Özel ders veya çocuk bakıcısı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
4.562
10.851
İki çocukla evde canınız sıkılıyor vaktiniz varsa elbette bir işle meşgul olabilirsiniz. Maddi bir artısı da olacaksa ne güzel.
Ama çok şaşırdım. Benim 5.5 yaşında ve 14 aylık
iki çocuğum var. Onları gece yatırdıktan sonra ancak nefes alabiliyorum.
Aynen akşam olsun da uyusunlar diye bekliyorm. Bazen onlar uyuyunca çay içiyorum. Bazen ona bile fırsatım olmuo😶

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 465 gün geçti.

ince bilek

Elhamdülillah ❤️
ÜZGÜN
Pro Üye
16 Temmuz 2010
21.467
46.433
Merhaba arkadaşlar, sizden öneri istiyorum öncelikle kısaca kendimden bahsedeyim. Lisans hemşirelik mezunuyum öncesinde özelde çalıştım 1.5 yıl, daha sonra çocuğuma bakmak için ayrıldım ..bebeğim büyüyünce atandım bu sefer 1 yıl kadar çalıştım . Sonra 2. Evliliğimi yaptım eşimin memleketine geldim istifa ettim pandemi ortaya çıkmadan 5 ay önce istifa ettim bu arada virüsle alakası yok. Aslında buradaki özel hastaneye Cv bırakmıştım veya burada atanırim diye düşünüyordum (1 yıl cezadan sonra)... özel hastaneden aradılar geçen ay ama kabul edemedim iş... çünkü Hemen hamile kaldım bu arada ..velhasıl kelam bebeğim 5 aylık oldu birde 5 yaşını doldurmuş bir kızım var maşallah sübhanallah ikiside o kadar tatlı ki beni hiç yormuyorlar ...bebek olanın ağlamasını dogruduzgun duymadım daha size öyle deyim ancak aşı zamanı veya rutin kontrollerde minik bir ağlama sesi çıkar ..çok uslu..büyük kızım çok olgun yavrum benim zaten yoldaşım o benim zor zamanımda iyi zamanımda birbirimize hep yapışık yaşadık ancak çalıştığım dönem hariç...tam bir abla olarak doğmuş pandemi öncesi parka gittiğimizde kendinden 1 yaş küçük çocuklara ablalık yapıyordu ayrılırken çok ozlucem diye gözleri doluyordu ..tam bir arkadaş canlısı ama yönetebilecegi arkadaşları daha çok seviyor doğrusu yani kendinden kucuk olmalı ha bir de kız olmalı, erkek çocuklarıylada oynuyor ama ortamda hiç kız çocuğu yoksa mecbur kalırsa :KK70:

Demem o ki bebeğim 2 yaşına gelene kadar çalışmayı düşünmüyorum anne sütü vereceğim kendim bakacağım nasip olursa ...lakin evde sıkıntıdan patlayasim geliyor bazen kendime iş meşgale buluyorum ama bir yere kadar..birde kızım arkadaş canlısı pandemi dolayısıyla parka goturmuyorum ..artık bütün oyunları tükettik ..yavrucuğum benim yaptığım işlere sardı işte bulaşık yıkıyor evi süpürüyor anne başka napayım diye soruyor birde kıyamam ben ona ...

Hem aile bütçesine destek olmak istiyorum koca parası yemesi hoş güzel ama kendi paranı kazanmam çok çok çok daha güzel.... Kızıma arkadaş olacak 4 veya 5 yaşlarında bir kız çocuğuna kendi evimde baksam ne güzel olur diyorum kendi kendime ..kizimin kendine ait geniş bir odası var oyuncak dolabı var orada oynarlar bende onlara kek kurabiye yemek yaparım sonra gelirim yemek saati derim işte ..hem kızım mutlu olur hem ben mutlu olurum canım sıkılmaz ..hem para kazanırım tabiki .. kızım zaten simariklik yapmaz tabi sonuçta çocuk sürekli kontrol etmek gerek ama mesela 1 yıl önce gorumcemin çocuğu kayınpederimin ilaçlarını bulmuş renkli şeker gibi görünüyor ..kizima ben söylemiştim simariklik yapılırsa bana veya bir büyüğüne şöyle size zarar gelmesin diye...ben evde yoktum isim vardı.. kayınvalideme gitmiş söylemiş kızım mesela ..yani doğuştan abla resmen ..işte böyle ...birde özel ders versem matematik çok iyidir benim lisede arkadaslarimin evine gidip ders anlatıyordum beni çağırıyorlar di özel olarak , üniversitedede lise çocuklarına özel ders verdim .. yani özel ders daha kolay benim için ama kızımi düşünecek olursam bir kız çocuğuna bakmam onu daha çok mutlu eder..biz mutlu çocuklar mutlu her iki taraf tatmin olur ..bende uygun bir ücrete bakarım diyorum..ama nereye nasıl ilan veririm kendimi kime nasıl anlatırım bilmiyorum ...ne yapmam lazım bu düşüncelerimi faaliyete geçirmek için ne yapmam lazım bana bir yol gösterin..
Memuriyetten vazgeçmenizin nedeni nedir tam olarak? Evlenip eşin memleketine gidebilmek için değildir umarım.

