Panikatak anksiyete okb depresyon yaşayanlar....

Merhaba kizlar bende kaygi bozuklugu var yeni dogum yaptim 12. Gun bugun ben gebeligimi sitresli gecirdim bu ara kafama su dusunceler geliyo gebeligim sitresli gecti ya bebegim otizm olduysa keske daha rahat gecirseydim diye kendimi yemeye basladim lutfen bende sitresli gecirdim ama biseyi yok diye ornekleriniz varsa bana yazin hic iyi degilim cunku

Merhaba kizlar bende kaygi bozuklugu var yeni dogum yaptim 12. Gun bugun ben gebeligimi sitresli gecirdim bu ara kafama su dusunceler geliyo gebeligim sitresli gecti ya bebegim otizm olduysa keske daha rahat gecirseydim diye kendimi yemeye basladim lutfen bende sitresli gecirdim ama biseyi yok diye ornekleriniz varsa bana yazin hic iyi degilim cunku
Canım öncelikle geçmiş olsun. Sen tedbirini al bebeğin için gerisini Allah’a emanet et. Ama suan biz ne desek de sen yeterince rahatlamazsın, bu düsünceler zihnini yer yer durur. En iyisi bir psikiyatr gidip aklındaki herşeyi anlat tedaviye başla öyle öyle günden güne daha kaygısız hissedersin. Öyle yaşamak çok zor çünkü.

Canım öncelikle geçmiş olsun. Sen tedbirini al bebeğin için gerisini Allah’a emanet et. Ama suan biz ne desek de sen yeterince rahatlamazsın, bu düsünceler zihnini yer yer durur. En iyisi bir psikiyatr gidip aklındaki herşeyi anlat tedaviye başla öyle öyle günden güne daha kaygısız hissedersin. Öyle yaşamak çok zor çünkü.
Evet icim icimi yemeye basladi hamileyken boyle degildim dusunmuyordum bi anda basladi ben oglumda da otizmden suphelenip korktum ve oglum otizm degil ama ben anneligimin tadini hic alamadim simdi ayni seyleri yasamak istemiyorum bebegim emiyo nasil tedavi gorebilirim

Evet icim icimi yemeye basladi hamileyken boyle degildim dusunmuyordum bi anda basladi ben oglumda da otizmden suphelenip korktum ve oglum otizm degil ama ben anneligimin tadini hic alamadim simdi ayni seyleri yasamak istemiyorum bebegim emiyo nasil tedavi gorebilirim
Emzirirken de kullanılabilen ilaçlar var.. bu sekilde hissetmek cok kötü. Kadın doğum ve psikiyatr sorun onlar yönlendirir

Kızlar; bende yıllardır anksiyete ile boğuşuyorum son 2 aydır iyiyim, düzenli terapi aldım ve psikiyatrist ile görüşüyorum, ilaç dozumu 5 mg a kadar düşürdü, bırakma evresine girdik hamilelik düşünüyorum, bunun için kadın doğuma gittim, kan testlerime bir bakıldı B-12’im ve D vitaminim yerlerde…

B-12 eksikliği de anksiyete, kaygı ve depresyona sebep oluyormuş. Bundan kaynaklı ya da değil bilemiyorum şu an takviye kullanıyorum ama kan testlerinize de baktırın, belki vitamin eksikliğinden de yaşayanlar vardır aramızda.

Ekşi sözlükte okumuştum, anksiyetesini kefir ile yenenler falan vardı :)) belki vitamin eksikliği de sebep olabilir kaygı düzeyinin artmasına.

Kızlar bende başdönmesi oluyor ve çok korkuyorum...
Bu başdönmesi yüzünden yalnız dışarı çıkmaya korkar oldum.
Merhaba, bende de aynı sorun vardı baş dönmesi başta uyuşukluk gibi şikayetler ile KBB ve nörolojiye gittim bişeyimin olmadığını strese bağlı olabileceğini psikiyatri ye görünmemi söylemişti. İnşallah bişey çıkmaz ama içiniz rahat etmeyecekse bir uzmana görünün isterseniz belki değerleriniz vs düşmüş yada çıkmıştır

Merhaba, bende de aynı sorun vardı baş dönmesi başta uyuşukluk gibi şikayetler ile KBB ve nörolojiye gittim bişeyimin olmadığını strese bağlı olabileceğini psikiyatri ye görünmemi söylemişti. İnşallah bişey çıkmaz ama içiniz rahat etmeyecekse bir uzmana görünün isterseniz belki değerleriniz vs düşmüş yada çıkmıştır
Gittim gitmez olurmuyum. Boynum da fıtık var sadece.. o da böyle başdönmesi yapmaz dedi.

Kızlar benim tekrar ilaca başlayalı üç ay olacak, tamamen geçti anksiyete nöbetlerim, 10 mg cipralex dışında başka ilaç kullanmıyorum, onu da düzenli kullanıyorum. Bu arada beslenmeme dikkat ediyorum, yulaf ve probiyotik kefir, yoğurt gibi takviye gıdalar tüketiyorum.

Bende anksiyete yaratan insanları hayatımdan çıkardım, o kadar iyi geldi ki bu bana anlatamam. Kendimi işe odakladım, stresten uzak duruyorum, olumlu düşünmeye çalışıyorum ve çok şükür çok iyiyim.
Merhaba ilac sizde kilo yada istah artısıyapti mi? Ben 5 mg kullanıyorum ama kilo aldirmasindan korkuyorum. Gecmisten beri anksiyete bozuklugum var dogum hamilelik emzirme derken 3.5 senedir kullanmadim suanda kaygi yüzünden 5 mg olarak kullanicam

Merhaba ilac sizde kilo yada istah artısıyapti mi? Ben 5 mg kullanıyorum ama kilo aldirmasindan korkuyorum. Gecmisten beri anksiyete bozuklugum var dogum hamilelik emzirme derken 3.5 senedir kullanmadim suanda kaygi yüzünden 5 mg olarak kullanicam
İştah artışı yaptı kilo yapmadı, dikkat ediyorum biraz

X