Saç Bakım Ürünleri Saç Bakım Topiğimiz🧴💇‍♀️✨️

Eklentiler

• Screenshot_20220520-174951_Chrome.jpg
    Screenshot_20220520-174951_Chrome.jpg
    78,2 KB · Görüntüleme: 25
image.jpg

Bugun indirimde bunlari buldum aldim sizin yuzunuzden gaza geliyorum 😍gerci sac degil ama olsun
Bana hamilelikte cirkin diyorlar 🥲 abjajjajaja o yuzden sizle bakim hosuma gidiyor

Eki Görüntüle 3069979
Bugun indirimde bunlari buldum aldim sizin yuzunuzden gaza geliyorum 😍gerci sac degil ama olsun
Bana hamilelikte cirkin diyorlar 🥲 abjajjajaja o yuzden sizle bakim hosuma gidiyor
Çirkin diyenin alnini karislarim :63:
Sen kullanacağın urunlere dikkat et he silikon paraben vs olmasin organic seyler kullan bebeler icerde konforlu yatsin 😍

Eki Görüntüle 3067903

Saç bakımını maskeler ya da duş sonrası uygulanan bakım yağları ile sınırlandırarak aslında en büyük yanlışı yapıyoruz. Zira saç bakımının temeli saç temizliğinden geçer. Mesela evini düşün. Biraz dağınık, tozlanmış ve hafiften kirlenmiş olsun. Sen de oda kokusu sıkmış, yerlere kilim, masalara da örtü sermişsin. Belki bir anlığına durumu kurtarmış olsan da evin temizlenmiş olur mu? Ya da daha bakımlı gözükür mü? İşte temizliği doğru bir şekilde yapılmamış olan saça bakım yapmaya çalışmak da tıpkı buna benzer.

Bu topiğin amacı saç bakımı için birbirimize önerilerde bulunmak, memnun kaldığınız ürünleri paylaşmak olacak.
Ben şahsen saç bakımına çok özen gösteriyorum. Son 6-7 yıldır kapalıyım ve kapali arkadaşlar bilir güneş görmeyen havasiz kalan saçlar hacmini yitirip nemini kaybedebiliyor. Bunun önüne nasil geçiyorum/ geçmeye çalışıyorum anlatayım.

Evde yabanci yoksa yazma takmam saçlarım herdaim açık veya topludur.
Güneşli günlerde balkonda bu fırsatı değerlendirmeye çalışıyorum.
Duş alırken saça sıcak su ve silikon paraben içeren ürünler kullanmamaya özen gösteriyorum.
Duştan çıkmadan önce sadece saçların uçlarına 'diplere gelmeyecek şekilde saç kremi uygulayıp tarıyorum ve güzelce durulayıp çıkıyorum.

Duş sonrası saç kurutma makinesi kullanmıyorum.
Saçımdaki fazla suyu havlu ile nazikçe bastırıp alıyorum.
Sonrasında saçlarım nemliyken besleyici onarıcı saç spreyi sıkıp, saç yağını (argan yağli,papatya yağli vb.) Sürüp o nemin saça hapsolmasını amaçlıyorum 'ki işe yarıyor.
Saçınızın kendi kendine kurudugunda nasil yumuşak ve hacimli olacağını göreceksiniz zamanla, birazcik sabır istiyor saçlar.
Evde olduğunuz zamanlar kendi kendine kurumasına izin verin.

Varsa değişik, güzel sonuçlar aldığınız yöntemler kürler ve ürünler buyrun çıkın çıkın gelin. ❤️🥰

Cilt bakımı için de @Calcifer 'in topiğine bakabilirsiniz orda bir çok bilgi mevcut 😊
👉🏻 Thread 'Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️' Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️
aaaa ne güzel topik,keşke bundanım olsa :KK53:

1653073529819.png

Güzel bir konu olmuş. Ben de yeni rutinimi anlatmak isterim.🤗

🌱Kuru ve kalın telli saç yapısına sahibim.

🌱2-3 ay once çok şiddetli bir dökülme yaşamaya başladım.

🌱Şampuan kimyasallarından kurtulayım, dökülme duracak mı diye rutinimi sıfırdan değiştirdim.

🌱Doğal hindistan cevizi yağını 2 haftada 1 saç maskesi olarak kullaniyorum.(Bu rutinimde vardı ama diger maskelerle dönüşümlü kullanıyordum.)

🌱Şampuan yerine doğal bıttım sabunu kullanmaya başladım.

🌱Saç kremi yerine kendi yaptığım elma sirkesini kullanmaya başladım.

🌱Saç derimi iyice durulayabilmek için şöyle bir alet aldim. Bununla dolaşıklıkları da açabiliyorum kolayca.

Eki Görüntüle 3067996

🌱Sirkenin kokusu saçımda kalmıyor.

