Özel ders veya çocuk bakıcısı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İkiside olmaz ki bence.
Özel ders vermeye karar verseniz,biri bebek 2 çocuk var evde,bölünecek ders,verimli olamayacak. Ne kadar uslu dursalarda çocuk yani bunlar,günü gününü tutmuyor.
Çocuk bakımı da olmaz,siz zannediyorsunuz ki kızınızla gelen çocuk güzel güzel oynayacak,sizde sadece acıktiklarında yemek,susadıklarında su vereceksiniz. Öyle olmuyor inanın. Kızımla yaşıt yiğenim var,ilkokula başlayana kadar ne zaman bir araya gelsek maksimum 1 saat güzel oynadılar,sonrası oyuncak kavgası,o senin bu benim tartışması,küsmeler vs devam etti. Şu an süper anlaşıyorlar ama 8 yasındalar yani.
Bence evde yapıp satabileceģiniz birşeyler düşünün,oyuncak olabilir,ahşap boyama olabilir,tarhana ev makarnası vs olabilir.

Matematiğiniz ne kadar iyi olursa olsun siz öğretmen değilsiniz. Özel ders veremezsiniz. Ben gidip elim çok beceriklidir diye damar yolu açabilir miyim mesela?
Ben öğretmenlik yaptım matematik alanında değil ama ..özel ders tecrubemde en az 4 yıl... Pandemi onceside apartmandaki çocuklara iyilik olsun diye istedikleri için ders anlatıyordum ve geri dönüşümü annelerine ogretmenimizden çok daha güzel anlatıyor oluyordu yani o konuda sıkıntı yok biri sağlık biri öğretme becerisi ..

Evde bebek var. Birde kendi kızınız var. O yüzden bakacak çocuk bulamayabilirsiniz. Ben olsam sizi tercih etmem. Benim düşüncem bebeklikten bakmaya başlasın anaokuluna gidene kadar bakacak biri olsun.
Özel ders işini düşünebilirsiniz ama hangi sınıf düzeyinde ders verecekseniz konularına bir bakın önce. Mesela ortaokulda soru tarzları değişti. Yeni nesil sorular çıkıyor sınavlarda.
Matematik benim ilgi alanım esasında sürekli müfredati takip edip yeni soru bankası alıp çözüyorum su aralar iyice sardim matematige . You tube hocaları izliyorum hızlandırılmış şeklinde kitaplarını alıp çözüyorum yani zevk alıyorum bundan biraz garip ama öyle :KK70:

bence de

her alanın anlatımında bir özellik vardır

o yaş grubunun anlama seviyesi vardır

mesela dün sınav olmuşlar bir soruyu tüm sınıf boş bırakmış

anlayamamışlar soruyu zira çözümünde bir şey yok soruyu anlatınca ana okulu çocuğu bile yapar

demek ki dedim henüz o anlatımı kavrayamıyorlar

biraz anlattım çözüm şöyle vs diye

oğlum dedi ki çözümü anladım zaten ben sana soruyu anlattım sen yaptın, biz okuyup anlayamamıştık soruyu dedi

düşündüm doğru söylüyor zaten sınavlarda maharet okuduğunu anlamak

Aynen her yaş grubuna şu anki durumlar anlatamam ancak lise ve kpss seviyesine inebilirim bu aralar ilkokul hocalarını izliyorum kitaplarına bakıyorum nasıl anlatılır seviye müfredat araştırıyorum ama bunu takip etme sebebim zevk aldığım için ve ilerde kızlarımi asla kursa yollamak istemediğim için ..kendim anlaticam nasip ederse Allah ..b

Ben öğretmenlik yaptım matematik alanında değil ama ..özel ders tecrubemde en az 4 yıl... Pandemi onceside apartmandaki çocuklara iyilik olsun diye istedikleri için ders anlatıyordum ve geri dönüşümü annelerine ogretmenimizden çok daha güzel anlatıyor oluyordu yani o konuda sıkıntı yok biri sağlık biri öğretme becerisi ..
Eğitim fakültesi mezunu musunuz ve formasyon mu aldınız?

Aynen her yaş grubuna şu anki durumlar anlatamam ancak lise ve kpss seviyesine inebilirim bu aralar ilkokul hocalarını izliyorum kitaplarına bakıyorum nasıl anlatılır seviye müfredat araştırıyorum ama bunu takip etme sebebim zevk aldığım için ve ilerde kızlarımi asla kursa yollamak istemediğim için ..kendim anlaticam nasip ederse Allah ..b
Allah’ım ben mi tembelim ya, ben de eğitim hayatım boyunca hep çevreme arkadaşlarıma ders anlatmışımdır, benim de formasyonum var. Bana da hep arkadaşlar hoca anlattığında anlamıyorum sen anlatınca anlıyorum derlerdi. Onun sebebi benim hocalardan daha iyi anlatmam değil, akran öğreticiliği, birebir anlatmak, hocaya soramadığı saçma soruları bana rahatlıkla sorabilmeleridir. Benim hiç açıp test çözeyim, video izleyeyim diye vaktim yok. Hiçbir şeye yetişemiyorum, ki çocuklarım da öyle huysuz değil. Nasıl vakit buluyorsunuz? En büyük lüksüm kadınlar kulübüne girmek telden.

