Sebepsiz İnfertilite ve Tüp Bebek

Aynı şeyleri yaşayıp ilk tüp bebek denemesinde hamile kaldım ins seninde öyle olur canım allah yardomcin olsun bahceci tip çok met ediyorlar ama bilen biri daga iti yardım eder bu konuda
Bahceciyle ilgili internette cok haber var biraz tedirgin oldum acikcasi bir de bugun aradim orayi beni gorusmeye almak icin kiz bin bir turlu dil doktu biraz marka gibi geliyor bana ama mutlaka iyidir tabi benim kafam baya karisik yer konusunda
Sanirim medical park goztepeye gidecegim

Sebepsizdi.sebepsizde asilama zaman kaybı bence.ilk denemede tüp bebek başarılı oldu .darisi başınıza. Yalniz tüm yapılması gereken testlerin yapilip yapılmadığından emin olun. Bazı merkezler ayrıntıya dikkat etmiyor ve sonuç hüsran oluyor. Basit bir değeriniz bike gebelik şansını düşürebilir
Bana amh dahil tum hersey bakildi hsg de cekildi ama tabi bildigim kadariyla hersey yapildi umarim bilmedigim yoktur
Ne guzel insallah bizim de ilk denemede saglikli bir bebegimiz olur.
Allah sizi cocugunuza bagislasin

Bana amh dahil tum hersey bakildi hsg de cekildi ama tabi bildigim kadariyla hersey yapildi umarim bilmedigim yoktur
Ne guzel insallah bizim de ilk denemede saglikli bir bebegimiz olur.
Allah sizi cocugunuza bagislasin
Saolun o zorlu süreci bekleyişi çok iyi bilirim.Haktan hayırlısını dileyin.

Saolun o zorlu süreci bekleyişi çok iyi bilirim.Haktan hayırlısını dileyin.
Allahim hayirlisini versin hep dua ediyorum cok yorulduk 2 yil oldu. 5 yumurta cogaltma, 2 asilama hepsi negatif bir kez bile hamile kalamadim.
Allahim diyorum vermeyeceksen de icimden al bu istegi. Her ay delircek gibi oluyorum bir yerde bebek gorunce hemen gozlerim doluyor.
Cok zor Rabbim kimseyi bununla sinamasin🙏

Allahim hayirlisini versin hep dua ediyorum cok yorulduk 2 yil oldu. 5 yumurta cogaltma, 2 asilama hepsi negatif bir kez bile hamile kalamadim.
Allahim diyorum vermeyeceksen de icimden al bu istegi. Her ay delircek gibi oluyorum bir yerde bebek gorunce hemen gozlerim doluyor.
Cok zor Rabbim kimseyi bununla sinamasin🙏
Bende eskiden çocuğu doğan is arkadaşlarımdan uzaklasiyordum. Benden çok sonra karae verip hemen hamile kalip doğuruyorlar diye.psikolojim bozulmuştu. Sonra süreci kendi haline bıraktım ıyiki de öyle olmuş.

Bende eskiden çocuğu doğan is arkadaşlarımdan uzaklasiyordum. Benden çok sonra karae verip hemen hamile kalip doğuruyorlar diye.psikolojim bozulmuştu. Sonra süreci kendi haline bıraktım ıyiki de öyle olmuş.
İnsallah ben de artik bu guzel duygulari yasarim
Burada artik haftalara gore gelismeleri yazip heyecanlanmak istiyorum☺️ İsteyen herkese nasip olsun❤️

Bahceciyle ilgili internette cok haber var biraz tedirgin oldum acikcasi bir de bugun aradim orayi beni gorusmeye almak icin kiz bin bir turlu dil doktu biraz marka gibi geliyor bana ama mutlaka iyidir tabi benim kafam baya karisik yer konusunda
Bütün klinikler almak için biraz reklam yapar sen içine en çok sinene gir önce dr. Ile tek tek girgörüş sonra karar ver canım aceleye getirnr

Paragözler

Birde saçma sapan 40 yaş üstüne görüşmeleri ücretli yapmışlar, 40 yaş altı ücretsiz, 40 yaş üstü ücretli bukadar saçma şey hayatımda duymadım
Aa cok sacmaymis gercekten ne alakaa
Devlet destegi 40 yasina kadar ya ondan sanirim
Onu da hic anlamis degilim

Arkadaslar merhaba
Ben 30 esim ise 35 yasindayiz. Ne bende ne de esimde hic bir problem yok. 2 yildir gitmedigimiz doktor yaptirmadigimiz test kalmadi. 5 kez yumurta cogaltma, 2 kez de asilama yapildi. 2.aşilamam bu ay olumsuz sonuclandi. İlk asamada 8, ikinci asilamamda 13 yumurta catladi. Ama bir tane bile dollenme olmadi. Sebepsiz infertilite diyor doktorlar.
Bu ay biraz dinlenip bir sonraki ay tup bebek yaptiracagiz.
İstanbul Anadolu yakasindayim. Bana onerebileceginiz doktor ve merkezlere acigim. Benim gibi hic bir sorunu olmayip da tup bebekle hamile kalanlar bana umut olabilir misiniz?
Tesekkur ederim.
Merhabalar yumurta çoğaltma nasıl bir işlem acaba bende amh düşüklüğü var ilk kez duydum sizden çoğaltmayı

