Ortada bir sorun var mı yoksa sorun benim kafamda mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Katlanmaya devam o zaman. Kaynana evinde kalmaya devam edip, eşinizin evlilikten bişey anlayacağını beklemeyin, hatta ilerde ev alsanız da gitmek istemeyecek gibime geliyor, iyi böyle anne kanadı altında.
Katlanmak istemiyorum aslında kv ne kadar iyi olsa da beni rahatsız ediyor beraber yaşamak. Kafam çok karışık ne düşüneceğimi bilemiyorum

Katlanmak istemiyorum aslında kv ne kadar iyi olsa da beni rahatsız ediyor beraber yaşamak. Kafam çok karışık ne düşüneceğimi bilemiyorum
Kaynana değil sorununuz, adam annesinin kanadına, genç odasına geri döndü, siz dışarda kaldınız, sorun bu.

Kizlar ben eşimin sorumsuzlugu ve maddi sebeplerden dolayı kaynanamla beraber yaşamayı kabul ettim. Kaynanam eğer beraber yasarsak, Almanya'dan kardeşlerinin her yıl gönderdiği 30-40 bin civari parayı bize vereceğini söyledi ve gerçekten de sözünü ilk sene tuttu yani. O parayı bize verdi zaten ben biraz da onun için kabul ettim burda beraber yaşamayı çünkü geleceğimize yatırım yapmak için güzel bir fırsat. 1 yıllık evliliğimin yarısı kirada ve başka şehirde, hemen hemen yarısı da kaynanamın evinde geçti. Benim sorunum ise huzurlu ve mutlu hissedememek. En güzel anlarda bile içimi bişey kemiriyor AMA NEDENNN neden huzursuzum neden mutsuzum inanın bilmiyorum. Eşimin annesi sabah kahvaltımizi hazırlar, ben yemek yaptıysam o gider bulaşık yikar, bana bı iş buyurdugunu benden bı iş beklediğini görmedim ben canım isterse yapıyorum yani. Laf sokması desen yok ben konuşursam konuşur güncel konuları, ben susarsam susar. Benim sinirlenmemden veya oğlunu bırakıp gitmemden çekinir hatta şu an bunu yazmak için diğer odaya geçtim, moralim bozuk zannetmiş gitmiş çay demlemis. Her neyse eşime gelirsek, cinsel anlamda neredeyse her gün isteyen, yatak odasında sevgi gösterisine boğup insan içinde soğuk davranan, maaşını elime veren ama elimden de binbir bahaneyle bı güzel alan, sorumsuz ama bana değer veren, yüzüm asılırsa hemen noldu noldu diye peşinde kıvranan biri. Meselab bazen eski konular açılıyor hemen benden yana olur asla annesinin yanında olmaz, ben annesine ne dersem diyim asla "o benim annem laflarını dikkat et" demez yani bu kadar her şeye eyvallah çekmesi ikiyüzlü olduğuna işaret gibi geliyor bana. Hatta evet yani bence ikiyüzlü bana bişey diyemiyor ama içten içe annesinden yana oluyordu eskiden . Mesela geçen gün annesi benim yaptığım böreğin aynısını yapmış, ben mi daha güzel yapmıştım annen mi diye sordum, direkt sen dedi ama yalan yani. Sırf benden yana gibi görünmek için sallıyor ve bu beni rahatsız ediyor. Bide kendi evimizde yaşarken bulaşık, temizlik yemek vs beraber yapardık annesinin evine geldiğimizden beri yerden bir iğne kaldırmıyor. Ben mesela bı tabak yemek koyar mısın diyorum o da hemen annesine uzatıyor tabağı ve anne bi tabak yemek koysana diyor. İkimizi ilgilendiren bir karar alacağımizda hemen anında annesinin gözüne bakıyor ona göre cevap veriyor o an eşimden resmen soğuyorum. Hepimiz çalışan insanlariz ve yemeği bazen annesi bazen ben yapıyorum ama her akşam eve geldiğinde ANNEE COK AÇIKTIM YEMEKTE NE VAR diyor. Sanki evli değil de hala annesinin bekar oğlu gibi davranıyor deli oluyorum. Yani kizlar genel olarak durum bu aslında evliliğimde elle tutulur gözle görülür bir sorun yok gibi ama ben neden kendimi evli gibi hissedemiyor, tam olarak eşimi,annesini veya bu evi benimseyemiyor neden içten içe huzursuz mutsuz hissediyorum bilmiyorum. Daha önce eşimle ben başka şehirde yaşadıgimizda, orda da durum aynıydı evli gibi hissedemiyordum. Eşimi seviyorum, ondan ayrılmak istemiyorum aslında ama dediğim gibi içimde ve kafamda tam olarak oturmayan bişey var. Lütfen olaylara benim bakamadigim bir açıdan bakıp iyiyse iyi kötüyse kötü yanlarını söyler misiniz farklı bakış açılarını ihtiyacım var. Neden mutsuzum sizce benim göremediğim ne var? Okuyan veya yorum yapacak arkadaşlar, şimdiden çok teşekkür ederim
Kendinizi biraz buyutun parayla huzur mutluluk gelmez kocaya annenin böregimi benim böregimmi diyede sorulmaz bu devirde kv ile anne kiz kadar yakin olsanda ev ev ustune olmaz biraz sımarık ve kaprisli geldiniz bana bu yonlerinizi torpuleyebilirsiniz

Kadının da derdi ne acaba, para verip üstüne birde gelin gribi çekiyor.
bizim de aynı kendi gibi düşünmemizi istiyor farklı yorum yapınca azarlıyor.kaynana valla ideal bir kaynana herkesin arayıp ta bulamadığı.eş te öyle neredeyse.ama hala sorun arıyor sorun yaratıyor resmen

