öğretmen maaşı

ben dört ay sonra çağrıldım, aynı anda atandığımiz arkadaşlar altı yedi ay bekledi.
bizden sonraki promosyonu bir sene bekletmisler. kurumdan kuruma değişiyo çağırma süresi hala.

ayın ne zaman atanildigina bağlı 6 sinda görece başlamıştım 1.5 aylık kadar yatmıştı

Neden 15 yıllık 20 yıllık ögretmenin gözlerinde ışılti olmuyormu ? yada onlar kendilerini geliştirmiyorlarmi ? Bence bu düsünceniz cok yanlış. Ben ögretmen değilim ama bir veliyim tecrübeli öğretmen tercihim. Tabi bu veli olarak benim tercihim. Ben ögretmenimizi secerken ;kac senelik tecrübesi var, daha önceki öğrencilerinin sınavlardaki başarı ortalamasına göre secim yaptim . Bence tecrübe arttıkça çocuklara olan empatide artar. Uzun yıllar bu ise emek vermis ögretmenlerin daha iyi şartlarda olmasi gerektigini düsünüyorum.

Ben 10 yıllık öğretmenim 4500 aliyorum. :);Sizin de sanırım 4000 civarında olur ek ders olmadan. Giyim konusunu o kadar dert etmeyin. Orta halli, düzgün, şık olsun kiyafetiniz yeter. Marka olsun diye ısrar etmenize gerek yok. Bransiniz nedir?

Gözlerdeki ışıltı yeni ya da eski öğretmen olmakla değil mesleğini severek yapıp yapmamakla ilgilidir. 10 yılimı dolduracagim. O kadar çok projeye katıldım o kadar çok eğitim aldım ki kendimi geliştirmek adına yeni atanan bir öğretmenden ister meslek aşkı deyin ister teknoloji alanında kendini geliştirmiş deyin daha farklı bir yerde oldugumu söyleyebilirim. Hatta benden daha uzun yıllar çalışmış ve daha çok kendini geliştirmiş meslektaslarimi da tek tek sayabilirim. Özellikle proje okulunda görev yapıyorsanız tecrube, veli ve öğrenci geri bildirimi ve katıldığınız projeler çok çok daha önemlidir. Yeni atanıyor olmanın verdiği heyecan tabiki başkadır ama bunu meslek aşkı olarak yorumlayıp bu işe yıllarını vermiş mesleğini ilk günkü aşkla yapan öğretmenleri görmezden gelmemelisiniz.

Peki benim de konudan bağımsız konu sahibinden af dileyerek bir sorum var öyleyse.657de bulmaya çalıştım ama gözlerim kör oldu,tam aradığım cevabı da bulamadım :)
Benim eşim bulunduğumuz yerde bir devlet hastanesinde doktor, başhekim yardımcılığına geçme durumu var ancak o da benim eş durumu yapabilme ihtimalime bağlı. İdari kadroya geçtiği için sözleşmeli de olsam böyle bir şey mümkün olur mu acaba çünkü istisnai durumlar da varmış.Bilgisi olan bilgilendirirse çok sevinirim

Lütfen Burayı öğretmenler odasına çevirtmeyelim öğretmenden başka mesleğin maaşının bukadar uluorta konuşulduğunu duymadık insanların gözüne batıyoruz zaten vergi dilimine girince herşeyin yarıya düşüyor kısaca öğretmen çok yüksek maaş almıyor ve bu konuyu kapatın rica etsem atanınca herseyi öğrenirsiniz ne yapıyorsa öğretmen kendi kendine yapıyor göze batıyoruz halbuki çok sabır isteyen bir meslek kıyafetimize kadar düşünemedik sadece KPSS yi geçmekti dileğimiz kendiniz için ve tüm öğretmenler için uzatmayalım tüm detayları burada

Lisede fizik dersimize giren bir ögretmenimiz vardi derse girer kalıplasmıs bir sekilde kitaptakileri anlatir giderdi tabi sınavda basari oranimiz düsüktü ve kimse sevmezdi fizik dersini. Zil calsada kurtulsak derdi.2.dönem yasli bir fizik öğretmeni geldi. Okadar basite indirgeyip, örnekleyerek,eğlendirerek ve bizlerin seviyesine yaşına uygun anlatirdiki ;ders nezaman bitti anlamazdik bu tecrübeden başka birsey değilki.

Öncelikle hayırlı olsun.Eğer giyim tarzınıza uygun değilse klasik kıyafet giymem gerekli diyerek alışveriş yapmayın.Ben topuklu ayakkabı,kumas pantolon falan almıştım boş yere.Marka olarak touche prive,noi triko,qozza,qooqstore,mavilimon,kevsersarioglu,kuaybegider,mevra,mimya gibi tesettür markalarını öneririm.İclerinde fiyat olarak üst segmentte olanları da var orta segment de olanları da var.Hatta lcwaiki,defacto dahi tesettür ürünü üretiyor ve bazı ürünleri cidden kaliteli oluyor.Yeni başlayan öğretmen masalarından Hiç haberim yok.Ancak ben paylaşımlı bir ev tutmuştum.Hwrseyi de ikinci el almıştık.Çok birşey tutmamıştı.

Son dönemlerde Türkiye şartlarına göre gayet iyi maaş alıyorlar kuzenimden biliyorum. Branş ve ek derse göre değişmekle birlikte 6-7 bin TL arası alıyorlar

İki maaş yatmıyor aslında, atandığı tarihle alakalı..Bu aralar atanan biri örneğin 15 Aralik gününe kadar ücret hesaplanır+Aralık ayı

Benim çocukluğumda öğretmenler etek bluz ceket vs gibi giyinirlerdi. Çok önem verirlerdi. Öğretmen olduğu hemen anlasilirdi.

Oğlumun okulunda ise tayt kazak kot vs giyiniyorlar. Zaman ilerledikçe kıyafetlerde günlük oldu.

Yani kıyafete pek takılmayın.

Hayır yok. Kadroya geçince ancak. İstisnai olan durumlar bunlar değil.

Hayirli olsun. Kot tayt sweat gibi seyleri gitmenizi basta tavsiye etmem. Daha yeni basliyorsunuz, guzel şık giyinin hevesinizi alin derim.
Memurun maasi pesin yatar. Yani 15inde aldigimiz maas aslinda gelecek 30 gun icindir. Cift maas diye bir sey yok. Eger 18 inde baslamissaniz 18 inden diger ayin 15 ine kadar olab hakkinizla birlikte pesin odenen maasi alirsiniz. O da cift maasa yakin oldugu icin cift saniliyor.

Size onların hepsinin gözlerinde ışıltı olmuyor mu dedik? Ama çoğunun yok. Yeni atanan bir öğretmen ise her türlü daha istekli daha idealist. Öğretmenim gözlemliyorum. Yeniler daha iyi. Öğretmenlik mesleki deformasyonun en çok yaşandığı mesleklerden biri. Çoğu yıllar geçtikçe sabrını kaybediyor. Üstelik tekknolojisiz eğitim eskide kaldı. Yeniler teknolojiyi çok daha etkili kullanıyor. En basitinden e twinning projesine katılan öğretmenlerin yüzde doksanı genç.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…