Saç Uzatma Yöntemleri Saç Uzatma İçin Önerilerinize İhtiyacım Var

BlackDreams

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2011
47
18
Arkadaşlar merhaba. Ben belimde olan saçlarımı bir kuaföre güvenip kestirdim. Sonuç: Hüsran...
Şuanki saçım avatarımdaki bayanınki gibi omuz hizamdan biraz aşağıda.
Bioblasın sarmaşık özlü şampuanını aldım bir arkadaş önerdi. Restorex'i de öneren oldu ama saç dökülmesi problemim var, o yüzden bioblası aldım.
Bir de yağ karışımı aldım içinde badem yağı, çam terebentin yağı, ceviz yağı, defne yaprağı yağı, fındık yağı, susam yağı var. Saçıma uygulayıp bir gece bekletiyorum 2-3 defa kullandım.
Bu yola girerken kararlıyım, işime yarayacak her bilgiye ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkür ediyorum.

canım sinameki otu badem yağı ve bemix ampul karıştır yalnızca diplere

Arkadaşlar merhaba. Ben belimde olan saçlarımı bir kuaföre güvenip kestirdim. Sonuç: Hüsran...
Bioblasın sarmaşık özlü şampuanını aldım bir arkadaş önerdi. Restorex'i de öneren oldu ama saç dökülmesi problemim var, o yüzden bioblası aldım.
Bir de yağ karışımı aldım içinde badem yağı, çam terebentin yağı, ceviz yağı, defne yaprağı yağı, fındık yağı, susam yağı var. Saçıma uygulayıp bir gece bekletiyorum 2-3 defa kullandım.
Hoşgeldin, inşallah en kısa sürede uzatırsın :)
Barcelino mu yağın adı ? Ben onu kullanıyorum, içinde benzer yağlar var. Yağı sürerken diplerine masaj yaparak yedir.

Hoşgeldin, inşallah en kısa sürede uzatırsın :)
Barcelino mu yağın adı ? Ben onu kullanıyorum, içinde benzer yağlar var. Yağı sürerken diplerine masaj yaparak yedir.
Hoşbuldum, inşallah ya çok istiyorum. :)
Yok ismi Extrem Saç Bakım Yağı. Barcelino'yu da forumdaki konularda gördüm ama bulunduğum yerde bulamadım, merkeze gidip alacağım. Fiyat aralığı nedir acaba?
Bendekini aynen öyle uyguladım, bir gece bekletip yıkadım.
Çam terebentin sanırım aşırı koku yapıyor ama dayanmam lazım diyerek alışmaya çalışıyorum.

Hoşbuldum, inşallah ya çok istiyorum. :)
Yok ismi Extrem Saç Bakım Yağı. Barcelino'yu da forumdaki konularda gördüm ama bulunduğum yerde bulamadım, merkeze gidip alacağım. Fiyat aralığı nedir acaba?
Bendekini aynen öyle uyguladım, bir gece bekletip yıkadım.
Çam terebentin sanırım aşırı koku yapıyor ama dayanmam lazım diyerek alışmaya çalışıyorum.
Barcelino 17,50 ama 15 tl'ye bırakıyor. Bende çok yıllar önce uzatmıştım.

Saçları uzamayalar hızlı uzatmak isteyenler dökülenler buraya. Şimdi bu ürünlerden temin ediyorsunuz şampuan Migros’larda bile var ama ekstra uzama etkisi yazıcak üzerinde görseli alın aynısı olsun. Watsons gratis her yerde var. Diğerleri eczaneden ampüller (bemiks, evin, bepanten). Alın şampuanın içine 3 er ampül boşaltın. Bemix biraz ilaç kokar ama dayanın o kdr:) imkanınız varsa her gün Yıkayın Saçlarınızı çok hızlı uzadığına şahit olacaksınız hemde saçlarınız direnç kazanacak güçlenecek. Saçı biraz kurutur o yüzden kuru saçlar güçlü bir saç kremi kullanmalı . Aynı markanın saç kremi de var ya da başka bir saç kremi olabilir. Öpüyorum saygılar ❤️
Arkadaşlar bunu buldum instagramda ve yapanlar hızla uzattığını söylüyor.
Restorex ekstra dirençi önermiş.
Ama benim kafama şu takıldı, 3'er ampül bir şampuana fazla gelmez mi?
Saç uzatacağım diye saçlarımdan olmayayım.

23 aralık-6 ocak arasında fotolara baktığımda 1 pamak uzatabildiğimi fark ettim. Sanırım yaptığım bakımlar işe yaradı. Yavaş uzuyor saçlarım normalde. Kapalı olduğum için saçlarımın fotoğrafını atamıyorum, kendimce ölçtüm.
Yaptıklarım:
1 hafta 2 defa soğan suyu uyguladım.
Şampuanı konuyu açarken bioblas demiştim kullandım ama neden bilmiyorum kafamı inanılmaz kaşındırdı, restorex sağlıklı uzayan saçlar-extra direnç aldım, içine 3 ampül bemiks, 3 ampül evin, 3 ampül bepanten boşalttım, yağ karışımımdan 1 kapak ekledim. Düzenli olarak bunu kullanıyorum.
Hızla uzadığını görmeme az kaldı, inşallah buraya istediğim gibi uzadılar yazarım.

