Pufy'in Diyet Günlüğü

Nihayet eve geldim kızlaar.Herkes yerinde mi? Ben tatilde hic ama hic dikkat edemedim ama bol hareket oldugundan Allahtan fazla kilo almamısım yani o yediklerimin üzerine bide otursaydım 5 kilo alırdım.Ama eve gider gitmez tartıldım ve 67 :KK43: 2 kilo almısım 1 kilosu ödem yani şişlik oldugunu düsünüyorum cünkü daha regl olmadım ve cok yakın gecen ay 14'nde olmustum ama gec kaldı galiba her neyse bir an once ekime kadar tam gaz devam edicem.Yarından itibaren baslıyorum.Onun icin alısverise cıkıp hemen kendime diyet türü seyler aldım.Light süt,kırmızı meyveli k-fleks,2 yesilcay ve dogusun form cayını aldım.Hic denemedim faydasını gören var mı bilmiyorum.Bilgisi olan varsa söyleyebilir.Uyku düzenim düzeldi cok sükür.Sabah 7.30 aksamda 11.30'da yatakta oluyorum.Yapcaklarımı canlandırmak adına tekrar yazıcam ;

Sabah-8:
aç karna;yesilcay
10 dk sonra;1 kase k-fleks, 1 meyve

Sa:10-Ara (Kayısı,yogurt,meyve(erik,elma ya da armut,) yesilcay

Öğle-12; Kahvaltılık seyler (domates,peynir,salatalık vs)
1 ya da 2 bugday ekmek

Ara-14;Ara (Kayısı,yogurt,meyve(erik,elma ya da armut,) yesilcay

Akşam; Menüye göre ayar vericem.

canım sana önerim olacak... kilo verememenin sebebi sabah kahvaltılarını yeterince besinli tüketmemen sabah kahvaltısı çok önemli diye bağırıyor uzmanlar.. gün içinde metobolizmanın çalışması ona bağlı.

peynirini ekmeğini sebzeni zeytinini yumurtanı tüketmelisin bence:KK34:

haklisin canim ama çok geç yatiyorum bu yüzdende sabah sofra hazirlayip kahvalti etmenin yerine 10 dk daha fazla uyumayi tercih ediyorum, oysa ben zayifken sabah kahvaltisi yapabilmek için erken kalkip 1 kocaman kase misi gevregi ile yarim litre süt içerdim (abartmiyorum tam 2 bardak içerdim) ama $imdi 1 activia ve yarim bardaktan daha az sütle yapilmi$ kahve.....

bugünki menüm (bugün i$tahim çok açikti malesef)

sabah (çok geç kalktim)
metabolizma hizlandirici çay

ögle
bir dl ekmek
2 tk reçel
1 yk balikli püre
1 kk peynir
2 çeri domates
biber, 1 ka$ik dolma

ara
1 büyük fincan $ekersiz türk kahvesi
1 kupa neskafe
bir bisküvi
1 tk nutella
çay ka$igin ucuyla bal

ak$am
2 yemek ka$igi makarna
2 ka$ik $ehriye çorbasi
1 activia
1 frenk inciri

in$allah ba$ka bir$ey yemem

bu arada pufy ho$geldin :) bizim motivsyonumuzu arttir lütfennn hiçbirimiz o kadar motive degiliz, gerçi benim için bu hafta az çok ii geçti sayilir, hediye olarakta 100gr verdim :KK47:

yarindan itibaren yag yakici bitkisel $urubuma ba$liyorum, in$allah i$e yarar :)

bu arada yazmayi unuttum ben bugün hizli tempoda taaaammmmm 2.5 saat yürüdüm yani nerdeyse oturdugum $ehrin bir ba$indan diger ba$ina yürüdüm :KK70: ama çokta yoruldum 11 km yürüdüm En Büyük KK pes etmicem 9 ayda 10 kilo ya gidecek ya gidecek!!!

bu arada pufy ho$geldin :) bizim motivsyonumuzu arttir lütfennn hiçbirimiz o kadar motive degiliz, gerçi benim için bu hafta az çok ii geçti sayilir, hediye olarakta 100gr verdim :KK47:

yarindan itibaren yag yakici bitkisel $urubuma ba$liyorum, in$allah i$e yarar :)

bu arada yazmayi unuttum ben bugün hizli tempoda taaaammmmm 2.5 saat yürüdüm yani nerdeyse oturdugum $ehrin bir ba$indan diger ba$ina yürüdüm :KK70: ama çokta yoruldum 11 km yürüdüm En Büyük KK pes etmicem 9 ayda 10 kilo ya gidecek ya gidecek!!!