greyokyanus

All İzz Well...
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2014
1.155
1.234
Yani bana biraz kızım nasılsa çocukları oynatır, hem canı sıkılmaz, arada ben de para kazanırım gibi geldi bakıcılık yapma fikriniz. 5 aylık bebeğinizin hiç mi ilgiye sevgiye ihtiyacı yok ? bir çocuğa özel bakıcılık yaparken kendi bebeğiniz ile nasıl zaman geçireceksiniz ? Allah korusun emanet çocuk sonuçta, kendi çocuğunuzun bir ihtiyacını karşılarken bir anlık boşluğunuza gelse kızınız baktığınız çocuğa bir zarar verse, ki kızım çok uyumlu demişsiniz de çocuk bu nihayetinde, size göre dünyanın en akıllı çocuğu olabilir ama neticede çocuk. Ben kendi adıma evde 5 aylık bebeği olan birisine çocuğumu emanet edemem.

redhair_2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2018
444
679
32
Corinadan dolayı krese gidemediği için annem yeğenime onları evinde bakıyor . Yemek saatleri dışında birebir oyun oynuyorlar, resim yapıyorlar, kitao okuyorlar ve sürekli aktivite yapıyorlar. Mesela siz kendi evimde bakarım demişsiniz e kızınız o oyu caklar benim oynatnıyorum dese ne olacak ya da ben şimdi resim yapicam dese ve o çocuk istemese ne olucak. Ben şahsen çocuğuma baktırsam kendi evimde , kendi düzenimizde , kendi oyuncakları ile bakılsın isterim. Çünkü evi çocugun özgürlük alanıdır.bu öyle biraz misafir gelsin çocuklar oynasın gibi bisey degil.

zeLina

Hayatımın sürprizi LİNA'm
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2013
3.631
7.452
Merhaba arkadaşlar, sizden öneri istiyorum öncelikle kısaca kendimden bahsedeyim. Lisans hemşirelik mezunuyum öncesinde özelde çalıştım 1.5 yıl, daha sonra çocuğuma bakmak için ayrıldım ..bebeğim büyüyünce atandım bu sefer 1 yıl kadar çalıştım . Sonra 2. Evliliğimi yaptım eşimin memleketine geldim istifa ettim pandemi ortaya çıkmadan 5 ay önce istifa ettim bu arada virüsle alakası yok. Aslında buradaki özel hastaneye Cv bırakmıştım veya burada atanırim diye düşünüyordum (1 yıl cezadan sonra)... özel hastaneden aradılar geçen ay ama kabul edemedim iş... çünkü Hemen hamile kaldım bu arada ..velhasıl kelam bebeğim 5 aylık oldu birde 5 yaşını doldurmuş bir kızım var maşallah sübhanallah ikiside o kadar tatlı ki beni hiç yormuyorlar ...bebek olanın ağlamasını dogruduzgun duymadım daha size öyle deyim ancak aşı zamanı veya rutin kontrollerde minik bir ağlama sesi çıkar ..çok uslu..büyük kızım çok olgun yavrum benim zaten yoldaşım o benim zor zamanımda iyi zamanımda birbirimize hep yapışık yaşadık ancak çalıştığım dönem hariç...tam bir abla olarak doğmuş pandemi öncesi parka gittiğimizde kendinden 1 yaş küçük çocuklara ablalık yapıyordu ayrılırken çok ozlucem diye gözleri doluyordu ..tam bir arkadaş canlısı ama yönetebilecegi arkadaşları daha çok seviyor doğrusu yani kendinden kucuk olmalı ha bir de kız olmalı, erkek çocuklarıylada oynuyor ama ortamda hiç kız çocuğu yoksa mecbur kalırsa :KK70:

Demem o ki bebeğim 2 yaşına gelene kadar çalışmayı düşünmüyorum anne sütü vereceğim kendim bakacağım nasip olursa ...lakin evde sıkıntıdan patlayasim geliyor bazen kendime iş meşgale buluyorum ama bir yere kadar..birde kızım arkadaş canlısı pandemi dolayısıyla parka goturmuyorum ..artık bütün oyunları tükettik ..yavrucuğum benim yaptığım işlere sardı işte bulaşık yıkıyor evi süpürüyor anne başka napayım diye soruyor birde kıyamam ben ona ...

