Prenses görümce.

Bu konulardaki bu saçma bakış açısını anlamıyorum.

Eğitim seviyesi ile temizlik ve yemek yapma ters orantılı iki kavram mı?

Biri düşerken öteki tırmanıyor mu?

Ben de üniversite mezunuyum. Bu sebeple yemek ve temizlik yapamam öyle mi? Çözüm pis evde aç bi ilaç oturmam mı?

Bi arkadaşımın kız isteme töreninde benden çay ikrami yapmamı istediler. Erkekler çok kalabalıktı mecburen salonda erkekler oturdu. Kadınlar zaten mutfakta koşturmakla meşgul.

Erkeklere servis yaptım. Ama bu hoşuma gitmedi. Neticede orda o servisi yapacak 2 enişte vardı.

Ben bunu bir ortamda söyledim. 2 tane genc erkek orda otururken benden rica edilmesinden rahatsiz olduğumu belirttim. Komşumuz diyor ki "ama kızım onlar yüksek okul mezunu yapamazlar"

E ben de 4 senelik fakülte mezunuyum. Çay servisi yapmakla ne alakasi var. Ha bir alakası varsa da o zaman onlar dururken benim yapmamam lazımdı.

Ya siz eşiniz ve görümceniz ile birlikte yardim amacıyla yapacaksınız. Ya da yapmayıp laf sokulunca çatır çatır konuşacaksınız.

Kv me gittim. Küçük gelinim gelip temizliğimi yapacak sag olsun çok iyidir dedi. Öyle mi ne güzel kolay gelsin dedim.

Oğulların toplanıp yapsın. Ben eşimi anneme getirtip eline toz bezi vermiyorsam kimse de bana veremez.

Verirse de almam.

Bunun eğitimle alakası yok. Bunun cinsiyetle de alakasi yok.

Annesi yaşli ve yapamıyorsa bi zahmet oğlu düşünsün. Oğlu vicdan yapsın.

Oğlunun vicdan yaptığı yerde ben zaten yardim ederim. Yardim ederim ama kadin olduğum icin ya da eğitimli/ eğitimsiz olduğum icin değil. Insan olduğum için.
Kesinlikle haklısınız. Mesele benim bakış açım degil zaten. Esim kayın valideme diyor ki neden sadece bizden, eşimden bekliyorsun bir şeyler, kızın da var. Diyor ki o çalışıyor, okuyup yazıyor tüm gün:)))

Ben, kızı, kendisi ya da ben eşim görümce... ama görümce olacak illa, netim bu konuda.
Ben nedense takintili oldugunu gorumcene dusunmedim.. yengemle ben yaparken gunluk seyleri kiz kardesim yapmadiginda gicik olurum. Yani elin kizi gelmis yapiyor benle beraber ne yapiyorsak artik iste.. onun yeyipte kenara cekilmesi hic bir mazereti olmadan.. kimse kusura bakmasin, az yesinde bi hizmetci tutsun😐😂

Ben, kızı, kendisi ya da ben eşim görümce... ama görümce olacak illa, netim bu konuda.
Görümceyi bi salın ya :KK70: KV size temizlik yaptırmaya çalışıyor siz de onun hırsını görümceden alıyorsunuz.
38 yaşında kadınsınız küçük de değilsiniz. Yapmayın temizlik falan. siz de görümce de temizlik yapmak zorunda değilsiniz

Sizi tenzih ederek soyluyorum ama sadece benim mi dikkatimi cekti bu kk da ne cok akademisyen var🙈 Hepside hemen hemem ayni dert ben akademisyenim hizmet bekliolar yok su yok bu gercekten iyiki akedemisyen degilim diyesim geliyor😂Neyse sizin sorununuza gelince elbette hakli olabilirsnz ama benden 6 yas kucuk biriyle kendimi bir tutup sinir olacagima 80 yasindaki buyuklerime yardim eder dualarini alir ahirete yatirim yapardim malum orda sadece yapilan iyilik ve dualar geciyor akemik kariyer de neyin yazdiginin onemi yok. Asla duymazdim yaşlınin yaşlı hastanin hasta oldugunu kabul edince hayat daha kolay oluyor bence.