İnsallah canım senin adına ve aynı sorunu yasayan tüm arkadaşlarıma bol bol başarılar diiliyorum.Allah'ımada yalvarıyorum.Yemekler karsısında su pis nefsimizi bi durdurabilsek ah gerisi kolay da işte her şey bizim elimizde.Umarım başarırsın canım benim.Bu azim devam ettikce ohooo bi bakmışsın 100 gr değil 2şer 3er kilolar birden gidiverir gör bak :) Ancak yine grup dağılmış gibi gördüm.2-3 gün girmeyince hemen boyle oluyo sayfayı acarken bile terreddütle actım ama cok cabuk pes ediyolar :KK43: Nerdesiniz kızlar ya :KK43: Başarıcaz bu yola birlikte başladık birlikte bitircez.:KK19:

haklisin canim ama çok geç yatiyorum bu yüzdende sabah sofra hazirlayip kahvalti etmenin yerine 10 dk daha fazla uyumayi tercih ediyorum, oysa ben zayifken sabah kahvaltisi yapabilmek için erken kalkip 1 kocaman kase misi gevregi ile yarim litre süt içerdim (abartmiyorum tam 2 bardak içerdim) ama $imdi 1 activia ve yarim bardaktan daha az sütle yapilmi$ kahve.....

bugünki menüm (bugün i$tahim çok açikti malesef)

sabah (çok geç kalktim)
metabolizma hizlandirici çay

ögle
bir dl ekmek
2 tk reçel
1 yk balikli püre
1 kk peynir
2 çeri domates
biber, 1 ka$ik dolma

ara
1 büyük fincan $ekersiz türk kahvesi
1 kupa neskafe
bir bisküvi
1 tk nutella
çay ka$igin ucuyla bal

ak$am
2 yemek ka$igi makarna
2 ka$ik $ehriye çorbasi
1 activia
1 frenk inciri

in$allah ba$ka bir$ey yemem

benim sabahları kahvaltı hazırlamam 5 dk canım sadece peynir zeytin dolapta hazır zaten onları tüketiyorum hemen ekmekle yanınada domates biber ne varsa sebze türü mutlaka yiyorum. çok zamanını almaz emin ol farkı göreceksin dediğim giibi bir dene bakalım. ekmeğin arasına peynir domates bile koysan sabah yediğin aktivyadan daha besleyici olucak..
:KK34:

hmm aslinda haklisin en fazla 5dk alir kahvaltiyi hazirlamamama ne bileyim 2-3 yildir bu böyle ali$tim galiba, mesela bugün kalkali 1 saat oldu ve ben daha agzima bir$ey almadim ama sanki sabah kalkinca tok olarak kalkiyorum oysa çogu ak$am yatarken karnim gurulduyor :KK70: ama artik sabah menüme en azindan 1 adet etimek eklemeyi dü$ünüyorum :)

pufy in$allah canim hepimiz incecik oluruz, diger kizlar genelde hafta sonlari gelmiyorlar, $imdiden söyleyim ama pazartesinden itibaren in$allah hepsi burda olur :)

Kizlar selam :) ben yine kesiflerime devam ediyorum :) bi onceki yazimda gunde 2 ogun kuvvetli beslenip baska hicbi sey yememekle zayifladigimi yazmistim. dogru galiba bu sabah da 58.5 buldum kendimi. sabah 11 gibi kuvvetli kahvalti, aksamustu 5-6 gibi de yemek. pek hareket ettigim de soylenemez. neyse

bi de sey fark ettim kafami ne zaman diyet, rejim, zayiflamak gibi seylere taksam veremiyorum. istersem gunde sadece 1000 kalori alayim 1 saat spor yapayim yine veremiyorum. vucudum biliyo rejimde oldugunu bana inat kilo vermiyo heralde. o yuzden bu diyet sayfasina bakmamaya aklima getirmemeye calisiyorum. kizlar bana inanin kafaniza cok takmayin.