Hem aile bütçesine destek olmak istiyorum koca parası yemesi hoş güzel ama kendi paranı kazanmam çok çok çok daha güzel.... Kızıma arkadaş olacak 4 veya 5 yaşlarında bir kız çocuğuna kendi evimde baksam ne güzel olur diyorum kendi kendime ..kizimin kendine ait geniş bir odası var oyuncak dolabı var orada oynarlar bende onlara kek kurabiye yemek yaparım sonra gelirim yemek saati derim işte ..hem kızım mutlu olur hem ben mutlu olurum canım sıkılmaz ..hem para kazanırım tabiki .. kızım zaten simariklik yapmaz tabi sonuçta çocuk sürekli kontrol etmek gerek ama mesela 1 yıl önce gorumcemin çocuğu kayınpederimin ilaçlarını bulmuş renkli şeker gibi görünüyor ..kizima ben söylemiştim simariklik yapılırsa bana veya bir büyüğüne şöyle size zarar gelmesin diye...ben evde yoktum isim vardı.. kayınvalideme gitmiş söylemiş kızım mesela ..yani doğuştan abla resmen ..işte böyle ...birde özel ders versem matematik çok iyidir benim lisede arkadaslarimin evine gidip ders anlatıyordum beni çağırıyorlar di özel olarak , üniversitedede lise çocuklarına özel ders verdim .. yani özel ders daha kolay benim için ama kızımi düşünecek olursam bir kız çocuğuna bakmam onu daha çok mutlu eder..biz mutlu çocuklar mutlu her iki taraf tatmin olur ..bende uygun bir ücrete bakarım diyorum..ama nereye nasıl ilan veririm kendimi kime nasıl anlatırım bilmiyorum ...ne yapmam lazım bu düşüncelerimi faaliyete geçirmek için ne yapmam lazım bana bir yol gösterin..
Anlattiklarinizdan gelen çocuğa siz değilde kızınız bakacak gibi duruyor. Ve bakıcı olarak tercih edilen kişiler kendi çocuğuna arkadaş arayanlar olmuyor genelde.
Kızınızın sosyalleşme ihtiyacını kreşe göndererek giderebilirsiniz.

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
33.553
99.736
Mumkun degil,zaten normal de degil,iki cocukla beraber bir ucuncu cocugu ucret karsiliginda eve alip saldim cayira seklinde mutfakta kurabiye yapmaniz. Kiziniz ne kadar olgun olursa olsun,bebeginiz ne kadar uslu olursa olsun. Bir insanin size cocuk baktirmasi icin aklini peynir ekmekle yemis olmasi lazim.

Cocuklarinizi kayinvalidenize birakip baska cocuklarin evlerine gidip saatlik oyun ablaligi yapabilirsiniz sadece. Para da kazanirsiniz, kendi cocuklariniz da baktiginiz cocuk da guvende olur.

petrapuella

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
5.710
26.081
Çocuk bakacaksanız bakacağınız çocuğun düzeni içinde olur bu genelde. Yani ben çevremde iki çocuklu bakıcının evine çocuk götüren duymadım. Kendi evlerinde bakarsınız çoğu çocuğunuzu da istemez haklı olarak. Evde iki çocukla başkasının çocuğuna ne verebilirsiniz ki? Kimse kızınıza arkadaş olsun siz de ona kek börek yapın diye çocuk baktırmaz herhalde. Çok ilginç geldi düşünceniz.

