimimizin ütüsü vardı kimimizin çaycısı herkes birbirinden kullanırdı kimse de laf etmezdi.
ortak olmayan şeyler de vardı dediğiniz gibi ben çok fazla çay içerdim arkadaşım kahve kendi özel isteklerimizi ayrı ayrı alırdık. bence dert edinecek bir şey yok ama siz X'i pek sevmemişsiniz anlaşılan. o da size yakın olma çabasında

bende 4 sene boyunca yurtta kaldım. kaygılarınızı anlıyorum. bu tarz eşyalar normalde değer vermezken yurtta en önemli eşyaların olu veriyor. bu x'in niyeti önemli bence. bir arkadaş demiş. parası mı yok beleşçimi. bu ayrımı yapmak asıl önemli olan. beleşçi ise yaptığınız tabi ki doğru ama diğeri ise eminim sizde paylaşırsınız. biz 8 kişi kalıyorduk ve herkes bir şey getiriyordu ve ortak kullanıyorduk. çok şükür huzurlu bir şekilde 4 sene geçirebildim. ve senelerdirde dostuluğumuz sürer inş darısı sizinde başınıza olur. okul hayatınızda başarılar

sen öğrencisin daha yeni tanıdığın kişiyle ne ortaklığı
bak vben de üniv. öğrencisiydim
hatta arkadaşlarla eve çıktık çok da iyi anlaşıyorduk ama eve çıkmamıza rağmen herkez kendi deterjanını kullnırdı.
kettle ortaktı bozulduk para birleştirip ortak aldık AMA burada şuna dikkat çekmek istiyorum kimse kimseyi sömürme derdinde değildi, sizin kettelimde ortak kullanılıyor demenizi çook haklı görüyorum
biz de 4 kişiydik ama herkes birbiriyle iyi anlaştığı halde davet edilmezse kimse ben de geleyim bekleyin demezdi ama alınırdık o ayrı
ama ütü kolay bozulan birşey dedğil (ama pahalı ) paylaşabilirsiniz
Ama size tavsiyem böyle ortak olalım mevzularına girmeyin olmuyor kızlar böyle rahat edemiyoruz farkındayım herkes normal herkes gibi olsun ortaklık lafları ortadan kalksın deyin...
bir de kimseyi 4 duvar arasına girmeden tanıyamazsın çok güzel örnek olmuş birde kız baştan böyleymiş siz de bile bile lades yapmışsınız ufacıcık şeyler büyür(kendimden biliyorum) normal oda arkadaşı olun

Haklısın kimseyle paylaşmak zorunda değilsin.. Ben yinede ortak alanda böyle şeylerin sorun edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bizde varlık içinde büyümedik, ama emtiaya değer de vermedik.. Eşya bu yenisi alınır ama insan alınmaz işte.. Bütün olayların sizin yurtta olmasıda bi enteresan.. Ben hala sizi ilginç buluyorum. Aranızda geçen konuşmayı yazmışsınız, iki tarafta normal davranmış, ama siz öyle içerlemişsiniz ki gelip buraya konu açmışsınız.. Bence ütü kettle değil, siz o kızı sevmemişsiniz ve içten içe gıcık oluyorsunuz..

eşyaların kıymetliyse (benim öyledir) arkadaşlar herkesin eşyası kendine. emanetin canı burnunda olur. ben kimseden bi eşyasını istemem kimse de benimkini istemesin lütfen. demelisin.
kettle bozulsa, ütü bozulsa al parası ya da al yenisi diyecekler mi?
demeyecekler. bu yüzden eğer ki durumdan rahatsızsan her eşyanın kullanımını sınırla.
ama o en yakın arkadaşın olana da vermemen gerekir bu durumda.
yoksa sadece X ten sakınıyomuş gibi olur.

Yani ütünün ya da kettleın kullanılması niye bu kadar sorun ben anlamadım ama ortadan kaldır kullandırtmak istemiyorsan. Ya da en mantıklısı açık açık söyle.