🌱En iyi saç kreminden bile daha iyi yumuşatıyor, inanamiyorum her defasında.

🌱En önemlisi dökülmelerim normale döndü.

🌱Bir daha şampuan kullanmayi düşünmüyorum.😊
Sirkeyi nasıl uyguluyorsunuz saçınıza yumuşatması mucize gibi

Sirkeyi nasıl uyguluyorsunuz saçınıza yumuşatması mucize gibi
Fıs fıs şişeleri satılıyor. Deterjan şişesi gibi büyük ebatta. Onlarin içine dolduruyorum. Sabunu duruladiktan sonra tepeden uca kadar fıslatıyorum. Bekliyorum 10 dk. Başta hepsini duruluyordum. Artik biraz saçımda kalacak gibi bırakıyorum. Eger elinizde dogal sirke yoksa simdilik market sirkesi de olur. Ama dogal bambaşka.

Fıs fıs şişeleri satılıyor. Deterjan şişesi gibi büyük ebatta. Onlarin içine dolduruyorum. Sabunu duruladiktan sonra tepeden uca kadar fıslatıyorum. Bekliyorum 10 dk. Başta hepsini duruluyordum. Artik biraz saçımda kalacak gibi bırakıyorum. Eger elinizde dogal sirke yoksa simdilik market sirkesi de olur. Ama dogal bambaşka.
Ne diyim harikasınız😍✌kesin uygulamam lazım🤗

Ne diyim harikasınız😍✌kesin uygulamam lazım🤗
Cok sevindim denemek istedimenize. Market sirkesini seyreltmek gerekir belki. Araştırın bunu ama cok seyreltmek işe yaramayabilir. Sabun kullanmayi düşünürseniz de icinde palm yağı bulunmamasina dikkat edin. Bütçe ayirabilirim derseniz instagramda badecanlar sayfasina bakabilirsiniz. 😊

Iyi aksamlar kizlar, sac sirkesini bugun 2. Kez kullandim. Yaglanma ve agirlik yapmadi, koku kalici degil. Elektriklenme olmuyor kullaninca ve daha yumusak oluyor saclar. Bugun tam bir bakim yaptim ben at kili saclar bugun daha iyi görünüyor şükür 🤲 sunuda soyliyim benim yasadigim yerin suyu cok kirecli, o yüzden bu kadar fark ediyor olabilir bende❤

Güzel bir konu olmuş. Ben de yeni rutinimi anlatmak isterim.🤗

🌱Kuru ve kalın telli saç yapısına sahibim.

🌱2-3 ay once çok şiddetli bir dökülme yaşamaya başladım.

🌱Şampuan kimyasallarından kurtulayım, dökülme duracak mı diye rutinimi sıfırdan değiştirdim.

🌱Doğal hindistan cevizi yağını 2 haftada 1 saç maskesi olarak kullaniyorum.(Bu rutinimde vardı ama diger maskelerle dönüşümlü kullanıyordum.)

🌱Şampuan yerine doğal bıttım sabunu kullanmaya başladım.

🌱Saç kremi yerine kendi yaptığım elma sirkesini kullanmaya başladım.

🌱Saç derimi iyice durulayabilmek için şöyle bir alet aldim. Bununla dolaşıklıkları da açabiliyorum kolayca.

Eki Görüntüle 3067996

🌱Sirkenin kokusu saçımda kalmıyor.

🌱En iyi saç kreminden bile daha iyi yumuşatıyor, inanamiyorum her defasında.

🌱En önemlisi dökülmelerim normale döndü.

🌱Bir daha şampuan kullanmayi düşünmüyorum.😊
Harika 😍 dogal sirkeyi tatil donusu bende yapacağım 🤗
aaaa ne güzel topik,keşke bundanım olsa :KK53:

Eki Görüntüle 3069981
Şşş insan bi maşşalasi der kem gozlere şiş :KK53:

Sonrasında saçlarım nemliyken besleyici onarıcı saç spreyi sıkıp, saç yağını (argan yağli,papatya yağli vb.) Sürüp o nemin saça hapsolmasını amaçlıyorum 'ki işe yarıyor.
Saçınızın kendi kendine kurudugunda nasil yumuşak ve hacimli olacağını göreceksiniz zamanla, birazcik sabır istiyor saçlar.
Evde olduğunuz zamanlar kendi kendine kurumasına izin verin.

Varsa değişik, güzel sonuçlar aldığınız yöntemler kürler ve ürünler buyrun çıkın çıkın gelin. ❤️🥰

Cilt bakımı için de @Calcifer 'in topiğine bakabilirsiniz orda bir çok bilgi mevcut 😊
👉🏻 Thread 'Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️' Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️
Bahsettiğiniz onarıcı saç spreyi ve saç yağını paylaşabilir misiniz😍

X