Restorex, bioblas, pantene vs vs hepsi tum market sampuanlari birer zehirden ibaret.
Yillarca belki de sac egzamasinin nedeni bile saclarimiza bilincsizce iyi olduklarini dusunerek uyguladigimiz kimyasallar.. Bunu bir doktordan duymustum. Oncelikle alsiginiz sampuanlarin arkasini cevirin ve o minik minik icindekiler kismini okuyun zaten bir daha yikamazsiniz. Benim babannem de dahil eskilerimizin saclari ne guzelmis. Kalcalarina kadar kalin kalin belikler... Ozaman elseve mi vardi? Yoksa elidor mu? Hicbiri. Sadece sabun. Saf sabunlar. Ya biz. Dayadik yillarca kimyasallar i saclarimiza, kepek, kirik, egzama, dokulme ne varsa bizi buldu..
Kisacasi. Dogal bir sampuan sec öncelikle.
Sonrasinda yaptigin yag bakimlarinin bir faydasi olabilir.

Restorex, bioblas, pantene vs vs hepsi tum market sampuanlari birer zehirden ibaret.
Yillarca belki de sac egzamasinin nedeni bile saclarimiza bilincsizce iyi olduklarini dusunerek uyguladigimiz kimyasallar.. Bunu bir doktordan duymustum. Oncelikle alsiginiz sampuanlarin arkasini cevirin ve o minik minik icindekiler kismini okuyun zaten bir daha yikamazsiniz. Benim babannem de dahil eskilerimizin saclari ne guzelmis. Kalcalarina kadar kalin kalin belikler... Ozaman elseve mi vardi? Yoksa elidor mu? Hicbiri. Sadece sabun. Saf sabunlar. Ya biz. Dayadik yillarca kimyasallar i saclarimiza, kepek, kirik, egzama, dokulme ne varsa bizi buldu..
Kisacasi. Dogal bir sampuan sec öncelikle.
Sonrasinda yaptigin yag bakimlarinin bir faydasi olabilir.
Söylediklerinizde haklısınız. Bu süreçte tamamen bu dediklerinizi yaşıyorum. Restorex uzamasına bir derece yardımcı oldu fakat dediğiniz gibi içeriği kimyasallardan ibaret.
Doğal şampuanları araştırdım fakat siz de hak verirsiniz ki bulmak zor.
Sabunu birkaç yıl önce denedim ama saçlarım keçe gibi oldu, sabrettim ama gerçekten hiç iyi gelmedi. Belki kullandığım sabundan belki de alışamadım.
Şuan tamamen doğal olan soğan suyuyla ve dax supergro ile devam ediyorum hangisi daha etkili bilmiyorum, annem saçlarımın uzamasına şaşırdı. (Soğan suyu uygularken ev kokuyor diye kızıyordu, işe yaramaz bile diyordu.)
Sanırım bunlarla devam edeceğim, bulabilirsem de doğal şampuan alacağım, öneriniz varsa söyleyin lütfen.

Söylediklerinizde haklısınız. Bu süreçte tamamen bu dediklerinizi yaşıyorum. Restorex uzamasına bir derece yardımcı oldu fakat dediğiniz gibi içeriği kimyasallardan ibaret.
Doğal şampuanları araştırdım fakat siz de hak verirsiniz ki bulmak zor.
Sabunu birkaç yıl önce denedim ama saçlarım keçe gibi oldu, sabrettim ama gerçekten hiç iyi gelmedi. Belki kullandığım sabundan belki de alışamadım.
Şuan tamamen doğal olan soğan suyuyla ve dax supergro ile devam ediyorum hangisi daha etkili bilmiyorum, annem saçlarımın uzamasına şaşırdı. (Soğan suyu uygularken ev kokuyor diye kızıyordu, işe yaramaz bile diyordu.)
Sanırım bunlarla devam edeceğim, bulabilirsem de doğal şampuan alacağım, öneriniz varsa söyleyin lütfen.
Canım soğan suyunu kullanış şeklin nasıl? yani çiğ olarakmı pişirip suyunumu kullanıyorsun.ben pişirip suyunu kullanıyorumda.ozaman kokusu olmuyor.:KK36:

Canım soğan suyunu kullanış şeklin nasıl? yani çiğ olarakmı pişirip suyunumu kullanıyorsun.ben pişirip suyunu kullanıyorumda.ozaman kokusu olmuyor.:KK36:
Ben de pişirip uyguluyorum canım ama ocakta pişerken kokuyor, annem de ona kızıyor. Galiba onun bi çözümü yok. :-)

Tüm korkularıma rağmen Sinameki kürüne başladım. Burada anlattığınız gibi yaptım. Saçlarım dökülmedi en büyük korkum buydu, bazı arkadaşlar aşırı döktüğünü yazmışlardı. Kokusunu alsın diye gül suyu damlattım biraz ama yine de koktu. Katlanacağım mecburen. Birkaç kür daha yapayım inşallah uzadığını buraya yazarım.

2. Sinameki kürünü dün yaptım, bu gece de Dax ile hindistan cevizi yağını karıştırıp saç diplerime sürdüm, üşenmezsem yatmadan yıkayacağım inşAllah.
Dün mezure almış kardeşim onunla en arkadan bir tutam aldığım saçımı ölçtüm, bir de 8. kürden sonraki aradan sonra ölçeceğim, bakalım çektiğim bu kokuya değecek mi. Acayip kokuyor, normalde kokulara karşı duyarlıyım, bunu 2-3 katı algılıyorum.
Sinamekiden sonra soğan kürünü yapacağım. Soğan kürünü 2 defa yaptım sinameki çok etkili olduğu için sinamekiye geçiş yaptım.
Şampuan arayışındaydım, sanırım elimdeki bioblası kullanacağım, hem ziyan olmasın hem de kullanıcı yorumlarında çok etkili olduğu yazıyor.
Bunlar dışında 3. kür öneriniz varsa (yumurta ve toz şeker içerenler hariç) bekliyorum. :)
Şimdilik bu kadar yeter sanırım.
Ayrıca kendime bir not yazıyorum: KUAFÖRE SAÇLARINI EMANET ETME!

X