Romantik bir geceye hazır mısınız?

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
6.086
95
37
Romantik bir geceye hazır mısınız?


* Mum ışığı: Romantik bir ortam için loş bir ışık her zaman gerek ve şart. Çünkü loş ışık gizemli bir hava yaratır. Gizem de çekiciliği artırır.

* Müzik: Müzik seçimi yaparken müziğin ortamın loşluğunu tamamlayacak romantiklikte parçalar olmasına dikkat edin.

* İçki: Böyle bir durumda aslında tercih edilmesi gereken en iyi içecek tabii ki şarap (renk seçimi size kalmış) ya da şampanyadır. Ama alkol almıyorsanız egzotik meyvelerden hazırlanmış iyi bir meye kokteyli geceye renk katabilir.

* Yemek: Eğer hazırladığınız programın içine yemek dahilse en çok buna dikkat edilmeli. Çünkü bütün duyulara aynı anda hitap ettiğiniz bir konu üzerindesiniz. Mum ışığında hazırlanmış güzel ve şık bir sofra yalnızca görsel açıdan etkileyicidir. Bu şıklığı tamamlayan, damak zevkine uygun olarak hazırlanmış lezzetli mönülerdir. Şık bir sofra ve lezzetli bir mönü birlikte olursa istenilen amaca ulaşılmış olur.

* Koku: Ayrıntılar her zaman bütünü tamamlayan önemli unsurlardır. Koku da bunlardan biri. Koku seçimini yaparken kokunun rahatlatıcı bir özelliği olmasına dikkat edin. Ama bu rahatlatma, atmosfer yaratır nitelikte olmalıdır. Partnerinizi dış dünyadan izole edip başbaşa kalmanızı sağlamalı. Önerilerimiz kokulu mumlar, esanslar, tütsüler.

* Kıyafet: Bu konuda size yalnızca bakımlı ve çekici görünmenizi önerebiliriz. Ancak çekici olmak adına rahatsız bir kıyafet tercih etmeyin. Zira bütün gecenizin tadını kaçırabilirsiniz.

* Çiçekler: Ortamı ufak ışıklar, mumlar veya gül yapraklarıyla donatabilir, daha sıcak ve çekici bir atmosfer yaratabilirsiniz. Vazoda bir tutam çiçek bulundurmayı ihmal etmeyin.

* Oda ısısı: Ortamın soğuk olmamasına dikkat edin. Çünkü romantizm sıcak ilişkilerden doğar. Ama sıcak ortam yaratmak adına da sıcaktan boğulup, partnerinizi terletmeyin.

* Minderler: Kadın ya da erkek, hepimiz rahatlığı severiz. Minderler de rahatlığı simgeler. Doğru yaklaşımlar için rahatlık önemli.

* Hediye: Böyle güzel bir anı kalıcı hale getirebilmek için fotoğraf çekmek yerine ona küçük bir hediye verebilirsiniz (bir kart bile olabilir). Bu hem hazırladığınız sürprizi tamamlayan bir şey olur hem de bu unutulmaz günün bir sembolü olarak her zaman hatırlanır.
 
Vay Nilim Sağol Canim......
Eşim Askerde Ama Ben Böyle Ortamlari çok Severim Ve Daima Yaparim......
Ilginç Oluyor......
Denenmiştir.......ufak Eksiklerim Vardi şimdi Tamamladim.....
 
X