Saç boyama hastalığı

20 li yaşlarda sarılar kızıllar boyadım hep. 30 lu yaşlarda bıraktım hiç boya yok şimdi. Beyazlayana kadar da hiç gerek görmüyorum.

Kızlar konuyu görünce bilen varsa bişey danışmak istedim. Saçı boyamadan bazı bikac kısıma sacimizin rengini vermek mümkün mü? Herhangi bir sprey veya başka bişey var mı bunun için kullandığınız? Saçlarım siyah ama belli bikac noktada beyazlarim var sırf o 3-4 bolge için boya kullanıyorum maalesef. Bu şekilde bir ürün varsa söyler misiniz?

Kızlar konuyu görünce bilen varsa bişey danışmak istedim. Saçı boyamadan bazı bikac kısıma sacimizin rengini vermek mümkün mü? Herhangi bir sprey veya başka bişey var mı bunun için kullandığınız? Saçlarım siyah ama belli bikac noktada beyazlarim var sırf o 3-4 bolge için boya kullanıyorum maalesef. Bu şekilde bir ürün varsa söyler misiniz?

Saç maskarası diye bir nane var bildiğim kadarıyla. ŞÖyle bir şey: https://www.trendyol.com/schwarzkopf/sac-maskarasi-koyu-kahve-p-41154277/

Saç maskarası diye bir nane var bildiğim kadarıyla. ŞÖyle bir şey: https://www.trendyol.com/schwarzkopf/sac-maskarasi-koyu-kahve-p-41154277/
Cherry çok teşekkür ederim bu üründen başka bir markada bir sürü güzel yorum vardı 3 tane sipariş ettim ❤️ iş görecek bence. Bölgesel beyazım var ve bikac yer için sürekli boya yapmak istemiyordum burda boyayla ilgili olumsuz yorumlari görünce hemen harekete geçmek istedim 💕 tekrar teşekkür ederim tavsiyen için bu ürünü hiç görmemiştim.

Hep diyorlar kanser riksi var diye
Bakıyorum mesela sanatçılar her dakka boyatiyor yada herkes bu kadar tehlike neden yasaklanmıyor
Acaba bu doğrumu bunu bilemedim
Cidden
Bende boyattım ben sarışınım ombre yaptırdım boya olunca daha acildi hayliyle
Ya ne bileyim millet yaptırıyor ve bayada pahalı
Ajda pekkanın çoktan kanser olması lazım. Ya peruk takıyor ya da dibi hiç gelmeden boyuyor ki bu ayda 2 kez dip boya demek

bende yine dr dan , kafa derisinin en gözenekli yer olduğunu öğrendim . saç boyanıncada gözeneklerde içeri giriryor kan dolaşımına katılıyor.
Doğrudur da benim doktorum çok bilindik ve başarılı bi doktor olduğu için ona güveniyorum. Ama şu da bir gerçek yabancı olan her madde bir miktar zarar verir düz sabun bile.

Boyadaki amonyak sağlığa ciddi risk yalnız.
Saç derisindeki sorunlar da cabası.

Belli ki saçınızla oynamak hoşunuza gidiyor.
Peki neden postiş, geçici boya hatta peruk gibi çözümleri düşünmüyorsunuz?

Saçınız biraz uzun olsa klip kuyrukları önerecektim.

En güzeli siz saçı birazcık daha uzatın, o zaman aralara istediğiniz gibi pembeleri, morları, kırmızıları ekletirsiniz. Zaten saç modelleri de öyle yapıyor.
Saçımın omzuma gelmesi 2 yıl alıyor o kadar yavaş uzayan bi saç :KK43: haliyle uzayana kadar sıkılıyorum.

Yani konu sahibesi boya saçın sağlığına zarar, saçı aşırı kurutuyor. Şimdi gençsin ama ilerde saçların mısır püskülüne dönebilir, kurur, uzamaz, uçları kırılır kötü olur yani kötü görünür. Çok saç boyayan kimi tanısam saçları acaip, sağlıksız olduğu için kısa kesmek zorunda kalıyorlar.

Bence oyalanacak başka şeyler bul, misal makyaj yap onda da renkler var. Tonla palet, tekli far var Youtubeda videoları da var video izle farklı looklar yaratmayı öğren mesela. Ya da kıyafet al boyaya vereceğin parayla onları giy. Bana sorarsan en iyisi spor salonuna ver boya parasını, vücudun çalışır kafan da dağılır :KK50:
Çok da genç sayılmam :) çoluk çombalak var okula giden. En iyisi spor cidden çok kilo aldım.

boyalarda formaldehit var ve kansere neden olduğu kanıtlanmış nörologunuzun sakıncası yok demesi şaka olmalı ... kadın doğum doktorum kesinlikle boya olmayacak demişti hamileyken ...
Nörologum kendi de boyuyordu. Bana da depresyona gireceğine boya(beynime pıhtı attığı için tedavi oluyordum) hiçbir zararı yok bebeğe dedi.

Kızlar seda sayan peruk kullanıyor, nerede gördüm hatırlamıyorum ama bir videoda peruk denerken denk geldim görünce şaşırdım o kadar doğal duruyordu ki. Kendi saçı var tabi ama dediginiz gibi sürekli boyayamaz
Buarada ben bitkisel içerikli boya kullanıyorum acaba öyle birşey mi deneseniz?