Allah’ım ben mi tembelim ya, ben de eğitim hayatım boyunca hep çevreme arkadaşlarıma ders anlatmışımdır, benim de formasyonum var. Bana da hep arkadaşlar hoca anlattığında anlamıyorum sen anlatınca anlıyorum derlerdi. Onun sebebi benim hocalardan daha iyi anlatmam değil, akran öğreticiliği, birebir anlatmak, hocaya soramadığı saçma soruları bana rahatlıkla sorabilmeleridir. Benim hiç açıp test çözeyim, video izleyeyim diye vaktim yok. Hiçbir şeye yetişemiyorum, ki çocuklarım da öyle huysuz değil. Nasıl vakit buluyorsunuz? En büyük lüksüm kadınlar kulübüne girmek telden.
Şöyle ev işi konusunda anında yapmaya çalışıyorum işleri evin dağılmasına pislenmesine fırsat vermemeye çalışıyorum ama malesef son 1 ay dir bocalamistim şimdi yine toparlandim çok şükür ..işin sırrı sadece ipin ucunu kacirmamaktan geciyor ..ipin ucu kaçınca misal...ev dağıldı toplamadiniz o gün diğer gün başka iş başka iş derken bu sefer işler Arap saçına dönüyor her gün cabalayip duruluyor bu seferde hiç bir şeye yetisilemiyor ..bazen ayrıntılı temizlik yapicaksam yemekleri gecistiriyorum veya 2 gün yetecek yemek yapıyorum işte nohut, fasulye , makarna gibi .. kahvaltıda normal kahvaltılık birde yumurta kiriyorum ..böylece fazla vaktimi almıyor..

Birde haftalık temizlik rutini oluşturdum kendime mesela ...mesele sadece ev pislenmedem temizlemekte çamaşır birikmeden yikamakta birde mesela biriken bir iş var ..onu bir yere koy görünmeyen ..sonra vaktin olunca yap gibi ...ben 1 aydır bocalamistim yeniden ipin ucunu yakaladım çok şükür yoksa dediğiniz gibi hiç bir şey yetişmiyor ..bu halde iken hersey yetisiyor vakit fazlasıyla artıyor ama

Benim anladığım kadarıyla konu sahibi de sadece karınlarını doyurmayı düşünüyor. Onlar oynarken ben kek yaparım yemek hazır gelin derim demiş böyle bakıcılık yapanlara gerçekten çok kızıyorum. Bakıcılardan çok çekmiş biri olarak diyorum ki çocukla doğru düzgün ilgilenemeyecekler hiç bakıcılık işine girişmesin kendileri para kazanacak diye başkalarının çocuğunun gelişimini engellemek bencillik
Tabiki böyle düşünmüyorum burada herşeyi anlatsam 2 sayfa yazı olur ..herkesin kapasitesi farklıdır arkadaşlar ben çocuk hemsireligi yaptim ozeldede devlettede sabah kadar 8 bebeğe baktığımı habire alt değiştirip besleyip ilgilendiğini sevdiğimi biliyorum .yani çocuklarla vakit geçirmek benim için problem değil eğlenceli ..bu birincisi ikinicisi kızım müdahaleci değil şöyle yönetmeyi seviyor yanlış anlaşılmış bir oyun ablası gibi düşünün şefkatle yaklaşır... gorumcemin kızı gelir mesela birlikte çok güzel oynarlar oyun kurar oynatır onu...bende onlara eşlik ederim arada vakit buldukça mesela sonuçta ben kendime bir kota koydum günde 1 saat kızımla verimli geçirme oyun saati bu saatte bir şeyler ogretirim aynı zamanda ...diğer saatte birlikte kek yaparız o bulaşık yikar bende yemek yaparım sohbet ederiz vs sonrasını kendime ayiririm ..yani bakacağım çocukta da böyle yaparım diye düşündüm ...minik kızımın ise bana hiç sorunu yok burada anlatmak istemiyorum fazla nazar değmesin maşallah sübhanallah deyin ...ama yinede olumsuz yorumlar çok gördüm bu işe cesaret edemicem. Ancak ders verme işini dusunurum belki oda virüs geçince büyük ihtimalle

Benim kızım online ders alıyor internette zoom diye bir uygulamadan, sanırım ekran göruntusu paylaşıyo hocası. Baska öğretmenler denedik ama kızım en cok rehberlık mezunu bir kızla anlastı ders konusunda. su..roof diye bir site. Ozel ders yazın google a cıkar zaten. Fiyatları uygun tutarsanız eşiniz aksam cocuklara bakarken bir saat verseniz ders bası 50 alsanız haftada 4 ders ayda 800 yapar. İlk ders ucretsız oluyor ama kalanları anlasılan ucretten. Belki faydası olur