Kayınvalideniz sizden iş bekliyor, siz ve eşiniz görümcenizden. Sebep?
Niye kimse eşinizden bir şey beklemiyor bunu sorguladığınız vakit kadın ve gelin olduğunuz için hizmetçi muamelesi görmekten kurtulursunuz. Eşiniz kardeşine sinirlenip çene yapacağına kalksın iş yapsın. Siz de yardım edersiniz.
Çünkü KV laf söyleyemiyor yaşlı diye. KV hırsını görümceden çıkarıyor

Kayınvalideniz sizden iş bekliyor, siz ve eşiniz görümcenizden. Sebep?
Niye kimse eşinizden bir şey beklemiyor bunu sorguladığınız vakit kadın ve gelin olduğunuz için hizmetçi muamelesi görmekten kurtulursunuz. Eşiniz kardeşine sinirlenip çene yapacağına kalksın iş yapsın. Siz de yardım edersiniz.
Yahu eşim yapar ev temizliği:)) bizim evde toplumsal cinsiyetçi iş bölümü kaliplarının yeri yoktur. Ben öyle bir şey hissettiğim an müdahale ederim. Bence kadınlar arasi dayanışma eksikliği asil sorun. Ben bundan şikayetçiyim. Kadin benden sürekli iş bekleyip laf sokarken kızı oldukça sessiz. Prenses muamelesi görmeye alışmış yani, isine geliyor. Kadınlar her koşulda hakli degil, üzgünüm.

Yahu eşim yapar ev temizliği:)) bizim evde toplumsal cinsiyetçi iş bölümü kaliplarının yeri yoktur. Ben öyle bir şey hissettiğim an müdahale ederim. Bence kadınlar arasi dayanışma eksikliği asil sorun. Ben bundan şikayetçiyim. Kadin benden sürekli iş bekleyip laf sokarken kızı oldukça sessiz. Prenses muamelesi görmeye alışmış yani, isine geliyor. Kadınlar her koşulda hakli degil, üzgünüm.
Bazı kadınlar PİREMSES olmayı seçebilir. siz onu zorla istediğiniz kalıba sokamazsınız

Kesinlikle haklısınız. Mesele benim bakış açım degil zaten. Esim kayın valideme diyor ki neden sadece bizden, eşimden bekliyorsun bir şeyler, kızın da var. Diyor ki o çalışıyor, okuyup yazıyor tüm gün:)))
Burda En akıllı eşiniz geldi. Neden kızından beklemiyorsun diyor sizin yapmanıza kızıyor vs ama kendisi bir şey yapmıyor o yapsın mesela... Güzel taktik ha. Kayınvalide sizden iş bekliyorsa yapmayın bu kadar basit niye evin kızına takıyorsunuz karı koca? Hadi kocanız erkek işine geliyor takıyor da size şaşırdım. Yapmıyorum deyin tamamdır.

Burda En akıllı eşiniz geldi. Neden kızından beklemiyorsun diyor sizin yapmanıza kızıyor vs ama kendisi bir şey yapmıyor o yapsın mesela... Güzel taktik ha. Kayınvalide sizden iş bekliyorsa yapmayın bu kadar basit niye evin kızına takıyorsunuz karı koca? Hadi kocanız erkek işine geliyor takıyor da size şaşırdım. Yapmıyorum deyin tamamdır.
Tamam da eşim yapıyor ://

Ya işte sorun para değil, altı yıldır çözemedim ben bu kadını. Dese ki hadi üçümüz yapalım, hiç sorun değil. Yahu ben niye kırk yılda bir gittiğim yerde komple temizlik yapayım.
Gelin diye ucuz işçi aldiklarini saniolar çünkü. Kadin her sana dediginde eşin kalkip atilmali anne bana de senin cocugun benim ben dururken ona is yaptiramazsin diye. Ama nerde öyle adam ara ki bulasin. Kaldi ki ev temizlemek agir is bence kesinlikle erkek yapmali nazik bi kadin neden koca supurgeyi kovalari kaldirmaya cabalasin bi de lohusayken diyosun. Sen bilmezsen kendi kıymeti baskasi hic bilmez. Ben sana biz gidince temizlikci yollarim de hatta cagir eve gelsin ertesi gün yapma temizlik falan ne münasebet ya. Sen yokken ne yapiolar onu anlamış degilim?

X