Ramazanda Diyete Başlayıp Hızını Alamayanların Birlikte Zayıflama Günlüğü

Merhabaa kimse yok muu :) İftar menümü yazayım;
1 kase şehriye çorbası
4 yk bamya yemeği
Salata
1 adet hurma
1 dilim karpuz
Sizce nasıl kızlar?

Merhabaa kimse yok muu :) İftar menümü yazayım;
1 kase şehriye çorbası
4 yk bamya yemeği
Salata
1 adet hurma
1 dilim karpuz
Sizce nasıl kızlar?
Burdayız afiyet olsun canım

Teşekkür ederimm
Rica ederim

İftar menüm;
(Dukan saf protein günüm)
1 kase dukan ton balığı çorbası
1/4 haşlanmış tavuk göğsü
2 adet kornişon turşu
1 bardak light ayran
1/2 su bardağı light yoğurt

İftardan 2 saat sonra;
Dukana uygun yapılmış muhallebi (1 tatlı kaşığı nişasta hakkım kadar)

Sen dukanla iyi kilo verebiliyor musun canım. Ben de önceden Karatay diyetini uygulamıştım biraz. Bu arada ne zaman tartılmamız uygun olur bir türlü karar veremedim. Sabah tartıldığımda fazla çıkıyorum. Akşam iftardan önce tartıldığımda ise az çıkıyorum hangisi doğru olur sence?

kızlar bu hafta içinde kilo verebilen var mı ya da alan ben hala aynıyım yaaa
dünkü iftar menüm
az çorba
biraz tavuk sote ve pilav
akşam kuru kayısı yedim5-6 tane tuvalet sorunum için çok iyi geldi tavsiye ederim
sahurdada
1 kase mısır gevreği marka vermiyim şimdi :)
1 ad yumurta sarısı
bir dilim peynir domates

Canım sen ne zaman tartılıyosun. Ben iftardan önce tartılınca baya az çıkıyorum doğru gibi gelmiyo. sabah tartıldığımda ise çok çıkıyorum daha kilo da vermemişim zaten

Canım dukana 1 ay önce başladım ve 3.4 kg verdim şu ana dek.hedefime 2 kg kaldı Allah'ın izniyle.uzun zamandır denemelerime rağmen anca 2-3 kg verebilmiştim dukana da başlayınca verdiğim kiloyla beraber 6 kg kadar vermiş oldum.merabolizma hızımın düşük olması ve kist tedavisi sürecinde olmama rağmen kilo verdim.inşallah devamı gelir
İftardan 1 saat kadar önce tartılmalısın.oruç değilsen de sabah uyanıp tuvalete gittikten sonra tartılmalısın gerçek kilon o zaman görülür.yemekten sonra yada tok karna gün içinde tartılmak doğru bilgi vermez su yemek vs onlar + olarak çıkar karşına.
Ben verdim ama dukan diyetini uyguluyorum.
Normalde yediğinden daha az yiyip biraz da egzersiz yapıyorsan verirsin.normalde de az yiyiyorsan be buna vücudun alıştıysa kilo vermen zorlaşıyor bizzat yaşadım çünkü.

Dünkü iftar menüm (dukan ps günü)
3 kaşık mercimek çorbası ( yasak ama yemeğe çıktığım için mecbur mideye ilk sıvı bişey girsin diye azıcık içtim)
3 tane orta boy barbunya balığı ızgara
1 kase salata yağsız

İftardan 2 saat sonra;
1/4 haşlanmış tavuk göğsü
1 kornişon turşu
1 dilim ecemus dukan kara kek (1/2 kaşık yulaf kepeği hakkım kadar)
1 tatlı kaşığı dukanella

Sahur menüm (dukan sp günüm)
1.5 haşlanmış yumurta
1 bardak Yeşilçay
1 kaşık maydanozlu lor
4 dilim hindi füme
1 dilim ecemus dukan ekmek (1 kaşık yulaf kepeği hakkım kadar)

Son düzenleme:

Süper çok güzel vermişsin cidden. İnşallah canım sen böyle devam edersen o iki kilocuk da gider :) Benim hedefime daha 4 kilo var

Süper çok güzel vermişsin cidden. İnşallah canım sen böyle devam edersen o iki kilocuk da gider :) Benim hedefime daha 4 kilo var
İnşallah canım iyi dileklerin için teşekkür ederim
Senin de az kilo var hedefine.
Gerçi ne kadar az kilo kalırsa o kadar direniyor vücut ama yılmıycaz

İftar menüm; (dukan sp günüm)
1 kase dukan ton balığı çorbası
1/2 tavuk göğsünden yapılmış dukana uygun körili tavuk
1 adet kornişon turşu
1/2 su bardağı light yoğurt
1 dilim pastırma çemensiz yağsız

İftardan 1 saat sonra ecemus dukan kara kek 1 dilim (1/2 kaşık yulaf kepeği hakkım kadar)

Son düzenleme:

Evet canım haklısın kilo azaldıkça zorluyor vücut ama devam edicez kilolara elveda

İftar menüm,
1 kase mercimek çorbası
patlıcan kebabı
Ekmek yok
sonrasında çeyrek porsiyon profiterol ama çok canım istemişti.

Sahur menüm,
Menemen
Ramazan pidesi(1 dilimden biraz fazla)
1 bardak yağsız süt
Üzüm
2 adet hurma

Canım bence şu pideyi elinden geliyorsa başka bişeyle daha az kalorili bişeyle değiştir derim sadece bi öneri

Bende yazayım sahur menümü..
(Dukan sp günü)
1 bardak light süt
1 dilim beyaz peynir
1 yumurtalı lorlu omlet
3 dilim hindi füme
1.5 dilim ecemus dukan ekmeği (1.5 kaşık yulaf kepeği hakkım kadar)

Haklısın canım normalde kepek ekmeği yiyordum ama dün gece canım istemedi öyle yedim :) maşallah sen hiç bozmuyorsun diyetini :)

Haklısın canım normalde kepek ekmeği yiyordum ama dün gece canım istemedi öyle yedim :) maşallah sen hiç bozmuyorsun diyetini :)
Saol canım yanımda bazen sabote edenler oluyo ama dayanıyorum çoğunlukla.ama bugün küçük kaçamak oldu bi parça karpuz yemiş oldum.

İftar menüm; (dukan ps günüm)
1 kase dukan tavuk çorbası
2 kaşık yağsız yoğurtlu semız otu
4 kaşık yağsız yoğurtlu biber
1 çatal karpuz (vallahi ağzıma tıkıştırıldı) dukana başladığımdan beri ilk defa meyve girdi ağzıma.

İftardan 2 saat kadar sonra;
Dukan dondurma 1 kaşık

Evet canım bir de o sabote edenler olmasa :) ben de dünkü menülerimi yazayım; ama sanırım biraz fazla yedim :18:

İftar menüm;
Mercimek çorbası
Patlıcanlı köfteli yemek
2 kaşık bulgur pilavı
Ara; 1 adet kelek :)

Sahur menüm;
1 adet simit
Peynir
Yağsız süt
2 adet hurma

Bu arada dün iftardan önce tartıldım 55.6 kiloydum İlk defa ramazanda kilo veriyorum tabii bunda cardio callaneticsin de kesinlikle katkısı var :)

YAAA ben niye veremiyorum kilo sinirlerim bozuldu iice üstülik hamile kalmayada çalışıyorum en azından ramazan sonuna kadar iki üç kilo versem iyi olacaktı bana bi yardım edin kızlar yaa çok çaresizim ne yapsam acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…