Sehir farkliligi ve evlilik

Dilaraunl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2015
315
61
30
Merhaba hanimlar kismetse yakinda kuzenimi evlendiricez bu konuyu acip acmamakta cok kararsiz kaldim ama burda bilenleriniz hatta orali olup belki tavsiye verenleriniz olucaktir. Kuzenim adi asli. Asli karadenizli olan bi kisiyle evlenicek nisanlilar su anda ama bi cok zorluk yasiyolar bunun sebebide bizim orali olmamamiz neresi oldugunu soylemicem zaten yasamis olanlar anlar polemik vesaire cikmasin. Aslinin kayinvalidesi olucak sahis biz disardan icimize kimseyi almak istemiyoruz demis yani illaki onlarin oldugu yerden olmaliymis ailelerinde bi tane gelinleri var oyle onu hic kabullenmemisler 6 senelik evli hala dislaniyomus aileden kizin pskolojisi bozulmus resmen. Simdi size sorum bu nedir Allah askina iki insan birbirini sevdikten sonra nereli oldugunun ne onemi var bu ailelerin amaci ne ya cok sinirleniyorum her duydugumda karismak bisey demek istemiyorum bizde bursaliyiz cok farkli biyer degil yani sizce bu duruma artik bi el atilmalimi yengem cok uzuluyo kocasina soyleyemiyolar ne yapmaliyiz sizce? Yoksa hic karsimadan olucaklarimi bekleyelim?

Merhaba hanimlar kismetse yakinda kuzenimi evlendiricez bu konuyu acip acmamakta cok kararsiz kaldim ama burda bilenleriniz hatta orali olup belki tavsiye verenleriniz olucaktir. Kuzenim adi asli. Asli karadenizli olan bi kisiyle evlenicek nisanlilar su anda ama bi cok zorluk yasiyolar bunun sebebide bizim orali olmamamiz neresi oldugunu soylemicem zaten yasamis olanlar anlar polemik vesaire cikmasin. Aslinin kayinvalidesi olucak sahis biz disardan icimize kimseyi almak istemiyoruz demis yani illaki onlarin oldugu yerden olmaliymis ailelerinde bi tane gelinleri var oyle onu hic kabullenmemisler 6 senelik evli hala dislaniyomus aileden kizin pskolojisi bozulmus resmen. Simdi size sorum bu nedir Allah askina iki insan birbirini sevdikten sonra nereli oldugunun ne onemi var bu ailelerin amaci ne ya cok sinirleniyorum her duydugumda karismak bisey demek istemiyorum bizde bursaliyiz cok farkli biyer degil yani sizce bu duruma artik bi el atilmalimi yengem cok uzuluyo kocasina soyleyemiyolar ne yapmaliyiz sizce? Yoksa hic karsimadan olucaklarimi bekleyelim?
karışsanız ne yapabilirsiniz ki?
bunu yaşayacak olan kuzeniniz ve siz bu kadar karşı tarafın ailesinde yaşananlara hakimseniz kuzeniniz az çok ne yaşayacağını biliyordur
seçim kendisinin.
sizin bir şey yapabileceğinizi pek sanmıyorum

Karışmayın derim. Her yerde var böyle tipler diğer insanlara önyargı ile yaklaşan kendilerini üstün görenler. Oysa fırsat vermeliyiz bazen o önyargılı davrandığımız insanlar mükemmel bir insan çıkıyor. Bazende bizim toprağımız bizim akrabamız dediğimiz insanlar birer akrep...

eş en önemli etken

ama

evlilik iki kişilik değil
iki aile birbiriyle evleniyor
eşi ne kadar iyi olsa da annesine birşey diyemez
kadın şimdiden kötüyse daha kötü olabilir evlilik yoluna iyice girmeden ciddi bir şekilde nişanlısıyla görüşüp duruma göre ayrılık kararı alsın

ben az çok tahmin ettim nereli olduğunu
ve yanındaki şehirlerden kızlar bile o illi kv ile yapamıyor

sadece istememe değil biraz hamarattır ve takılırlar birşeye abartırlar kv eğer istemiyorsa kızı
değişik tipler biraz tekrar düşünün