Kattle ütü bunların lafı olmaz yurt ortamında ben ütümü masada bırakırdım isteyen kullanırdı.

Belli malının kıymetli olduğu. Hayır dediğin halde gelip buraya konu açmışsın kız illa kullanacağım diye diretmemiş ki.

Siz bu kadar paylaşımsız olursanız sorunlu olarak onun gözükeceğini zannetmiyorum. Biraz ortama ayak uydurmaya deneyin...

benim de öyleydiyaa.. çok kısa süre yurtta kalmıştım ama ütü kullanmayı bırakın bir çok şeyi paylaşırdık.
zaman değişiyor demek:) (kendimi yaşlı hissettirecek bu konular:):) )
Aslında hala öyle, ben geçen sene mezun oldum ama hala var arkadaşlarım konuşuruz. Hiç böyle birşeye denk gelmedim.. Bence zaman hala aynı ama tek tük böyle olaylar :))

Diğer mesajlarınızı da okudum.
Kredi kartı istemek nedir yahu...

Nasılsa arkadaş olmak istemiyorsunuz. Boşverin, surat yapsın kendi halinde. O kettle ı ütüyü alacak bir yer bulur.

Böyle devam.. Biz de varlık içinde değiliz, geçen sene aynı anda 3 kişi üniversite okuduk. Varlıklıyız diye böyle değil yani, sen olayı yanlış anlamışsın. Azonce anlattığım gibi olay kişilik meselesi, senin kişiliğinde yok demek ki o yüzden sana göre normal. Bu kişilik lafını kötü anlamda kullanmıyorum yanlış anlama, bir ketılla bir bilgisayar bir hırsızlık olayı aynı değil.

Reactions: K_G
daha önceden sizin aldığınız ütü ya da kettle için neden bu kadar sorun çıkardınız ya öğrencilik hayatı bu sende yoktur o verir onda yoktur sen verirsin bu kadar bencil olmamak lazım bazı şeyleri yaparken karşılık beklememek lazım hele ki öğrencilikte

Kettle ortak olabilir ama utu olmamali bence ya cunku fiyati yuksek bisey bozulsa ondan bileceksiniz gidip yaptirda demeye cesaretiniz olmaz bence bosverin.Yarin obur gun duzlestiricinizi falanda ister.Yani bosverin kettle zaten ucuzmus ortak olsun o.Cay,kahvede ortak olsa daha mantikli bence camasir deterjani falan.Ama iste soyle bisey var sizin ortak noktaniz yok o yzuden evleri ayirmak daha mantikli o kizada yazik sizede

yalnız 4 sene yurtta kaldım ütüm yoktu. 1 kere bişey ütülemedim sanırım
4 senedir de evliyim ütüyü 20 kere ancak kullanmışımdır
sanırım sorun bende :)

Gece yatarken su ısıtıcı ile ütüyü öpüyor musunuz bari

Belki bu şekilde edindiğiniz malı iyi korursunuz ama bu kadar hırs ve mala düşkünlük mideye zarar. Mide hastası olursunuz, yapmayın.

Kişiliğin böyleyse en baştan konuş hiç bir şeyi ortak kullanmayın. Ortada dert edilecek bir durum göremedim.
Zaten yurtlarda fazla muhabbet tez ayrılık getirir

yurtta böyle bedavacılar çok oluyor kendini akıllı sananlardan nefret ediyorum. bizimde odada bir kız vardı hiç birşeye para vermezdi ama ortak olurdu. Babasının durumu çok iyi olmasına rağmen kuruş para harcamazdı. Sonra öğrendikki 2 yılda babasının gönderdiği paraları biriktirmiş ve özelden hemşirelik kazandı 2 yıl babasından para almadan okudu. Diğer 2 yılda geceleri nöbet tutmuş hastanede öyle bitirmişti. Son yaptığı takdir edilir birşey ama bir bisküvi alıp yanımıza oturmazdı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…