öğretmen maaşı

Brans ne bılmıyorum ama ek derse çok guvenmeyin, belki 300 alırsın belkı full derse girersin 1500 alırsın.. Ekderssiz maasın 4000 - 4300arası olacaktır

Ayın 10undan once baslayınca maas bordrosu yetısıyor ama ben ilk göreve 12 eylulde baslamıstım maas alamadım, diğer ay iki maas yatmıstı,yanlıs hatırlamıyorsam

18. yılımdayım bana bu ay 4900 yatmış.bes yok çocuk yardımı da yok.sendika da yok.neden bu kadar fark var bi araştırın derim
Bende sendika var. Bir de mebde aslında 8. Yılım geri kalan özel sektör... hizmet birlestirme yaptım. Sonuçta çalıştığım tüm kurumlar mebe baglı seçkin kurumlar idi. Sanırım oradan kaynaklı bir düşme var bende..

Armine Tugba Kayra gibi sinir bozan gıcık markalara abuk sabuk fiyatlar ödeme derim. Normal butiklerden al ki onlar da ucuz değil ama. Tarzın sade olsun ki sürekli yeni şeyler alma ihtiyacı hissetme. Bir öğretmen maaşı çeşit çeşit alayım kaliteli alayım ayakkabılar çantalar alayım rahatlığı sunmuyor malesef. Sadelik iyidir gerçi de buna mecbur kalınıyor bir yerde.
Ek derssiz 4 buçuğa yakın olur, ek derse hiçbir zaman bel bağlama derim.

Üst üste yorumlarımla konuya kabus gibi çöktüm ama konu sahibi naçizane şunu da söyleyip gideyim. İlla tesettür markalardan alışveriş yapmanıza gerek yok, gerçi artık insta butikler de çıkınca daha özgün tasarımlar uygun fiyata da bulunuyor ama tesettür giyim genelde daha pahalı olur ve modeller belli başlıdır (ya insanı yaşından büyük gösteren parçalar, ya genç işi tasarlayacağım diye fırfırlı balon kesimli cicikız modeller ya da özgün olacam diye abartılı asimetrik kıyafetler). Kumaş ve kesim de genelde o parayı etmez. Ben de tesettürlüyüm dolabımda hiç tesettür markaya ait kıyafet yok, gerçi yalan olmasın bi tane kazak var ama onu da trikosu kaliteli hem de düz bi parça diye almıştım. Kalanı o dönemki bütçeme göre hm koton lcw ipekyol network vs. Kaldı ki ön yargılı da değilim arada girip bakarım tesettür mağazalara var mı düzgün bişeyler diye %90 elim boş çıkarım, şöyle eli yüzü düzgün fiyatı uygun bişey bulamam. Çoğu zincir mağazanın tesettür koleksiyonu var artık düzgün güzel de yapıyorlar.

Ataninca maas hesaba aktarilmiyor, resmi olarak is basi yaptiginz tarih ayin 15 i ise 1 tam maas aliyorsunuz, ayin 15 ini gectiyseniz diger ayin 15 ine kadar para almiyorsunuz, diger ayin 15 inde 1 tam maas ve basladiginiz gundem itibaren ayin 15 ine kadar calistiginiz gun kadar aliyorsunjz

Evet belli markalar önerilmiş hatta birinin sitesine baktım 600 lira bir trençkot. Yanı öğretmen maaşı yetmez zten oralara. Benim gibi normal yerlerden alışveriş en mantıklısı. Konu sahibi normalde nerelerden kiyafet alıyorsanız yine o şekilde tercih edebilirsiniz.

Ben özel sektörle kıyasladım zaten. Çalışıp maaş almaktan kastım özelde bir ay çalıştıktan sonra patronun keyfi gelirse maaş alıyorsunuz. Devlette görev başı yapınca maaş yatmış oluyor. Pandemi sebebiyle insanlar evlerindeler, ders evden veriliyor. 15 gün sonra hesabına gese sıkıntı olmaz herhalde, kredi kartıyla idare edilebilir. Özelde ise işyeri kapandı çalışmıyoruz zaten diyip maaş kesintisi yapıyorlar hatta genelde hiç maaş yatmıyor.
Ayrıca ha atanınca maaş yatmış ha görev başı yapınca aynı şey. Ataması yapılan kişi üç beş güne görev başı yapmıyor mu? Eğer yapmıyorsa atama harcırahı almıyor mu? Bir de kırtasiye ödemesi var (öğretmense). Yani ben üç beş günde değilim zaten, demek istediğim şey bambaşkaydı.