Canım ben Samsunlu eşim Trabzonlu ikimizde Karadenizliyiz ama neredeyse herşey farkediyor maalesef Türkiyenin her bölgesinde vardır bu tip insanlar. İçimizden isteriz ne olmuş yani sizden olmasın aynı memleketin insanı degilmiyiz eeee daha ne yani canım sana önerim o kabullenemeyen(ne demekse sanki kraliyet ailesi mensuplari) gelinle iletişime geçmenizi nasıl zorluklarla karşılaştığını öğrenip fikir edinebilirsiniz Allah kolaylık versin kuzenine ailesine olmuyorsa zorlamayın üzülmesinler sonra daha fazla

sizin karışıp ta çözebileceğiniz birşey yok ki?
6 yıllık gelinlerini bile dışladıklarını söylüyorsun.
bu kuzenin için bir referans.
başına gelecekler zaten belliymiş.
iyi düşünüp taşınmalı.
ailenin tutumunu değiştirip insafa geleceğini hiç sanmam

kuzenini nişanlısı ne diyor

yani annesi bu lafları ederken o nerede

6 yıllık gelinin dışlandığını nereden biliyor

ya da dışlanmak dediği ne

çağırmıyorlarsa gelmiyorlarsa beni bana huzurla bırakıyorlarsa daha ne isterim ki

nerede yaşayacaklar

nişanlısı ve kuzen ne iş yapar nasıl tanışmışlar

nişanlı ailesine bağımlı bir tip mi

kv nin görüşünü 50 yaşından sonra değiştiremeyiz ki

önemli olan eşinin onu bu ortamdan ne kadar uzak tutabileceği

Karışıp ne yapabilirsiniz ki?
Aileye parmak sallayıp kızımızı sakın dışlamayın mı diyeceksiniz?
Aslı kafasız bir kız değilse başına geleceklerin farkındadır heralde.

Önünde örnek var. Hayret nasıl cüret edebiliyor evlenmeye. Belli ki aşkın gözü kör ki gerçekleri göremiyor.

Zihniyeti değiştiremezsin.

Sizin yerinizde olsam asla karışmam karşısında canlı örneği var zaten vazgeçmek istese vazgeçerdi,iyi olursa kendilerinden kötü olursa sizden bilirler diye bir söz var.

Bence karismayin.
Kendim karadenizliyim.geneli istemez disardan gelin veya damat.

Teyzemin kocasi dogulu. Adam resmen 36 senedir YARANAMADI aile büyüklerinw.

Hatda dislanmayi birak resmen köpek yerine koydular adami.
Teyzemin kizlarida hala dislanir. Her konuda onlar bizden degil denir.

Bence kuzenin iyice düsünsün bu isi

Gidip aynı yerde , içiçe yasamayacaklarsa çok da sorun olacağını sanmıyorum,ay da yılda bir gidildiğinde de idare edilir . Tabi olayın genelinde kuzeninin eşinin tutumu önemli.

images-142.jpg

Bir kere kvye ne oluyor nişan olmuş hala böyle söylüyor.
Biz de eşimle farklı şehirlerdeniz inanılmaz derecede kültür farkı oluyor gerçekten ve bu bazen sorun oluyor.Bunu bilsin.
Benim de yanımdayken eşimin babaannesi aynı yerden daha iyi olur demişti ama takmadım evlenmişim geçmiş daha ne aynı yeri.
Siz karışmayın bence görmek isterse kendi görür.

Enteresan seyler fikirleri 6 senede degismediyse bundan sonrada degismez cozum olarak kuzeninle nisanlisi farkli sehirde yasasinlar yada evlenince esi iyiyse kuzenin hic muattap olmiycak ailesiyle yoksa evlilikten vazgecsin en mantiklisi

Hepinize yorumlariniz icin tesekkur ederim kizlar evet en iyisi kendi gormesini beklemek biz bisey yapamayiz bu durumda her insan kendi tercihini kendisi yapiyo onunde ornek var dediginiz gibide o gormuyosa belkide bizim gostermemiz onun gozunde bizi kotu yapicaktir

istemeye istemeyemi nisan olmus? aslinin ve nisanlisinin krakteri onemli burda. kayinwalide icine alsa ne olur icine almasa ne olur. bu durum asliyi ve nisanlisini strese sokacaksa dusunsunler yk onemli deilse kaynana kapi disinda zaten. evliligi ikisi yasayacak. ben ikincisini secerdim.

Nişan aşamasına kadar gelmişler,bundan sonra mı istememeleri tutmuş acaba.Benim anne tarafım karadenizli İllaki kendi içlerinden birileriyle evlendirilmediler,yalnız huy bakımından beğenmiyorum görümcemin eşi de karadenizli ve iş sevmiyorlar kayınvalide ile yaşıyorlar cümbür cemaat...Evlenebildiler ama Mutlu olamadılar yani.İyi düşünsün bence.

Benim bildigim disardan gelen gelin daha bir el ustunde tutulmali deger gormeli ne ekersen onu bicersin.sonra da bu gelin aramiza karismiyor cok soguk bizi aile olarak gormuyor dersiniz.

X