Prof. Dr. Berfu demir ankara bahçeci

Merhabalar , ben başka bir merkezde tüp bebek tedavisi gördüm ve şimdi Berfu hocayla devam etmek istiyorum ama kafamı kurcalayan şey embriyoda ilk olarak 5.güne gideceği .
Elimizde hiç embriyo kalmamasından çok korkuyorum . Birde çok yoğun olduğu için telefonla ulaşmada sıkıntI yaşarmıyız acaba sizlerde süreç nasıl ilerledi ?

Yazarim tabi haberleselim insallah sayar pozitif haberlerimizi veririz:)) Ankara'da mj yaşıyorsun merak ettim de, birde taze transfer mi olacak?
Annem ankarada ben zonguldaktw yaşıyorum 9nun yanında kalıyorum.. evet taze trenafer olacak kısmetse bakalim kac tane saglikli embriyo olacak.

Insallah 5.gune giderler ayni korkular ben de de var ama berfu hocaya cok güveniyorum insallah hersy yolunda gider

Annem ankarada ben zonguldaktw yaşıyorum 9nun yanında kalıyorum.. evet taze trenafer olacak kısmetse bakalim kac tane saglikli embriyo olacak.
Ben bugün gittim 6 tane gelişmeye aday folikul var. İgnelere başlarken 10 du. İnşallah bu altısı sağlıklı olur 5. Güne gider bı tanesi de bana tutunur.senjn yarindi sanırım kontrol gunun?

7 yumurta gorunuyor tabi büyüklükleri farklı 5 yada 6 tanesini toplamak istiyorum dedi..hayirlisi haftaya cumaya kadar götürmek istiyorum dedi..sayi iyice artsin diye
Ooo masallah çok guzel.insallah bir tanesi nasip olur canlanir hayata size merhaba der:)) toplamanin ne zmaan olacağına dair bişey dedi mi peki?

Daha onceki olumszlar nerede oldu? Soylmnzde saknca var mi?

MEsajlarıma cevap vermediği hiç olmadı çok yoğunsa belki bir iki saat geç verdi en fazla o konuda hassas bence baya hoca.5. Gün konusunda da ilk tedavilerimde başka merkezde çok bilgim olmadığından bende öyle düşündüm hatta ilk tedavim üçüncü gündü şimdi dönüp bakıyorum çok gereksiz geliyor açıkcası.çünkü 3. Günden beşi güne ulaşamayan embriyoların %90 anne karnında da ulaşamıyormuş zaten beşinci güne.yani kalitesizler zaten elenenler o yüzden içiniz rahat olsun beşinci gün daima en mantıklısı üçüncü gün şansa kalıtor insanı yoruyor negatif olma ihtimali daha fazla olduğundan

Kızlar yumurtalarımın en buyuğü 24 mm 20 mm 18 16 diye gidiyor küçüklerin büyümesini bekleyeceğiz dedi iğneyle devam ediyorum cuma günü opu olacak... Aklıma takılan şu ki internette 20 22 arasında çatlama iğnesi oluyormuş peki onu perşembe olucam daha ben iyice buyüyüp çatlamazlar mı ki korkmaya başladım sizde kaçken toplama oldu

Canım maşallah çok iyi buyumus yumurtaların benim daha en büyüğü 16 mm.benimde cuma yada cumrtesi opu olacak.ben geçen tedavilerimde 24 u görmüştüm. İçinde kuşku olmasın sorun olsaydı berfu hoca yapmazdı.bence hiç birşey olmaz.

Herkese merhaba!Ben de Berfu hocanın hastasıyım.Şubat ayında ön görüşme sonrasında muayene için gittiğimde bana mutlaka kilo vermemi söylemişti.Muayeneden sonra özellikle gebeliğin oluşmamasındaki en büyük etkenin kilo olduğunu belirtmişti.Biraz kilo verip aşılama ile sürece başlayacaktık.Ben Nisan ayında işten ayrıldım her gün 2-2,30 saat yürüdüm sağlıklı beslendim ve yaklaşık 15 kilo verdim.Daha fazla kilo verebilirdim ancak Berfu hoca da bana önemli olanın sağlıklı bir rutine sahip olmamın olduğunu söyledi o sebeple verdiğim kilodan çok bu hayat tarzını entegre etmemin daha doğru olduğunu söyledi.Dün muayene oldum tekrar Berfu hocaya.Bu sefer aşılama değil de tüp bebek için karar aldık.Ekim ayında başlayacağız inşallah.Bu süreçte ben biraz daha kilo vereceğim ve hsg çektireceğim.Ankara'da nerede çektirdiniz filmi?Acı eşiğim yüksek ancak "bayıldım,çok kötüydü" yorumlarını okudukça çok korkuyorum.
Bu arada 5. embriyosu için %60 oranını verdi hoca.Açıkçası 3. günde transfer edilip gebelik için yetersiz kalan bir embriyodansa 5. gün embriyosunu tercih ederim.Zaten yaşamazsa transferden sonra da yaşamayacağı anlamına gelir diye düşünüyorum.

Aynı zamanlarda olacağız demek ki..canım dün en büyüğü 24 idi sonra 20 ama geriden gelen küçükler çok 4 tane falan var belki 4 taneyi alabilmek için 1 tanenin boşa gitmesine göz yummak gerekmiştir.. Berfu hoca bilir güveniyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…