herkese ıyı bır hafta dılıyorum ve menumu yazıyorum
sabah:1 etimek+1 karper peynir+1 bardak çay
ara:1 turk kahvesı
ara:4-5 fındık 1 kuru kayısı
Öğle:1 parca ızgara tavuk+peynirli salata+1 dılım kepek ekm
ara yok ama nescafe ve cay ıctım
aksam:4-5 yemek kasıgı tavuk sote+peynirli salata+2 dılım beyaz ekmek
ısten eve gelırken yaklasık 20-25 dk yuruyus
kendımı haftaya ıyı bır baslangıc yapmıs goruyorum.Bu hafta pms donemıne gırıyorum muhtemel sıskın olurum ve metabolızmam yda yavaslar ama mesela bugun hıc seker-cıkolata-kola tuketmnedıgım ıcın mutlu hıssettım kendımı:)

herkese merhaba
geçen hafta 62 lerdeydim. hafta sonu 2 günlüğüne bir tatil kaçamağı yapalım dedik. ve ben döndüğümde 63.4 kilo idim. ya bu kiloları vermek bu kadar zorken almak neden bu kadar kolay ya... dün sabah itibarıyla 63.4 ile başladım yeniden. bu sabah ta 1 kase nesfit yedim. az sonra mavi yeşil 3 adet bisküvi yiyeceğim.

kizlar hiçbir motivasyonum kalmadi geçen hafta o kadar dikkat etmeme ragmen 100gr verince, 4 gündür yag yakici ve metabolizma hizlandirici $urup içiyorum evet metabolizmami hizlandirdi ama çok aciktiriyor ve ben ha bire yiyorum tatli krizlerim tuttugu için :KK43: :KK43: kilo vermek orda kalsin bununla kilo bile alirim, 10 gün kullandiktan sonra haplara ba$layacagim, bugün i$tahim biraz azalti ve henüz tatli krizim tutmadi bakalim

ben ne yaptığımı bilmeden birşeyler yapmaya çalışıyorum işte....bu sabah 63,6 idim. ama ben cumartesi sabahı tartılıp cumartesileri kendime bildirim günü yapacağım.
bugün kü menüm;
sabah: 1 kase nesfit tahıllı
ara 3 tane mavi yeşil kepekli bisküvi ve yeşil çay
öğle: dışarda yedim. sanırım bir kepçe kadar mercimek çorbası
1 porsiyon tavuk bonfile
ara: bir dilim kavun
akşam da 4 kaşık kadar köfteli patates yemeği
5 tane sarma yemeyi düşünüyorum
ara olarak ta bir dilim karpuz yada 1 şeftali yiyeceğim.

kızlar birşey soracağım.karaty mıdır nedir onda ara öğün yokmuş. ara öğün yaparak hata mı ediyoruz acaba. kafam karıştı.

ben ne yaptığımı bilmeden birşeyler yapmaya çalışıyorum işte....bu sabah 63,6 idim. ama ben cumartesi sabahı tartılıp cumartesileri kendime bildirim günü yapacağım.
bugün kü menüm;
sabah: 1 kase nesfit tahıllı
ara 3 tane mavi yeşil kepekli bisküvi ve yeşil çay
öğle: dışarda yedim. sanırım bir kepçe kadar mercimek çorbası
1 porsiyon tavuk bonfile
ara: bir dilim kavun
akşam da 4 kaşık kadar köfteli patates yemeği
5 tane sarma yemeyi düşünüyorum
ara olarak ta bir dilim karpuz yada 1 şeftali yiyeceğim.

kızlar birşey soracağım.karaty mıdır nedir onda ara öğün yokmuş. ara öğün yaparak hata mı ediyoruz acaba. kafam karıştı.

bence oyle... kesinlikle karatay diyetine katiliyorum o yonden. ara ogun yemek yerine sabah ve aksam kuvvetli 2 ogun yiyorum tum gun baska bi sey yemezsem kilo veriyorum.

bence oyle... kesinlikle karatay diyetine katiliyorum o yonden. ara ogun yemek yerine sabah ve aksam kuvvetli 2 ogun yiyorum tum gun baska bi sey yemezsem kilo veriyorum.

aslında mantıklı olabilir ama o diyette meyve yenmiyor değil mi. eğer öyle ise ben meyve yemezsem ölürüm...hayatta meyvesiz yapamam. ramazanda bile insanlar iskender pide hayali kurar ben şeftali karpuz hayal ederim.

X