Ben de beyazım çok olduğu için her ay mecburen boyuyorum.Acicı kullanmadığım ve düşük volumlu oksidan kullandığım için çok yipranmiyor saçım.Bitkisel boyalar da,kına da çok masum değil.Hepsi zarar veriyor bir süre sonra.Kına saç gözeneklerini tıkiyarak zarar veriyor saça ve kurutuyor.Boya yaparken mutlaka bir miktar saç bakım yağı koyarım ben içine bir de.

Bakır saçım var. Siyahtan bakır oldum. 2-3 hafta da bir boya istiyor. Ama yoruyor açıkcası. Hep kendim boyadım. Siyahı kendim açtım boyayı kendim yaptım. Ama her banyo da akıyor. Terliyorum akıyor ( yastık kılıflarım battı ) . Ben boyayalı 2 ay oldu ama kaç defa boya istedi. Yorucu ama renk tutarsa vazgeçilmiyor da. Neyse 1 yıl içinde tekrar diğer siyaha dönmeyi planlıyorum hayat bakırla maalesef geçmiyor

Selam hanımlar,
Konu başlığından da anlaşıldığı üzere saçlarımı boyamadan duramıyorum. Ömrümde bir tek siyaha boyamadım. Bi de bazı geçici renklere(mavi,yeşil). En son saçımı yakınca bi anda kısacık kestirdim. Doğal rengime yakın boyadım( Doğal rengimi herkes boya sanardı ama şu an doğal rengini bile unuttum sanki.) Ve bir daha uzun bir süre boyamayacağım diye önce kendime sonra eşime söz verdim( Eşim doğalıma dönmemi istiyor)

Gel gelelim bugün Kırmızı diye bir animasyon film izledim ve oradaki turunca saçlara vuruldum... içim bi hoş oldu. Filmi bile unuttum. Başladım boya kodu seçmeye. Film bitti. Eşime saçımı bakır yapmak istediğimi söyledim. Ve şiddetle karşı çıktı. Evlilik müessesine saygımdan söz verdiğim için yalvarsam da onun onayını alamadım. Resti çekip boya alıp boyamayı da dötüm yemedi. Ama tansiyonum oynadı üzüntüden. 3 saattir fenalardayım.
Saçlarım da çok yavaş uzuyor. Uzun süre aynı boy aynı renk beni mutsuz ediyor. En son 2 ay önce boyadım saçımı ama sanki 2 yıl gibi geldi. Bu hastalıktan nasıl kurtulacağım?

Bu arada kuaförde bir kez boyattım saçımı o da sarı yapmak için. Onun dışında hep ben boyarım.
Hiç boyatmayan bi ben mi kaldım ya :KK70:

Peruk falan vardır elbette ama seda sayan müge anlı çağla sikel ne bileyim aklıma gelenler zahide yetiş baya baya boyalı saçları
Bende boyattim şuan boyalı ve böyle riksler varsa aman kalsın boya
Günlük hayatta kullandığımız kozmetik ürünlerinden temizlik ürünlerine, elektronik eşyalara kadar birçok ürün maalesef kanser riskini arttırıyor, saç boyama, kalıcı saç düzleştirme gibi işlemler de kanser olma ihtimalimizi arttırıyor ne yazık ki, saç boyamayla ilgili bir çalışma yapılmış, çalışmaya on binlerce kadın katılmış, belli aralıklarla saç boyayan kadınlarda meme kanseri riskinin %9 daha fazla olduğu sonucu çıkarılmış, benzer çalışma kuaförler için de yapılmış, kuaförlerin de mesane kanseri riskinin arttığı sonucu çıkmış.

Gelin görün ki kimimiz saç boyamayı sevdiğimiz kimimiz beyazlarımızı kapatmak için saç boyuyoruz, kanser riskini göze alarak kullandığımız pek çok şey var, o yüzden bu riski bir yana bırakarak saç boyasak bile, şahsi görüşüm saçın pigmentiyle fazla oynamamak gerekiyor çünkü her ne kadar herkes aynı olmasa bile saça çok ve sık işlem yaptırmak saçı öldürüyor, RagnarLodbrok RagnarLodbrok ’un yaşadığı gibi saçlar yanıyor, aşırı dökülmeler oluyor, ki saçlar yandığında veya boyama, sürekli ısıya maruz bırakma vb sebeplerle dökülmeler olduğunda saç boyamaya devam eder saçları dinlendirmezsek dökülmeler kalıcı olabiliyor.

RagnarLodbrok RagnarLodbrok saçlarınızı bir süre boyamayın bence, saçlarınız yanmış yani aşırı yıpranmış boyayı kaldırmaz, yeniden boyatmaya kalkarsanız saçlarınızın hepsi elinizde kalır, onun yerine en azından birkaç ay saçlarınızı toparlayacak kürler uygulayın kökleri kendine gelsin.

Saçımın omzuma gelmesi 2 yıl alıyor o kadar yavaş uzayan bi saç :KK43: haliyle uzayana kadar sıkılıyorum.

Kuaförüm saç doğru kesildiğinde küsmez hızlı uzar demişti. Omza gelmesi için bile 2 sene çok uzun bir süre. Kuaförünüzü mü değiştirseniz ki. Benim de aksine saçlarım nispeten hızlı uzar ama başka kuaföre kestirdiğimde kısacık kalıyor ama kendi kuaförüme kestirdiğimde normalden de hızlı uzuyor.

X