Plesenta akreata lütfen yardım

Aysfeyzam20

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2019
2
0
30
Selam anneler bana yardımcı olabilecek yada başından böyle bişey geçenlerden destek bekliyorum lütfen..9 yaşında kızım var ve hiç sorunsuz dünyaya getirdim sonrası biri 20 biri de 24 haftalık normal doğumla iki çocuğumu kaybettim sancısız açılma ve su gelmesi problemiyle.sonra iyi bir Dr bulduk ve tekrar hamile kaldım 14.haftada serklaj yapıldı çok şükür bir oğlum oldu şu an 1.5 yaşında.tekrar hamileyim 18 haftalık yine serklaj oldum 14.haftada..16.hafta muayenemde Dr bebeğin eşinin plesentaya yapışık olduğunu söyledi üniv hastanesinde doğum yapman gerekir gerekli doktorlarla birlikte dedi sonrasında kan ve yoğun bakım ihtiyacım olabileceğini söyledi…bende netten araştırdım çok ciddi bir durum rahmim bile alınabilirmiş yada kan kaybından ölebilirmişim..o kadar kötü durumdayım ki her günüm ağlamaklı geçiyor çocuklarımın yüzüne bakamıyorum..her sabah uyandığımda günlerim kalmıyor diye düşünüyorum..bu durumu atlatan yada sonradan plesenta da düzelme olan oldu mu yada doğumlarını nasıl nerde geçirdiler?? Fikir ve desteklerinizi bekliyorum 🙏

Merve

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
29.707
109.687
30
Bu kadar korkmayın en basit ameliyatlarda bile ölüm riskimiz var. Ona göre kağıtlar imzalıyoruz filan. Burda en büyük ihtimal rahmin alınması sanırım. Umarım gerek kalmaz sorunsuzca bebeğinizi büyütürsünüz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 41 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 31-33 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2000-2200 gr. aralığında. Bebeğinizin hızlı büyümesi vücut oranlarını değiştirdi. Örneğin, bebeğinizin karaciğeri 9. haftada bebeğinizin toplam ağırlığının %10 kadar iken şimdi toplam ağırlığının sadece %5 kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Fdad

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2021
3
0
26
Selam anneler bana yardımcı olabilecek yada başından böyle bişey geçenlerden destek bekliyorum lütfen..9 yaşında kızım var ve hiç sorunsuz dünyaya getirdim sonrası biri 20 biri de 24 haftalık normal doğumla iki çocuğumu kaybettim sancısız açılma ve su gelmesi problemiyle.sonra iyi bir Dr bulduk ve tekrar hamile kaldım 14.haftada serklaj yapıldı çok şükür bir oğlum oldu şu an 1.5 yaşında.tekrar hamileyim 18 haftalık yine serklaj oldum 14.haftada..16.hafta muayenemde Dr bebeğin eşinin plesentaya yapışık olduğunu söyledi üniv hastanesinde doğum yapman gerekir gerekli doktorlarla birlikte dedi sonrasında kan ve yoğun bakım ihtiyacım olabileceğini söyledi…bende netten araştırdım çok ciddi bir durum rahmim bile alınabilirmiş yada kan kaybından ölebilirmişim..o kadar kötü durumdayım ki her günüm ağlamaklı geçiyor çocuklarımın yüzüne bakamıyorum..her sabah uyandığımda günlerim kalmıyor diye düşünüyorum..bu durumu atlatan yada sonradan plesenta da düzelme olan oldu mu yada doğumlarını nasıl nerde geçirdiler?? Fikir ve desteklerinizi bekliyorum 🙏
Mehaba bende ilk bebeğimi 19 haftalık acilmayla kaybettim 3 ay sonra tekrar hamile kaldım ve 11 haftalıkken serklaj oldum ve sonra plesanta previa olduğunu öğrendim sureklik yattım lavabo ihtiyacımı karşıladım sadece 32ci haftaya kadar hiç bı sorun olmadı 32, haftada kanamaların başladı planlı bı sekilde 35 haftalık Ken sezeryan oldum doğum sırasında kanamam olmuş ama şuan çok şükür 3 yaşında kızım