Hayata bakışınızın toz pembeliğinden hepimize lazım gerçekten. 5 aylık bir bebek ne kadar uslu olabilir diye düşünüyorum ama işin içinden çıkamıyorum. İki ay sonra emeklemeye, sıralamaya başlar, bir sn yanından ayrılamazsınız. Siz bu şartlarda başkasının çocuğuna da bakmaktan bahsediyorsunuz.
Öğretmenlikle alakanız olmadığı halde özel ders verme düşünceniz de enteresan. Ama arz talep meselesi elbette. İsteyen olursa verirsiniz yalnız ortalıkta zaten bu iş mesleği olan bir sürü matematikçi varken sizden ders isteyen olur mu? Ben tercih etmem ama tercih eden olursa deneyin.

Öğretmen olmayıp özel ders vereceklerin yakacağı beyinden iyidir 😜
Damar yolu açmayla matematik öğretmeyi bir tutan bir zihniyetle polemik üstelik sabah sabah 😘 kadını ne gömmüşler arkadaş. Matematik bir yetenektir ve türkiye binlerce yeteneksiz matematik öğretmeniyle doludur. Bu yüzdendir ki milyonlarca öğrenci matematikten nefret eder. De get hadi hatunu gömme boşuna 😂😂😂

Damar yolu açmayla matematik öğretmeyi bir tutan bir zihniyetle polemik üstelik sabah sabah 😘 kadını ne gömmüşler arkadaş. Matematik bir yetenektir ve türkiye binlerce yeteneksiz matematik öğretmeniyle doludur. Bu yüzdendir ki milyonlarca öğrenci matematikten nefret eder. De get hadi hatunu gömme boşuna 😂😂😂
Siz de alanınız olmayan bir işi mi yapıyorsunuz yoksa kuzum? Gömerim kusura bakmayın. Zira ben matematik öğretmeniyim. Beceriksizler, işbilmezler, çok konuşur ama boş konuşurlar yüzünden işte böyle sizin gibi atıp tutan insan doluyor ortalık. Siz çocuğunuza öğretmen olmayandan ders aldırın da görün ne olduğunu. En iyisidir yaşayarak öğrenmek 😉

Siz de alanınız olmayan bir işi mi yapıyorsunuz yoksa kuzum? Gömerim kusura bakmayın. Zira ben matematik öğretmeniyim. Beceriksizler, işbilmezler, çok konuşur ama boş konuşurlar yüzünden işte böyle sizin gibi atıp tutan insan doluyor ortalık. Siz çocuğunuza öğretmen olmayandan ders aldırın da görün ne olduğunu. En iyisidir yaşayarak öğrenmek 😉
Konu anlaşıldı😂 neden gocunduğunuzu anlayabiliyorum. E bazen bükemediğin eli öpeceksin neticede mankenden çok iyi sanatçıda oldu oyuncuda kabul edelim 😂 sevgiler. Bu arada yeni doğum yapan iyi nir anne adayıyım. İşimide bu sebebten bıraktım😎

Konu anlaşıldı😂 neden gocunduğunuzu anlayabiliyorum. E bazen bükemediğin eli öpeceksin neticede mankenden çok iyi sanatçıda oldu oyuncuda kabul edelim 😂 sevgiler. Bu arada yeni doğum yapan iyi nir anne adayıyım. İşimide bu sebebten bıraktım😎
Ooo ağır lohusa var belli ki. Ben de diyorum bu alınganlık, bu saldırı neden? Allah analı babalı büyütsün. Biraz daha kendinize geldiğinizde daha dikkatli okursunuz. Hele ki bebeğiniz büyüsün, etrafa ihtiyacınız artsın o zaman işin ehline neden ihtiyaç duyulduğunu anlarsınız. Biz işe devam ettik tabi doğum yapınca. İyi anne olamadık o yüzden. Siz bize bakmayın. Buralarda dolanacağınıza bebeğinizi koklayın.

Sebebten yanlış sebepten 🤓. Türkçe öğretmeni değilsinizdir umarım.

Ya da mankenden oyuncu musunuz merak ettim 🥳

Ben de su ürünleri mezunu kalp cerrahıyım, sizinle aynı şeyi düşünüyorum 😋

Son düzenleme:
Ooo ağır lohusa var belli ki. Ben de diyorum bu alınganlık, bu saldırı neden? Allah analı babalı büyütsün. Biraz daha kendinize geldiğinizde daha dikkatli okursunuz. Hele ki bebeğiniz büyüsün, etrafa ihtiyacınız artsın o zaman işin ehline neden ihtiyaç duyulduğunu anlarsınız. Biz işe devam ettik tabi doğum yapınca. İyi anne olamadık o yüzden. Siz bize bakmayın. Buralarda dolanacağınıza bebeğinizi koklayın.
Hımmm ok 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X