10 yılını çalışıyorum 4480 aldım bu ay. Kıyafet konusundan bahsetmiş arkadaşlar. Serbest kıyafetle gitmen için bir sendikaya ihtiyacın var. Sendikaların kıyafet eylemi olduğu için serbest kıyafetle gidebiliyoruz. Sen yeni atamasın bence kıyafetlerine dikkat et bazı yöneticiler bu konulara takık olabiliyor.

Ben de işimi çok seviyorum. Şükür , böyle işini seven insanlara hayranım.

5 yıllık öğretmenim ekderssiz 4300 küsür alıyorum..Çoğu zaman okula böyle gittiğim doğrudur

Eklentiler

• Screenshot_20201128-235257_Chrome.jpg
    70,4 KB · Görüntüleme: 96
emeklisi de 3400 civarı alıyor şu an karşımda oturuyor canım annem

Kesin bilgi eylülün 25'inde işe başlayan arkadaşım ekimin 15'inde biri ek derssiz biri ek dersli iki maaş almış. Ek derssiz maaşı 4.450 tl'ymiş.

Bem gecinebilir veya gecinemez gibi birsey demedim, size de birsey demedim, ozel ile devleti de kiyaslamadim sadece orda ki yanlisi duzelttim...kirtasiye parasi aliyorlar mi bilmiyorum ogretmen degilim, memurum ama atamasi yapilinca hemen baslanmiyor, ne zaman cagirirlarsa o zaman baslaniyor, simdi hala var mi bilmiyorum guvenlik sorusturmasi falan vs. Ben mesela atamam yapildiktan 2 ay sonra baslamistim...zaten atamasi yapilmis bir insan, banka direk kredi karti cikaracak gerekirse 1 ay bile her turlu idare eder

Yaşadığın şehirden farkı bir şehre atandığında (sanırım mesafeye bağlı olarak) devlet memurlarının hesabına maaştan bağımsız taşınma
Yatmıyor. Artık öğretmenler 2016dan beri sözleşmeli olarak atanıyor ilk 3 yıl için. 4a ya değil 4bye tabiler. 3 yıldan sonra kadroya alınıyorlar. Sözleşmeli adı altında olduğu için yatmaz

Cok sacma degilmi ? 21 yıllık emek ve ufacık farklar kıdeme göre olmalı maaşlar. Üzüldüm açıkçası.
Buna katılmıyorum. Benim de özeldeki tecrübeleri de dahil edince 10 yılı geçti ancak eski öğretmen yenisinden iyidir diye bir şey asla mümkün değil. Hatta yeniler yeni sisteme, teknolojiye ve yeni metod ve yaklaşımlara daha aşinalar. Gözlerindeki ışıltı ise daha bariz

Hatırlayamıyorum hocam parasız her yerden alış veriş yaptığımı hatırlıyorum sadece. Maaş yatınca veririm diyerek. 2008 de atandım.
Hocam bence bir gözardı etme durumu olmuş diyeceğim. Maşaesef böyle şeyler yaşanıyor. Ben ilk atandığımda ilk ay maaşım tek yatmıştı. MEM'i arayıp bir yanlışlık olup olmadığını sordum o zaman düzeltildi. Sormasam öyle kalacaktı. Valilik düzenlediği için şimdi, malesef sıkıntılar olabiliyor. Öğretmeni bunlarla uğraştırma bile çok ayıp aslında. Öğretmenler ilk maaşı önden alır. Üzerine çalıştığı kadar da o ay için eklenir. Son ay maaş almazlar o yüzden. Sizin son ay almayacağınız maaşınızı il girişte veriyorlar gibi oluyor

Tesettürlü değilim ama o markaların vitrinleri bana da hep çok itici gelir. Ablama hediye almak için girdim bir sefer. Fiyatı yüzünden hiçbir şey almadan çıktım. Kendime beğenip aldıklarım bile o kadar pahalı değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…