Arkadaslar merhaba
Ben 30 esim ise 35 yasindayiz. Ne bende ne de esimde hic bir problem yok. 2 yildir gitmedigimiz doktor yaptirmadigimiz test kalmadi. 5 kez yumurta cogaltma, 2 kez de asilama yapildi. 2.aşilamam bu ay olumsuz sonuclandi. İlk asamada 8, ikinci asilamamda 13 yumurta catladi. Ama bir tane bile dollenme olmadi. Sebepsiz infertilite diyor doktorlar.
Bu ay biraz dinlenip bir sonraki ay tup bebek yaptiracagiz.
İstanbul Anadolu yakasindayim. Bana onerebileceginiz doktor ve merkezlere acigim. Benim gibi hic bir sorunu olmayip da tup bebekle hamile kalanlar bana umut olabilir misiniz?
Tesekkur ederim.
Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum 3 aşılama negatif tüp bebek yapıldı dün negatif olduğunu öğrendim. Doktorum gerçekten alanında uzman bir doktor ama nedense olmuyor sonraki süreç dahada zor olacak. Araştırmalar başlayacak rahimden parça alıp dns hasarlarına bakılacak keşke bunları ilk deneme yapacakları vakit isteyip yapsalar bir problem yok tutacak diyip yapmıyorlar sonra sonuç hüsran insanlar hem maddi hem manevi olarak bitme aşamasına geliyorlar.

Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum 3 aşılama negatif tüp bebek yapıldı dün negatif olduğunu öğrendim. Doktorum gerçekten alanında uzman bir doktor ama nedense olmuyor sonraki süreç dahada zor olacak. Araştırmalar başlayacak rahimden parça alıp dns hasarlarına bakılacak keşke bunları ilk deneme yapacakları vakit isteyip yapsalar bir problem yok tutacak diyip yapmıyorlar sonra sonuç hüsran insanlar hem maddi hem manevi olarak bitme aşamasına geliyorlar.
İlk basta sansa birakiyorlar tutmazsa testleri istiyorlar sanirim. Gonlunu ferah tut umarim sorun bulunur da tedavisine baslarsin bir an once. Ben dun ignelere basladim. Bana rahim dinlendirme yapilcakmis yani dondurulmus embriyo koyucaklar. Sen taze transfer mi yaptirmistin?

İlk basta sansa birakiyorlar tutmazsa testleri istiyorlar sanirim. Gonlunu ferah tut umarim sorun bulunur da tedavisine baslarsin bir an once. Ben dun ignelere basladim. Bana rahim dinlendirme yapilcakmis yani dondurulmus embriyo koyucaklar. Sen taze transfer mi yaptirmistin?
Benimde dondurulmuş embriyoydu 1 ay dinlendirildi çok fazla yumurta toplandığından dolayı 2 tane 5. gün embriyodu transferi yapıldı kaliteleride aslında önemli değil onu öğrenmiş oldum. 3 gün embriyosu transfer yapılan tanıdıklarımın tuttu. Doğru zamanda hepimizin kucakları sağlıklı bebiş ile dolsun inşallah rabbim kimseyi evladı ile sınamasın:dua:

Benimde dondurulmuş embriyoydu 1 ay dinlendirildi çok fazla yumurta toplandığından dolayı 2 tane 5. gün embriyodu transferi yapıldı kaliteleride aslında önemli değil onu öğrenmiş oldum. 3 gün embriyosu transfer yapılan tanıdıklarımın tuttu. Doğru zamanda hepimizin kucakları sağlıklı bebiş ile dolsun inşallah rabbim kimseyi evladı ile sınamasın:dua:
İnsallaahh hepimizin saglikli bebisleri olsun🙏 Siz simdi nasil bir yol izleyeceksiniz?

İnsallaahh hepimizin saglikli bebisleri olsun🙏 Siz simdi nasil bir yol izleyeceksiniz?

Dün akşam test sonucunu gönderdiğimde haftaya gel görüşelim dedi. Sabahtan beri araştırıp DNA hasarı, Sperm FISH Testi, Era Testi, Trombofili panel ce karyotıp analiz testleri ile karşılaştım ve bu testleri yaptırıp ve onlarında sunacağını illaki testler olacaktır onları yaptırdıktan sonra kalan embriyo transferine onay verebilirim. He diyelim ki gerek yok yok direk transfer yapalım derse doktorum o zaman hastanede olan embriyolarımı farklı doktora taşıma işlemi yapıp başka yerde devam edeceğim. Şuan tek istediğim kaliteleri çok iyi olup 2 embriyonun neden tutunmadığının araştırılması. Şuan yazıyorum ama hala rüyadayım gibi ilk deneme olduğu için olumlu baktık olumlu sonuç alacağım diye gittiğim kapıdan negatif alınca gözlerim dahi karardı sanki her şey üstüme yıkılmış gibi hissediyorum nasıl bir süreç olacak inan bilmiyorum beynim durmuş vaziyette.

X