Bana göre evlilikten beklentileriniz farklıydi sanırım. Evliliği gözünüzde büyütmüş olabilirsiniz. Beklentileriniz karşılanmayinca da mutsuz hissediyorsunuz.
Ya da size rahatlık battı.

sadece kaynana evinde değil , kendi evinizde kirada otururken de evli gibi hissetmiyormuşsunuz ki zaten, bu yüzden konuya , kaynana evinde nasıl evli gibi hissedeceksiniz diyen yorumlar bence mantıksız , bence siz eşinizi tam manasıyla benimsemiyorsunuz ve sevmiyorsunuz esas sorun bu çünkü anlattığınız hiç birşey de dert yok

Ayri ev benim icin ozgurlugun bir parcasi ve bu ozgurlugumu satmazdim yerinizde olsam. Kaynanam kanatsiz melek olsa ayni evi paylaşmazdim ben olsam, ev ustune ev olmuyor. Rahatsiz olmaniz normal. 🙄

Ben kaynanamdan pek hoşlanmam ama bugüne kadar hiç böyle birşey sormadım sormamda...Hatta annesinin bazı yemekleri ve o çok sevdiği tatlıyı güzel yaptığınıda söylerim...Hatta nefret dahi etmiş olsam kocam için o dünyanın en güzel,en iyi ,en güzel yemek yapanı ....Çünkü benim annemde öyle benim meleğim de benim annem 😇 ( empati yapınca insan;insan olduğunun farkına varıyor sözüm size değil genel bu sözüm)Herkesin annesi birtane kıyasa dahi giremem girilmemeli.

Bakın aslında çok şanslısınız kayınvalideniz açısından...Normal sartlarda da annesi tek kalınca bırlıkte yasayan güllük gülistanlık insanlar var ve siz üstüne para alıyorsunuz...Moralınız bozuk dıye çay demliyor...Kendi öz kızına bunun çeyreğini yapmıyor ne anneler var ve böyle bir kayınvalidem olsun çok isterdim...Onunla gezerdım,kahve içmeye giderdim alısverıs yapardım ...Esınızlede ayrı bır vakıt gecırın...

Tabağı annesine uzatmış vs. bakın kendınızı mutsuz hıssetmek ıstıyorsanız daha cok olumsuz seylere yorabılırız...Birincisi anneniz o sizin aynı seyı sızde kendı annenız olsaydı kalkmak ıstemeseydınız sızde anne sen alsana diyebilirdiniz...Sonuçta o evde bir insan o da ve en kıyamayan en fedakar insanlardır anne...Annene iş buyurmanı ıstemıyorum kaç yasında insan sana soyledıgım seyı sen yapacaksın dıyebılırsınız ama...Olaylara bakış açınızı değiştirirseniz eğer birçok kendi evinde yaşayan insanlardan çok çok daha mutlu ve konforlu yaşabılırsınız... Alın çayınızı çekirdeğinizi gidin oturun mis gibi ya dertsiz başa dert aramayın bir akışa bırakın bi..
IMG_20210902_225819.jpg

2 kişinin çalışmasıyla bu devirde nasıl ev alınır, mecbur gelecek için veya çocuk olduğunda sıkıntı çekmemek için bazı şeylere katlandim. Ayrıca bu tekyani sizi neden bu kadar rahatsız etti anlamadım

Çok haklısın ben de bunu çok zor kabul ettim ama günümüz Türkiyesinde ikimizin maaşıyla bırak ev almayı, çocuk olursa onun için hazırlık yapmak bile zor yanı. O yüzden kabul ettim. Evet kv kendi halinde biri sanırım ben kendime sorun arayan şükür etmeyi bilmeyen biriyim
Bu arada geciminiz nedir bilemiyorum ancak bu devirde iki kişi çalışıp ev alabilir. Sadece biraz peşinat ve giderleri ayarlamaniz lazım. İyice birikim yapın ve bir an önce çıkın

Kendinizi biraz buyutun parayla huzur mutluluk gelmez kocaya annenin böregimi benim böregimmi diyede sorulmaz bu devirde kv ile anne kiz kadar yakin olsanda ev ev ustune olmaz biraz sımarık ve kaprisli geldiniz bana bu yonlerinizi torpuleyebilirsiniz
Allah razı olsun konuyu alıntılamıșsınız. Konu sahibi sildiği için merak etmiştim 🤭

Valla kv daha ne yapsın size. Gitmiş başına çöreklenmişsiniz. Ayırın evinizi madem rahatsızsınız

bu hayatı yaşayan sizsiniz, sizin açınızdan ortada bir sorun varsa da vardır. evliliğiniz benim evlilik anlayışıma göre ters, eğer herhangi bir aile ferdinin yanında yaşayacak olsaydım hiç evlenmezdim. ne para için, ne hatır için yapacağım bir şey değil fakat siz böyle tercih etmişsiniz. evet kiradayken de çok benimsememişsiniz evliliği ama yine de iki kişi olsanız çoktan bu evreyi atlatmış, benimsemiş olurdunuz diye düşünüyorum ben. çünkü kayınvalide evdeyken ne derece rahat olabilir ki insan.

Konu silinmiş, alıntılayan arkadaşa teşekkür ederim.
Keşke kv şu yazılanları okuyup size yol verse.
Aşk-ı Memnu'nun alternatif sonu gibi bir finali isterdim zira gerçekten şımarmışsınız.
Ne kadar kötü kalpli birisin pis dileklerini sana iade ediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X