Öğretmen olamadığınız halde ders verme düşüncenize hiç girmiyorum. Bence oturun kendiniz çalışın atanırsınız tekrar hem canınız sıkılmaz.

ezo26

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2015
4.414
4.876
Pek Oluru var gibi gözükmüyor düşünceniz. Benim de 2 yaşında kız evladım var. Korona olmadan önce bıraktığım halde, genç çocuklu birini tercih etmedim. Sadece kızımla ilgilenilsin diye biraz yaşça büyük tanıdıgım komşuma emanet ettim. Genelde kıskanma oluyor. Ve 1 2 ay içinde bir şekilde bakma işi sona erdiriliyor.çok yakın arkadaslarımdan gördüm.

choccywhoccydoodah

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Kasım 2013
14.256
19.790
İkiside olmaz ki bence.
Özel ders vermeye karar verseniz,biri bebek 2 çocuk var evde,bölünecek ders,verimli olamayacak. Ne kadar uslu dursalarda çocuk yani bunlar,günü gününü tutmuyor.
Çocuk bakımı da olmaz,siz zannediyorsunuz ki kızınızla gelen çocuk güzel güzel oynayacak,sizde sadece acıktiklarında yemek,susadıklarında su vereceksiniz. Öyle olmuyor inanın. Kızımla yaşıt yiğenim var,ilkokula başlayana kadar ne zaman bir araya gelsek maksimum 1 saat güzel oynadılar,sonrası oyuncak kavgası,o senin bu benim tartışması,küsmeler vs devam etti. Şu an süper anlaşıyorlar ama 8 yasındalar yani.
Bence evde yapıp satabileceģiniz birşeyler düşünün,oyuncak olabilir,ahşap boyama olabilir,tarhana ev makarnası vs olabilir.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 889 gün geçti.

beyaz lotus

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
4.699
6.247
Matematiğiniz ne kadar iyi olursa olsun siz öğretmen değilsiniz. Özel ders veremezsiniz. Ben gidip elim çok beceriklidir diye damar yolu açabilir miyim mesela?
Ben öğretmenlik yaptım matematik alanında değil ama ..özel ders tecrubemde en az 4 yıl... Pandemi onceside apartmandaki çocuklara iyilik olsun diye istedikleri için ders anlatıyordum ve geri dönüşümü annelerine ogretmenimizden çok daha güzel anlatıyor oluyordu yani o konuda sıkıntı yok biri sağlık biri öğretme becerisi ..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 199 gün geçti.

beyaz lotus

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
4.699
6.247
Evde bebek var. Birde kendi kızınız var. O yüzden bakacak çocuk bulamayabilirsiniz. Ben olsam sizi tercih etmem. Benim düşüncem bebeklikten bakmaya başlasın anaokuluna gidene kadar bakacak biri olsun.
Özel ders işini düşünebilirsiniz ama hangi sınıf düzeyinde ders verecekseniz konularına bir bakın önce. Mesela ortaokulda soru tarzları değişti. Yeni nesil sorular çıkıyor sınavlarda.
Matematik benim ilgi alanım esasında sürekli müfredati takip edip yeni soru bankası alıp çözüyorum su aralar iyice sardim matematige . You tube hocaları izliyorum hızlandırılmış şeklinde kitaplarını alıp çözüyorum yani zevk alıyorum bundan biraz garip ama öyle :KK70:

beyaz lotus

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
4.699
6.247
bence de

her alanın anlatımında bir özellik vardır

o yaş grubunun anlama seviyesi vardır

mesela dün sınav olmuşlar bir soruyu tüm sınıf boş bırakmış

anlayamamışlar soruyu zira çözümünde bir şey yok soruyu anlatınca ana okulu çocuğu bile yapar

demek ki dedim henüz o anlatımı kavrayamıyorlar

biraz anlattım çözüm şöyle vs diye

oğlum dedi ki çözümü anladım zaten ben sana soruyu anlattım sen yaptın, biz okuyup anlayamamıştık soruyu dedi

düşündüm doğru söylüyor zaten sınavlarda maharet okuduğunu anlamak

Aynen her yaş grubuna şu anki durumlar anlatamam ancak lise ve kpss seviyesine inebilirim bu aralar ilkokul hocalarını izliyorum kitaplarına bakıyorum nasıl anlatılır seviye müfredat araştırıyorum ama bunu takip etme sebebim zevk aldığım için ve ilerde kızlarımi asla kursa yollamak istemediğim için ..kendim anlaticam nasip ederse Allah ..b

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
3.008
13.929
Ben öğretmenlik yaptım matematik alanında değil ama ..özel ders tecrubemde en az 4 yıl... Pandemi onceside apartmandaki çocuklara iyilik olsun diye istedikleri için ders anlatıyordum ve geri dönüşümü annelerine ogretmenimizden çok daha güzel anlatıyor oluyordu yani o konuda sıkıntı yok biri sağlık biri öğretme becerisi ..
Eğitim fakültesi mezunu musunuz ve formasyon mu aldınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.